Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 1:24 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
Tak jsem googlila - v článku o výživě psů zmiňuje vet: "Rizikem (krmných) rybích olejů může být také kontaminace cizorodými toxickými látkami (těžké kovy, polychlorované bifenyly, apod.), některé z nich mohu ovlivňovat činnost štítné žlázy. Proto je vhodnější používat oleje určené pro lidský konzum, které bývají na obsah těchto látek kontrolované."
Řekla bych, že to logiku má, takže asi od svého záměru ustoupím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2014 9:39 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Evira píše:
Tak jsem googlila - v článku o výživě psů zmiňuje vet: "Rizikem (krmných) rybích olejů může být také kontaminace cizorodými toxickými látkami (těžké kovy, polychlorované bifenyly, apod.), některé z nich mohu ovlivňovat činnost štítné žlázy. Proto je vhodnější používat oleje určené pro lidský konzum, které bývají na obsah těchto látek kontrolované."
Řekla bych, že to logiku má, takže asi od svého záměru ustoupím.

Veterinární rybí tuky bych neriskoval, i když bývají zpravidla šetrněji zpracované, než doplňky pro lidi. Ovšem možnost zamoření na těžké kovy a polychlorované bifenyly tu prostě je. Například filtrace rybího tuku je jedna z příčin, proč se z takového doplňku stane rakovinotvorný jed, ale na druhou stranu filtrace odstraňuje z oleje těžké kovy a polychlorované bifenyly. Jediné řešení je koupit si rybí tuk nefiltrovaný v bio kvalitě, tedy ryb lovených v čistých oblastech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2014 5:50 pm 
Offline

Registrován: sob úno 08, 2014 5:47 pm
Příspěvky: 2
Rybí tuk od firmy Fagron se dá koupit i v síti lékárem Dr. Max (na objednání). Za 470g po mě chtěli 378 Kč. Alespoň v Jihlavě u Kauflandu to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 11:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Není vhodnější než užívat rybí tuk konzumovat mořské ryby...

Toť otázka, zvláště po tom průseru v Japonsku dnes už z mořských produktů svítí skoro všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 11:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="beati_paoli":3tr5llve]Je to trochu offtopic, ale:

Já dávám psům tento [url=http://www.topkrmiva.cz/essential-salmon-oil-1litr/d-71052/:3tr5llve]/essential-salmon-oil-1litr/d-71052/[/url:3tr5llve]
Výrobce mi na můj dotaz odpověděl, že se jedná o olej lisovaný za studena. Pesanům, zatím svědčí, sám jsem ho chutnal, výrazná losová chuť bez nějakých pachutí.

Co si o tom myslíte?[/quote:3tr5llve]
Na to se těžko odpovídá, ale pokud zvážím co vydrží

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 02, 2014 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jaromir píše:

Jedna věc je zpracování, jak správně píše člen Ates a pak jakékoliv PUFA tedy jak 3 tak 6 mohou v případě toho, že je tělo nuceno je pálit na energii, dělat velké problémy a tím ničit přirozenou imunitu těla a způsobit poškození buněk. Jejich léčivé účinky se projevují v malých pravidelných dávkách, viz. třeba původní myšlenka sirné patlanice, jak byla autorkou navržena, nicméně velké dávky již nemusí fungovat tak, jak byl celý léčebný postup navržen. Ne vždy více znamená lépe, mnohdy to je naopak a všeho moc škodí. Již jsem zde na stejný článek odpovídal v jiném vlákně, tak se podívejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 8:37 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Jaké tuky jsou tedy vhodné, když se člověk snaží dodržovat nízkosacharidovou dietu a potřebuje přijmout nemalou část energie i ve formě právě izolovaných tuků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 2:42 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak nejlépe ty, co obsahují omega 3 a omega 6 co nejméně, ale to už jsem psal před dvěma lety ve vlákně kandidoza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 10:03 pm 
Offline

Registrován: pon bře 17, 2014 9:57 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím o radu zda je možné dávat půlročnímu dítěti omega 3? Na internetu jsem všechny výrobky našla až od 3 let, jediný výrobek který je určen pro děti od 6ti měsíců je Omega-3HP natural Baby od firmy Nutraceutica. Myslíte, že to není nějaký "šunt" a můžu to dítěti podávat? Děkuji moc za případné odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 10:01 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Andreo, pokud je olej purifikovaný, je podle mě rakovinotvorný. Purifikace, tedy dokonalé pročištění mnohdy dokonce obnáší i proces destilace, což je nejhorší způsob zpracování omega 3 přípravků. Existuje mnoho seriozních studií o tom, že uměle zpracované doplňky omega 3 způsobují rakovinu. Pokud máte svoje dítě ráda, tak na něm nezkoušejte tyhle experimenty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 12:06 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Když je třikrát filtrovaný, tak je taky špatný? http://www.3omega.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 10:50 pm 
Offline

Registrován: pon bře 17, 2014 9:57 pm
Příspěvky: 2
Moc děkuji za odpověd. Vůbec jsem netušila, že může být rybí olej rakovinotvorný.. Prosím, nevíte o nějakém kvalitním přípravku omega 3 pro malé děti nejlépe od 6 ti měsíců? Děkuji Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 11:13 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
V januári 2013 na str. 7,člen Ates chválil tento olej:
Nemá někdo zkušenosti tímhle olejem ? http://www.kosimesnadno.cz/zen-cart/ind ... anguage=cz

Podle popisu to vypadá opravdu špičkově.

Tento olej je opravdu špičkový. Nějakou dobu ho užívám a jsem velice spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 10:38 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
janin píše:
V januári 2013 na str. 7,člen Ates chválil tento olej:
Nemá někdo zkušenosti tímhle olejem ? http://www.kosimesnadno.cz/zen-cart/ind ... anguage=cz

Podle popisu to vypadá opravdu špičkově.

Tento olej je opravdu špičkový. Nějakou dobu ho užívám a jsem velice spokojen.

Měla bych dotaz. Jak má chutnat tento olej z tresčích jater? Koupila jsem ho zde http://www.biolevel.cz/biolevel/eshop/3 ... 20z%20tresčích%20jater/0/5/982-BIO-fermentovany-olej-z-trescich-jater-bez-prichuti-237ml a zdá se mi že na jazyku po chvíli tak jako by zaštipuje. Nevím jak to popsat ale když nevím jak má chutnat, tak se bojím aby nebyl zkažený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rybí tuk
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Dagmara píše:
Měla bych dotaz. Jak má chutnat tento olej z tresčích jater? Koupila jsem ho zde http://www.biolevel.cz/biolevel/eshop/3 ... 20z%20tresčích%20jater/0/5/982-BIO-fermentovany-olej-z-trescich-jater-bez-prichuti-237ml a zdá se mi že na jazyku po chvíli tak jako by zaštipuje. Nevím jak to popsat ale když nevím jak má chutnat, tak se bojím aby nebyl zkažený.

Ta chuť je poměrně silná, jelikož tento olej není čištěný, purifikovaný ani destilovaný, což je dobře. Je to přírodní produkt a proto tak chutná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz