Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 6:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Umeocet
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 8:28 pm 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
Jardo i ostatní členové fóra, jaký máte názor na umeocet a zkušenosti s jeho užíváním?
Kupodivu tady na fóru o tomto produktu, až na pár (mně ne moc srozumitelných) zmínek,
nebylo diskutováno. Já s ním zkušenosti, a tím pádem ani uzrálý názor, zatím nemám
ale uvažuji o jeho vyzkoušení. Na začátek třeba do salátů.

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umeocet
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Don Alejo píše:
Jardo i ostatní členové fóra, jaký máte názor na umeocet a zkušenosti s jeho užíváním?
Kupodivu tady na fóru o tomto produktu, až na pár (mně ne moc srozumitelných) zmínek,
nebylo diskutováno. Já s ním zkušenosti, a tím pádem ani uzrálý názor, zatím nemám
ale uvažuji o jeho vyzkoušení. Na začátek třeba do salátů.

Já jsem ho sice dosud nikdy nezkoušel, ale patrně bude fungovat dobře, třeba švestky umeboši jsou výborný produkt a určitě se dají doporučit. Nicméně v místních podmínkách bych šel na tradiční produkty, což představuje kvalitní jablečný ocet a matečnou kulturou a dle mého názoru bude mít velice podobné vlastnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umeocet
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 9:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Slivky umeboši používam často, lebo mi chutia a podľa toho čo píšu iné weby, jedná sa o mimoriadne zdravú potravinu, najmä na stabilizácou črevnej mikroflóry a dobré trávenie. Stačí iba jedna slivka denne. Slivky sa im iba hovorí, v podstate sa jedná o istý druh marhule. Také isté dobré referencie má aj umeboši ocot, ktroý sa z tých sliviek vyrába a používa sa rovnako ako každý iný ocot. Odhliadnúc od nespochybniteľne kladných vlastností sú tie umebošky v podaní našich nenažratých obchodníkov dosť drahý špás a takú istú službu oveľa lacnejšie spraví naša stará dobrá kyslá kapusta a doma vyrobené prírodné octy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umeocet
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 10:18 pm 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
Děkuji za názory.

Ptám se taky proto, Jardo, že v tématu "Plísně,Toxicita potravin,Éčka,PREVENCE před škodliv.účinky"
píšete s uživatelem muflon, kromě jiného i o umeoctu v souvislosti s Aspergillus oryzae a proto bych nerád aby umeocet nějak posiloval kandidu, kterou bezpochyby mám přemnoženou. Už jsem nedávno udělal špatnou zkušenost s pangaminem, čili pivovarskými kvasnicemi, který mi znova oživil kandidu, tak bych nerad něco zanedbal.

Jablečný ocet užívám, ale nedávám ho do jídla protože s ním mi jídlo nechutná ale chci něco jako náhradu za ocet vinný do zeleninových salátů. Už jsem ten umeocet poprvé vyzkoušel (včera jsem už měl doma lahvičku). Je to trochu jiné než vinný ocet, vlastně to ani skutečný ocet není, měl by to být spíš nálev z těch "švestek" umeboši. Trochu jsem se obával vyššího obsahu soli (protože zeleninu jinak nesolím, slaná mi nechutná) ale přesto to nebylo vůbec špatné.

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umeocet
PříspěvekNapsal: ned črc 17, 2011 4:34 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Umeocet nekupuji hlavně kvuli veliké slanosti. Když jsem ho měla, tak jsem ho spotřebovávala spíše na osolení jídla.
Do salátů se mi osvědčila kombinace citronové šťávy a jablečného octa - samotný jablečný ocet mi také nechutná. Ale takhle nakombinovaný dodá zelenině zajímavější chuť aniž by příliš dominoval.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Umeocet a jeho dávkování
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 12:24 am 
Offline

Registrován: čtv bře 26, 2015 12:16 am
Příspěvky: 4
Ahoj, začínám s Umeoctem a mám dotaz, protože si nejsem jistý, jestli jsem neudělal chybu.

Umeocet Special užívám asi už tři týdny každý den. Do trojky skleničky si naliji vlažnou vodu. Do skleničky jsem zezačátku kápnul polévkovou lžíci umeoctu. Po pár dnech jsem dávkování změnil a naliji vždy podle oka.... takže i víc než polévkovou lžíci asi. Tak si tak říkám, jestli je to moudré v takovém množství pít ve 3dcl vody tolik umeocta? Je to hodně koncetrované, to víme všichni. Nemůže mi to v takovém množství poškodit ledviny nebo prostě organismus celkově? Chutově mi to nevadí, ale chci se pro jistotu zeptat zkušených matadorů a případně změnit dávkování. Předem Vám moc děkuji za odpovědi a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umeocet a jeho dávkování
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 6:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
rizecek.se.salatem píše:
Ahoj, začínám s Umeoctem a mám dotaz, protože si nejsem jistý, jestli jsem neudělal chybu.

Umeocet Special užívám asi už tři týdny každý den. Do trojky skleničky si naliji vlažnou vodu. Do skleničky jsem zezačátku kápnul polévkovou lžíci umeoctu. Po pár dnech jsem dávkování změnil a naliji vždy podle oka.... takže i víc než polévkovou lžíci asi. Tak si tak říkám, jestli je to moudré v takovém množství pít ve 3dcl vody tolik umeocta? Je to hodně koncetrované, to víme všichni. Nemůže mi to v takovém množství poškodit ledviny nebo prostě organismus celkově? Chutově mi to nevadí, ale chci se pro jistotu zeptat zkušených matadorů a případně změnit dávkování. Předem Vám moc děkuji za odpovědi a rady.

No nevím, nic bych netlačil na sílu, speciálně octy jsou sice vysoce prospěšné, ale nějaké velké dávky tělu spíše škodí. Ta lžíce je tak horní dávka a výše bych na jednu várku nechodil, spíše méně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz