Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pivo
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2011 6:51 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 6:44 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den je mi 22 a již více jak rok mě trápí obtíže s pamětí a koncentrací,avšak zjistil jsem že se cítím podstatně lépe po konzumaci piva,nevíte někdo čím to může být a co obsahuje pivo za tak zázračné složky že mi to pomáhá.Pozn.pomáhá pouze o pivo alkoholické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2011 7:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
mickthemagic píše:
Dobrý den je mi 22 a již více jak rok mě trápí obtíže s pamětí a koncentrací,avšak zjistil jsem že se cítím podstatně lépe po konzumaci piva,nevíte někdo čím to může být a co obsahuje pivo za tak zázračné složky že mi to pomáhá.Pozn.pomáhá pouze o pivo alkoholické.

Troufl bych si tvrdit že u vás při konzumaci piva dochází jednoduše k celkovému uvolnění, které způsobí alkohol a také sedativa, které pivo obsahuje. Lepší a trvalejší efekt bude mít práce na vaší psychice. Psychohygiena, meditace, odblokování různých traumat, srovnání se sám se sebou a s lidmi kolem sebe, pozitivní asertivita apod. Z vitamínů hodně hořčíku, mě pomohl i draslík.

Je to práce na celý život, která stojí za to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mickthemagic píše:
Dobrý den je mi 22 a již více jak rok mě trápí obtíže s pamětí a koncentrací,avšak zjistil jsem že se cítím podstatně lépe po konzumaci piva,nevíte někdo čím to může být a co obsahuje pivo za tak zázračné složky že mi to pomáhá.Pozn.pomáhá pouze o pivo alkoholické.

Ono záleží na tom jaké pivo a v jakém množství, pokud půjde o jedno kvalitní pivo denně, tak asi může pomáhat, ale jinak spíše škodí. Navíc popisované problémy souvisí většinou s kvasinkou a té pivo velice šamkuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pivo jako zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 9:02 am 
Offline

Registrován: ned srp 15, 2010 9:53 pm
Příspěvky: 28
Našel jsem článek, který tvrdí že pivo je významným zdrojem křemíku, navíc je plně v tekuté formě a pivo podporuje trávení, takže vstřebatelnost bude asi vynikající \":-)\"
Ale není pivo jako pivo a obsah křemíku se může lišit od 6.4mg/L - 56.5mg/L , nejlépe jsou na tom piva s vysokým obsahem ječného sladu a chmelu.
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/02/100208091922.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo jako zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 7:09 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ja to vidim tak, ze kto chce pivo pit, dovod si najde, aj keby tam kremik nebol, a kto ho pit nechce, tak bude kremik prijimat s ilu alebo z uhoriek a praslicky. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo jako zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slim-Jim píše:
Našel jsem článek, který tvrdí že pivo je významným zdrojem křemíku, navíc je plně v tekuté formě a pivo podporuje trávení, takže vstřebatelnost bude asi vynikající \":-)\"
Ale není pivo jako pivo a obsah křemíku se může lišit od 6.4mg/L - 56.5mg/L , nejlépe jsou na tom piva s vysokým obsahem ječného sladu a chmelu.
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/02/100208091922.htm

Asi celou věc vidím jako člen Xion, ale pivo obecně není v letních měsících špatné, jde o velice dobrý rehydratační nápoj, který má mnoho výhod a velice dobře slouží tělu pokud je konzumováno v rozumné míře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 7:56 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 23, 2012 10:47 pm
Příspěvky: 14
Pridám svoju pivnú anabázu .

Pivo som ako pravý čechoslovák konzumoval
pravidelne a dosť hodne . Pravda v časoch " zlého " socializmu to bola jedna
z mála vecí , čo naozaj stála za hriech .
Vtedy to pivo väčšinou malo kvalitu elixíru oproti súčasným EU štandartným
tekutinám , kde pivo pripomína najčastejšie už len názov .

Dodnes si spomínam na môj " rekord " z 80. rokov , keď som v Brne na veľtrhu s partiou kamarádov behom 24 hodín prelial dole gágorom 25 pollitrov 12stupňového
Veľkopopovického kozla , čo bolo slušné , pretože som vcelku štíhlej postavy bez pivného bruška . No a na druhý deň po vyspaní žiaden problém , ani len hlava sa neozvala , pokračovalo sa umiernene podľa osvedčeního receptu klin sa klinom vyráža v pohodičke ďalej ...

Postupne po zmene systému tak ako šla kvalita dole vodou mi to pivo nechutilo
stále viac a viac posledné roky mi stačilo jedno aj to nie denne ,
Pred piatimi rokmi som mal poslednú " opicu " po vypití 3 či 4 pív , nič som nemixoval a bolo mi mizerne celý následný deň .

V súčasnosti som večerné pivo nahradil pollitrom až litrom domáceho kefíru a pre moje telo a zmysly to pôsobí skvele .

Jedno pivko už len zo dva krát do týždňa pri nejakej športovej udalosti , naposledy som si ho vychutnal predvčerom pri finále MS vo futbale .

Značku či zloženie už dávno neriešim aj tak píšu na etikety čo sa im zachce .
Ak mi raz nezachutnalo , viac ho neotvorím .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
vandecht píše:
Pridám svoju pivnú anabázu .

Pivo som ako pravý čechoslovák konzumoval
pravidelne a dosť hodne . Pravda v časoch " zlého " socializmu to bola jedna
z mála vecí , čo naozaj stála za hriech .
Vtedy to pivo väčšinou malo kvalitu elixíru oproti súčasným EU štandartným
tekutinám , kde pivo pripomína najčastejšie už len názov .

Dodnes si spomínam na môj " rekord " z 80. rokov , keď som v Brne na veľtrhu s partiou kamarádov behom 24 hodín prelial dole gágorom 25 pollitrov 12stupňového
Veľkopopovického kozla , čo bolo slušné , pretože som vcelku štíhlej postavy bez pivného bruška . No a na druhý deň po vyspaní žiaden problém , ani len hlava sa neozvala , pokračovalo sa umiernene podľa osvedčeního receptu klin sa klinom vyráža v pohodičke ďalej ...

Postupne po zmene systému tak ako šla kvalita dole vodou mi to pivo nechutilo
stále viac a viac posledné roky mi stačilo jedno aj to nie denne ,
Pred piatimi rokmi som mal poslednú " opicu " po vypití 3 či 4 pív , nič som nemixoval a bolo mi mizerne celý následný deň .

V súčasnosti som večerné pivo nahradil pollitrom až litrom domáceho kefíru a pre moje telo a zmysly to pôsobí skvele .

Jedno pivko už len zo dva krát do týždňa pri nejakej športovej udalosti , naposledy som si ho vychutnal predvčerom pri finále MS vo futbale .

Značku či zloženie už dávno neriešim aj tak píšu na etikety čo sa im zachce .
Ak mi raz nezachutnalo , viac ho neotvorím .

Moc hezky řečené. Zdá se mi však, že to ani tak neukazuje na úpadek kvality zlatavého moku jako spíše na váš životní posun a vnitřní vývoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2012 7:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vandecht píše:
Pridám svoju pivnú anabázu .

Pivo som ako pravý čechoslovák konzumoval
pravidelne a dosť hodne . Pravda v časoch " zlého " socializmu to bola jedna
z mála vecí , čo naozaj stála za hriech .
Vtedy to pivo väčšinou malo kvalitu elixíru oproti súčasným EU štandartným
tekutinám , kde pivo pripomína najčastejšie už len názov .

Dodnes si spomínam na môj " rekord " z 80. rokov , keď som v Brne na veľtrhu s partiou kamarádov behom 24 hodín prelial dole gágorom 25 pollitrov 12stupňového
Veľkopopovického kozla , čo bolo slušné , pretože som vcelku štíhlej postavy bez pivného bruška . No a na druhý deň po vyspaní žiaden problém , ani len hlava sa neozvala , pokračovalo sa umiernene podľa osvedčeního receptu klin sa klinom vyráža v pohodičke ďalej ...

Postupne po zmene systému tak ako šla kvalita dole vodou mi to pivo nechutilo
stále viac a viac posledné roky mi stačilo jedno aj to nie denne ,
Pred piatimi rokmi som mal poslednú " opicu " po vypití 3 či 4 pív , nič som nemixoval a bolo mi mizerne celý následný deň .

V súčasnosti som večerné pivo nahradil pollitrom až litrom domáceho kefíru a pre moje telo a zmysly to pôsobí skvele .

Jedno pivko už len zo dva krát do týždňa pri nejakej športovej udalosti , naposledy som si ho vychutnal predvčerom pri finále MS vo futbale .

Značku či zloženie už dávno neriešim aj tak píšu na etikety čo sa im zachce .
Ak mi raz nezachutnalo , viac ho neotvorím .

Jak píše člen sakul, patrně jste se kvalitativně posunul dobrým směrem a pivo, což je naprosto evidentní, špatným směrem. Osobně jsem pivo za mladých let taky mohl a to opravdu docela v slušném množství a dnes se na něj zastavím jako na rehydratační nápoj v parném létě tak dvakrát až třikrát za rok a dám si jich obvykle tak 3-6, čili moje spotřeba piva je opravdu hluboko pod průměrem našeho národa a nijak mě to nevadí. Jde většinou opravdu o patoky a navíc velice dobře množí kvasinky a plísně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 4:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Pokial sa jedna o kvalitu piva, neviem, ci ste uz chutnali pivo Bernard, podla vyrobcu je nepasterizovane (napriek tomu je trvanlivost divne celkom dlha 2-3 mesiace), ono vsak faktom je, ze je naozaj velmi ine ako ostatne piva, prekypuje chutami, krasne peni, kupujem ho uz viac rokov, prakticky mi velmi chutia vsetky ich vyrobky od nealko piva az po svatecni lezak. No a ten svetly svatecni lezak (u nas stoji az 1€!) je inak uplna bomba, doslova vykypuje z flase po otvoreni. Dokonca mi paradoxne chuti najviac pri izbovej teplote. Pasterizovane by som takto teple ani neotvoril (jedine tak plzenske). U nas na SK ine nepasterizovane nedostat, tak som rad ze aspon taketo existuje, aj to len v kauflande maju. Po vecernom behu je to pre mna uplna manna. Odporucam vyskusat, stoji za to (inak nie som diler). Ine bezne piva mi oproti tomuto pivu chutovo pripadaju ako skazene zbrndy.
A este otazka na p. Jardu: aky mate prosim nazor na nepasterizovane nealko pivo (obsah alkoholu je 0,5% cca ako v kefire)? Mohlo by aj taketo skodit vo vacsom mnozstve, povedzme 2-3 ako nahrada za organicku vodu ked nestiham odstavovat? Lebo mne sa zda ze hydratuje aj taketo velmi dobre, ale napr. N.Walker bol velkym odporcom piva (ze zatazuje ladviny), neviem vsak ci sa v jeho casoch kratkokvasene "nealko" vobec predavalo... http://www.bernard.cz/cs/pivo/sortiment/lahvove-pivo/4.shtml

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gabriel píše:
Pokial sa jedna o kvalitu piva, neviem, ci ste uz chutnali pivo Bernard, podla vyrobcu je nepasterizovane (napriek tomu je trvanlivost divne celkom dlha 2-3 mesiace), ono vsak faktom je, ze je naozaj velmi ine ako ostatne piva, prekypuje chutami, krasne peni, kupujem ho uz viac rokov, prakticky mi velmi chutia vsetky ich vyrobky od nealko piva az po svatecni lezak. No a ten svetly svatecni lezak (u nas stoji az 1€!) je inak uplna bomba, doslova vykypuje z flase po otvoreni. Dokonca mi paradoxne chuti najviac pri izbovej teplote. Pasterizovane by som takto teple ani neotvoril (jedine tak plzenske). U nas na SK ine nepasterizovane nedostat, tak som rad ze aspon taketo existuje, aj to len v kauflande maju. Po vecernom behu je to pre mna uplna manna. Odporucam vyskusat, stoji za to (inak nie som diler). Ine bezne piva mi oproti tomuto pivu chutovo pripadaju ako skazene zbrndy.
A este otazka na p. Jardu: aky mate prosim nazor na nepasterizovane nealko pivo (obsah alkoholu je 0,5% cca ako v kefire)? Mohlo by aj taketo skodit vo vacsom mnozstve, povedzme 2-3 ako nahrada za organicku vodu ked nestiham odstavovat? Lebo mne sa zda ze hydratuje aj taketo velmi dobre, ale napr. N.Walker bol velkym odporcom piva (ze zatazuje ladviny), neviem vsak ci sa v jeho casoch kratkokvasene "nealko" vobec predavalo... http://www.bernard.cz/cs/pivo/sortiment/lahvove-pivo/4.shtml

Ono u piva je spousty důvodů proč ho nepít a to i nealkoholické, ale hlavní je vysoký obsah sacharidů a kvasinek, případně i plísní. Negativní názor na pivo mělo více známých léčitelů a asi bych souhlasil. Navíc dnes je kvalita mnoha piv opravdu žalostná a jsou jak ve filmu Postřižiny vhodná tak akorát proti zácpě. Osobně si kvalitní točené pivo dám občas v letních měsících, jako rehydratační nápoj a jinak bych raději doporučoval kvalitní suché červené víno, které nijak neodmítám a v rozumné dávce ho vidím jako lék.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 11:03 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 23, 2012 10:47 pm
Příspěvky: 14
Gabriel píše:

" Pokial sa jedna o kvalitu piva, neviem, ci ste uz chutnali pivo Bernard, podla vyrobcu je nepasterizovane (napriek tomu je trvanlivost divne celkom dlha 2-3 mesiace), ono vsak faktom je, ze je naozaj velmi ine ako ostatne piva, prekypuje chutami, krasne peni, kupujem ho uz viac rokov, prakticky mi velmi chutia vsetky ich vyrobky od nealko piva az po svatecni lezak. No a ten svetly svatecni lezak (u nas stoji az 1€!) je inak uplna bomba, doslova vykypuje z flase po otvoreni. Dokonca mi paradoxne chuti najviac pri izbovej teplote. Pasterizovane by som takto teple ani neotvoril (jedine tak plzenske). U nas na SK ine nepasterizovane nedostat, tak som rad ze aspon taketo existuje, aj to len v kauflande maju. Po vecernom behu je to pre mna uplna manna. Odporucam vyskusat, stoji za to (inak nie som diler). Ine bezne piva mi oproti tomuto pivu chutovo pripadaju ako skazene zbrndy. "
.
.
.
v súčasnosti už pivo konzumujem len sporadicky / skôr sporo ako dycky /
a necítim sa byť " odborník " na dnešné síce mnohodruhové , ale jaksi málokvalitatívne
množstvá i druhy mokov pod názvom "pivo"

/ minule mi fakt zabehlo v krku pri prvom a jedinom loku čo mi ponúkla dcéra a dnes u mladých veľmi obľúbeného radler bažant ovocného pivného ??? nápoja - wtf-to-mi-hlava-
-nebere aj keď uznávam proti gustu žiaden dišputát /

čo už do tých dnešných " pív " pchajú nad tým by sa starí pivní štamgasti v hrobe otáčali
jak vrtule ,

ale aby som sa vrátil k spomínanemu Bernardu - " otestoval " som ho a radil by som ho
k tým veľmi dobrým - pre mňa určite do top 3 v dnešnej ponuke ,

čo sa ale týka vplyvu na zdravotný stav organizmu - radšej s mierou ako so všetkým ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 4:05 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 18, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 5
Tak máme konečně zase jedno prvenství.
http://www.novinky.cz/ekonomika/315406-nachodsky-primator-weizenbier-je-nejlepsim-pivem-na-svete.html

Jelikož se jedná o pivo pšeničné a já pivo občas piju, napadlo mě zda-li má typ požitého piva vliv na překyselení organizmu.
Některé značky mi vyloženě nesedí a po pěti kouscích je mi další den těžko, některé jsou v pohodě.
Dá se nejak zevšeobecnit účinek na pH organismu u těchto u nás nejvíce čepovaných piv ?
Pivo ležák
Pivo ležák nefiltrovaný
Pivo pšeničné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Cert píše:
Tak máme konečně zase jedno prvenství.
http://www.novinky.cz/ekonomika/315406-nachodsky-primator-weizenbier-je-nejlepsim-pivem-na-svete.html

Jelikož se jedná o pivo pšeničné a já pivo občas piju, napadlo mě zda-li má typ požitého piva vliv na překyselení organizmu.
Některé značky mi vyloženě nesedí a po pěti kouscích je mi další den těžko, některé jsou v pohodě.
Dá se nejak zevšeobecnit účinek na pH organismu u těchto u nás nejvíce čepovaných piv ?
Pivo ležák
Pivo ležák nefiltrovaný
Pivo pšeničné

Obávám se, že takto se to nedá pojmout, zásaditě reagujících piv je naprosté minimum a i u těch, kde vše dlouhodobě fungovalo, se změnou sládka, vstupní vody, nebo technologického postupu docílilo právě kyselinotvornosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pivo
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 9:53 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Cert píše:
Tak máme konečně zase jedno prvenství.
http://www.novinky.cz/ekonomika/315406-nachodsky-primator-weizenbier-je-nejlepsim-pivem-na-svete.html

Jelikož se jedná o pivo pšeničné a já pivo občas piju, napadlo mě zda-li má typ požitého piva vliv na překyselení organizmu.
Některé značky mi vyloženě nesedí a po pěti kouscích je mi další den těžko, některé jsou v pohodě.
Dá se nejak zevšeobecnit účinek na pH organismu u těchto u nás nejvíce čepovaných piv ?
Pivo ležák
Pivo ležák nefiltrovaný
Pivo pšeničné

Já to jeden čas dost testoval na sobě a musím říct, že jsem se s zásadotvorným pivem nesetkal.
Že Plzeň je zásadotvorná je pověra.Jak říká klasik, bylo by to příliš krásné, na to aby to byla pravda.....

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz