Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přírodní látky na ředění krve
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 2:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 31, 2011 2:21 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existují přírodní látky nebo potraviny, případně doplňky na ředění krve. Mám geneticky danou zvýšenou srážlivost krve, a ráda bych zařadila do jídelníčku nějaké potraviny jako prevenci vzniku trombů....Které látky nebo potraviny jsou v tomto případě vhodné a jak často je konzumovat ? Slyšela jsem o účinku lněného semínka, ale nevím jak často ho užívat.


Děkuji za případné odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 9:59 pm 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
Dovolím si přispět svou troškou do mlýna.
Dost známé je ginko (listy jako čaj, nebo nějaké přípravky z lékárny). Někde jsem dokonce slyšel varováni před vysokými dávkami, které můžou způsobit krvácení. Jestli máte zahrádku, opatřete si třeba stromek ginka na listí.

Potom jsem přesvědčen, že příznivý vliv na krev má jablečný ocet. Ten čistí krev a cévy a už to samotné zlepšuje její hustotu. (krom toho má spoustu dalších příznivých účinků). Víc k tomu snad řekne Jarda.

Obecně by se dalo říct, že syrová a přirozená strava čistí a ředí a naopak vařená a syntetická zanáší a sviní. Mám dokonce jeden příklad od kamaráda, který bere warfarin na ředění krve a když teď jedl hodně zelený salát ze zahrádky tak mu doktorka zjistila až příliš řídkou krev a připsala to tomu salátu.
Zeleninové šťávy budou jistě taky dobré. No a potom prospěje vyloučení nevhodných potravin.

Len bude taky dobrý, nejen semínko ale spíš lněný olej a v té souvislosti obecně omega 3 mastné kyseliny. Kromě lněného oleje také rybí olej.

Když ale něco účinného nasadíte, musíte si také nechat sledovat krev aby hustota byla pod kontrolou a nedošlo ke krvácení a potom podle potřeby snížit dávky léků na ředění krve. Takže opatrně.

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 3:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 31, 2011 2:21 pm
Příspěvky: 2
Děkuji za odpoveď, určitě něco z toho vyzkouším. Já tedy zatím žádnou zkušenost s trombozou nemám, chtěla jsem spíš brát něco jako prevenci. Ani neužívám žádné léky na ředění krve. Jde mi spíš o to zabránit tomu, aby se mi nějaká ta sraženina neudělala když mám k tomu dispozice.

A ty nevhodné potraviny, myslíte které ? Jako obecně nezdravá strava, tučné atd... Nebo nějaké konkrétní ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 11:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 16, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 28
Petra128 píše:
Děkuji za odpoveď, určitě něco z toho vyzkouším. Já tedy zatím žádnou zkušenost s trombozou nemám, chtěla jsem spíš brát něco jako prevenci. Ani neužívám žádné léky na ředění krve. Jde mi spíš o to zabránit tomu, aby se mi nějaká ta sraženina neudělala když mám k tomu dispozice.

A ty nevhodné potraviny, myslíte které ? Jako obecně nezdravá strava, tučné atd... Nebo nějaké konkrétní ?

Já bych jako první zkusil jablečný ocet (s tím mám vlastní dobré zkušenosti - podívejte se i do vlákna "Jablečný ocet"). Použijte jen ten nefiltrovaný, nepasterizovaný bez oxidu siřičitého. Např. z drogerie DM Apflessig. Můžete užít až 3x2 polévkové lžíce do vody denně. Ale stačí i jedna lžíce ráno a jedna večer (nalačno). (V lékárnách se dá koupit i v kapslích nebo tabletách ale je to drahé a jen v malých dávkách.) Podobně ale můžete použít i šťávu z citrónu.

Z těch nevhodných potravin je toho dost. Zkusím jen namátkou: těžká a tučná jídla, bílé jedy - (hlavně mouka, mléko...). Průmyslově upravené tuky: ztužené tuky, margaríny. Uzeniny, trvanlivé pečivo................no je toho hodně. Hlavně třeba mít v jídelníčku dostatek přirozené stravy, tepelně a průmyslově neupravené, zeleniny, ovoce, šťávy, suché plody.......
Třeba číst: viewforum.php?f=18

_________________
"Zdraví je předpokladem všeho." (Miloš Kopecký)


Naposledy upravil Don Alejo dne čtv čer 02, 2011 11:58 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Petra128 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existují přírodní látky nebo potraviny, případně doplňky na ředění krve. Mám geneticky danou zvýšenou srážlivost krve, a ráda bych zařadila do jídelníčku nějaké potraviny jako prevenci vzniku trombů....Které látky nebo potraviny jsou v tomto případě vhodné a jak často je konzumovat ? Slyšela jsem o účinku lněného semínka, ale nevím jak často ho užívat.


Děkuji za případné odpovědi

Tak člen Don Alejo vám to píše dobře a při správné stravě není možné mít problémy se srážlivostí krve. To všechno zabezpečují moderní chemicko-potravinářské blafy a z nich žije ještě zdravotnictví, farmacie a funebráci, je to takový pěkně uzavřený bludný kroužek, čili je dobré z něho hned na začátku vystoupit, nebo do něj raději ani nevstupovat. Pokud se týká přímo toho ředění krve, tak většinou stačí i obyčejná cibule a okurkovou šťávu s cibulí jsem zde určitě popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz