Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 17, 2018 8:16 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
marek15693 píše:
Zdravim pan Jarda.
Bolo by v poriadku MSM(1-3g) primiesat do askorbatu draselneho(3g) + zajest to rajcinou? Pripadne do toho este gram lysinu? Alebo je lepsie to pit zvlast?

Podla mna to bude v pohode, ja sam miesam MSM s kyselinou askorbovou a pijem to takto (aj to chuti lepsie). Pouzival som aj kyselinu askorbovu zmiesanu s bioflavoidmi, a extraktom zo sipok. Ta rajcina by tam snad nemala vadit. 1 velka rajcina bude ale zbytocne mnoho, najidealnejsie by to bolo rozmixovat s 1-2 cherry rajcinami v 2 dcl vody, take mini riedke,smootie. I tak by som tam ale asi pridal tie bioflavoidy, dokonca aj rutin je velmi dobry a funguje ako synergia s vitaminom C. Rutin, grapeseed extract, pine bark extract / pycnogenol, extrak zo sipok, camu camu prasok, citrus bioflavoids, to vsetko zdviha ucinok vitaminu C a mozes to tam primiesat. Len bacha, zisti si, ci rovnako funguje askorbat draselny, ako kyselina askorbova. Nemusi to fungovat po chemickej stranke rovnako. Viem, ze tieto "zreagovane" vitaminy C, teda ze sa kyselina askorbova zreaguje s niecim inym, nemali taku potenciu, ako kyselina askorbova, lebo mali menej volnych elektronov vo vzorci (na vychytavanie antioxidantov), kyselina askrobova ich mala najviac. Takze napriklad askorbat horecnaty, mal iba polovicnu antioxidacnu ucinnost, nez kyselina askorbova. Neviem, ci to nebude rovnake aj u askorbatu sodneho, vapenateho alebo draselneho

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2018 11:05 am 
Offline

Registrován: pon kvě 28, 2018 11:04 am
Příspěvky: 1
U takové Alavisu jsem hodně skeptický \":cry:\" Nejen, že je to prostředek pro zvířata, ale pokud vím, osahuje methylsulfonylmethan, tedy zkráceně MSM. A to je jen pouhý odpad z výroby papíru. Používá se hlavně v kosmetice, protože údajně zlepšuje pronikání látek do těla kůží. O jeho účinky na lidi se toho zatím moc neví, takže bych byl hodně opatrný. Takže, je koňská síla opravdu nejsilnější?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2018 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rybar32 píše:
U takové Alavisu jsem hodně skeptický \":cry:\" Nejen, že je to prostředek pro zvířata, ale pokud vím, osahuje methylsulfonylmethan, tedy zkráceně MSM. A to je jen pouhý odpad z výroby papíru. Používá se hlavně v kosmetice, protože údajně zlepšuje pronikání látek do těla kůží. O jeho účinky na lidi se toho zatím moc neví, takže bych byl hodně opatrný. Takže, je koňská síla opravdu nejsilnější?

Přípravků pro býložravá zvířata bych se moc nebál, mají mnohem citlivější organizmus než člověk a také je tam docela dobrá pojistka v jejich ceně, což je dosti limitující faktor. Vemte v potaz holou skutečnost, že když vám doktor zamorduje babičku tak se to vždy nějak okecá a nakonec ani to dědictví není na škodu tedy to člověk nějak překousne. Ovšem pokud vám zamorduje veterinář koně za milión tak klidně může skončit s vidlema v pajšlu a to je docela dobrá motivace aby své řemeslo dělal pořádně. Jiná věc je pokud velké dávky MSM bere člověk s nízkým ceruloplazminem to problémy vyvolávat určitě může.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2018 1:54 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
Zdravím,
je lepší brát msm nalačno, nebo je to jedno ? A vit c + kolagen ?

Bolel někoho po msm nalačno žaludek ?

Je lepší brát msm, kolagen a vit C zároveň v současné dávce, když se vzájemně podporují a nebo to stačí v průběhu 1 dne,
například kolagen a vit C ráno a msm až v poledne ?


Děkuji za případné reakce \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2018 2:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Zdravím,
je lepší brát msm nalačno, nebo je to jedno ? A vit c + kolagen ?

Bolel někoho po msm nalačno žaludek ?

Je lepší brát msm, kolagen a vit C zároveň v současné dávce, když se vzájemně podporují a nebo to stačí v průběhu 1 dne,
například kolagen a vit C ráno a msm až v poledne ?


Děkuji za případné reakce \":-)\"

Mě připadá ideální ta kombinace třeba v nějakém džusu a vypít v průběhu dne. Jinak co člověk to názor a každému to vyhovuje jinak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2018 9:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
A jsou ještě, pane Jardo, k dispozici ty tablety msm + kolagen + vit. C ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2018 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
A jsou ještě, pane Jardo, k dispozici ty tablety msm + kolagen + vit. C ?

Zatím ne, ale již jsem lisy přestěhoval do nových prostor a zkušebně vyrábíme vápník a hořčík a předpokládám že se ke kolagenu zase vrátím. Z kolagenu který nyní prodáváme bohužel lisovat nejde tedy řeším jiný druh kolagenu který půjde dobře lisovat. Mám více aplikovatelných nápadů, ale zase toho také mám celkem nad hlavu a dost věcí nestíhám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 1:21 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
Při dlouhodobějším užívání MSM berete všichni zároveň i probiotika ? Jinak to narušuje střevní mikrofloru, že ?
Nebo Vám to nedělá problémy s trávením ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 2:10 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Ty probiotika by mě taky zajímala jestli je užívat či ne, ale mám dotaz má tu někdo zkušenosti z lečbou golfového lokte, syndromem karpalního tunelu za pomocí nějáké mastičky s MSM? Bylo by dobré aby neobsahovala kyselinu aceltilsalityckou. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Při dlouhodobějším užívání MSM berete všichni zároveň i probiotika ? Jinak to narušuje střevní mikrofloru, že ?
Nebo Vám to nedělá problémy s trávením ?

Probiotika by v rozumné dávce ničit neměl, ale že by tím nešlo rozhodit trávení to by asi při větších dávkách šlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Ty probiotika by mě taky zajímala jestli je užívat či ne, ale mám dotaz má tu někdo zkušenosti z lečbou golfového lokte, syndromem karpalního tunelu za pomocí nějáké mastičky s MSM? Bylo by dobré aby neobsahovala kyselinu aceltilsalityckou. Děkuji

MSM je forma síry pro vnitřní aplikace pokud chcete něco mazat tak musíte aplikovat jinou formu DMSO. Upozorňuji že DMSO se chová prakticky jako injekce tedy proniká pokožkou dost snadno a je tedy třeba před aplikací pokožku pokud možno umýt, nebo vydesinfikovat. Každopádně ten problém jde zevnitř tedy mazání nic neodstraní, ale pomoci může.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2019 6:32 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
mám dotaz může se použit MSM do nosu na léčbu alergicko-choronické rýmy tak že ho rozpustím ve vodě, nebo máte někdo jěště nějákou vychytávku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2019 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
mám dotaz může se použit MSM do nosu na léčbu alergicko-choronické rýmy tak že ho rozpustím ve vodě, nebo máte někdo jěště nějákou vychytávku?

Mě připadá že by jste se měl nějak zapnout, přečtěte si předchozí odpověď tam to je zmíněno co, jak a kam lze využít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2019 9:59 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Chrasty píše:
mám dotaz může se použit MSM do nosu na léčbu alergicko-choronické rýmy tak že ho rozpustím ve vodě, nebo máte někdo jěště nějákou vychytávku?

Jaký by to mělo mít smysl??? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2019 11:28 am 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
no msm rozpouštím ve vodě a uvolnuje me to trochu nos, tak se ptát jestli není nějáký vychytávka jako že pridat trochu heřmánku nebo soli nebo něco takového. Smysl to má na ucpaný nos, který mám asi tři roky.

To víte,že tonoucí se stébla chytá. Samozřejmě se snažím dělat klystýry obden, jím převážně ovozel a zasaditý potraviny, a vyhýbám se 5 bilým jedům.
Přečetl jsem toho tady hodně dobrý stránky, děkuji Vám za ně. Ale myslím, že je pozdě na to mi pomoct, plíce mám tak zanešený dehetem a kouřovýma sra..., potřebuji očistu plic což není možné. Jakákoliv rada je pro mě důležitá, aj kdyby znamenala 2%zlepšení, zatím mě nejvíc pomhlo MSM a vysoké dávky Vitaminu c s ovocem a zeleninou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz