Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 9:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Dobry den, potrebovala by som par info ohladne MSM, ak mi niekto bude vediet poradit, budem velmi vdacna.

1. Brat berie kazdy den horcik a vravel mi ze cital, ze niektori ludia si ho rozpustaju v 1,5 l vody a takto ho cely den popijaju. Zaujima ma, ci sa to da aplikovat aj s MSM, pretoze som citala teoriu, s ktorou aj docela suhlasim, ze vodu nenahradi nijaka ina tekutina, ani bublinkova voda (mineralka), ani caj ani nic ine, inak sa spravne nevstrebava. Preto ma zaujima, ako je to s MSM, ci si ho mozem pridat do 2l flase ktoru si budem pocas dna rozlievat. A zaroven ci to ma nejaky iny (silnejsi, slabsi) ucinok, ako ked si rovnake mnozstvo dam do 1 pohara a zoberiem rano 1x, pripadne 2x denne (stale to iste mnozstvo ako ked si to rozriedim vo vacsom objeme vody).

2. Bolo mi povedane, ze MSM mozem aplikovat aj na vlasy, aj ked prvotny problem je vnutorny, co mi je uplne jasne (to uz riesim). No nie je to predsalen hadzanie hrachu o stenu? Da sa MSM naozaj pouzit inak ako vnutorne s nejakymi preukazatelnymi vysledkami? (ci tu ma niekto skusenost..)

3. Pokial by som mala dostatok siry a MSM napriek tomu brala, stane sa to co trebars pri horciku, ze by som z toho dostala hnacku? davam si 2x denne mierne kopcovu lyzicku do 2dcl pohara (neviem kolko to moze byt vahovo, no brat na mna pozeral ci to nahodou neprehanam) \":D\" no nepocitujem ziadne negativne ucinky. spociatku som mala mierne zvyseny tep a pocitovala som nervozitu, no teraz mi to uz nic nerobi, dokonca mi zachutilo \":)\"

vopred dakujem za rady a prajem pekny den \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 1:08 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
inzenyr píše:
...Vysledkem smichani kyseliny askorbove a sody bikarbony vznikne citrat sodny E331 a ClO2 - Oxyd Chloričitý. Citrat sodny snizuje v organizmu srazlivost krve. Citrat sodny je nacpany snad ve vsech potravinach, na ktere si dokazete vzpomenout.
Takze kdyz smichate sodu bikarbonu a kyselinu askorbovou, tak dodate telu citrat sodny a ne kyselinu askorbovou. \":-)\"...

Xeelee píše:
...Možná ale rovnice vypadá takhle: NaHCO3 + C6H8O6 = H2O + CO2 + Na2CO3.
To by znamenalo, že tam probíhá víc reakcí a vznikaj v mezikrocích jiný látky. Teď mi ale došlo, že na pravý straně rovnice musí být taky voda a tam už je rovnice s NaCO2 i s Na2CO3 nevybalancovatelná a reakcí tam musí probíhat víc (vpravo ale může být s vodou a oxidem uhličitým mohla být jiná sloučenina ze sodíku, uhláku a kyslíku). To znamená, že tam žádnej vitamín zůstat nemusí. Tolik můj lajckej pohled....

Přátelé, mám toto fórum, od té doby co je znám (přes 2 roky), velmi rád a mám úctu k zásluhám pana Zajíčka na osvětě. Mám ale taky jednu výtku: pojďme se prosím domluvit, že když někdo něčemu nerozumí, nebude zde autoritativně zveřejňovat své soudy a dohady. Je také otázkou, jestli stačí na tento aspekt (že nedával ve škole pozor nebo studoval něco úplně jiného) výslovně upozornit - zvláště když se takových příspěvků dopouští členové, kteří mají na fóru dobré jméno - např. mají dobře prostudovanou a i vyzkoušenou některou problematiku či některé postupy a mohli v nich vícekrát a účinně radit jiným. Protože laik potom snadno podlehne dojmu, že každá odpověď takového člověka bude fundovaná!

A ještě k věci samé:
1/ Citrát samozřejmě vzniká neutralizací kyseliny citronové, nikoliv neutralizací kyseliny askorbové.
(Jinak je jistě pravda, že kyselina citronová a i citráty jsou svinstvo a je dobré se jim vyhýbat.)
2/ Neutralizací kyseliny askorbové samozřejmě vznikají askorbáty, je to jedna jednoduchá reakce a žádné mezikroky se nekonají. Není žádný důvod k rozkladu organické struktury, kyselina askorbová je stálá (mimochodem, molekula je velmi podobná glukóze) a nerozkládá se ani např. při neutralizaci hydroxidem. Zásadité soli (jako hydrouhličitan) používáme místo louhů vlastně jen proto, že se s nimi podstatně příjemněji pracuje.
Askorbáty jsou opravdu k užívání vyšších dávek vhodnější nežli kyselina askorbová a mají stejnou biologickou účinnost jako kyselina. (Tedy pravděpodobně s jednou výjimkou, kterou jsem chtěl diskutovat zde viewtopic.php?p=45221#p45221, ale nikdo na to nereagoval.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Dobry den, potrebovala by som par info ohladne MSM, ak mi niekto bude vediet poradit, budem velmi vdacna.

1. Brat berie kazdy den horcik a vravel mi ze cital, ze niektori ludia si ho rozpustaju v 1,5 l vody a takto ho cely den popijaju. Zaujima ma, ci sa to da aplikovat aj s MSM, pretoze som citala teoriu, s ktorou aj docela suhlasim, ze vodu nenahradi nijaka ina tekutina, ani bublinkova voda (mineralka), ani caj ani nic ine, inak sa spravne nevstrebava. Preto ma zaujima, ako je to s MSM, ci si ho mozem pridat do 2l flase ktoru si budem pocas dna rozlievat. A zaroven ci to ma nejaky iny (silnejsi, slabsi) ucinok, ako ked si rovnake mnozstvo dam do 1 pohara a zoberiem rano 1x, pripadne 2x denne (stale to iste mnozstvo ako ked si to rozriedim vo vacsom objeme vody).

2. Bolo mi povedane, ze MSM mozem aplikovat aj na vlasy, aj ked prvotny problem je vnutorny, co mi je uplne jasne (to uz riesim). No nie je to predsalen hadzanie hrachu o stenu? Da sa MSM naozaj pouzit inak ako vnutorne s nejakymi preukazatelnymi vysledkami? (ci tu ma niekto skusenost..)

3. Pokial by som mala dostatok siry a MSM napriek tomu brala, stane sa to co trebars pri horciku, ze by som z toho dostala hnacku? davam si 2x denne mierne kopcovu lyzicku do 2dcl pohara (neviem kolko to moze byt vahovo, no brat na mna pozeral ci to nahodou neprehanam) \":D\" no nepocitujem ziadne negativne ucinky. spociatku som mala mierne zvyseny tep a pocitovala som nervozitu, no teraz mi to uz nic nerobi, dokonca mi zachutilo \":)\"

vopred dakujem za rady a prajem pekny den \":)\"

1)Nevidím problém ho tak brát, nicméně vždy je vhodnější kombinovat ho s kolagenem a céčkem, což už v roztoku zrovna chutné nebude. Mnoho uživatelů to také řešilo a tak jsem začal dělat tablety kde je deset dílů kolagenu, pět dílů MSM a tři díly céčka, což funguje velice dobře.
2)Určitě se tak použít dá v tom problém nehledejte.
3)Zatím jsem se s někým, kdo by se tím předávkoval nesetkal a myslím, že při normálních dávkách to asi ani není možné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Přátelé, mám toto fórum, od té doby co je znám (přes 2 roky), velmi rád a mám úctu k zásluhám pana Zajíčka na osvětě. Mám ale taky jednu výtku: pojďme se prosím domluvit, že když někdo něčemu nerozumí, nebude zde autoritativně zveřejňovat své soudy a dohady. Je také otázkou, jestli stačí na tento aspekt (že nedával ve škole pozor nebo studoval něco úplně jiného) výslovně upozornit - zvláště když se takových příspěvků dopouští členové, kteří mají na fóru dobré jméno - např. mají dobře prostudovanou a i vyzkoušenou některou problematiku či některé postupy a mohli v nich vícekrát a účinně radit jiným. Protože laik potom snadno podlehne dojmu, že každá odpověď takového člověka bude fundovaná!

A ještě k věci samé:
1/ Citrát samozřejmě vzniká neutralizací kyseliny citronové, nikoliv neutralizací kyseliny askorbové.
(Jinak je jistě pravda, že kyselina citronová a i citráty jsou svinstvo a je dobré se jim vyhýbat.)
2/ Neutralizací kyseliny askorbové samozřejmě vznikají askorbáty, je to jedna jednoduchá reakce a žádné mezikroky se nekonají. Není žádný důvod k rozkladu organické struktury, kyselina askorbová je stálá (mimochodem, molekula je velmi podobná glukóze) a nerozkládá se ani např. při neutralizaci hydroxidem. Zásadité soli (jako hydrouhličitan) používáme místo louhů vlastně jen proto, že se s nimi podstatně příjemněji pracuje.
Askorbáty jsou opravdu k užívání vyšších dávek vhodnější nežli kyselina askorbová a mají stejnou biologickou účinnost jako kyselina. (Tedy pravděpodobně s jednou výjimkou, kterou jsem chtěl diskutovat zde viewtopic.php?p=45221#p45221, ale nikdo na to nereagoval.)

Reaguji na ten váš citovaný dotaz ze zmíněného vlákna. O dané problematice toho sice tolik nevím, abych mohl něco jednoznačně tvrdit, ale z logiky věci v jakékoliv potravině se obě látky pochopitelně také vyskytují společně a přesto se vstřebávají, čili z toho bych usoudil, že to zase tolik vadit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 03, 2013 2:15 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,
koupila jsem si sypké MSM - na zlepšení stavu vlasů :-O
Na pytliku je napsano že doporučená denní dávka je 1g !
Ale tady čtu že nekdo bere 5-10g, tak vubec nevim kolik si toho mam brat, aby to zafungovalo \":(\"
Někde jsem četla, než jsem to koupila že dávka se má pomalu zvyšovat, návod na balení neni vůbec dostačující Heeelp \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Nella píše:
Dobrý den,
koupila jsem si sypké MSM - na zlepšení stavu vlasů :-O
Na pytliku je napsano že doporučená denní dávka je 1g !
Ale tady čtu že nekdo bere 5-10g, tak vubec nevim kolik si toho mam brat, aby to zafungovalo \":(\"
Někde jsem četla, než jsem to koupila že dávka se má pomalu zvyšovat, návod na balení neni vůbec dostačující Heeelp \":)\"

Toho se zase tolik bát nemusíte, je dost problém ho předávkovat, ale stoupejte raději pomalu, blbě by vám být mohlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 05, 2013 8:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv led 03, 2013 2:15 pm
Příspěvky: 6
Děkuji za odpoved,
tak jsem začala s 4g a nic mi to nedela tak asi ok \":)\"
Za tu Kombuchu se omlouvam \":oops:\" ale ja si to zadala do vyhledavaciho polička a nic mi nevyjelo \":oops:\"
Chtěla jsem ještě poprosit, - všechno to podnikám za učelem zlepšení stavu vlasu, vím že je potřeba províst očistu střev, šla jsem na to tedy laicky - nakoupila čistící čaje, kilo Psyllia - jablka a davam hladovku nebo jen jablečny den, až 5 lžic Psyllia najednou aby se ty toxiny vytlačily. Ale po proštudovani Vašich stránek mne počáteční nadšeni opustilo, a mam docela depku \":(\"
Očistu střev jsem dočetla ale to nedám \":shock:\" očistu jater (o tom slyším prvně) jsem taky zavrhla jako něco šílenýho, ale v noci se mi to nejak rozleželo v hlavě - že bych to snad mohla i zvladnout .....
Chci se zeptat .... můžu si očistit organismus nějak "humálnějc" \":cry:\"
je tu něco podobného .... popř. můžete mi vložit odkaz? \":?\"
jakože očista pro normánlí lidi co nejsou schopny vypít litry slany vody a pak se vys... z podoby \":cry:\"
Fakt moc děkuji předem \"8)\"
Jinak - sem me poslal Google po zadani - MSM davkovani - a ted mam z toho bolave oci a zmatek v hlave \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2013 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Nella píše:
Děkuji za odpoved,
tak jsem začala s 4g a nic mi to nedela tak asi ok \":)\"
Za tu Kombuchu se omlouvam \":oops:\" ale ja si to zadala do vyhledavaciho polička a nic mi nevyjelo \":oops:\"
Chtěla jsem ještě poprosit, - všechno to podnikám za učelem zlepšení stavu vlasu, vím že je potřeba províst očistu střev, šla jsem na to tedy laicky - nakoupila čistící čaje, kilo Psyllia - jablka a davam hladovku nebo jen jablečny den, až 5 lžic Psyllia najednou aby se ty toxiny vytlačily. Ale po proštudovani Vašich stránek mne počáteční nadšeni opustilo, a mam docela depku \":(\"
Očistu střev jsem dočetla ale to nedám \":shock:\" očistu jater (o tom slyším prvně) jsem taky zavrhla jako něco šílenýho, ale v noci se mi to nejak rozleželo v hlavě - že bych to snad mohla i zvladnout .....
Chci se zeptat .... můžu si očistit organismus nějak "humálnějc" \":cry:\"
je tu něco podobného .... popř. můžete mi vložit odkaz? \":?\"
jakože očista pro normánlí lidi co nejsou schopny vypít litry slany vody a pak se vys... z podoby \":cry:\"
Fakt moc děkuji předem \"8)\"
Jinak - sem me poslal Google po zadani - MSM davkovani - a ted mam z toho bolave oci a zmatek v hlave \":wink:\"

Trochu zmatku nezaškodí, ten nutí lidi přemýšlet a tím se nic pokazit nedá. Také vaše vystrašení z postupů zde uvedených nechápu, jde o tisíce let staré a tudíž jednoznačně funkční a bezpečné postupy, přičemž předpokládám, že třeba lahodné hormonální pilule od svého lékaře by jste si beze strachu dala. Vidíte, toho bych se zase bál já, to totiž nijak vyzkoušené není a nebezpečné je to tedy z mého pohledu až moc. Také šoupnout do sebe koňskou dávku psyllia není zrovna rozumné, tím se dá vyvolat parádní zácpa. Pokud se tak bojíte, dopřejte si asistované čištění střeva-hydrocolon, je to sice drahé, ale nic tam pokazit nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 10:07 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den!
Jardo, objednala jsem si u vás tablety: kolagen, msm, C-vit. Zásilka je na cestě, děkuji. Ale mám dotaz ohledně dávkování. Mám to především pro svého syna (14 let), který hodně sportuje, a nyní ho bolí klouby, hlavně kolena. Nevydrží vůbec ve dřepu. Možná to je růstem, za loňský rok vyrostl o víc než 10 cm. Tady na fóru ale čtu, že mají někteří problémy s navýšením energie a potíže s usínáním. To mě zaskočilo. Syn má diagnostikovanou hyperaktivitu, poruchu pozornosti a s tím spojené i poruchy typu dyslexie, dysgrafie. Má energie už nyní neuvěřitelné množství a také s usínáním neuvěřitelné trable. Bloudí po domě i dlouho po půlnoci. Ráno pak při vstávání do školy je to znát. Věkem se vše zlepšuje, ale byla bych nerada, kdyby se mu např. pozornost, kterou se pořád snažíme zlepšovat nějak rozhodila. Můžete mi napsat prosím Váš názor, zda je tato kombinace pro něj vhodná a jak postupovat při dávkování? Měří cca 170 cm a má tak 60 kg. A kolik prosím obsahuje jedna tableta mg msm?

Moc děkuji!
Linda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Dobrý den!
Jardo, objednala jsem si u vás tablety: kolagen, msm, C-vit. Zásilka je na cestě, děkuji. Ale mám dotaz ohledně dávkování. Mám to především pro svého syna (14 let), který hodně sportuje, a nyní ho bolí klouby, hlavně kolena. Nevydrží vůbec ve dřepu. Možná to je růstem, za loňský rok vyrostl o víc než 10 cm. Tady na fóru ale čtu, že mají někteří problémy s navýšením energie a potíže s usínáním. To mě zaskočilo. Syn má diagnostikovanou hyperaktivitu, poruchu pozornosti a s tím spojené i poruchy typu dyslexie, dysgrafie. Má energie už nyní neuvěřitelné množství a také s usínáním neuvěřitelné trable. Bloudí po domě i dlouho po půlnoci. Ráno pak při vstávání do školy je to znát. Věkem se vše zlepšuje, ale byla bych nerada, kdyby se mu např. pozornost, kterou se pořád snažíme zlepšovat nějak rozhodila. Můžete mi napsat prosím Váš názor, zda je tato kombinace pro něj vhodná a jak postupovat při dávkování? Měří cca 170 cm a má tak 60 kg. A kolik prosím obsahuje jedna tableta mg msm?

Moc děkuji!
Linda

Na dospělého se dává cca 20 gramových tablet a obsahují 10 dílů kolagenu 5 dílů MSM a 3 díly céčka. Nemyslím si, že by mu to mohlo vadit, ovšem ty uvedené problémy se dají velice dobře tlumit hořčíkem. Dejte mu udělat krevní rozbor na vápník a hořčík, což stojí maximálně 100,-Kč a snažte se hořčík dostat až na hodnotu 1 mmol/l, to by mělo stav dosti zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 8:54 pm 
Offline

Registrován: stř bře 13, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 1
ahoj, můžu se zeptat jestli je MSM i na vlasy? Na lepší růst vlasů, kvalitu, hustotu atd.? Nevíte někdo prosím?:) Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 2:51 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Z čeho se to MSM vyrábí?
Napadlo někoho přidat to do sirné patlaniny?
Tam je přece síra vítaná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Evča22 píše:
ahoj, můžu se zeptat jestli je MSM i na vlasy? Na lepší růst vlasů, kvalitu, hustotu atd.? Nevíte někdo prosím?:) Děkuji

Určitě se použít dá a je velice vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Tomass píše:
Z čeho se to MSM vyrábí?
Napadlo někoho přidat to do sirné patlaniny?
Tam je přece síra vítaná.

Pokud vím, tak vzniká z lýka borovic a do patlanice, no jde to, ovšem do klasické to nemá valný význam, nicméně třeba varianta bez tvarohu se tím vylepšit určitě dá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 8:45 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 23, 2013 12:01 pm
Příspěvky: 1
Hezký den, ráda bych konzultovala zkušenost kamaráda s msm - pije cca týden drink, který si míchá z collagenu (cca 10g), msm (cca 5g) a vit. C (cca 3g), ráno si dojde normálně na stolici, ale asi 10 minut po vypití drinku dojde k poměrně prudkému průjmu. Pak už se neděje nic. Přičítám to msm a jeho čistícím schopnostem a mám z toho, jak působí, docela i radost, ale kamarádovi zvyklému na pilule, se to vůbec nezdá. Poradila jsem mu vytrvat, možná snížit dávku msm na půlku. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz