Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 7:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 8:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Na obalu doporučují brát 2 tablety á 1,5g MSM 2x denně před jídlem. Když tu píšete o mnohogramové suplementaci/den jak to užíváte?
Plánuju zkusit 6g v 1 dávce ráno nalačno hned po probuzení, protože se mi s tím nechce čarovat přes den. Eventuelně mě napadá dát si to před ranní dávkou vitamínu C s rajčetem (snad to nebude bráno jako jídlo)...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 8:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 17, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 149
Host píše:
Na obalu doporučují brát 2 tablety á 1,5g MSM 2x denně před jídlem. Když tu píšete o mnohogramové suplementaci/den jak to užíváte?
Plánuju zkusit 6g v 1 dávce ráno nalačno hned po probuzení, protože se mi s tím nechce čarovat přes den. Eventuelně mě napadá dát si to před ranní dávkou vitamínu C s rajčetem (snad to nebude bráno jako jídlo)...

Já to mam sypaný, takže dávám polévkovou lžíci po ránu, rozpuštěnou ve vodě. To je cca 10g. Myslím, že se Vám ten pocit bude líbit. Taky si uvědomte, že kdyby se měly brát supplementy v opravdu účinných látkách, nemohli by na nich distributoři tak snadno tolik vydělávat. Viz. vitamín C v lékarně versus vitC sypaný..

_________________
With Universal flow, Candida Albicans is leaving back home.:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Na obalu doporučují brát 2 tablety á 1,5g MSM 2x denně před jídlem. Když tu píšete o mnohogramové suplementaci/den jak to užíváte?
Plánuju zkusit 6g v 1 dávce ráno nalačno hned po probuzení, protože se mi s tím nechce čarovat přes den. Eventuelně mě napadá dát si to před ranní dávkou vitamínu C s rajčetem (snad to nebude bráno jako jídlo)...

Oboje je možné, síra se s ničím netluče a užívání megadávek není zpravidla nutné, těch 6 g denně bohatě vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2011 11:03 pm 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 10:51 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den

Koupil jsem třem prarodičům MSM a měl bych pár poznatků a také otázku.
Všichni dávkují kolem 6 g denně. U prvního prarodiče jsem zaznamenal velký úspěch. Sraženina v noze ho omezovala v chůzi už plno let a pochopitelně žádný práškojedy nezabíraly. Po týdnu dávkování MSM bylo zaznamenáno velké zlepšení a po 14 dnech téměř normálně chodí bez bolesti. U druhého jsem zase zaznamenal velké snížení hodnot diabetes 2.typu, z 12 na 6 asi po měsíci. I když zde nevím jestli to mohlo být způsobeno právě MSM, pomáhal jsem i s úpravou stravy. Bohužel u třetího prarodiče byli spíše negativní účinky. A to hlavně velký otok chodidel. Bere prášky na ředění krve a tak se chci zeptat jestli tento problém může způsoben tím a MSM ihned raději vysadit nebo mám hledat problém někde jinde ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Fík píše:
Dobrý den

Koupil jsem třem prarodičům MSM a měl bych pár poznatků a také otázku.
Všichni dávkují kolem 6 g denně. U prvního prarodiče jsem zaznamenal velký úspěch. Sraženina v noze ho omezovala v chůzi už plno let a pochopitelně žádný práškojedy nezabíraly. Po týdnu dávkování MSM bylo zaznamenáno velké zlepšení a po 14 dnech téměř normálně chodí bez bolesti. U druhého jsem zase zaznamenal velké snížení hodnot diabetes 2.typu, z 12 na 6 asi po měsíci. I když zde nevím jestli to mohlo být způsobeno právě MSM, pomáhal jsem i s úpravou stravy. Bohužel u třetího prarodiče byli spíše negativní účinky. A to hlavně velký otok chodidel. Bere prášky na ředění krve a tak se chci zeptat jestli tento problém může způsoben tím a MSM ihned raději vysadit nebo mám hledat problém někde jinde ?

Pochybuji, že by to s tím MSM mělo souvislost, jde obecně o velice bezproblémový doplněk a spíše bych to hledal v sodíku, nebo oblasti minerálního zásobení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 7:11 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Zdravim,

mozte pls poradit ktory z tychto je najvhodnejsi:

http://biocare.sk/eshop/produkt/msm zlozenie nezname,

http://biocare.sk/eshop/produkt/msm-zdrave-klby zlozenie : msm plus vela dalisch a nejaka rastlinka

http://biocare.sk/eshop/produkt/msm-kompava zlozenie: cisty msm


takze asi ten posledny ze?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Zdravim,

mozte pls poradit ktory z tychto je najvhodnejsi:

http://biocare.sk/eshop/produkt/msm zlozenie nezname,

http://biocare.sk/eshop/produkt/msm-zdrave-klby zlozenie : msm plus vela dalisch a nejaka rastlinka

http://biocare.sk/eshop/produkt/msm-kompava zlozenie: cisty msm


takze asi ten posledny ze?

Asi opravdu ten poslední, ale pokud to bude čisté MSM, tak jde použít i přípravek pro veterinární účely, třeba pro koně, to se liší pouze hygienou při vlastním balení, jinak půjde o stejnou látku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:15 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Niekedy ludia sa o zvierata staraju lepsie ako o ludi,tak hadam by tam nemal byt bordel, co myslite :>
nasiel som
http://www.equistyle.sk/katalog/action/productdetail/oc/441/product/msm-9997%25-pre-kone-na-klby-alavis-msm-9997%25-600g.xhtml

este napisem obom predajnam

Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Niekedy ludia sa o zvierata staraju lepsie ako o ludi,tak hadam by tam nemal byt bordel, co myslite :>
nasiel som
http://www.equistyle.sk/katalog/action/productdetail/oc/441/product/msm-9997%25-pre-kone-na-klby-alavis-msm-9997%25-600g.xhtml

este napisem obom predajnam

Vdaka

To by mělo vyhovovat, pokud vím, tak to někteří moji pacienti užívají, to je vždy jen otázkou priorit, někdo chce prostě humánní produkt i když je dražší a někdo zase riskne případnou kontaminaci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
V pohodě, já bych tomu věřila. Teda co to píšu, já tomu věřím a když kupuju MSM tak jedině toto. Ale zatím jsem ho nikdy nebrala nějak systematicky a déle takže netuším, zdali mi vůbec funguje.

Ale chci se zeptat - nezkoušel jste ho někdo stříkat na stromy? Vypadá to podivně, ale vysvětlím - zajímám se o zahradničení, ráda bych vysázela ovocné stromy, ale trpí na spoustu nemocí a je třeba je stříkat chemií. V zahradnictví mi to vysvětlili tak, že jak se netopí uhlím, tak je v ovzduší méně síry a stromy jsou na nemoci háklivější. Tak jsem si říkala, zdali by nepomohlo je místo chemií stříkat roztokem MSM... \":idea:\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:26 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Fík píše:
Bohužel u třetího prarodiče byli spíše negativní účinky. A to hlavně velký otok chodidel. Bere prášky na ředění krve a tak se chci zeptat jestli tento problém může způsoben tím a MSM ihned raději vysadit nebo mám hledat problém někde jinde ?

Přesně totéž hlásím u mé matky (věk 59 let). Bere také prášky na ředění krve.. odvodnění, statiny, substituuje štítnou žlázu Euthyroxem, cukrovka zatím pouze na dietě a ještě nějaké svinstva na spaní a od deprese. Má chronickou renální insuficienci se zadržováním dusíkatých látek, rozházený poměr Na/K i K/Mg. Po 2 gramech MSM (1g ráno, 1g večer) výrazné otoky DKK a obličeje a brněla ji a pálila nesnesitelně štítná žláza. Takže opatrně.

laco: používám ten koňský, mám od firmy Dromy. Kontaminace se nebojím, dává se to hlavně závodním koním (a to by tu firmu roznesli právníci na kopytech, kdyby se zjistilo, že to kvůli kontaminaci odpravilo špičkového závodníka -- drahá záležitost, takový koník.)

Kometa: to o nedostatku síry v ovzduší díky odsíření čtu prvně \":shock:\" stříkat MSM bych se nebála, jedovaté to není,tak co.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:45 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
To by mělo vyhovovat, pokud vím, tak to někteří moji pacienti užívají, to je vždy jen otázkou priorit, někdo chce prostě humánní produkt i když je dražší a někdo zase riskne případnou kontaminaci.

Mne to vyhovuje, uz to pouzivam pres rok a pul.

Existuje i samotné MSM:

http://www.equiservis.cz/cz/eshop/detai ... popis.html

Dle vyjadreni meho znameho, byvaleho reditele velkeho retezce lekaren, nakupovali od jakychkoliv farmaceutickych firem podle toho, kdo jim nabidl nejnizsi cenu a podle rozsahu reklamy, ktery dana farmaceuticka firma byla ochotna zaplatit. Udajne jim bylo uplne jedno jestli pripravek fungoval nebo nefungoval, dulezite bylo, jestli to lidé kupovali. Jak prohlasil za ty penize, které to stoji, funguje u lidi dobre i placebo efekt. \":-)\"

U zvirat jaksi placebo efekt nefunguje, takze pokud pripravek nezabere, tak uz ho majitele koni priste nekoupi. Takze vyrobce musi davat dobry pozor co dodava.
Kun je docela citlive zvire, treba lnena seminka musi mit specialne upravena, jinak ho priotravite, na rozdil od lidi, kteri tady v diskuzi pisi jak je ve velkem mnozstvi primo konzumuji. \":-)\"

Nektera baleni pripravku jsou dokonce ve stejne krabicce jak v lekarne, tak v prodejnach pro zvirata, jenom na krabicce je jiny obrazek.

Minuly tyden jsem se na vystave Seniorpraha bavil o pripravku Altritin Plus a pani se podrekla, ze ho dodavaji ve stejnem provedeni jak pro lidi, tak pro zvirata. \":-)\"
http://www.mirba.cz/artritin-plus/

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Omyl, u koní placebo efekt funguje uplně stejně dobře či snad ještě lépe než u lidí - tam akorát neposuzuje zlepšení ten, kdo přípravek užívá, ale ten, kdo ho do něj láduje. A lidi strašně touží po tom, aby všelijaké kloubní a kopytní doplňky fungovaly, takže zlepšení vidí i když žádné není. Věřte mi, něco o tom vím.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 12:16 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Kometa píše:
V pohodě, já bych tomu věřila. Teda co to píšu, já tomu věřím a když kupuju MSM tak jedině toto. Ale zatím jsem ho nikdy nebrala nějak systematicky a déle takže netuším, zdali mi vůbec funguje.

Ale chci se zeptat - nezkoušel jste ho někdo stříkat na stromy? Vypadá to podivně, ale vysvětlím - zajímám se o zahradničení, ráda bych vysázela ovocné stromy, ale trpí na spoustu nemocí a je třeba je stříkat chemií. V zahradnictví mi to vysvětlili tak, že jak se netopí uhlím, tak je v ovzduší méně síry a stromy jsou na nemoci háklivější. Tak jsem si říkala, zdali by nepomohlo je místo chemií stříkat roztokem MSM... \":idea:\"

Myslím, že by s tím neměl být problém o MSM se píše, že ho potřebují v podstatě všechny živé organismy včetně rostlin, takže by to mohlo fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 9:46 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Kometa píše:
Omyl, u koní placebo efekt funguje uplně stejně dobře či snad ještě lépe než u lidí - tam akorát neposuzuje zlepšení ten, kdo přípravek užívá, ale ten, kdo ho do něj láduje. A lidi strašně touží po tom, aby všelijaké kloubní a kopytní doplňky fungovaly, takže zlepšení vidí i když žádné není. Věřte mi, něco o tom vím.

Omlouvam se, z Vaseho prispevku netusim, jak moc pracujete s konmi.

Ja bych rekl, ze o tom vim docela dost.
Moje dcera je trener drezury a velice uzce spolupracuje s drezurnim trenerem Jirim Pikem.

http://www.tvujtrener.cz/

Za tri roky co se tomu intenzivne venuje uz lecila nekolik koni a tam o placebo majitelu koni rozhodne neslo. Ten kun bud drezuru zvladal nebo nezvladal. Takze se bud vylecil nebo nevylecil. Rozhodnuti bylo na panu Pikovi.
Dcera je obcas magor, ochutnava nejenom pripravky pro kone, ale ochutnava i granule pro psa, kdyz mu je vybira. \":-)\"

To co zkouseli na konich jsem ja postupne zkousel na sobe. \":-)\"
Ne vsechny pripravky pro zvirata jsou stravitelne i pro lidi. Takze jsem si z toho postupne vybral ty, ktere stravitelne pro lidi jsou a pritom maji nejaky pozitivni efekt.

Pokud ziskate treba kartu EQUISERVISU, tak muzete mit i zajimavou 15% slevu na vsechny vyrobky.

Rozhodne zde ale nikoho nenavadim, aby to zkousel po mne.

Inzenyr

PS: Prosim prispevek zrusit, do tohoto vlakna o MSM nepatri. Dekuji.


Naposledy upravil inzenyr dne pát zář 16, 2011 10:01 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz