Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon čer 23, 2014 3:49 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ziji na Floride, tak nevim jestli by se to vyplatilo posilat z CR, neznam cenu. Ale vcera jsem nasla konecne na internetu MSM v prasku (tato cena je podle me super!) a chci se vas zeptat pane Jardo, jestli muzu brat tuto jimi doporucenou davku - 1000mg (1/4 tsp) ...3x denne? Po jidle nebo pred jidlem?
Dekuji vam predem za odpoved a preji krasny den!

MSM POWDER - 1 LB. Canister (454 grams) $11.99

INGREDIENTS:
MSM Powder (Methylsulfonylmethane)
SUPPLEMENT FACTS:

Serving Size - 1000mg (1/4 tsp)
Servings per Container - 1lb = 454
3lb = 1362
SUGGESTED USE:

As a Dietary Supplement blend 1/4 - 1/2 tsp MSM in 8 oz beverage of choice once or twice daily


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 06, 2014 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Ziji na Floride, tak nevim jestli by se to vyplatilo posilat z CR, neznam cenu. Ale vcera jsem nasla konecne na internetu MSM v prasku (tato cena je podle me super!) a chci se vas zeptat pane Jardo, jestli muzu brat tuto jimi doporucenou davku - 1000mg (1/4 tsp) ...3x denne? Po jidle nebo pred jidlem?
Dekuji vam predem za odpoved a preji krasny den!

MSM POWDER - 1 LB. Canister (454 grams) $11.99

INGREDIENTS:
MSM Powder (Methylsulfonylmethane)
SUPPLEMENT FACTS:

Serving Size - 1000mg (1/4 tsp)
Servings per Container - 1lb = 454
3lb = 1362
SUGGESTED USE:

As a Dietary Supplement blend 1/4 - 1/2 tsp MSM in 8 oz beverage of choice once or twice daily

To by se moc nevyplatilo posílat, koupíte ho v místních podmínkách předpokládám zcela bez problémů a uvedené dávkování je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 4:29 am 
Offline

Registrován: stř lis 26, 2014 4:18 am
Příspěvky: 2
Petra2 píše:
Fík píše:
Bohužel u třetího prarodiče byli spíše negativní účinky. A to hlavně velký otok chodidel. Bere prášky na ředění krve a tak se chci zeptat jestli tento problém může způsoben tím a MSM ihned raději vysadit nebo mám hledat problém někde jinde ?

Přesně totéž hlásím u mé matky (věk 59 let). Bere také prášky na ředění krve.. odvodnění, statiny, substituuje štítnou žlázu Euthyroxem, cukrovka zatím pouze na dietě a ještě nějaké svinstva na spaní a od deprese. Má chronickou renální insuficienci se zadržováním dusíkatých látek, rozházený poměr Na/K i K/Mg. Po 2 gramech MSM (1g ráno, 1g večer) výrazné otoky DKK a obličeje a brněla ji a pálila nesnesitelně štítná žláza. Takže opatrně.

laco: používám ten koňský, mám od firmy Dromy. Kontaminace se nebojím, dává se to hlavně závodním koním (a to by tu firmu roznesli právníci na kopytech, kdyby se zjistilo, že to kvůli kontaminaci odpravilo špičkového závodníka -- drahá záležitost, takový koník.)

Kometa: to o nedostatku síry v ovzduší díky odsíření čtu prvně \":shock:\" stříkat MSM bych se nebála, jedovaté to není,tak co.

Je to už sice reakce s křížkem po funuse, ale MSM se NEMÁ UŽÍVAT, pokud berete léky na ředění krve, protože také krev ředí (mírně) - takže jedině nějak vychytat dávkování s lékařem.
Viz např. http://www.h-poradna.cz/MSM-metylsulfonylmetan.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: namáha sms ledviny?
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 5:01 am 
Offline

Registrován: stř lis 26, 2014 4:18 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Boris Godunov píše:
Dobrý den, sms piji společně s kyselinou askorbovou a k tomu mám ještě rozmixované borůvky. Konzumuji to již asi dva měsíce a zdá se mně, že moč je tmavší, což (jak jsem zde vyčetl) způsobují příliš namáhané ledviny. Mám sms vysadit?

Jste nějaký zmatečný SMS namáhají spíše oči a MSM nenamáhá prakticky nic. Je u něj možné dávkovat dost vysoko mnoho lidí bere denně i více jak 6 g a bez problémů. Navíc pokud by jste četl a nezakládal nesmyslně další témata, tak vše se zde již probíralo.

V tomto případě to možná mají na svědomí ty borůvky, které můžou způsobit zbarvení moči (viz třeba http://zdravi.doktorka.cz/zmeny-v-moci- ... doktora-3/). Zkusila bych užívat bez borůvek a bude jasno... \":)\"

Bohužel ledviny MSM skutečně zatěžovat může - v případě, že mu nefungují správně, což vůbec nemusíte vědět, MSM není vhodné. Každopádně obecně platí, že se má u užívání hodně pít.
"Persons with kidney problems or recurrent kidney stones may not want to take MSM. Certain renal tubular defects can make a person susceptible to recurrent kidney stones (2). Other kidney defects include errors of metabolism in which processing of sulfur amino acids is altered (2). Such persons may wish to avoid MSM." http://all-natural.com/msm.html

A problém obecně pro ledviny je, že když užíváte příliš MSM, tak ho tělo (ten přebytek) - vyloučí - čili čím víc ho nadužíváte, tím víc zatěžujete ledviny, což se z dlouhodobého hlediska nemusí vyplatit.

Zdá se, že se momentálně diskutuje mezi lékaři o škodlivosti MSM pro ledviny: \":(\"

"...my family doctor.... She said that it can build up in your kidneys, which can cause severe complications. However, she did go on to say that more research needs to be done on the amount and how long it takes to build up, etc. and whether or not a small amount is ok. She told me that she had an alarming number of patients who were taking msm that also had kidney problems, which would definitely support that." více viz http://forums.longhaircommunity.com/sho ... hp?t=67695

Je podle mě trochu otázka, jestli je MSM (případně jeho nadužívání) příčinou nebo jen vyostřilo existující problém /dnes má spousta lidí špatné ledviny a neví o tom/...

Dále ve výše zmíněném fóru:
"MSM does make hair grow faster for many people. Sulphur is a major nutrient needed for the formation of hair, nails, and in animals, hooves.

However, large doses of sulphur cannot be excreted quickly by the kidneys. Sulphur builds up in the soft tissues, including kidneys, liver, and brain. At 6000 mg/day (for arthritis), I experienced the characteristic "brain buzz" - fogginess, euphoria, memory loss - a result of the sulphur being stored in the brain.

Eventually, the body will clear it, but it will take a while, and it can be hard on the liver and kidneys. Most healthy people can clear 1,000 mg/day from the circulatory system within about 12-16 hours (but again, "most" is the operative word).

Sulphur also blocks iodine absorption, so if thyroid issues are present, it can exacerbate them. However, many people do not get enough sulphur in their diet, with other health issues resulting from sulphur deficiency. And it is very effective for athritis, if you can tweak your dosage and get it right. So, MSM is not bad - you just have to understand how it all fits together. No substitute for research! Always research anything you plan to take, I would say."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: namáha sms ledviny?
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
vagabund píše:
V tomto případě to možná mají na svědomí ty borůvky, které můžou způsobit zbarvení moči (viz třeba http://zdravi.doktorka.cz/zmeny-v-moci- ... doktora-3/). Zkusila bych užívat bez borůvek a bude jasno... \":)\"

Bohužel ledviny MSM skutečně zatěžovat může - v případě, že mu nefungují správně, což vůbec nemusíte vědět, MSM není vhodné. Každopádně obecně platí, že se má u užívání hodně pít.
"Persons with kidney problems or recurrent kidney stones may not want to take MSM. Certain renal tubular defects can make a person susceptible to recurrent kidney stones (2). Other kidney defects include errors of metabolism in which processing of sulfur amino acids is altered (2). Such persons may wish to avoid MSM." http://all-natural.com/msm.html

A problém obecně pro ledviny je, že když užíváte příliš MSM, tak ho tělo (ten přebytek) - vyloučí - čili čím víc ho nadužíváte, tím víc zatěžujete ledviny, což se z dlouhodobého hlediska nemusí vyplatit.

Zdá se, že se momentálně diskutuje mezi lékaři o škodlivosti MSM pro ledviny: \":(\"

"...my family doctor.... She said that it can build up in your kidneys, which can cause severe complications. However, she did go on to say that more research needs to be done on the amount and how long it takes to build up, etc. and whether or not a small amount is ok. She told me that she had an alarming number of patients who were taking msm that also had kidney problems, which would definitely support that." více viz http://forums.longhaircommunity.com/sho ... hp?t=67695

Je podle mě trochu otázka, jestli je MSM (případně jeho nadužívání) příčinou nebo jen vyostřilo existující problém /dnes má spousta lidí špatné ledviny a neví o tom/...

Dále ve výše zmíněném fóru:
"MSM does make hair grow faster for many people. Sulphur is a major nutrient needed for the formation of hair, nails, and in animals, hooves.

However, large doses of sulphur cannot be excreted quickly by the kidneys. Sulphur builds up in the soft tissues, including kidneys, liver, and brain. At 6000 mg/day (for arthritis), I experienced the characteristic "brain buzz" - fogginess, euphoria, memory loss - a result of the sulphur being stored in the brain.

Eventually, the body will clear it, but it will take a while, and it can be hard on the liver and kidneys. Most healthy people can clear 1,000 mg/day from the circulatory system within about 12-16 hours (but again, "most" is the operative word).

Sulphur also blocks iodine absorption, so if thyroid issues are present, it can exacerbate them. However, many people do not get enough sulphur in their diet, with other health issues resulting from sulphur deficiency. And it is very effective for athritis, if you can tweak your dosage and get it right. So, MSM is not bad - you just have to understand how it all fits together. No substitute for research! Always research anything you plan to take, I would say."

Tak pochopitelně pokud má člověk špatné ledviny neměl by zrovna moc experimentovat skoro s ničím, protože jakékoliv silná detoxikace jde pochopitelně z velké části do ledvin a to jim opravdu moc svědčit nemusí. Jinak bych MSM považoval za hodně bezpečné a dokonce asi i bezpečnější než velké dávky obyčejné kuchyňské soli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2015 3:13 pm 
Offline

Registrován: úte led 20, 2015 11:58 am
Příspěvky: 3
Začal jsem taky užívat MSM vnitřně a chtěl bych poradit s vnějším použitím. Četl jsem, ze MSM lze smíchat s alkoholem nebo vodou a potom mazat na klouby.
Můžete mi poradit s přesným postupem jak vytvořit to mazání? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2015 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
danis píše:
Začal jsem taky užívat MSM vnitřně a chtěl bych poradit s vnějším použitím. Četl jsem, ze MSM lze smíchat s alkoholem nebo vodou a potom mazat na klouby.
Můžete mi poradit s přesným postupem jak vytvořit to mazání? Děkuji.

Bohužel ho také neznám, ale nepředpokládám, že by šlo o nějaký složitý recept. Podle všeho nebude nijak vadit rozpustit náhodnou dávku MSM v náhodné dávce lihu. U hořčíku je to stejné a funguje to velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2015 11:11 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
mozes to zamiesat aj do kremu... mozno aj do kokosoveho oleja... existuju aj hotove msm maste...

"MSM mozes pridat do akehokolvek kremu, alebo len vody, vo vode sa rozpusti vahove az 15% MSM.Ja si ho pridavam do mojho kremu,,kedze mam ako starsi clovek obcas stuhnute klby.
MSM Krem sa da aj vyrobit podomacky pridanim prasku MSM do roznych kremov, ktore obsahuju az 80% vody.
MSM je vodorozpustny a da sa urobit az 15% roztok vo vode a tym sa natierat alebo ten pridat do kremov.
S roztokom MSM je menej problemov, moze si ho kazdy vyrobit, 10% MSM a ostatok voda, alebo rozne kremy do ktorych sa to da primiesat." - to je skopcene z fora rngjecool

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2015 3:16 pm 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Já si udělal z MSM zapařovací zábal na koleno (priznic), pak jsem ještě aplikoval zábal s česnekem a citronem (hned po té) a do rána se mi na koleně objevily spálené fleky na kůži. Těžko řící jestli to bylo reakci mixů látek nebo pouze MSM....ale nějaké pálení jsem cítil již při samotném zábalu msm.

díky za reakci- psáno dodatečně- to jsem nevědel že česnek na kůži dokáže takové spáleniny. jinak jsem aktualizoval své vlákno.
Nechápu jak dříve takový tíhový váček léčily.
V knize Walkera - Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy píše že tíhový váček je důsledek vysychání klubní tekutiny. Ale to je zásadní omyl. Tíhový váček s kloubem nemá spojitost. Mimo jiné kloub mi funguje skvěle a po SONO mám chrupavku v pořádku. Tíhový váček je ještě před patellou.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=3&t=4588


Naposledy upravil misaxxx dne úte kvě 05, 2015 11:00 am, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2015 5:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
misaxxx píše:
Já si udělal z MSM zapařovací zábal na koleno (priznic), pak jsem ještě aplikoval zábal s česnekem a citronem (hned po té) a do rána se mi na koleně objevily spálené fleky na kůži. Těžko řící jestli to bylo reakci mixů látek nebo pouze MSM....ale nějaké pálení jsem cítil již při samotném zábalu msm.

I samotny cesnek dokaze spalit kuzi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 10:39 pm 
Offline

Registrován: úte říj 26, 2010 12:56 pm
Příspěvky: 9
Koupila jsem si MSM v tabletách, došlo mi před týdnem. Užívám denně 4 - 6 tablet 2 ráno, 2 v poledne a případně 2 večer. MSM jsem si koupila protože mě bolí kyčle (mám artrozu 2. stupně) a v poslední době mě hodně bolí klouby rukou, hlavně palec. Po čtyřech dnech užívání jsem ráno pozorovala otok pod pravým okem a otok na krku a svědění kůže. Další den mi sice otok zmizel, ale svědí až pálí mě kůže na krku, zádech, pažích, na hlavě a na krku cítím kůži jako napjatou. Mám sníženou činnost štítné žlázy a užívám Euthyrox 75 1x denně. 'Také mám zelený zákal a kapu si 2x denně Cosopt. Vím, že jste tady, pane Zajíčku, několikrát opakoval, že MSM je neškodný, ale v tomto případě asi nebude příliš vhodný. Nicméně dnes večer mě klouby na rukou, které mě tolik potrápily přestaly bolet, zdá se. Můžete mi poradit něco jiného, když bych musela MSM přestat brát?
Děkuji Vám předem za Váš čas a odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 10:41 pm 
Offline

Registrován: úte říj 26, 2010 12:56 pm
Příspěvky: 9
Omlouvám se, zapomněla jsem napsat, že je mi 63 let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Já si udělal z MSM zapařovací zábal na koleno (priznic), pak jsem ještě aplikoval zábal s česnekem a citronem (hned po té) a do rána se mi na koleně objevily spálené fleky na kůži. Těžko řící jestli to bylo reakci mixů látek nebo pouze MSM....ale nějaké pálení jsem cítil již při samotném zábalu msm.

díky za reakci- psáno dodatečně- to jsem nevědel že česnek na kůži dokáže takové spáleniny. jinak jsem aktualizoval své vlákno.
Nechápu jak dříve takový tíhový váček léčily.
V knize Walkera - Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy píše že tíhový váček je důsledek vysychání klubní tekutiny. Ale to je zásadní omyl. Tíhový váček s kloubem nemá spojitost. Mimo jiné kloub mi funguje skvěle a po SONO mám chrupavku v pořádku. Tíhový váček je ještě před patellou.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=3&t=4588

Tak česnek je raketa v mnoha směrech a sám si pamatuji, jak jsem v mládí loupal bez ochrany rukou velké množství česneku pro uskladnění v oleji a to jsem si dal. Večer prsty naprosto zničené, pálilo to jako kdybych si je dal na vařič a další den se začala loupat celá vrchní vrstva kůže z bříšek prstů. Možná by to bylo dobré pro zloděje, papilární linie zcela odstraněné a nádherně hladké prsty bez otisků, to by vyšetřovatel asi čuměl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 1:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
ZHalskova píše:
Koupila jsem si MSM v tabletách, došlo mi před týdnem. Užívám denně 4 - 6 tablet 2 ráno, 2 v poledne a případně 2 večer. MSM jsem si koupila protože mě bolí kyčle (mám artrozu 2. stupně) a v poslední době mě hodně bolí klouby rukou, hlavně palec. Po čtyřech dnech užívání jsem ráno pozorovala otok pod pravým okem a otok na krku a svědění kůže. Další den mi sice otok zmizel, ale svědí až pálí mě kůže na krku, zádech, pažích, na hlavě a na krku cítím kůži jako napjatou. Mám sníženou činnost štítné žlázy a užívám Euthyrox 75 1x denně. 'Také mám zelený zákal a kapu si 2x denně Cosopt. Vím, že jste tady, pane Zajíčku, několikrát opakoval, že MSM je neškodný, ale v tomto případě asi nebude příliš vhodný. Nicméně dnes večer mě klouby na rukou, které mě tolik potrápily přestaly bolet, zdá se. Můžete mi poradit něco jiného, když bych musela MSM přestat brát?
Děkuji Vám předem za Váš čas a odpověď.

No nevím, toto není reakce běžná pro MSM, není možný jiný důvod proč by to vzniklo? Také je možné, že jde pouze o detoxikační reakci a po krátké době to odezní, ale by bylo vhodné nebrat ho pár dní a uvidíte a pak zase nasadit a pokud se problém znovu objeví, asi bohužel ho nebudete takto schopná brát. Pak by se dala vyzkoušet kyselina hyaluronová a kolagen.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 6:24 pm 
Offline

Registrován: úte říj 26, 2010 12:56 pm
Příspěvky: 9
Děkuji mnohokrát. Dnes ráno jsem měla opět oteklé pravé oko a část krku na pravé straně (tam mám vyoperovaný lalok štítné žlázy, ale po operaci mám přes 20 let a hodnoty štítné žlázy jsou prý v normě). MSM jsem nevzala a otok splaskl v průběhu dne, ale ještě přetrvává svědění, ne ale až tak palčivé jako včera. Nevím o jiné příčině, nic nového jsem nevzala. Zkusím vzít zítra nižší dávku třeba 3x 1 tabletu a uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz