Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 10:57 am 
Offline

Registrován: pát lis 06, 2015 9:31 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, tady v těch návodech kombinací surovin vidím, že se používá kyselina askorbová. Už nějaký čas piji kombinaci 2g kys. askorboví + 1 g sody - nechám vyšumět, pak přidám 3g MSM a potom 15 g kolagenu a piju cca půl hodiny před snídaní. Je to v pořádku? Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2016 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ondra11 píše:
Dobrý den, tady v těch návodech kombinací surovin vidím, že se používá kyselina askorbová. Už nějaký čas piji kombinaci 2g kys. askorboví + 1 g sody - nechám vyšumět, pak přidám 3g MSM a potom 15 g kolagenu a piju cca půl hodiny před snídaní. Je to v pořádku? Předem děkuji za odpověď.

Tak sice nejde o nic chutného, ale pokud vám to nedělá problém klidně ano. Jinak kolagen je asi z pohledu chuti lepší dávat do jídla, tam se docela vytratí jeho nepříjemná chuť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2016 6:52 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Nekolik týdnů si dávám 5g MSM a dnes jsem zjistil že místo 2.5g vitamínu C si jich omylem dávám 5g (máme doma nekolik krabiček a některé nejsou označené). V kolenich jamkach, na předloktí (maličko i kolem očí) se mi začal dělat dost silný ekzém a to je snad poprvé co vůbec nějaký mám. Myslel jsem že se čistím a že ze mě jen něco leze ale včera jsem se tu dočetl že je jedna dáma alergická na vitamín C. Pomůže mi jen vysadit ten vitamín C a nebo to nevím podpořit? Nerad bych si svoji blbostí přivodil takovou parádu \":)\"

Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2016 6:21 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tie problemy mate z toho, pretoze MSM likviduje parazity.
http://organicolivia.com/2014/11/25/how ... ads-liver/
http://www.curezone.org/forums/am.asp?i=1709288

Lenze vy ich tymi 2-3 gramovymi davkami iba steklite.
To co treba urobit, je zaradit poriadnu antiparazitalnu kuru, ktoru prave pripravujem (je to vylepsene trojcatko, kedy berete klinceky nalacno), a zapijete to MSM s vitaminom C. Potom, ked uz nejaky paraziti konecne aj odijdu, tak tieto docasne prejavy detoxu vymiznu.
A tuto kuru si robit tak 3-4x do roka, kym nevymiznu chronicke zdravotne problemy. No a spolu s tym brat to MSM, ale postupne navysit davku aj na 6-10 gramov denne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2016 12:54 am 
Offline

Registrován: úte čer 24, 2014 11:36 pm
Příspěvky: 3
dobry ...moja skusenost s MSM je velmi dobra uživam ju už dlhodobejšie v praškovej forme a to rano kavovu lyžičku a ku večeru tiež ..davam si ju do čistej paradajkovej štavy a k tomu počas dna si davam 8- 10 g vitaminu C ..od toho času som nemala žiadne zdrav problemy , mam obrovske množstvo energie .ktore som predtym nemala , trpela som unavou a nechutou k ničomu ..jednoducho po prvych dnoch ked sa organizmus prečistil nastalo neskutočne zlepšenie ..MSM je super vec a pomaha pri vela zdrav problemoch - za seba možem povedat že odstranila mi problemy s neskutočnymi bolestami platničiek , ktore mi lekar odporučal operovat ....po prečitani rad od p. Jardy na inych forach ohladne demiralizovanej a destilovanej vody som prešla na použivanie takejto vody a to cca viac ako 1 l počas dna .a musim povedat že sa citim vyborne ...k tomu sa chcem spytat p. Jardy - možeš si do takejto vody primiešat kremelinu alebo bentonit alebo nie?...pretože tieto ily uživam pravidelne tak ma napadlo či sa daju miešat v napr destilovanej vode s lekarne..alebo v Aqua per injektione....a chcem sa Vam p. Jarda podakovat za všetky tie cenne rady , ktore tu púoskytujete a ktore ludia u lekarov nedostanu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2016 2:22 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Co na to pan Jarda ? Mam zase zvysit Vit C na 5g ? Je ten ekzem z Vit C nebo z odchazejicich breberek ?
Jen Buh a pan Jarda vi \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2016 3:46 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Mohl by jste mi pane Jardo odpovedet ? stale vaham jestli navysit Vit C na 5g ci ne. Jestli ten ekzem byl zpusoben vysokou davkou Cecka nebo tim ze ze me leze nejaky bordel ?

A jeste jednu otazku : Zacal jsem kombinovat MSM + Collagen + Vit C + Horcik ( ktery zaroven obsahuje > Glutamine , Taurine , Gino biloba, a podle vseho homeopaticou davku medi).

Je tato kombinace v poradku ? Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Nekolik týdnů si dávám 5g MSM a dnes jsem zjistil že místo 2.5g vitamínu C si jich omylem dávám 5g (máme doma nekolik krabiček a některé nejsou označené). V kolenich jamkach, na předloktí (maličko i kolem očí) se mi začal dělat dost silný ekzém a to je snad poprvé co vůbec nějaký mám. Myslel jsem že se čistím a že ze mě jen něco leze ale včera jsem se tu dočetl že je jedna dáma alergická na vitamín C. Pomůže mi jen vysadit ten vitamín C a nebo to nevím podpořit? Nerad bych si svoji blbostí přivodil takovou parádu \":)\"

Děkuji za rady

Může to být i tak jak vám píše člen Xion, ale nyní bych prostě céčko na pár dní vysadil a zjistil zda jde o reakci na něj, nebo něco jiného. Pokud to odezní, tak bych chemické céčko již nedával a zaměřil se na přírodní zdroje třeba šípky, camu camu, nebo acerolu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tobinko11 píše:
dobry ...moja skusenost s MSM je velmi dobra uživam ju už dlhodobejšie v praškovej forme a to rano kavovu lyžičku a ku večeru tiež ..davam si ju do čistej paradajkovej štavy a k tomu počas dna si davam 8- 10 g vitaminu C ..od toho času som nemala žiadne zdrav problemy , mam obrovske množstvo energie .ktore som predtym nemala , trpela som unavou a nechutou k ničomu ..jednoducho po prvych dnoch ked sa organizmus prečistil nastalo neskutočne zlepšenie ..MSM je super vec a pomaha pri vela zdrav problemoch - za seba možem povedat že odstranila mi problemy s neskutočnymi bolestami platničiek , ktore mi lekar odporučal operovat ....po prečitani rad od p. Jardy na inych forach ohladne demiralizovanej a destilovanej vody som prešla na použivanie takejto vody a to cca viac ako 1 l počas dna .a musim povedat že sa citim vyborne ...k tomu sa chcem spytat p. Jardy - možeš si do takejto vody primiešat kremelinu alebo bentonit alebo nie?...pretože tieto ily uživam pravidelne tak ma napadlo či sa daju miešat v napr destilovanej vode s lekarne..alebo v Aqua per injektione....a chcem sa Vam p. Jarda podakovat za všetky tie cenne rady , ktore tu púoskytujete a ktore ludia u lekarov nedostanu

Tak děkuji za uznání, jsem rád že moje rady lidem pomáhají a pokud jde o přidávání těch látek do vody, klidně ano v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Co na to pan Jarda ? Mam zase zvysit Vit C na 5g ? Je ten ekzem z Vit C nebo z odchazejicich breberek ?
Jen Buh a pan Jarda vi \":lol:\"

Tak Bůh to určitě ví, ale já tři zlaté vlasy zatím nemám, tedy někdy prostě taky nevím, to budete muset vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 3:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Mohl by jste mi pane Jardo odpovedet ? stale vaham jestli navysit Vit C na 5g ci ne. Jestli ten ekzem byl zpusoben vysokou davkou Cecka nebo tim ze ze me leze nejaky bordel ?

A jeste jednu otazku : Zacal jsem kombinovat MSM + Collagen + Vit C + Horcik ( ktery zaroven obsahuje > Glutamine , Taurine , Gino biloba, a podle vseho homeopaticou davku medi).

Je tato kombinace v poradku ? Dekuji

Tak je to zase o tom jak píšu, dodávat cokoliv od oka je vždy problém a o to větší problém je dávat multi přípravky, to pak ani nedokážete zjistit proč nějaký problém máte. Jinak tam ale nic špatného není a pokud to potíže nevyvolává, klidně užívejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2016 1:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jak souvisí opalování, vitamín D, cholesterol a síra? Nový objev!

Následující informace podle mě dávají ve světle toho, co už víme, velmi dobrý smysl !!!

Zdroj: http://articles.mercola.com/sites/artic ... _DNL_art_1

Mohlo by TOTO (nedostatek síry) být faktorem skrytým za obezitou, srdečními chorobami a chronickou únavou?
Dr. Mercola, 17. 9. 2011
Překlad: OrgoNet


Dr. Stephanie Seneffová je výzkumnicí v oblasti biologie, stravy a výživy z Massachusettskéhu institutu technologií. Zabývá se oblastí, o niž se mnoho neví, a to je význam siry.

Říká, že deficience síry u lidí je všudypřítomná, a může být faktorem přispívajícím ke vzniku:
obezity
srdečních chorob
Alzheimerovy choroby
chronické únavy
a dalších

Také se domnívá, že konvenční medicína má vážné neznalosti v oblasti cholesterolu, který je těsně spjat se sírou. Navíc zdravé úrovně cholesterolu a síly jsou také vysoce závislé na vaší úrovni vitamínu D! V našem interview (viz video http://www.youtube.com/watch?v=5QUChSlUEH0 ) hovoří o významu a spletitých vztazích mezi těmito třemi faktory.

Srdeční choroba může být způsobena nedostatkem cholesterolu

Konvenční medicína nám říká, že srdeční choroby jsou způsobeny zvýšeným cholesterolem a doporučuje snížení jeho úrovně na nejnižší možnou míru. To, co říká dr. Seneffová, nám může připadat jako naprostý šok:

„Srdeční choroby, jak se domnívám, jsou způsobeny nedostatkem cholesterolu, a zejména nedostatkem nedostatku cholesterol sulfátu.“

Poukazuje na to, že tato informace je ve vědecké literatuře dostupná, ale je třeba si složit všechny součásti dohromady, aby bylo vidět celkový obraz. Skrze svůj výzkum se domnívá, že mechanismus, který nazýváme „kardiovaskulární choroby“, jejichž charakteristickým znakem je arteriální povlak, je v podstatě způsob, jak se tělo snaží kompenzovat nedostatek sulfátu cholesterolu.

Vysvětluje:
„V povlaku jsou makrofágy, které pohlcují LDL (low densinty lipoprotein – „zlý“ cholesterol), malé husté částice LDL, které jsou poškozeny cukrem... Játra jej nemohou přijmout, protože je nemůže přijmout receptor, který se cukrem zalepuje. Takže LDL zůstane plavat v našem těle ... Tyto makrofágy v povlaku konají heroickou práci tím, že pohlcují LDL z našeho krevního oběhu a vybírají z něj cholesterol, aby ho uchovaly – cholesterol je důležitý – a pak jej exportují do HDL (high destinty cholesterol – „hodný“ cholesterol), zejména do HDL A1. HDL je ten hodný hoch.

Krevní destičky v povlaku přijímají HDL A1 a nic jiného nemohou přijímat... Přijímají sulfát, a produkují cholesterol sulfát v povlaku.

Sulfát vlastně pochází z homocysteinu. Zvýšený homocystein je dalším rizikovým faktorem pro srdeční choroby. Homocystein je zdrojem sulfátu. Také obsahuje hemoglobin. K výrobě sulfátu z homocysteinu je třeba energie, a červené krvinky poskytují povlaku ATP (adenosintrifosfát).

Takže vše funguje za účelem výroby cholesterol sulfátu a probíhá to v arteriích vyživujících srdce, protože právě srdce potřebuje cholesterol sulfát. Pokud není produkován, dojde nakonec k selhání srdce.“

Stručně řečeno, ukazuje se, že vysoký LDL je příznakem nedostatku cholesterol sulfátu. Je to způsob, jakým se vaše tělo snaží udržet správnou rovnováhu tím, že přijímá poškozený LDL a přeměňuje jej na povlak, v němž krevní destičky produkují cholesterol sulfát, který potřebují vaše srdce a mozek k optimální funkci... To také znamená, že když uměle snižujete svůj cholesterol statinovým lékem, který účinně snižuje tento povlak, ale neřeší hlavní problém, vaše tělo není dále schopno kompenzovat nedostatek cholesterolu sulfátu, což může skončit selháním srdce.

Důležité upřesnění: Jak slunce ovlivňuje váš stav siry

Podle konvenčního názoru je vysoký cholesterol LDL spjat se srdečními chorobami, takže myšlenka, že budete brát statinové léky na jeho umělé snížení, se vám může zdát dobrá. Avšak jak vysvětluje dr. Seneffová, když máte vysoký cholesterol LDL, je to proto, že vaše tělo pravděpodobně potřebuje vyrábět cholesterol sulfát, který potřebuje vaše srdce pro optimální funkci. Když pouze odstraníte LDL, tím také odstraníte „záchranný“ mechanismus vašeho těl, který se snaží udržet vaše srdce tak zdravé, jak je možno, a výsledkem může být srdeční selhání.

Ale vysoký LDL je spojen s kardiovaskulární chorobou (prosím, uvědomte si, že tato kardiovaskulární choroba je úplně jiná kategorie chorob než selhání srdce, což vysvětluje spoustu nejasností v tomto tématu), takže jak může vaše tělo produkovat cholesterol sulfát bez škodlivého LDL?

Jak se vyrábí za normálních, zdravých podmínek?

Zde vstupuje do hry slunění. Když vystavujete své tělo slunečním paprskům, vaše kůže syntetizuje vitamín D3 sulfát. Tato forma vitamínu D je rozpustná ve vodě, na rozdíl od orálních vitamínových přípravků s D3, které nejsou sulfáty. Forma rozpustná ve vodě může volně putovat vaším krevním řečištěm, zatímco nesulfátové formy potřebují LDL (tzv. „zlý“ cholesterol) jako dopravní prostředek.

Dr. Seneffová se domnívá, že pouhá orální nesulfátová forma vitamínu D pravděpodobně neposkytuje stejné blahodárné účinky jako vitamín D vytvořený v kůži při vystavení slunci, protože nemůže být konvertován ve vitamín D sulfát. To je další důvod, proč bychom se měli skutečně snažit získat veškerý potřebný vitamín D sluněním!

„Sulfát vlastně inaktivuje vitamín D,“ říká dr. Seneffová. „Sulfátová forma vitamínu D nefunguje pro transport kalcia, což shledávám velmi překvapujícím. A domnívám se, že je to sulfátová forma vitamínu D, která poskytuje ochranu před rakovinou. Posiluje váš imunitní systém. Chrání vás před kardiovaskulární chorobou. Je dobrá pro váš mozek. Pomáhá proti depresi. Domnívám se, že všechny tyto účinky vitamínu D jsou účinky vitamínu D sulfátu.
Pro ty, kteří jsou dosud pod mylným dojmeme, že slunění je prvotní příčinou rakoviny kůže, může být dobrou pomocí vysvětlení z tohoto článku o síře:

Dr. Seneffová říká, že:
“Cholesterol a síra umožňují ochranu kůže před poškozením buněk DNA slunečním zářením, což je poškození, které může vést k rakovině kůže. Cholesterol a síra se při slunění oxidují na vysokou frekvenci slunečními paprsky, a tak působí jako antioxidanty, „pohlcují horko“, dá se říci. Oxidace cholesterolu je prvním krokem procesu, v němž se cholesterol přeměňuje na vitamín D.“

Cholesterol sulfát – spoj mezi obezitou a nedostatkem slunění?

Dále vaše kůže produkuje také obrovské množství cholesterol sulfátu, který je také vodou rozpustný a poskytuje zdravou bariéru proti baktériím a dalším potenciálním patogenům, které by jinak mohly vsoupit do vašeho těla přes kůži. A kvůli své polaritě může také lehce vstupovat do tukových a svalových buněk. Dr. Seneffová se domnívá, že právě proto může být cholesterol sulfát schopen chránit tukové a svalové buňky před poškozením glukózou a kyslíkem.

Také argumentuje, že když máte nedostatech cholesterolu sulfátu, vaše svalové a tukové buńky jsou náchylnější k poškození, což v důsledku může vést k intoleranci glukózy: to je stav, kdy vaše svalové buňky nemohou zpracováat glukózu jako palivo. V důsledku toho vaše tukové buňky musejí ukládat více tuku, aby mohly poskytovat palivo svalům, a s postupem poškozování se nadbytečný tuk hromadí.

Síra také hraje důležitou roli v metabolismu glugózy. Dr. Seneffová má hypotézu http://www.westonaprice.org/vitamins-an ... deficiency , že dostatek síry působí jako léčka na glukózu, účinně ji přitahuje, aby redukovala síru, spíše než aby vytvářela glykát a způsobovala poškození. To by znamenalo prospěšný účinek při redukci zánětu, protože cukr (glukóza) je vysoce zánětlivý a působí zmatek ve vašem těle.

Síra má mnoho rolí

Všeobecně se zdá, že sulfát je vysoce podceňovaná molekula, pokud jde o vliv na zdraví. Dr. Seneffová probírá svá zjištění velmi detailně, ale nabízí i následující analogii:

„Když se rozloží sulfát, uvolní se energie, což znamená, že sulfát vlastně absorbuje energii ze světla ... Chápu kůži jako baterii – nebo se dá říci solární panel – přijímající energii slunce a uchovávající ji ve formě molekuly sulfátu.“

Zdá se to logické, že lidé by měli mít nějakou schopnost absorbovat energii přímo ze slunce, ale toto je poprvé, co o ní slyším na molekulární úrovni!

„Mám spoustu myšlenek o tom, co vlastně dělá sulfát,“ říká dr. Seneffová. „Jedna věc, kterou jsem si jistá, je, že cholesterol sulfát vysoce chrání proti invazi bakterií a virů. Proto vás slunění chrání před infekcí. Posiluje váš imunitní systém. Tento cholesterol sulfát je neuvěřitelně důležitý pro imunitu.“

Síra také hraje důležitou roli ve struktuře biologické aktivity jak proteinů, tak enzymů. Když nemáte dostatek síry ve svém těle, může z toho vyplynout řada zdravotních problémů, např. postižení kostí, kloubů, pojících tkání, metabolických procesu a jiné.

Další oblasti, v nichž hraje důležitou roli síra, jsou:

Systém přenosu elektronů ve vašem těle, jako součást železo-sírových proteinů v mitochondriích, což jsou energetické továrny vašeho těla.
Konverzi vitamínu B (B1) a biotinu, které jsou rovněž důležité pro přeměnu karbohydrátů v energii.
Syntéza důležitých metabolických prostředníků, jako glutation.
Správná funkce inzulínu. Inzulínová molekula se skládá ze dvou aminokyselinových řetězců, spojených sírovými můstky, bez nichž inzulín nemůže provádět svou biologickou aktivitu.
Detoxifikace.

Sulfát je vysoce významný pro miminka

Cholesterol sulfát je také vysoce významný pro děti v děloze. Žena má normálně v krvi asi 1,5 jednotky cholestrol sulfátu. Když otěhotní, úroveň jejího cholesterolu postupně stoupá, a také se začne hromadit v klcích placenty – právě odtud se přenáší výživné látky z placenty k dítěti. Na konci těhotenství cholesterol sulfát v klcích stupne na úroveň 24 jednotek!

Mlezivo také obsahuje vysoké množství síry, ještě více než samo mateřské mléko. Takže příroda se zřetelně snaží dodat dítěti v době narození mnoho síry i cholesterolu. Je velmi zajímavé, že když matka má vysoký sérový cholesterol, úroveň u dítěte je typicky nízká.

Proč?

Dr. Seneffová vysvětluje:

„Protože se nemůže dostat skrz. Myslím, že matka má vysoký LDL cholesterol proto, že má nízkou úroveň cholesterol sulfátu. Myslím, že to obojí je spojeno. Způsob, jak snížit svůj LDL zdravým způsobem, je vystavovat kůži slunci. Vaše kůže bude produkovat cholesterol sulfát, který bude volně proudit vaší krví – nebude zabalený uvnitř LDL – a proto vaše

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2016 5:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Alebo spojiť chutné s užitočným, kvasiť si v nejakom kvašáku pravidelne kvasenú kapustu (s polovičným množstvom soli, čiže na 1kg kapusty 10g himalájskej soli), narezané listy ktoré už nepustili viac šťavy nechať prejsť odšťavovačom, dať do chladničky..... a piť denne aspoň deci (možné zriediť s vodou)....
Aj takto sa dá. Inak, čo sa týka kúpeľov so síranom horečnatým......... zaujímala by ma jedna vec.... Keď som si robieval horúce kúpele (už robievam len také, aby teplota vody po 30 minútovom kúpaní vo vani bola pocitovo už "taká, že mi začína byť TROŠILINKU jemne zima"), tak zo mňa vodu ŤAHALI, čiže po kúpeli som vážil menej než pred kúpeľom... Prakticky to znamená, že keď si niekto bude robiť kúpeľ so síranom horečnatým a teplota vody bude taká, že ten niekto sa bude POTIŤ, tak..... ako mu môže niečo fyzické (minerály, čiže nie nejaká "energia" vzniknutá napr. keď pobehujem nahý neutretý po kúpaní či sprchovaní...) vstrebať do organizmu ???
Kúpeľ s teplotou vody, kde je teplota vody nižšia ako teplota tela (takže človek sa nepotí) nebude mať podstatne iný účinok čo sa týka prijímania minerálov z kúpeľu telom, než kúpeľ s teplotou vody vo výške, že sa človek POTÍ ??? Po kúpeli v teplote vody nižšej než bola telesná teplota, by mal človek vodu nasať (neskúšal som, nemám takú presnú váhu, navyše sapokazila, kúpim novú časom \":D\"), pri horúcom kúpeli človek z tela vodu PUSTÍ do kúpeľa...
Takže keď sa odporúča kúpeľ napr. v sírane horečnatom a v iných zmesiach, kde ide o to, aby sme dostali do tela minerály prostredníctvom kúpeľa, treba spomenúť, že človek si má urobiť kúpeľ s vodou takej teploty, pri ktorej sa NEBUDE POTIŤ.
Ja som si robil v minulosti ako cvok možno 30X kúpeľ so síranom horečnatým, a niekoľko stovák kúpeľov s himalájskou soľou (v tom pokračujem aj teraz) za tie roky (možno od roku 2010 2x a niekedy aj 3x týždenne), vždy pri horúcej vode v ktorej som sa potil, takže som vstrebal do tela pravdepodobne PRD minerálov, akurát ich tak vylúčil... \":D\" \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2016 7:08 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
SemTamTuPrídem píše:
Alebo spojiť chutné s užitočným, kvasiť si v nejakom kvašáku pravidelne kvasenú kapustu (s polovičným množstvom soli, čiže na 1kg kapusty 10g himalájskej soli), narezané listy ktoré už nepustili viac šťavy nechať prejsť odšťavovačom, dať do chladničky..... a piť denne aspoň deci (možné zriediť s vodou)....
Aj takto sa dá. Inak, čo sa týka kúpeľov so síranom horečnatým......... zaujímala by ma jedna vec.... Keď som si robieval horúce kúpele (už robievam len také, aby teplota vody po 30 minútovom kúpaní vo vani bola pocitovo už "taká, že mi začína byť TROŠILINKU jemne zima"), tak zo mňa vodu ŤAHALI, čiže po kúpeli som vážil menej než pred kúpeľom... Prakticky to znamená, že keď si niekto bude robiť kúpeľ so síranom horečnatým a teplota vody bude taká, že ten niekto sa bude POTIŤ, tak..... ako mu môže niečo fyzické (minerály, čiže nie nejaká "energia" vzniknutá napr. keď pobehujem nahý neutretý po kúpaní či sprchovaní...) vstrebať do organizmu ???
Kúpeľ s teplotou vody, kde je teplota vody nižšia ako teplota tela (takže človek sa nepotí) nebude mať podstatne iný účinok čo sa týka prijímania minerálov z kúpeľu telom, než kúpeľ s teplotou vody vo výške, že sa človek POTÍ ??? Po kúpeli v teplote vody nižšej než bola telesná teplota, by mal človek vodu nasať (neskúšal som, nemám takú presnú váhu, navyše sapokazila, kúpim novú časom \":D\"), pri horúcom kúpeli človek z tela vodu PUSTÍ do kúpeľa...
Takže keď sa odporúča kúpeľ napr. v sírane horečnatom a v iných zmesiach, kde ide o to, aby sme dostali do tela minerály prostredníctvom kúpeľa, treba spomenúť, že človek si má urobiť kúpeľ s vodou takej teploty, pri ktorej sa NEBUDE POTIŤ.
Ja som si robil v minulosti ako cvok možno 30X kúpeľ so síranom horečnatým, a niekoľko stovák kúpeľov s himalájskou soľou (v tom pokračujem aj teraz) za tie roky (možno od roku 2010 2x a niekedy aj 3x týždenne), vždy pri horúcej vode v ktorej som sa potil, takže som vstrebal do tela pravdepodobne PRD minerálov, akurát ich tak vylúčil... \":D\" \":D\" \":D\" \":D\"

Moje domaci kvasene zeli (pickles) si davam denne do salatu, ale odstavnuju si kupovane, jak syrove, tak kysane ...vysledky zatim vubec zadne, s mym zanetem v prsu to ani nepohnulo. Nezabral ani CuraMed (kurkumin), uz mam v sobe dve baleni a stale zadna zmena. Neznas nejaky dalsi figl?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2016 7:54 pm 
Offline

Registrován: stř zář 18, 2013 1:35 pm
Příspěvky: 5
Miram : vysledky zatim vubec zadne, s mym zanetem v prsu to ani nepohnulo...

...ja som si na zapálenu cystu v prsníku dala obklad z mraznicky - taký vankusik naplnený niecim co nestuhne ani v mraze, a pomohlo mi to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz