Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 11:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 9:30 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den, Victoria Boutenko ve své knize 12 kroků k syrové stravě, jak skoncovat se závislostí na vařeném jídle, píše, že je úžasný kokteil z listové zeleniny+banán, popř. mango atp. To by bylo ale proti zásadě "rozhodně nemíchat ovoce se zeleniou, nechat si mezi nimi odstup hodinu"..... takže jak to je? Je pravda, že namixovaná listová zelenina je docela nedobrá a s tím sladkým ovocem je to výborné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 10:50 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
To pravidlo je len zovseobecnenim, lebo vacsinou to tak je, povedzme na 90%. Ale su aj vynimky.
Mrkva ide miesat s vacsinou ovocia, a to sa tyka aj stavy.
Jablko zas ide miesat s vacsinou zeleniny.
Rovnako citron je nekonfliktny, a citrusove stavy idu miesat s niektorymi druhymi zeleniny.
Repa a jablko tiez ide dobre.
Listova zelenina funguje dobre s ovocim, dokonca u niektorych druhoch je to priam vhodne. To znamena, ze ked sa zje listova zelenina spolu s ovocim, ma to lepsi efekt, akoby sa zjedli tie potraviny oddelene.
Cesnak s ovocim ide tiez dobre.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
to je zaujímavá téma a zišlo by sa, keby sa tu popísali konkrétne kombinácie, mám na mysli, s ktorou všetkou zeleninou môžem miešať jablko a s ktorou určite nie. Som presvedčená, že jablko so šalátom by mi chutilo fantasticky, táto informácia mi urobila super náladu, navzdory príšernému počasiu \":-D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den, Victoria Boutenko ve své knize 12 kroků k syrové stravě, jak skoncovat se závislostí na vařeném jídle, píše, že je úžasný kokteil z listové zeleniny+banán, popř. mango atp. To by bylo ale proti zásadě "rozhodně nemíchat ovoce se zeleniou, nechat si mezi nimi odstup hodinu"..... takže jak to je? Je pravda, že namixovaná listová zelenina je docela nedobrá a s tím sladkým ovocem je to výborné...

Veškerá pevná pravidla mají své výjimky a také jsem se k tomuto tématu zde již vyjadřoval, nicméně člen Xion to píše správně a není k tomu tedy celkem co dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2011 11:48 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
ovekyska píše:
to je zaujímavá téma a zišlo by sa, keby sa tu popísali konkrétne kombinácie, mám na mysli, s ktorou všetkou zeleninou môžem miešať jablko a s ktorou určite nie. Som presvedčená, že jablko so šalátom by mi chutilo fantasticky, táto informácia mi urobila super náladu, navzdory príšernému počasiu \":-D\"

No ja to velmi nemiesam, skor stavy miesam... mrkva-repa-jablko-citron, ta je uzasna.
Ale mimo stiav, mi postacuje zeleninovy salat nechat zeleninovy, a ovocie jest samostatne.

Este platok ananasu alebo kusok papaje mozes tiez k vacsine jedal, aj varenych, to podpori travenie, a prinesie to plusovy efekt, nez kvasenie tych ovocnych cukrov v zaludku. Bromelin v ananase, co si pamatam, lepsie stiepi rastlinne bielkoviny, papain z papaye zivocisne (dufam, ze som si to nezapamatal naopak).

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 9:49 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
A avokádo je tedy ovoce nebo zelenina? Každý to uvádí jinak...mě chutná jak k ovoci, tak k zelenině, tak doufám, že nevadí, když to jím jednou tak, jednou tak...

Rajče je také prý ovoce, ale přitom ho lidé většinou jedí se zeleninou...taky doufám, že to není problém.

Jsou vysloveně nějaké druhy ovoce či zeleniny, které je škodlivé kombinovat?

Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Míchání ovoce se zeleninou
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
A avokádo je tedy ovoce nebo zelenina? Každý to uvádí jinak...mě chutná jak k ovoci, tak k zelenině, tak doufám, že nevadí, když to jím jednou tak, jednou tak...

Rajče je také prý ovoce, ale přitom ho lidé většinou jedí se zeleninou...taky doufám, že to není problém.

Jsou vysloveně nějaké druhy ovoce či zeleniny, které je škodlivé kombinovat?

Předem děkuji za odpověď.

Je to ovoce a můžete ho míchat se vším, to nijak nevadí. U rajčat už je to jiné a je lepší je jíst samotné. Zelenina s ovocem by se, až na pár výjimek, kombinovat neměla.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz