Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 10:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 4:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
jak je možné udělat z nasyceného mastné kyseliny nenasycenou tím, že ji na chvilku zahřeju? to přece nedává žádný smysl...
ale samozřejmě, když na to dohledáš studie, budu ráno snídat ty svoje smaženice ze šesti /omega vajec - nenasycené mastné kyseliny/ na ghii místo irského slaného másla
a nebudu mít výčitky:-)

Nijak. Ta citace je zavádějící. Jsou tam nasycený i nenasycený mastný kyseliny.

Studie nepotvrdila složení (který vychází z poměru tuků v másle), ale účinky, jak sem psal. Právě ty ověřený účinky mě zajímaj.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 4:43 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
http://www.pjbs.org/pjnonline/fin66.pdf
tady je studie srovnávající olivový olej s Ghí... došlo ke zhoršení, olivový olej snížil cholesterol, Ghí ho zvýšilo...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 8:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd píše:
http://www.pjbs.org/pjnonline/fin66.pdf
tady je studie srovnávající olivový olej s Ghí... došlo ke zhoršení, olivový olej snížil cholesterol, Ghí ho zvýšilo...

...Tak to je zvláštne.... Ja denne zjem 400-450g tuku, a nikdy som nemal menší cholesterol, ako teraz.... (zároveň som znížil sacharidy, lebo tí, čo jedia veľa sacharidov, tí by pri mojej porcii tukov mali cholesterol zvýšený na 100%... lebo palivá sa nesmú miešať v podobnom množstve...). Tak ako ho môže zvýšiť Ghí pri rovnakom dávkovaní v porovnaní s olivovým ?
Ja môžem olivový olej.... zvysoka...ehmm.... \":wink:\" . Používam ho zásadne na očistu pečene. Inak chutí dosť oničom v porovnaní s Ghí s... vlastne aj s inými olejmi (akurát lepšie ako sójový a sézamový - ale to je vec vkusu). "Oliváč" mne chutí najmenej, a rozhodne je horšie vstrebateľný a využiteľný pre organizmus ako Ghí. Olivový olej je poväčšinou (svojimi účinkami) len reklamný ťah (lebo sa ľahko a asi aj lacno vyrába)... a ako Jarda vravel, k nám sa len ťažko dostane skutočne panenský olivový olej z prvého lisovania za studena. Možno tak tie, čo sú v kvalite "bio".

Selský rozum hovorí, že olivy rastú len na špecifických miestach planéty, a mlieko je v podstate VŠADE. Výroba olivového oleja je podstatne náročnejšia, než výroba Ghí (čo sa týka podmienok bežných ľudí - vyrobiť maslo a z neho Ghí by vedel hocikto, kto má kravu a pár korún na kúpu napr dreveného príslušenstva + má sporák, a Olivový olej lisovaním... To je už trochu ťažšie... vyrobiť...že ?).
A keby sa ľudia v celej Indii a v iných krajinách, kde hojne využívajú Ghí rozhodli že ho radšej nahradia olivovým olejom, tak by z toho bol obrovský biznis.... Totiž ľudia v tých oblastiach ak majú kravy, tak majú Ghí zadarmo (teda - nemusia za Ghí nikomu platiť, ale musia si ho vyrobiť). A olivový olej si len tak ľahko nevyrobia... to teda nie... \":D\" ...takže by ho potom "museli" (ak by sa preň rozhodli) kupovať.

Záverom ... toľko všeliakých "vedeckých výskumov" bolo, že ak by človek všetky zohľadnil, tak by mu vyšlo asi toto : "...Keby som o žiadnych výskumoch nevedel, bolo by mi to tak isto "platné", ako teraz...".

A prečo výskum porovnával olivový olej s Ghí ? Lebo slanina je (neprávom) zaznávaná aspoň v dnešnej dobe takmer každým výživovým smerom (ktorý odporúča na konzumáciu najmä sacharidy - a s ich veľkkým množstvom sa slanina "bije"...), tak použil druhý (alebo predsa len prvý ? Ťažko povedať...) najvýznamnejší zdroj živočíšneho tuku, ktorý je vo svete ospevovaný, a ním je Ghí....
Výskum mal za hlavnú úlohu zosadiť "z trónu" oveľa chutnejšie (a aj o niečo lacnejšie - ak je vyrobené doma) a celou indiou a zbytkom sveta (časti, ktoré o ňom vedia a majú skúsenosti s ním) Ghí, a tak dosadiť "na trón" olivový olej, ktorý chutí dobre asi len s ryžou... a aj to v malom množstve...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 7:57 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Až uvidím výsledky rozboru krve s patřičně nízkými hodnotami, uvěřím...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 8:58 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ahoj Nowokain,znám tvoji dietu,vím jak funguje a vím proč funguje a schvaluju ti ji,ale chci tě POŽÁDAT o jednu věc-nedoporučuj ji PROSÍM lidem,kteří ji nebudou dodržovat celoživotně a budou se ji snažit střídat s Grahamovou dietou nebo sacharidovou stravou.Mohou si tím způsobit vážné zdravotní komplikace vedoucí v konečném důsledku ke smrti!!!
Měl tě na to upozornit pan Jarda,ale dělá teď na něčem velmi přínosném a časově náročném takže toto asi nezachytil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 12:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pavel Veselý píše:
Ahoj Nowokain,znám tvoji dietu,vím jak funguje a vím proč funguje a schvaluju ti ji,ale chci tě POŽÁDAT o jednu věc-nedoporučuj ji PROSÍM lidem,kteří ji nebudou dodržovat celoživotně a budou se ji snažit střídat s Grahamovou dietou nebo sacharidovou stravou.Mohou si tím způsobit vážné zdravotní komplikace vedoucí v konečném důsledku ke smrti!!!
Měl tě na to upozornit pan Jarda,ale dělá teď na něčem velmi přínosném a časově náročném takže toto asi nezachytil.

Pavel, to mi nenapadlo upozorniť na to... O.k., už o tom ani nebudem písať, jedine vo vlákne tomu určenom, a dám si do "podpisu", čo si mi teraz "zdelil"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 4:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Pavel, to mi nenapadlo upozorniť na to... O.k., už o tom ani nebudem písať, jedine vo vlákne tomu určenom, a dám si do "podpisu", čo si mi teraz "zdelil"

Vzhledem k tomu, že jsi moji připomínku ignoroval, je mi jasné, že jsi žádné krevní zkoušky neabsolvoval a tvrzení "mám cholesterol v pořádku" je kompletně vylhané.
už proto bys neměl někomu doporučovat vysokotukou dietu z nasycených tuků...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Naposledy upravil Vševěd dne úte bře 27, 2012 10:40 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 9:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd : Nemysli si, že máš takú moc mi diktovať, čo ti mám preukázať a kedy.... \":wink:\"
Státisíce ľudí sa takto stravuje na našej planéte, nájdi si ich, možno sa im bude páčiť tvoja hra na "policajta", a pošlú ti preskenovaný dôkaz (nemám skener, a nebudem sa s tým zapodievať).
Možno to tu raz postnem, ale rozhodne nie tak, že mi niekto akoby "nedá možnosť" neposlať sken rozboru cholesterolu, inak si ma hneď označí nálepkou "Má vysoký cholesterol".... \":D\" .
Už len názov tvojho nicku mi je tak nesympatický, že... \":roll:\"
A už dosť, do tohto vlákna si už nepíšme naše osobné rozhovory mimo tému. A SZ mi radšej ani nepíš, nemám záujem s tebou komunikovať.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 10:06 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
nemáš mi co nascanovat, tvrdíš "mám super cholesterol" ale to si jenom myslíš, nikdy ti ho netestovali, normální člověk by napsal
"mám cholesterol 5,4" znal by svoji referenční hodnotu, ty víš kulový
nic mi nescanuj, žer si slaninu na másle, lízej vysloužilé koberce a buď v míru \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 11:38 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
NOWOCAYN píše:
Vševěd : Nemysli si, že máš takú moc mi diktovať, čo ti mám preukázať a kedy.... \":wink:\"
Státisíce ľudí sa takto stravuje na našej planéte, nájdi si ich, možno sa im bude páčiť tvoja hra na "policajta", a pošlú ti preskenovaný dôkaz (nemám skener, a nebudem sa s tým zapodievať).
Možno to tu raz postnem, ale rozhodne nie tak, že mi niekto akoby "nedá možnosť" neposlať sken rozboru cholesterolu, inak si ma hneď označí nálepkou "Má vysoký cholesterol".... \":D\" .
Už len názov tvojho nicku mi je tak nesympatický, že... \":roll:\"
A už dosť, do tohto vlákna si už nepíšme naše osobné rozhovory mimo tému. A SZ mi radšej ani nepíš, nemám záujem s tebou komunikovať.

\":lol:\" se sympatiemi k této osobě jsme na tom stejně, už na jeho příspěvky taky nereaguji, příspěvky by byly prakticky jen o něm a jeho " moudrech ", zkrátka jen plevelení bez přínosu. Chvíli jsem uvažovala, o co mu vlastně jde, je sem nastrčený jako prudič? Má fakt tak super zkušenosti s klasickým stylem života ( radil třeba umejvat vlasy nizoralem, ale z mých přátel nikomu nizoral nikdy nepomohl ), vpodstatě nechápu, proč se vecpal na toto forum, ani neví, co je to vita strava - jak se kdesi svěřil. Chce pořád nějaké důkazy, ale nikdy s nimi nebude spokojený a nevlezou mu do hlavy. Takže jeho příspěvky už ani nečtu a nejsem sama, jak jsem se dověděla \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 2:28 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
jani píše:
:lol: se sympatiemi k této osobě jsme na tom stejně, už na jeho příspěvky taky nereaguji, příspěvky by byly prakticky jen o něm a jeho " moudrech ", zkrátka jen plevelení bez přínosu. Chvíli jsem uvažovala, o co mu vlastně jde, je sem nastrčený jako prudič? Má fakt tak super zkušenosti s klasickým stylem života ( radil třeba umejvat vlasy nizoralem, ale z mých přátel nikomu nizoral nikdy nepomohl ), vpodstatě nechápu, proč se vecpal na toto forum, ani neví, co je to vita strava - jak se kdesi svěřil. Chce pořád nějaké důkazy, ale nikdy s nimi nebude spokojený a nevlezou mu do hlavy. Takže jeho příspěvky už ani nečtu a nejsem sama, jak jsem se dověděla \":mrgreen:\"

Na toto fórum jsem se vecpal proto, abych vyvracel nesmysly, které tady píšou lidi jako jste Vy. Třeba o tom, že se aminokyseliny zničí vařením a vznikne tak hmota bez kalorické hodnoty.
Tak si běžte radši nastudovat nějaké základní informace, uděláte líp, než když budete sbírat koaliční partnery:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 6:38 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Na toto fórum jsem se vecpal proto, abych vyvracel nesmysly, které tady píšou lidi jako jste Vy. Třeba o tom, že se aminokyseliny zničí vařením a vznikne tak hmota bez kalorické hodnoty.
Tak si běžte radši nastudovat nějaké základní informace, uděláte líp, než když budete sbírat koaliční partnery:-)

Vseved je taky jen clovek a dela spoustu chyb, stejne jako kazdy z nas. Nekde sem cetl ze clovek ktery nedela chyby je bud mrtvy nebo spi. Nemluvi se tam ani o tom ze je buh, takze mozna ze i buh neni neomylny. \":wink:\" To jen tak na zamysleni, abychom se pri te nasi pozemske ceste zbytecne nenervovali z veci kttere stejne nejdou zmenit ani jinak spasit. \":mrgreen:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 8:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Samozřejmě, že se můžu mýlit, když mně na to někdo upozorní, nemám sebemenší problém s tím uznat, že nemám pravdu, nebuduju si kolem sebe žádnou auru,
není nic trapnějšího, než neumět prohrávat... Ty víš Petře sám, že mi vždycky můžeš napsat svoji verzi, ale dávám přednost faktům před "třeba je to paradigma,
to nemůžeme vědět, a co když to tak není, třeba je to podplacené" a další tvoje oblíbené verze, kterými zpochybňuješ všechno v dosahu, aniž bys o tom něco věděl...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 12:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Samozřejmě, že se můžu mýlit, když mně na to někdo upozorní, nemám sebemenší problém s tím uznat, že nemám pravdu, nebuduju si kolem sebe žádnou auru,
není nic trapnějšího, než neumět prohrávat... Ty víš Petře sám, že mi vždycky můžeš napsat svoji verzi, ale dávám přednost faktům před "třeba je to paradigma,
to nemůžeme vědět, a co když to tak není, třeba je to podplacené" a další tvoje oblíbené verze, kterými zpochybňuješ všechno v dosahu, aniž bys o tom něco věděl...

Hlavni je ze mne to bavi, a pokud s tim mas problem tak je mi lito, i takove ma podoby demogracie, svobodne vysloveni nazoru mam dojem ze patri k demokracii. To snad chapes i ty.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 2:40 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nemám s tím žádný problém, krom toho jsi to ty co neustále chodí a dokola kritizuje moje příspěvky, zdá se tedy, že máš problém ty se mnou...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz