Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 5:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 8:55 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Některá másla, hlavně ze zahraničí, byla zmražená a mohou být hodně stará, je to dost poznat na chuti. Většinou pokud je původ ČR, tak je OK. Bez problému jsou třeba Milkin (Halíř) a z Intersparu S-Budget. Pak samozřejmě další, ale dražší česká - Tatra, Madeta, Kunín, Olma atd.
Je to minimálně chuťově dost velký rozdíl oproti máslům z Německa (Pragolaktos), o Polsku nebo Belgii ani nemluvím...
Osobně mám nejraději Farmářské od Tatry, má min. 85% mléčného tuku a tak se z toho ghí i líp dělá.

A opravdu není máslo jako máslo:
"Čerstvé máslo" - na obalu musí být slovo "čerstvé" a toto máslo má trvanlivost pouze 20 dnů od výroby, teplota skladování je max 8 °C
"Stolní máslo" - už není označeno jako čerstvé a doba skladování je mnohem delší. Lze skladovat při chladírenských teplotách (do 6 °C) asi tři měsíce nebo při mrazírenských teplotách (- 18 °C) více než rok.
"Máslo" - také není označeno jako čerstvé a doba skladování je cca 35 - 55 dní od data výroby. Na obale je vyznačeno datum min.trvanlivosti při dodržení skladovacích podmínek.

Čerstvé je samozřejmě nejlepší, ale těžko se shání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ravima píše:
Některá másla, hlavně ze zahraničí, byla zmražená a mohou být hodně stará, je to dost poznat na chuti. Většinou pokud je původ ČR, tak je OK. Bez problému jsou třeba Milkin (Halíř) a z Intersparu S-Budget. Pak samozřejmě další, ale dražší česká - Tatra, Madeta, Kunín, Olma atd.
Je to minimálně chuťově dost velký rozdíl oproti máslům z Německa (Pragolaktos), o Polsku nebo Belgii ani nemluvím...
Osobně mám nejraději Farmářské od Tatry, má min. 85% mléčného tuku a tak se z toho ghí i líp dělá.

A opravdu není máslo jako máslo:
"Čerstvé máslo" - na obalu musí být slovo "čerstvé" a toto máslo má trvanlivost pouze 20 dnů od výroby, teplota skladování je max 8 °C
"Stolní máslo" - už není označeno jako čerstvé a doba skladování je mnohem delší. Lze skladovat při chladírenských teplotách (do 6 °C) asi tři měsíce nebo při mrazírenských teplotách (- 18 °C) více než rok.
"Máslo" - také není označeno jako čerstvé a doba skladování je cca 35 - 55 dní od data výroby. Na obale je vyznačeno datum min.trvanlivosti při dodržení skladovacích podmínek.

Čerstvé je samozřejmě nejlepší, ale těžko se shání...

Nerozlišuješ kvalitu másla a kvalitu ghí z něj vyrobenýho. Mléčnýmu tuku se při zmražení nic nestane. Utrpí maximálně chuť a konzistence (pro přípravu ghí nepodstatný). Někdo povolanější možná doplní, jestli zmražení nějak ovlivní vstřebatelnost vitamínů a minerálů. Faktem zůstává, že kvalita ghí nebude vyšší než u ghí z českýho másla. Bude stejná nebo nižší, takže nekupovat. (Mívaj taky min. 82 % tuku?)

O rozdílech mezi čerstvým, stolním a máslem vím, ale po dlouhém a důkladném googlení sem nenašel nic, co by nasvědčovalo tomu, že by z nich byla kvalitativně odlišná ghí. Jde o ničím nepodloženej dojem a dokud nezjistím, že je nějaký máslo vhodnější na výrobu než jiný, tak budu považovat koupi dražších másel za vyhazování peněz.

Nepřepuštěný máslo nekonzumuju, takže problémy se sháněním másla mě netrápí. Jediným podstatným údajem pro mne je poměr cena / obsah tuku. Jestli má někdo informace o kterých nevím, tak sem s nimi.

Ještě mě napadlo, jak dlouho asi zůstává ghí v žaludku?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xeelee píše:
Ono složení másel s 82 a víc procenty tuku je prakticky stejný. Myslím, že se opravdu liší jen způsobem výroby a nenapadá mě, jak by se během ní z mléka mohly ty vitamíny a minerály ztratit. Tím nechci říct, že to není možný, ale přijde mi to nepravděpodobný. Výrobní postupy se nemůžou nějak diametrálně lišit, pokud má ze suroviny vzniknout vždy ten samej výrobek.

Pokud je rozdíl v obsahu vitamínů a minerálů v ghí z různě kvalitních másel, tak vyvstává otázka, jak velkej ten rozdíl je a jestli má cenu kupovat kvalitnější máslo kvůli tomuhle rozdílu, když já přijímám spoustu vitamínů a minerálů z jinejch zdrojů. Kvalitní másla sou totiž o dost dražší než ta levná z akcí v Tescu (taky je tam kupuju).

A poslední problém: Jak poznat co je kvalitní máslo? Cena často bývá zavádějící (v dTestu vyhrálo jedno z nejlevnějších másel) a chuť másla nijak nevypovídá o jeho složení. Bez rozboru v laborce jde o střílení naslepo. V případě rozdílů v obsahu látek je jedinou domácí a bio máslo, a to je tak drahý, že se ho na extrakci čistýho tuku nevyplatí kupovat, pokud konzumentovi nejde primárně o podporu lokálního trhu apod.

Ono napríklad to "Tesco Organics" (ja som myslel Tesco tradičné, to je to v tom papierovom "vedierku")... chutí na míle vzdialene od domáceho masla.... "Tesco tradičné" maslo sa domácemu približuje. Obe však prešli pasterizáciou, a "Tesco Organics", aj keď bude "čistejšie", podľa mňa môže byť výrobným postupom viac znehodnotené... A je celkom možné, že tiež je mrazené - na rozdiel od "Tesco tradičné", ktoré rozhodne nemrazia + je vyrobené aspoň ako-tak tradične, a to minimálne z dôvodu, že zmäkne oveľa rýchlejšie v izbovej teplote, než "Tesco Organics"... Ak by som to zobral trochu pritiahnuté za vlasy, tak "Tesco tradičné" mi pripomína čerstvo vytlačenú šťavu z hypermarketovej mrkvy (aj keď je pasterizované, ale ako vravím, pritiahnuté za vlasy...), a "Tesco Organics" mi pripomína bio šťavu, ale pasterizovanú - zbavenú enzýmov (šťavy sa pijú hlavne pre enzýmy...).
Neviem si pomôcť, ale to "Tesco Organics"... zaujímalo by ma, čím chovajú tie kravy... Veď to maslo chutí ako Rajo a podobne - a to sú síce kvalitnejšie maslá než nejaké "šunty", ale... od Bio majú ďaleko...
V každom prípade 1,29 (niekedy aj 1,35) € za výsledných 100g ghí... nedám... Hoci by to bolo v Bio kvalite...
Bio kvalita by mohla zabezpečiť viac prirodzených vitamínov... Ale... JA NEVIEM, prečo "Tesco Organics" robí zo svojho masla taký "cukrík"... Zaujímal by ma postup, akým to maslo robili... že chutí tak "čistene a arómy zbavene", ako ostatné maslá, ale predsa len trošku špecificky inak - no úplne inak, než domáce maslo...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xeelee píše:
...Ještě mě napadlo, jak dlouho asi zůstává ghí v žaludku?

Nemám dojem, že by dlžka jeho trávenia bola odlišná od trávenia bežného masla... ... A to Ghí mi stále príde trochu ako sci-fi (zajtra prvý krát ochutnám...)... ale to že mi tak príde už rozoberať nebudem... Ešte tak záverom... Všetko je pritiahnuté za vlasy... Aj jeho desiatky účinkov, až vyznieva, že je zázračné... Na druhej strane aj taký Rybí tuk rozhodne nie je na škodu (vysokočistený), ale.... človek veľmi tie účinky "nezachytí", pokiaľ si nelieči napríklad zničené zuby, kosti, a podobne... V každom prípade - aj Ghí, aj rybí tuk, aj olivový, kokosový olej... sa predávajú lepšie, keď sa im pripíšu desiatky pozitívnych vlastností (ktoré možno aj existujú, ale pokope len v dokonale čistom organizme... - a to si teda overí jeden z milióna... \":D\" )...namiesto piatych, šiestich... reálne badateľných...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 11:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Niter kibbeh (kořeněné přepuštěné máslo)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Niter_kibbeh

Přidávaj se do něj i fungicidní přísady. Toho by se dalo využít při protikvasinkový dietě. Právě sem vytvořil českej záznam na Wikipedii (překlad z angličtiny a katalánštiny):

Citace:
Niter kibbeh, nebo niter qibe (Etiopsky ንጥር ቅቤ niṭer ḳibē), také nazývané tesmi (v tigrinštině), je kořeněné přepuštěné máslo, používané v etiopské kuchyni. Připravuje se podobně jako přepuštěné máslo, ale niter kibbeh je vařeno s kořením. Recepty se liší, ale běžně se používá kmín, koriandr, kurkuma, kardamom, skořice, pískavice nebo muškátový oříšek. To mléčnému tuku dodává výraznou kořeněnou chuť a vůni. Pro zvýraznění chuti se celé koření opeče na pánvi a rozdrtí v hmoždíři nebo namele. U většiny druhů Niter kibbeh se často přidává i čerstvý česnek a zázvor.

V Somalilandu je známé jako subag Soomaali a je ve velké míře vyráběno a používáno při vaření v domácnostech a ke konzervování masa kočovníků. Přísady se trochu liší. Somálci do másla přidávají česnek, kardamom a hřebíček.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne pát bře 23, 2012 3:45 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 12:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
NOWOCAYN píše:
Ono napríklad to "Tesco Organics" (ja som myslel Tesco tradičné, to je to v tom papierovom "vedierku")... chutí na míle vzdialene od domáceho masla.... "Tesco tradičné" maslo sa domácemu približuje. Obe však prešli pasterizáciou, a "Tesco Organics", aj keď bude "čistejšie", podľa mňa môže byť výrobným postupom viac znehodnotené... A je celkom možné, že tiež je mrazené - na rozdiel od "Tesco tradičné", ktoré rozhodne nemrazia + je vyrobené aspoň ako-tak tradične, a to minimálne z dôvodu, že zmäkne oveľa rýchlejšie v izbovej teplote, než "Tesco Organics"... Ak by som to zobral trochu pritiahnuté za vlasy, tak "Tesco tradičné" mi pripomína čerstvo vytlačenú šťavu z hypermarketovej mrkvy (aj keď je pasterizované, ale ako vravím, pritiahnuté za vlasy...), a "Tesco Organics" mi pripomína bio šťavu, ale pasterizovanú - zbavenú enzýmov (šťavy sa pijú hlavne pre enzýmy...).
Neviem si pomôcť, ale to "Tesco Organics"... zaujímalo by ma, čím chovajú tie kravy... Veď to maslo chutí ako Rajo a podobne - a to sú síce kvalitnejšie maslá než nejaké "šunty", ale... od Bio majú ďaleko...
V každom prípade 1,29 (niekedy aj 1,35) € za výsledných 100g ghí... nedám... Hoci by to bolo v Bio kvalite...
Bio kvalita by mohla zabezpečiť viac prirodzených vitamínov... Ale... JA NEVIEM, prečo "Tesco Organics" robí zo svojho masla taký "cukrík"... Zaujímal by ma postup, akým to maslo robili... že chutí tak "čistene a arómy zbavene", ako ostatné maslá, ale predsa len trošku špecificky inak - no úplne inak, než domáce maslo...

Ale to se pořád bavíme o kvalitě másla před přepuštěním, ne o kvalitě přepuštěnýho másla, viz moje reakce na ravina. Dokážeš potvrdit nebo vyvrátit něco z toho na co se tam ptám?
NOWOCAYN píše:
Nemám dojem, že by dlžka jeho trávenia bola odlišná od trávenia bežného masla... ... A to Ghí mi stále príde trochu ako sci-fi (zajtra prvý krát ochutnám...)... ale to že mi tak príde už rozoberať nebudem... Ešte tak záverom... Všetko je pritiahnuté za vlasy... Aj jeho desiatky účinkov, až vyznieva, že je zázračné... Na druhej strane aj taký Rybí tuk rozhodne nie je na škodu (vysokočistený), ale.... človek veľmi tie účinky "nezachytí", pokiaľ si nelieči napríklad zničené zuby, kosti, a podobne... V každom prípade - aj Ghí, aj rybí tuk, aj olivový, kokosový olej... sa predávajú lepšie, keď sa im pripíšu desiatky pozitívnych vlastností (ktoré možno aj existujú, ale pokope len v dokonale čistom organizme... - a to si teda overí jeden z milióna... \":D\" )...namiesto piatych, šiestich... reálne badateľných...

Dojmy... Jak člověk může poznat, že už je potrava strávená? Podle mne se to poznat nedá, ale jestli jo, tak by to bylo super.

U nejlíp stravitelnýho tuku vůbec by se dalo rychlejší strávení předpokládat.

Říká ti něco ájurvéda? V Indii pomocí ghí ájurvédští doktoři léčí lidi. Já těm popisovanej účinkům věřím a dávaj mi smysl.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 12:19 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Ghí se stejně vždycky připravovalo hlavně z praktických důvodů - dýl vydrží, není potřeba lednička. Moc nevěřím, že by mělo nějak zásadně lepší účinky, než máslo. Tam je těch jiných součástí kromě tuku fakt strašně málo. Stačí, když si dáš sklenici kefíru, a máš tolik "milk solids" jako v několika kilech másla \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 12:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="ravima":3d8x8raq]Ghí se stejně vždycky připravovalo hlavně z praktických důvodů - dýl vydrží, není potřeba lednička. Moc nevěřím, že by mělo nějak zásadně lepší účinky, než máslo. Tam je těch jiných součástí kromě tuku fakt strašně málo. Stačí, když si dáš sklenici kefíru, a máš tolik "milk solids" jako v několika kilech másla \</div

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 1:09 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Xeelee píše:
Já žiju v přesvědčení, že molekula mléčnýho tuku je jen jedna a její vlastnosti se neliší.

To rozhodně ne, v závislosti např. na stravě krávy se mění i složení mastných kyselin. Mléčný tuk není jen nějaká molekula tuku - jsou tam různé mastné kyseliny, vitamíny atd. a taky škodliviny, i když určitě podstatně méně, než v tuku z masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 1:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ravima píše:
To rozhodně ne, v závislosti např. na stravě krávy se mění i složení mastných kyselin. Mléčný tuk není jen nějaká molekula tuku - jsou tam různé mastné kyseliny, vitamíny atd. a taky škodliviny, i když určitě podstatně méně, než v tuku z masa.

To je hodně zajímavá informace. Odkud ji máš?

Takže doporučuješ domácí nebo bio máslo? Na to teď sice nemám peníze, ale je dobrý to vědět.

EDIT: Tak už sem si to našel: http://www.cestr.cz/clanky-slozeni-mlec ... yznam.html
Citace:
Složení konvenčního mléčného tuku, který obsahuje až 70 % nasycených MK, může být pozitivně ovlivněno krmivem. Mléčný tuk pasených krav (a krav krmených zeleným krmivem) se vyznačuje relativně nízkým obsahem nasycených MK a vysokým podílem mono- a poly-nenasycených MK a konjugované kyseliny linolové (CLA).

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 3:08 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jo, mám to myslím přímo z agronavigatoru, tohle je převzatý článek. Nevím co si myslet o "bio" z obchodu, já bych vsadil třeba na domácí z nějaké malé mlékárny na trzích, ale fakt je to většinou předražené a jistotu kvality dneska nemáš asi nikdy, pokud je třeba neznáš osobně. A bylo by mi líto z toho dělat ghí \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 3:28 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nech si změřit hladinu cholesterolu. V době, kdy jsem ve velkém konzumoval mascarpone /takřka samý mléčný tuk/ mi to pěkně vyskočilo...
Občas se vzhledem o Ghí tvrdí, že nezvyšuje cholesterol. To je samozřejmě velká lež, je to prostě máslo, nasycený tuk... a jako takový cholesterol zvyšuje.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 3:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
Nech si změřit hladinu cholesterolu. V době, kdy jsem ve velkém konzumoval mascarpone /takřka samý mléčný tuk/ mi to pěkně vyskočilo...
Občas se vzhledem o Ghí tvrdí, že nezvyšuje cholesterol. To je samozřejmě velká lež, je to prostě máslo, nasycený tuk... a jako takový cholesterol zvyšuje.

Složení a vlastnosti másla se od toho přepuštěnýho v mnoha ohledech podstatně liší. Nemůžeš srovnávat koncentrovaný mlíko (sýr, ve tvém případě s jen 45 % tuku a bílkovinami / sacharidy po 5 %) se všemi jeho negativními vlastnostmi s čistým tukem. Cholesterol se váže na proteiny, takže předpokládám, že v ghí se nevyskytuje nebo je v něm obsažen v podstatně menším množství.
Citace:
nedochází k usazování cholesterolu na cévních stěnách jako v případě jiných živočišných tuků, protože je to čistý tuk lipid ,nenasycená mastná kyselina, naopak cévy vyživuje, zprůchodňuje a regeneruje

Tolik namátkově z webu. Prej účinky ghí potvrdila pozorování i výzkum. Dohledám studie a dám vědět.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 4:11 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xeelee píše:
Složení a vlastnosti másla se od toho přepuštěnýho v mnoha ohledech podstatně liší. Nemůžeš srovnávat koncentrovaný mlíko (sýr, ve tvém případě s jen 45 % tuku a bílkovinami / sacharidy po 5 %) se všemi jeho negativními vlastnostmi s čistým tukem. Cholesterol se váže na proteiny, takže předpokládám, že v ghí se nevyskytuje nebo je v něm obsažen v podstatně menším množství.
Citace:
nedochází k usazování cholesterolu na cévních stěnách jako v případě jiných živočišných tuků, protože je to čistý tuk lipid ,nenasycená mastná kyselina, naopak cévy vyživuje, zprůchodňuje a regeneruje

Tolik namátkově z webu. Prej účinky ghí potvrdila pozorování i výzkum. Dohledám studie a dám vědět.

jak je možné udělat z nasyceného mastné kyseliny nenasycenou tím, že ji na chvilku zahřeju? to přece nedává žádný smysl...
ale samozřejmě, když na to dohledáš studie, budu ráno snídat ty svoje smaženice ze šesti /omega vajec - nenasycené mastné kyseliny/ na ghii místo irského slaného másla
a nebudu mít výčitky:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ghí - přepuštěné máslo
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 4:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
http://www.webmd.com/cholesterol-manage ... rol?page=2

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz