Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 8:05 am 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
to jsem si našel, ale i tak mi ten rozdíl přijde dost významný. ve větším množství je tedy neloupané semínko při antikvasinkové dietě nevhodné ? taky mě napadá, jestli to loupané díky styku se vzduchem zbytečně neztrácí živiny.

dá se neloupané tak po denním namočení jíst celé nebo je nutné je mixovat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 5:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
mě spíš překvapil poměr sacharidů v loupaném a neloupaném semeni. u neloupaného se uvádí kolem 35 gr./100 gr., někde dokonce až 53 %, u loupaného 3-12 na 100. že by samotná slupka obsahovala až tolik sacharidů, to mi přijde dost podivné.

Člen ravima vám to píše správně a je vždy třeba si uvědomit, že sacharidy mají mnoho forem z nichž některé jsou nestravitelné a jde tedy pouze o bobtnající vlákninu, která tvoří objem ve střevě a zlepšuje průchod tráveniny, jinak z ní tělo nic nevytěží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
to jsem si našel, ale i tak mi ten rozdíl přijde dost významný. ve větším množství je tedy neloupané semínko při antikvasinkové dietě nevhodné ? taky mě napadá, jestli to loupané díky styku se vzduchem zbytečně neztrácí živiny.

dá se neloupané tak po denním namočení jíst celé nebo je nutné je mixovat ?

Ono je potřeba si vždy snášenlivost vyzkoušet, vláknina i když jde o sacharid, většinou nijak moc nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 12:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Ono je potřeba si vždy snášenlivost vyzkoušet, vláknina i když jde o sacharid, většinou nijak moc nevadí.

Krmí se jí kvasinka?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 2:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Xeelee píše:
Krmí se jí kvasinka?

tato otázka mě rovněž trápí \":D\" plus ještě, v jakém denním množství je vláknina vlasně prospěšná a kdy už tělo ochuzuje o živiny..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Krmí se jí kvasinka?

Většinou ne, jedná se o obtížně rozložitelné sacharidy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
tato otázka mě rovněž trápí \":D\" plus ještě, v jakém denním množství je vláknina vlasně prospěšná a kdy už tělo ochuzuje o živiny..

Těžko odpovědět nějak přesně, vždy to je o kvalitě stolice a pokud je solidní stolice, není vlákniny ani moc, ani málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 8:08 am 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Většinou ne, jedná se o obtížně rozložitelné sacharidy.

tak mě ještě napadlo, myslíte, že je vhodné jíst v jednom jídle mix neloupaného konopného semínka a třeba slunečnicových semen ? může to množství vlákniny výrazně komplikovat trávení v semenech obsaženého tuku a bílkovin nebo je to až záležitost střev ? chystám se to vyzkoušet, ale nerad bych nárazově nadráždil kvasinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
tak mě ještě napadlo, myslíte, že je vhodné jíst v jednom jídle mix neloupaného konopného semínka a třeba slunečnicových semen ? může to množství vlákniny výrazně komplikovat trávení v semenech obsaženého tuku a bílkovin nebo je to až záležitost střev ? chystám se to vyzkoušet, ale nerad bych nárazově nadráždil kvasinky.

Na to se takto odpovědět nedá, musíte uvádět množství, které chcete konzumovat, malé množství není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 2:12 pm
Příspěvky: 1
Konopí má široké využití. Na Magazínu Legalizace mají samostatnou rubriku vaříme s konopím - jsou tam recepty jak ze semen, tak i ze zelených částí rostlin ( tedy těch psychoaktivních ) .

Celkem snadno se dají pořídit těstoviny, nebo mouka z konopných semen. Já semínka baštím i opražená jako by to byl popcorn a samozřejmě v různých muslli tyčinkách.


Co se týče té vlákniny, která se tu řeší výše, tak si neumím přestavit, že by jste do sebe naládovali takové množství semen, aby to mělo nějaký negativní vliv. Člověk se prostě přežere a víc do sebe nenarve. Hlavně ta vláknina dost zasytí, takže já bych se komplikací nebál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
siva01 píše:
Konopí má široké využití. Na Magazínu Legalizace mají samostatnou rubriku vaříme s konopím - jsou tam recepty jak ze semen, tak i ze zelených částí rostlin ( tedy těch psychoaktivních ) .

Celkem snadno se dají pořídit těstoviny, nebo mouka z konopných semen. Já semínka baštím i opražená jako by to byl popcorn a samozřejmě v různých muslli tyčinkách.


Co se týče té vlákniny, která se tu řeší výše, tak si neumím přestavit, že by jste do sebe naládovali takové množství semen, aby to mělo nějaký negativní vliv. Člověk se prostě přežere a víc do sebe nenarve. Hlavně ta vláknina dost zasytí, takže já bych se komplikací nebál...

Tak asi v tom nemusí být problém, ale mnoho vlákniny vymetá živiny a člověk pak vlastně hladoví, všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Konopné semená
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2016 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Jedol niekto z vás KLÍČENÉ A POTOM UVARENÉ KONOPNÉ SEMENÁ ?
Ak áno, tiež sú tak "prehnane chrumkavé" (mne to vyslovene nevyhovovalo) ako keď sa jedia naklíčené no surové ?
Raz som si ich naklíčil (kúpil som malé balenie), zjedol som ich surové (pár gramov), a vyhodil, lebo mi veľmi vadila tá tvrdá šupka....... Chcel by som ale zaradiť klíčené varené konopné semená do stravy, aspoň 1x týždenne po 100g , striedať napr. s klíčenou šošovicou......
Máte niekto skúsenosť s jedením varených (klíčených či neklíčených) konopných semien ? Chrumkajú, alebo var ten obal zmäkčí ? Chrumkanie (takéhoto druhu ako chrumkajú nevarené klíčené konopné semená) proste nestrpím....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semená
PříspěvekNapsal: čtv srp 11, 2016 11:29 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Jedol niekto z vás KLÍČENÉ A POTOM UVARENÉ KONOPNÉ SEMENÁ ?
Ak áno, tiež sú tak "prehnane chrumkavé" (mne to vyslovene nevyhovovalo) ako keď sa jedia naklíčené no surové ?
Raz som si ich naklíčil (kúpil som malé balenie), zjedol som ich surové (pár gramov), a vyhodil, lebo mi veľmi vadila tá tvrdá šupka....... Chcel by som ale zaradiť klíčené varené konopné semená do stravy, aspoň 1x týždenne po 100g , striedať napr. s klíčenou šošovicou......
Máte niekto skúsenosť s jedením varených (klíčených či neklíčených) konopných semien ? Chrumkajú, alebo var ten obal zmäkčí ? Chrumkanie (takéhoto druhu ako chrumkajú nevarené klíčené konopné semená) proste nestrpím....

Ja z nich delam v blenderu G21 mleko. presneji receno, dam je do vody a poradne rozmixuju. Roztok vice mene zbela a ja to vypiju.
Na rozdil od tebe se mi ale nepodarilo je naklicit. Myslel jsem, ze jsou nejak upravena, aby to neklicilo, protoze vsechno ostatni co jsem zkousel klici. Kdyz to naklicis a pak uvaris, tak to tim asi dost znehodnotis, pri nejmensim znicis enzymy.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semená
PříspěvekNapsal: pát srp 12, 2016 7:06 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
pv33 píše:
Ja z nich delam v blenderu G21 mleko. presneji receno, dam je do vody a poradne rozmixuju. Roztok vice mene zbela a ja to vypiju.
Na rozdil od tebe se mi ale nepodarilo je naklicit. Myslel jsem, ze jsou nejak upravena, aby to neklicilo, protoze vsechno ostatni co jsem zkousel klici. Kdyz to naklicis a pak uvaris, tak to tim asi dost znehodnotis, pri nejmensim znicis enzymy.

A vieš o tom, že takto vypiješ aj riadne množstvo fytátov a inhibítoru tripsínu ? ... Moje varenie (a tým pádom znehodnotenie enzýmov v konopných semenách, ktorých v 100g sušených semien nebude tak veľa - o nič viac ako v 100g masla, ktoré by som surové potom do uvarených konopných semien pridal) ich znehodnotí podstatne menej, a by som povedal, že ich skôr sprístupní, varené ich človek zje viac, nevarené strašne chrúmu, bavíme sa o nelúpaných...
Len škoda, že sa dlho klíčia...pamätám, že nejakých 4-5 dní... Šošovicu mám plne naklíčenú za 3dni (dobu namáčania - 12 hodín - nepočítam)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semená
PříspěvekNapsal: čtv srp 18, 2016 12:25 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
[b:1e0rcw6m][color=#BF0000:1e0rcw6m]KONOPNÉ SEMENÁ BY SOM RADŠEJ NEKONZUMOVAL[/color:1e0rcw6m][/b:1e0rcw6m], viď napr. tento článok...


_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz