Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
uvazujem o kupe konopneho semene na kozumaciu ...ku konzumacii ma najviac lakaju bielkoviny obsiahnute v tomto semene...na jednej stranke som videl nutricnu tabuku kde boli porovnavane lupane a nelupane semena conope....a lupane tam malo o 10-15 percent viac bielkovin ...je to mozne ? ved ide o to iste semeno ..dokonca ochudobnene o supku ...


doporucili by ste mi lupane alebo cele ? ....chcel by som si s toho robit nejaky nutri drink v mixeri(do tohto drinku by sa mohol prihodit cesnak cibula a zvisilo by to vyuzitie aj omega3 ??? )...a mozno aj na priamu konzumaciu... dakujem za radu \":)\"

Tak odstraněním obalu zrna pochopitelně musí stoupnout obsah bílkovin na danou zakoupenou váhu, protože bílkoviny jsou pouze uvnitř semene a pokud ho oloupete tak odpadne třeba 20-30 % váhy a ve zbytku tak logicky stoupnou procenta obsažené bílkoviny. Jinak já konzumaci takto upravených semen nedoporučuji, zbytek se snadno kazí a je napadán plísní, čili o nic zdravého patrně nejde. Jakákoliv síra dostane omega 3 kyseliny lépe do krve a mělo by to tedy vstřebávání umocnit, ovšem je otázkou, jaká bude výsledná chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 12:55 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
Takze jedoznacne cele zo supnu a namocene?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
Takze jedoznacne cele zo supnu a namocene?

Ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 11:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Ano.

Jen dodám, tenhle nápoj si dělám (ano, z neloupaného konopného semínka) a je můj velmi oblíbený, je to pochoutka. Jo jo, doporučuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 12:21 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
Parada ,tak si ho zakupim a zacnem s nim experimentovat...
Este mam ale jeden dotaz,
-kdesi som tu zahliadol ze hovorite o rozmixovanej strave ako o tazko stravitelnej...to sa mi nezda...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
Parada ,tak si ho zakupim a zacnem s nim experimentovat...
Este mam ale jeden dotaz,
-kdesi som tu zahliadol ze hovorite o rozmixovanej strave ako o tazko stravitelnej...to sa mi nezda...

Zase to neberte tak doslovně, něco je výhodnější rozmixované a toto je ten příklad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 4:58 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
chel by som sa spytat konzumentov konope ( najlepsie zo Slovenska ) kde si kupuju tuto potravinu.... mam zaujem ju kupovat dlhodobo , takze by prisla nejaka rada vhod aby som nevyhadzoval zbytocne peniaze za predrazene zbozie \":)\" diky \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
borisek píše:
chel by som sa spytat konzumentov konope ( najlepsie zo Slovenska ) kde si kupuju tuto potravinu.... mam zaujem ju kupovat dlhodobo , takze by prisla nejaka rada vhod aby som nevyhadzoval zbytocne peniaze za predrazene zbozie \":)\" diky \"8)\"

Tady mají jak mouku tak semena za rozumné ceny: http://kosmeticke-zbozi.cz/kategorie-pr ... pne-zbozi/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Tady mají jak mouku tak semena za rozumné ceny: http://kosmeticke-zbozi.cz/kategorie-pr ... pne-zbozi/

To opravdu nevypadá špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 4:44 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:59 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
čtu si diskuzi o konopném semeni a napadlo mě, jestli i tady platí pravidlo zmiňované v souvislosti se sirnou patlaninou, tj. že se k omega kyselinám musí přimíchat síra, např. ve formě kozího tvarohu. Četl jsem totiž, že konopná semena sama o sobě síru obsahují - myslíte tedy, že aby se dostatečně využil jejich "omega potenciál", stačí konzumovat semena (nebo drink z namletých nevyloupaných) samotná?
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
James_s píše:
Dobrý den,
čtu si diskuzi o konopném semeni a napadlo mě, jestli i tady platí pravidlo zmiňované v souvislosti se sirnou patlaninou, tj. že se k omega kyselinám musí přimíchat síra, např. ve formě kozího tvarohu. Četl jsem totiž, že konopná semena sama o sobě síru obsahují - myslíte tedy, že aby se dostatečně využil jejich "omega potenciál", stačí konzumovat semena (nebo drink z namletých nevyloupaných) samotná?
Děkuji za odpověď

Patrně by to stačit mělo i když přidáním síry, nic nepokazíte. Mimo mléčných produktů se dá použít třeba MSM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 4:10 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Na těchto stránkách mají taky celkem slušné ceny konopného semínka. http://www.konopishop.cz/cz/katalog/kon ... e-seminko/ prodávají i krmná konopná semínka, nevíte někdo jestli by tyto semínka šli také využít třeba na konopné mléko a nebo na lisování konopného oleje. Cenově by to bylo zase o něco zajímavější \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 11:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Na těchto stránkách mají taky celkem slušné ceny konopného semínka. http://www.konopishop.cz/cz/katalog/kon ... e-seminko/ prodávají i krmná konopná semínka, nevíte někdo jestli by tyto semínka šli také využít třeba na konopné mléko a nebo na lisování konopného oleje. Cenově by to bylo zase o něco zajímavější \":)\"

Tak pokud v tom není příliš velký bordel, tak by to nemělo nijak vadit a na olej už vůbec ne, ovšem není vhodné lisovat olej třeba ze sušených škvorů, nebo berušek, to pak na něj člověk nemá chuť i když prodávané oleje je tam mají nalisované také a nikdo to neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 12:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Tak odstraněním obalu zrna pochopitelně musí stoupnout obsah bílkovin na danou zakoupenou váhu, protože bílkoviny jsou pouze uvnitř semene a pokud ho oloupete tak odpadne třeba 20-30 % váhy a ve zbytku tak logicky stoupnou procenta obsažené bílkoviny. Jinak já konzumaci takto upravených semen nedoporučuji, zbytek se snadno kazí a je napadán plísní, čili o nic zdravého patrně nejde. Jakákoliv síra dostane omega 3 kyseliny lépe do krve a mělo by to tedy vstřebávání umocnit, ovšem je otázkou, jaká bude výsledná chuť.

mě spíš překvapil poměr sacharidů v loupaném a neloupaném semeni. u neloupaného se uvádí kolem 35 gr./100 gr., někde dokonce až 53 %, u loupaného 3-12 na 100. že by samotná slupka obsahovala až tolik sacharidů, to mi přijde dost podivné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopné semeno
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 2:18 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
cestin píše:
mě spíš překvapil poměr sacharidů v loupaném a neloupaném semeni. u neloupaného se uvádí kolem 35 gr./100 gr., někde dokonce až 53 %, u loupaného 3-12 na 100. že by samotná slupka obsahovala až tolik sacharidů, to mi přijde dost podivné.

Ty sacharidy ve slupce jsou vláknina.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz