Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kolagen
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 7:36 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Z čeho získat kolagen, pokud člověk nejí maso? Nejde jen o klouby, ale i o kůži, vlasy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 9:45 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Vraj je dobrá aj huspenina a obsahuje kolagén alebo sa mýlim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 10:30 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Prosím vás a z čeho je huspenina? Psala jsem pokud člověk nejí maso!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Z čeho získat kolagen, pokud člověk nejí maso? Nejde jen o klouby, ale i o kůži, vlasy...

Umí to i sója, ale je otázkou, zda není lepší se jednou za čas nacpat kližkou, protože sója není také moc zdravá potravina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 12:12 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ne všem lidem jde jen o vlastní zdraví ...

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 9:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ne všem lidem jde jen o vlastní zdraví ...

To máte pravdu a při správném stravování by neměl být problém mít vše srovnané i bez kližky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 12:09 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ovšem já se přiznám, že zas baštím kloubní výživu- Orling Geladrink.
Na podzim jsem snedla 2 balení Inova6 od Barnys a rozdíl jsem neviděla, ale - když se na to zpětně podívám, tak mi na začátku zimy klouby míň křupaly, zato teď zas chrastím jako kostlivec. Známá mi doporučila právě ten Geladrink, že jí pomohl na drhnutí a lupání kloubů. Tak holt porušuju svojí vegetariánskou zásadu \":(\" a zkouším, zdali by nepomohl i mě. Ale já už si s těma kloubama tolik užila ...

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ovšem já se přiznám, že zas baštím kloubní výživu- Orling Geladrink.
Na podzim jsem snedla 2 balení Inova6 od Barnys a rozdíl jsem neviděla, ale - když se na to zpětně podívám, tak mi na začátku zimy klouby míň křupaly, zato teď zas chrastím jako kostlivec. Známá mi doporučila právě ten Geladrink, že jí pomohl na drhnutí a lupání kloubů. Tak holt porušuju svojí vegetariánskou zásadu \":(\" a zkouším, zdali by nepomohl i mě. Ale já už si s těma kloubama tolik užila ...

Obávám se, že tudy cesta nevede, to je pouze tahák na peníze, ale vyzkoušejte mangan, ten podporuje normální vývoj chrupavky a kostí, je dokonce přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů a proces jejich hojení. Vhodné jsou i další doplňky jako zinek a měď, což spolu s manganem vytváří výraznou podporu pro zdravé fungování kloubů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 12:35 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ve zmiňovaném Geladrinku Forte zrovna 2mg manganu jsou, i proto sjem si ho vybrala. Ale bohužel měď tam zrovna neni, tu přidává Orling zas do jiných Geladrinků, kde zas neni mangan nebo tolik Sysadoa (chondroitiny, glukosaminy a spol).

Já teď hlavně měsíc až dva vyzkouším, zdali reaguju na tenhle Geladrink a pokud ano, tak budu hledat čím to je a čím to třeba nahradit. Na tu měď myslím už několik měsíců, ale žel bohu prostě nevím, kde jí vzít \":-(\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ve zmiňovaném Geladrinku Forte zrovna 2mg manganu jsou, i proto sjem si ho vybrala. Ale bohužel měď tam zrovna neni, tu přidává Orling zas do jiných Geladrinků, kde zas neni mangan nebo tolik Sysadoa (chondroitiny, glukosaminy a spol).

Já teď hlavně měsíc až dva vyzkouším, zdali reaguju na tenhle Geladrink a pokud ano, tak budu hledat čím to je a čím to třeba nahradit. Na tu měď myslím už několik měsíců, ale žel bohu prostě nevím, kde jí vzít \":-(\"

To je málo, protože pokud máte mangan deficitní, tak klidně jde brát 50 mg deně. Měď se dá suplementovat pomocí roztoků chloridů, ale je dost toxická, čili se musí velice přesně dávkovat a mezní denní dávka je 3 mg. Sám to takto občas používám, nebo i lidem doporučuji, nicméně to je vhodné, pokud je deficit potvrzen třeba anémií, nebo vlasovou analýzou, jinak hodně jí obsahují luštěniny a jáhly, cca 0,8 mg na 100 gramů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: pon črc 24, 2017 8:42 am 
Offline

Registrován: pon črc 24, 2017 8:35 am
Příspěvky: 17
Obnovujem temu, aby som nezakladal novu.
Je kopec kolagenov, na roznych eshopoch s doplnkami, nechcem presne posielat link na ten na ktory myslim, ale je rybi a vseobecne by ma zaujimalo, ci to ma vyznam kupovat (460g za 25eur).
Podla studii to nepomaha na nic, podla nich je to placebo, ale studiam nemusim verit, lebo studie su protichodne s celym tymto forom viacmenej.
Alebo, ci nie je lepsie zobrat domace kuracie nohy a vyvarit ich po 24-48hodin, pekne pomaly a zjest ich v celku? Tu neviem kolko kolagenu a coho tam je.
Dovod o co mi ide, a preco sa pytam: vo veku 30 rokov, uz ide telo dole vodou, tak rad by som si pridal nieco na OCHRANU klbov, kosti, a celkovo tela/zdravia.
Okrem toho, mam aj skoliozu z dovodu, ze jedna koncatina je o 35mm kratsia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: ned srp 13, 2017 11:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
iceberg777 píše:
Obnovujem temu, aby som nezakladal novu.
Je kopec kolagenov, na roznych eshopoch s doplnkami, nechcem presne posielat link na ten na ktory myslim, ale je rybi a vseobecne by ma zaujimalo, ci to ma vyznam kupovat (460g za 25eur).
Podla studii to nepomaha na nic, podla nich je to placebo, ale studiam nemusim verit, lebo studie su protichodne s celym tymto forom viacmenej.
Alebo, ci nie je lepsie zobrat domace kuracie nohy a vyvarit ich po 24-48hodin, pekne pomaly a zjest ich v celku? Tu neviem kolko kolagenu a coho tam je.
Dovod o co mi ide, a preco sa pytam: vo veku 30 rokov, uz ide telo dole vodou, tak rad by som si pridal nieco na OCHRANU klbov, kosti, a celkovo tela/zdravia.
Okrem toho, mam aj skoliozu z dovodu, ze jedna koncatina je o 35mm kratsia.

Nehledejte zázraky v nějakém rybím odpadu, podle mě to je pouze reklamní tah a z historického pohledu si dodávání rybího kolagenu dovedu představit pouze u velice malé části lidské populace. Zbytek ho dodával z normálních zdrojů, tedy klasický živočišný kolagen ve formě vývarů, tlačenek, sulců, aspiků a podobných lahůdek. Také silně pochybuji, že je to pouze deficit kolagenu který by vám ničil tělo již v tak nízkém věku, za tím bych hledal jiné příčiny a na první místo dejte stres. Nejvyšší využitelnost a nutriční hodnotu mají podle mého názoru ty vývary, tam je mimo kolagenu i velké množství minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: úte srp 29, 2017 10:29 am 
Offline

Registrován: pon črc 24, 2017 8:35 am
Příspěvky: 17
Vdaka za odpoved Jardo!
A ano, suhlasim, uz to nekupim, nedava to zmysel, okrem toho, ked si mozem vyvarit z hydinoveho "odpadu", tak to urobim doma a mam to lepsie
odpad som pouzil preto, lebo kto uz len dnes kupuje kuracie nohy... nikto.. preto je to odpad, ale pre niekoho odpad je pre niekoho poklad.
Inak smejem sa, ako marketeri znovu objavili teplu vodu - uz vyse 100 rokov nasi predkovia vyvarali kuracie nohy, kosti.. Ako to mohli vediet, ze je to dobre pre zdravie, to netusim, nemali hmotnostni spektometr a podobne...
Len jedna vec ma zaujima, ked uz vyvarim napr 2-4 kuracie nohy (ocistene o nechty a kozu), varim to napr 24hodin v tlakovom hrnci, je to dobry postup? Ako zistim, kolko toho tam je? Alebo neoplati sa riesit mnozstvo?
Inak Jardo, nevies prosim ta, co znamenaju gliky? Hovadzie gliky atd, udajne tam je tiez vela kolagenu, ktory sa da vyvarit...
A ano, stres, amalgny, biely cukor, biela muka, aj ked snazim sa obmedzovat pomerne dost, no stale je co zlepsovat \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: sob zář 02, 2017 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
iceberg777 píše:
Vdaka za odpoved Jardo!
A ano, suhlasim, uz to nekupim, nedava to zmysel, okrem toho, ked si mozem vyvarit z hydinoveho "odpadu", tak to urobim doma a mam to lepsie
odpad som pouzil preto, lebo kto uz len dnes kupuje kuracie nohy... nikto.. preto je to odpad, ale pre niekoho odpad je pre niekoho poklad.
Inak smejem sa, ako marketeri znovu objavili teplu vodu - uz vyse 100 rokov nasi predkovia vyvarali kuracie nohy, kosti.. Ako to mohli vediet, ze je to dobre pre zdravie, to netusim, nemali hmotnostni spektometr a podobne...
Len jedna vec ma zaujima, ked uz vyvarim napr 2-4 kuracie nohy (ocistene o nechty a kozu), varim to napr 24hodin v tlakovom hrnci, je to dobry postup? Ako zistim, kolko toho tam je? Alebo neoplati sa riesit mnozstvo?
Inak Jardo, nevies prosim ta, co znamenaju gliky? Hovadzie gliky atd, udajne tam je tiez vela kolagenu, ktory sa da vyvarit...
A ano, stres, amalgny, biely cukor, biela muka, aj ked snazim sa obmedzovat pomerne dost, no stale je co zlepsovat \":)\"

Ono ani tak nejde o konkrétní množství dodaného kolagenu, jako o jeho kvalitu a snažil bych se vyvařit maximum, tedy dlouhodobý var, takzvaný tažený vývar. Co to jsou gliky netuším, ten výraz slyším poprvé, možná jiný název pro kližku to je materiál z něhož se dělá nejlepší guláš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolagen
PříspěvekNapsal: stř led 31, 2018 10:24 am 
Offline

Registrován: stř led 31, 2018 10:15 am
Příspěvky: 1
Po užití kolagenu z poslední zásilky od p. Jardy (spolu s MSM a vit. C) nastoupilo výrazné nadýmání a i po dlouhodobějším braní je reakce stejná. Manželka zjistila totéž. Přičemž kolagen z předchozích dodávek bez problémů. Zaregistrovali jste někdo podobnou zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz