Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 4:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hakunamatata píše:
Mohl by byt nějaký problém při konzumaci velkého množství lneneho seminka? Konzumuji ho celkem dost v sirne patlanici a ještě ho chroupu jen tak syrové v práci. Předtím jsem trpěla zacpami a při konzumaci lneneho semínka jdu 2x-3x denně, což je ideální. Lze to takto aplikovat dlouhodobě?

Člen pv33 vám odpovídá logicky i když ani tak bych ho v nějakém velkém objemu nedoporučoval, má velice ostrou vlákninu a ta hodně dráždí střevní stěnu, raději zařaďte do stravy více hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 6:58 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
CHtel jsem se zeptat jaky mate názor na bio a nebio semínka a ořechy? Je v konecnem dusledku nejaky rozdil? Pripadne kupuje někdo na tomhle e shopu? http://www.zdrave-oleje.cz/seminka-nebio-i-bio.html
Přes internet je to prece jenom o trosku levnejsi, tak bych nakoupil semínka na celou zimu a taky nejake poradne baleni kokosového oleje aby mi nechybela energie na protikvasinkove diete.. \":)\"

Edit- tak myslim ze mam jasno kde poriditm kokosvy olej..
http://www.kokosovy-olej-bio.cz/akne/es ... ai-2500-ml


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 11:25 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Jardo,chcem sa Vas spytat, ked denne zjem cca 200 g pomletych , lanovych semiacok , ktore si davam do lanoveho chleba, ci ma nejake neblahe ucinky na organizmus?? Alebo to mnozstvo je vcelku OK?? Alebo je to prehnane vela..
Dík..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 7:51 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
200g? Doporucuje se kolem 30g denne max \":D\" Me by zase zajímalo, když je jim mleta kvůli omega3 ale nechci je jist s mlecnym vyrobkem. S cim je dobře to kombinovat? Rad si ho sypu na nastrouhanou mrkev, okurku nebo jablka třeba..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 8:31 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Ÿura píše:
200g? Doporucuje se kolem 30g denne max \":D\" Me by zase zajímalo, když je jim mleta kvůli omega3 ale nechci je jist s mlecnym vyrobkem. S cim je dobře to kombinovat? Rad si ho sypu na nastrouhanou mrkev, okurku nebo jablka třeba..

čerstvě namleté semínko jak píšete.....ideální přisypat do zeleninového salátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 11:10 pm 
Offline

Registrován: sob lis 30, 2013 12:29 am
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Dobrý den,
mám několik dotazů ohledně lněných semínek. Četla jsem tu, že při kojení by se neměla užívat vůbec. Znamená to, že vadí jakékoli množství? Přidávám čtyři lžíce namletých semínek do kváskového chleba (asi dvoukilového). Dále se chci zeptat, zda mohou lněné semínko konzumovat malé děti. Poslední dotaz se týká sirné patlaniny - tu při kojení konzumovat mohu, jestliže vynechám semínka?
Děkuji za odpovědi!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2014 11:53 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Křišťanka píše:
Dobrý den,
mám několik dotazů ohledně lněných semínek. Četla jsem tu, že při kojení by se neměla užívat vůbec. Znamená to, že vadí jakékoli množství? Přidávám čtyři lžíce namletých semínek do kváskového chleba (asi dvoukilového). Dále se chci zeptat, zda mohou lněné semínko konzumovat malé děti. Poslední dotaz se týká sirné patlaniny - tu při kojení konzumovat mohu, jestliže vynechám semínka?
Děkuji za odpovědi!!!

Muzes upresnit, kde jsi to cetla, ze se pri kojeni nemaji seminka uzivat?

Pokud se tyka prirodni lecby, k jakekoliv uspesne lecbe lze najit radu "vedeckych" studii, kde se obvykle pise, ze dana metoda MUZE byt nebezpecna nebo aspon ze je neucinna. Takova tvrzeni temer nikdy neobsahuji zadne statisticke udaje, ze se opravdu neco stalo. Pouze uvedou nejakou nepodlozenou teorii a kouzelne slovicko MUZE. Na stejne bazi asi vznikla tvrzeni, ze lneny olej nebo seminka muzou zpusobit problemy behem tehotenstvi a behem kojeni.

Lnena seminka a lneny olej jsou hlavni soucasti diety dr Budwigove, ktera velmi uspesne tou dietou lecila rakovinu a radu dalsich nemoci. V jeji lecbe pokracuji napriklad na diskuze flaxseedoil2 na yahoo. Na dotaz, jestli mohou tehotne pouzivat dietu Budwigove odpovida Pat Turner http://groups.yahoo.com/neo/groups/Flax ... pics/44069 a hlavni guru diskuze Sandra Olson http://groups.yahoo.com/neo/groups/Flax ... ages/84414 ze neni duvod dietu tehotnym zakazovat, presneji ze Budwigova nikdy nezminila ze by to byl problem a pokud by to problem byl, ze by to urcite uvedla. A Sandra pise, ze na webu je spousta dezinformaci o lnenem oleji a seminkach, ale ze ona nenasla nic seriozniho na dane tema. Navic Pat pise, ze Budwigova nekde uvadi, dieta je vhodna pro zeny, ktere chteji prijit do jineho stavu. A ve sve kucharce uvadi Budwigova i recepty pro nemluvnata.

Na http://www.livestrong.com/article/49278 ... -pregnant/ pisi, ze podle institutu Linuse Paulinga jsou potraviny obsahujici lignany, tedy lnena seminka, bezpecne i behem tehotenstvi a kojeni.

Ja znam nekolik kojicich matek, ktere smes Budwigove obsahujici rozemleta seminka berou.
Ale kazdy si musi vybrat sam.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 10:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Křišťanka píše:
mám několik dotazů ohledně lněných semínek. Četla jsem tu, že při kojení by se neměla užívat vůbec. Přidávám čtyři lžíce namletých semínek do kváskového chleba

spíše než nad prospěšným lněným semínkem bych já uvažoval nad neprospěšným kváskovým chlebem - pokuste se tomuto bílému jedu odvykat ;-)

(ikdyž teda všechna čest Vám patří, aspoň že volíte pracnější, méně škodlivou variantu získání pečiva, pořád je to ale pečivo, ch jo)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 11:36 pm 
Offline

Registrován: sob lis 30, 2013 12:29 am
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Děkuji za reakce. Ta případná škodlivost se odvozuje od skutečnosti, že lněné semínko (se svými fytoestrogeny) účinkuje v těle jako lidský estrogen. Naposledy jsem to četla zde http://www.cuketka.cz/?p=202 (serióznost těchto stránek prosím nekomentujte, komentář si dovedu představit \":-)\"), ale již předtím jsem to četla i jinde či zaznamenala z doslechu. Vzhledem k tomu, že se nyní cpu patlaninou plnou semínek každý den, rozhodla jsem se poptat na názor uživatelů tohoto fóra. Od pv33 přišla přesně taková odpověď, po jaké jsem toužila, takže ještě jednou díky.

Zapomněla jsem vlastně ještě na jednu věc, a to je případný vliv na krevní tlak. Má na něho semínko vliv, i když se jí pouze ty doporučené dvě lžíce denně? Má někdo takovou zkušenost? Ptám se proto, že můj tlak je stabilně 90/60 a vždy jsem sklízela soucitné pohledy zdravotnic.

A k uživateli Jindra: Závislost na chlebu je pro mě balvan, to jste se tedy trefil do černého! Jenže na odvykací kúru bych se asi musela vystřelit někam do vesmíru. Doma na to nemám podmínky. Mám tři malé děti a chleba musím mít po ruce. Prozatím mi úplně postačí, když se nebudou cpát rohlíky. Tolik zeleniny, aby se z toho navečeřely, do nich nedostanu, a jáhly, pohanku apod. každý večer také jíst nebudou. Nicméně díky těmto stránkám jsem konzumaci chleba oproti dřívějšku velmi omezila. Klobouk dolů před každým, kdo dal chlebu vale.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
CHtel jsem se zeptat jaky mate názor na bio a nebio semínka a ořechy? Je v konecnem dusledku nejaky rozdil? Pripadne kupuje někdo na tomhle e shopu? http://www.zdrave-oleje.cz/seminka-nebio-i-bio.html
Přes internet je to prece jenom o trosku levnejsi, tak bych nakoupil semínka na celou zimu a taky nejake poradne baleni kokosového oleje aby mi nechybela energie na protikvasinkove diete.. \":)\"

Edit- tak myslim ze mam jasno kde poriditm kokosvy olej..
http://www.kokosovy-olej-bio.cz/akne/es ... ai-2500-ml

Na tom toho asi moc nevyzkoumáte, poznat se to nedá, spíše to chce mít ověřený zdroj, mnoho informací na netu je v reálu tak trochu jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Jardo,chcem sa Vas spytat, ked denne zjem cca 200 g pomletych , lanovych semiacok , ktore si davam do lanoveho chleba, ci ma nejake neblahe ucinky na organizmus?? Alebo to mnozstvo je vcelku OK?? Alebo je to prehnane vela..
Dík..

To asi není nejlepší nápad, semínka silně ředí krev a v takovém množství mohou být i dost nebezpečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Křišťanka píše:
Dobrý den,
mám několik dotazů ohledně lněných semínek. Četla jsem tu, že při kojení by se neměla užívat vůbec. Znamená to, že vadí jakékoli množství? Přidávám čtyři lžíce namletých semínek do kváskového chleba (asi dvoukilového). Dále se chci zeptat, zda mohou lněné semínko konzumovat malé děti. Poslední dotaz se týká sirné patlaniny - tu při kojení konzumovat mohu, jestliže vynechám semínka?
Děkuji za odpovědi!!!

Člen pv33 vám odpovídá správně, nepředpokládám, že by konzumací rozumného množství semínek mohl vznikat nějaký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Křišťanka píše:
Děkuji za reakce. Ta případná škodlivost se odvozuje od skutečnosti, že lněné semínko (se svými fytoestrogeny) účinkuje v těle jako lidský estrogen. Naposledy jsem to četla zde http://www.cuketka.cz/?p=202 (serióznost těchto stránek prosím nekomentujte, komentář si dovedu představit \":-)\"), ale již předtím jsem to četla i jinde či zaznamenala z doslechu. Vzhledem k tomu, že se nyní cpu patlaninou plnou semínek každý den, rozhodla jsem se poptat na názor uživatelů tohoto fóra. Od pv33 přišla přesně taková odpověď, po jaké jsem toužila, takže ještě jednou díky.

Zapomněla jsem vlastně ještě na jednu věc, a to je případný vliv na krevní tlak. Má na něho semínko vliv, i když se jí pouze ty doporučené dvě lžíce denně? Má někdo takovou zkušenost? Ptám se proto, že můj tlak je stabilně 90/60 a vždy jsem sklízela soucitné pohledy zdravotnic.

A k uživateli Jindra: Závislost na chlebu je pro mě balvan, to jste se tedy trefil do černého! Jenže na odvykací kúru bych se asi musela vystřelit někam do vesmíru. Doma na to nemám podmínky. Mám tři malé děti a chleba musím mít po ruce. Prozatím mi úplně postačí, když se nebudou cpát rohlíky. Tolik zeleniny, aby se z toho navečeřely, do nich nedostanu, a jáhly, pohanku apod. každý večer také jíst nebudou. Nicméně díky těmto stránkám jsem konzumaci chleba oproti dřívějšku velmi omezila. Klobouk dolů před každým, kdo dal chlebu vale.

Tak ředí krev, což může tlak snižovat, nicméně tlak není většinou nízký sám od sebe, vždy to má nějakou příčinu a tu je třeba hledat. Mnohdy za tím stojí nadledvinky, jejich vyčerpanost dokáže s tlakem krve dost zacukat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2014 11:12 pm 
Offline

Registrován: sob lis 30, 2013 12:29 am
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
Pane Jardo, děkuji za odpověď, už si ty nadledvinky začínám studovat, opravdu by to mohl být můj problém. Můžete mi prosím napsat, zda lékořice ovlivňuje chuť mateřského mléka? Také se mi nepodařilo najít, zda je možné užívat při kojení Lugolův roztok, nebo zda si mám hledat jiný zdroj jodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněné semínko
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Křišťanka píše:
Pane Jardo, děkuji za odpověď, už si ty nadledvinky začínám studovat, opravdu by to mohl být můj problém. Můžete mi prosím napsat, zda lékořice ovlivňuje chuť mateřského mléka? Také se mi nepodařilo najít, zda je možné užívat při kojení Lugolův roztok, nebo zda si mám hledat jiný zdroj jodu.

Tak podobné experimenty nevidím při kojení jako moc moudré, to by jste musela opravdu velice opatrně a ještě si vše co půjde stále kontrolovat, jinak tím ovlivníte i dítě, což nemusí být zrovna dobře. Nejde tak moc ani o chuť, tam problém patrně nebude, ale posune se tím hladina hormonů a v tom již vidím problém docela zásadní. Pokud jde o jód, tak lugol natíraný na pokožku problematický nebude, ale vnitřně bych ho při kojení asi nedoporučoval, to pak raději řasy Dulse.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz