Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 1:19 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo,

velmi mě zaujala Vaše nabídka Kurunguvitů Kutušova. Dovolila bych si Vás poprosit o informaci ohledně užívání:
sadu obsahující 3 dózy je nutné brát současně - nebo po částech - v tom případě jaké je pořadí a dle Vás optimální doba užívání jako prevence - případně určitá - předpokládám - mnohem lepší náhrada probiotik a doplnění dalších pro organismus cenných látek.
Děkuji předem za Vaši odpověď a přeji hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo,

velmi mě zaujala Vaše nabídka Kurunguvitů Kutušova. Dovolila bych si Vás poprosit o informaci ohledně užívání:
sadu obsahující 3 dózy je nutné brát současně - nebo po částech - v tom případě jaké je pořadí a dle Vás optimální doba užívání jako prevence - případně určitá - předpokládám - mnohem lepší náhrada probiotik a doplnění dalších pro organismus cenných látek.
Děkuji předem za Vaši odpověď a přeji hezký den \":D\"

Současně se brát nemusí, v tom problém nehledejte, nicméně každá varianta mé jiné účinné látky a na nic staví svoji úspěšnost. Jinak základ je u všech stejný a jde hlavně o velice kvalitní probiotikum, rozdíl je pouze v těch přidaných látkách. Já jsem se zde již zmiňoval, že si je množím v doma produkovaném jogurtu, tedy mám jogurtovač a občas tam hodím tabletku na obnovení kultur, ale tak jednou za 3-5 dní, kdy kultura již slábne. Pak jejich užívání není drahé a krabička vydrží neuvěřitelně dlouho. Užívat se takto dají prakticky stále, alespoň já to mám jako základ sirné patlanice a tu beru denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 3:02 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Moc děkuji za odpověď - jogurtovač nemám - ale mělo by význam občasné přidávání do sklenice s tibetskou houbičkou a mlékem?
Přeji hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 10:11 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
z tim jogurtovacom to znie zauimavo .... vedely by ste mi odporucit nejaky dobri jogurtovac ? ...nasiel som taky ktori ma objem 1 liter co je celkom slusne http://www.jogurtovac.sk//jogurtovac/c31/p4/i590
a pisete ze jednu tabletku prihadzujete za 3- 5 dni ....to vyrobite jogurt odoberete z neho a nejaku zvysnu cast zalejete znovu a takto sa vam kultura zachovava ? ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Moc děkuji za odpověď - jogurtovač nemám - ale mělo by význam občasné přidávání do sklenice s tibetskou houbičkou a mlékem?
Přeji hezký den \":D\"

To asi ne, laktici by se pravděpodobně prali, ovšem klidně dejte mléko ohřát na cca 38 stupňů, přes vodní lázeň ve větším hrnci a do něj zamíchejte laktíky. Pak celé zakrýt a důkladně omotat nějakou tepelnou izolací, třeba několik vrstev froté ručníků, případně stará peřina a za 12 hodin je hotovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
z tim jogurtovacom to znie zauimavo .... vedely by ste mi odporucit nejaky dobri jogurtovac ? ...nasiel som taky ktori ma objem 1 liter co je celkom slusne http://www.jogurtovac.sk//jogurtovac/c31/p4/i590
a pisete ze jednu tabletku prihadzujete za 3- 5 dni ....to vyrobite jogurt odoberete z neho a nejaku zvysnu cast zalejete znovu a takto sa vam kultura zachovava ? ....

S uvedeným přístrojem zkušenost nemám, nedovedu ho tedy posoudit, sám používám zobrazený jogurtovač Eta, který se bohužel již nevyrábí, nicméně jde o výborný výrobek, který se dá sehnat jako bazarové zboží. Navíc je pasován na běžně dostupné skleničky od dětských přesnídávek, což se určitě hodí. Sám jsem skleničku již několikrát rozšlehnul i s jogurtem, což u manželky vyvolalo mimořádné nadšení, ono to vypadá jako výbuch jogurtového granátu a pokud člověk chce manželku, nebo partnerku opravdu řádně nakrknout, tak toto je to pravé ořechové. Jinak opravdu ve skleničce nechám zhruba jednu polévkovou lžíci jogurtu, zaliji dalším mlékem a za 12 hodin je super jogurt, další laktíky dávám pouze když vidím, že kultura slábne.


Přílohy:
Jogurtovač Eta 1.jpg
Jogurtovač Eta 1.jpg [ 29.47 KiB | Zobrazeno 22654 krát ]
Jogurtovač Eta 2.jpg
Jogurtovač Eta 2.jpg [ 25.82 KiB | Zobrazeno 22654 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 4:27 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ok tak a teraz neviem ako sa rozhodnut lebo .... ak si kupim taky eta ( viem zohnat taky \":)\" ) tak tam mam misto na tie poharky ktore su tak cca 2 decove ...a ked si tam teda budem robit jogurt s touto kulturou tak raz za 3-5 dni tam dam jednu tabletku do kazdeho toho 2decaka ... a keby som mal ten s objemom 1 liter tak by mi na ten celi liter teoreticky staila jedna tabletka ,ci musel by som dat viac ? ???: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 9:00 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den, může těhotná žena užívat kurungovity popř. jaké, protže jsou 3 druhy (borůvka,brokolice, meruňka)
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
ok tak a teraz neviem ako sa rozhodnut lebo .... ak si kupim taky eta ( viem zohnat taky \":)\" ) tak tam mam misto na tie poharky ktore su tak cca 2 decove ...a ked si tam teda budem robit jogurt s touto kulturou tak raz za 3-5 dni tam dam jednu tabletku do kazdeho toho 2decaka ... a keby som mal ten s objemom 1 liter tak by mi na ten celi liter teoreticky staila jedna tabletka ,ci musel by som dat viac ? ???: )

Tolik ho dělat určitě nebudete a stejně by jste musel dát na každé 2 dcl tabletku, nicméně pak již se nedodává, až zase za 5 dní a při opakování by vám stačilo dodat třeba jen jednu, nebo dvě tablety na ten litr. Ovšem to takto nejde počítat, na ty 2 dcl vám zase stačí dodat třeba půl tablety, to si prostě musíte vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den, může těhotná žena užívat kurungovity popř. jaké, protže jsou 3 druhy (borůvka,brokolice, meruňka)
děkuji

Určitě ano a na variantě nezáleží, může kterékoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: sob zář 05, 2015 7:22 pm 
Offline

Registrován: stř lis 20, 2013 2:01 pm
Příspěvky: 13
Tyto laktobacily mne zaujaly. Vypadají velmi dobře. S tím jogurtem,když počítám na litr mléka v jogurtovači, stačí před dalším opakováním odebrat 2 lžíce hotového jogurtu a z toho udělat další jogurt a např po 3 opakováních k těm 2 lžicím přidat 2 tabletky na obnovu kultur? Jak je ten jogurt vůbec hustý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lukas89 píše:
Tyto laktobacily mne zaujaly. Vypadají velmi dobře. S tím jogurtem,když počítám na litr mléka v jogurtovači, stačí před dalším opakováním odebrat 2 lžíce hotového jogurtu a z toho udělat další jogurt a např po 3 opakováních k těm 2 lžicím přidat 2 tabletky na obnovu kultur? Jak je ten jogurt vůbec hustý?

Tak na pár opakování to fungovat bude, ale vzhledem k tomu že doma asi neudržíte naprosto sterilní prostředí, bude se skladba bakterií postupně měnit, což nemusí být vždy pouze dobře. Ideální je vyrábět si jogurt z čistých garantovaných kultur, tam pak víte co jíte. Jinak hustota lze udělat taková, že se ze skleničky ani nevyklopí, to jsem dával foto do článku o jogurtu v Publikovaných tématech na hlavních stránkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2016 2:27 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Dobrý den,

v popisu Kurungovitů Kutušova je uvedeno, že jedna tableta obsahuje 12 milliard přátelských bakterií. Na obalu výrobku je ale uvedena diametrálně odlišná informace - 10 000 000 (deset na sedmou) na jednu tabletu, tj. tisíckrát méně. Tomuto odpovídá i podrobný rozpis množství bakterií, který je v řádu milionů až statisíců na jednotlivé druhy bakterií. Můžete prosím tento rozpor uvést na pravou míru? Připadá mi, že 10 milionů je žalostně málo, co se probiotik týče - rozhodně je to řádově méně, než jsem zvyklá vídat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Dobrý den,

v popisu Kurungovitů Kutušova je uvedeno, že jedna tableta obsahuje 12 milliard přátelských bakterií. Na obalu výrobku je ale uvedena diametrálně odlišná informace - 10 000 000 (deset na sedmou) na jednu tabletu, tj. tisíckrát méně. Tomuto odpovídá i podrobný rozpis množství bakterií, který je v řádu milionů až statisíců na jednotlivé druhy bakterií. Můžete prosím tento rozpor uvést na pravou míru? Připadá mi, že 10 milionů je žalostně málo, co se probiotik týče - rozhodně je to řádově méně, než jsem zvyklá vídat.

Ten rozpor vychází z reálného obsahu a schválených legislativou uznatelných kmenů. Alespoň tak mě tento rozdíl vysvětloval přímo profesor Kutushov, když jsem se ho na to ptal. Místní legislativa prý vůbec nepočítá s přítomností některých kmenů synergicky působících mikroorganizmů, tedy povoluje na produktu uvádět pouze schválené kultury. Přípravek vzniká z místních bakteriálních skladeb kysaného nápoje v oblasti Bajkalu a pokud vím tak se bakteriálně zásadně liší od našich místních kultur. Tuto informaci jsem sice nijak neověřoval, ani nemám jak, ale zatím nemám důvod mu nevěřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: úte bře 22, 2016 11:46 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jarda píše:
Ten rozpor vychází z reálného obsahu a schválených legislativou uznatelných kmenů. Alespoň tak mě tento rozdíl vysvětloval přímo profesor Kutushov, když jsem se ho na to ptal. Místní legislativa prý vůbec nepočítá s přítomností některých kmenů synergicky působících mikroorganizmů, tedy povoluje na produktu uvádět pouze schválené kultury. Přípravek vzniká z místních bakteriálních skladeb kysaného nápoje v oblasti Bajkalu a pokud vím tak se bakteriálně zásadně liší od našich místních kultur. Tuto informaci jsem sice nijak neověřoval, ani nemám jak, ale zatím nemám důvod mu nevěřit.

Moc děkuji za vysvětlení, přijde mi velmi rozumné. Snažila jsem se docílit velké diverzity mikroorganismů, které beru, a vůbec mě nenapadlo, že se to daří až natolik, že v Česku prostě nejsou některé z nich oficiálně uznané.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz