Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ruznoocko píše:
Narazila jsem na tuto dietu.. nebo spíše seznam vhodných potravin podle krevních skupin teprve nedávno. A musim říct, že se mi to moc nezdá. Konkrétně jsem skupina B+ .. uvádí se, že tato skupina velice prospívá na mléčných výrobcích, že je velice dobře snášíme. Ale já z vlastní zkušenosti vím, že mi mléčné výrobky vyloženě nedělají dobře! Mám po nich šílené křeče v břiše. Od té doby co jsem je vyřadila z jídelníčku (dva roky) tak se mi již tento stav nikdy nezopakoval! Dále že není prospěšné abych jedla ořechy a semínka.. hmm donedávna jsem je moc nejedla a od té doby co jsem je zařadila pravidelně každý den do jídelníčku je mi lépe.. Tak nevim.. osobně to ve mě nebudí důvěru. To víc ke mě sedí ajurvéda a její rozlišení dóša testem.. když čtu vatu tak to je jak když čtu o sobě..

Mám stejnou skupinu a nefunguje mě to také, tedy třeba zrovna máme smůlu a jiným by to fungovalo, nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stravovanie podľa krvnej skupiny
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 12:51 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Pri zbežnom prejdení fóra som tu nenašiel tému ktorá by sa zaoberala takýmto stravovaním. Máte s tým nejaké skúsenosti, alebo je to somarina? Prečítal som si o tom nejaké články a myslím že to na mňa platí. Mám 0+, podľa publikovaných článkov má táto skupina problém so štítnou žľazou, tú mi už vyoperovali celú. Ešte pred pár rokmi som nepociťoval pri nijakých jedlách problémy, nezaoberal som sa diétou, bol som skôr pažravec. Teraz mi ale hlavne biele pečivo nerobí dobre, kravskému mlieku sa vyhýbam ale ovčie výrobky si neviem odpustiť, ani kozie. Takú dobrú žinčicu milujem. Nemal by som fazuľu ale Fazuľa adzuky je vraj pre mňa super. Tu neďaleko ju predávajú tak sa chystám že ju vyskúšam. Teda zaujíma ma hlavne názor pána Jardu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravovanie podľa krvnej skupiny
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 5:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Pri zbežnom prejdení fóra som tu nenašiel tému ktorá by sa zaoberala takýmto stravovaním. Máte s tým nejaké skúsenosti, alebo je to somarina? Prečítal som si o tom nejaké články a myslím že to na mňa platí. Mám 0+, podľa publikovaných článkov má táto skupina problém so štítnou žľazou, tú mi už vyoperovali celú. Ešte pred pár rokmi som nepociťoval pri nijakých jedlách problémy, nezaoberal som sa diétou, bol som skôr pažravec. Teraz mi ale hlavne biele pečivo nerobí dobre, kravskému mlieku sa vyhýbam ale ovčie výrobky si neviem odpustiť, ani kozie. Takú dobrú žinčicu milujem. Nemal by som fazuľu ale Fazuľa adzuky je vraj pre mňa super. Tu neďaleko ju predávajú tak sa chystám že ju vyskúšam. Teda zaujíma ma hlavne názor pána Jardu.

Obávám se že k tomu nemohu zaujmout jednoznačné stanovisko. Na mě to třeba nefunguje prakticky vůbec, což ovšem neznamená že ten jídelníček nemůže fungovat ve vašem případě. Já tam vidím hlavní problém jako u jiných diet v určité ne jednoznačnosti a rozdílných názorech různých autorů knih k tomuto tématu. Možná pokud bych to jel podle jiného autora třeba by vše fungovalo a dnes bych tento stravovací směr chválil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 7:41 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som bol vyslovene masožravec, pracoval som na šachte, konkrétne na ČSM, tam čo bol ten výbuch, vtedy som si stravu bez masa nevedel predstaviť. Raz mi doktorka povedala že mám ztukovatenú pečeň, aby som držal diétu. Prestal som jesť hovädzie aj bravčové, jem hydinu a hlavne ryby. 7 rokov dozadu som bol na kolonoskopii a odstránil mi nejaké polypy a jeden nádorček o veľkosti višne. Tak som zaradil ráno sírnu patlaninu, inak som sa stravoval ďalej bez hovädzieho a bravčového. Po 5-tich rokoch som bol znova na kolonoskopii a mal som to čisté. Ako som šiel na dôchodok som sa pokúšal zaradiť do stravy nejaké vitariánske prvky, napr. ráno konopno-mandľové mlieko s ľanovým semenom, striedal som mandle s kešu, no očividne mi to nerobí moc dobre. Mávam dosť podráždené črevo, niekedy ma páli okolo konečníka. Problém mám aj pri zvýšenej fyzickej námahe, neviem to ani nazvať, v bruchu také pnutie, riedku stolicu aj keď väčšinou 1x za deň, niekedy 2x. Kedysi som mohol pojesť hocičo a okrem zácpy som nemal žiaden problém. Na pravej strane v bruchu mávam taký tlak, vždy si to ľahko masírujem. Gastroenterológ ktorý má dobré meno, je považovaný za odborníka mi robil aj sono a povedal že mám všetko ok, teda povedal som mu že sa snažím vynechať lepok a on mi povedal že to je dobre a že aby som aj mlieko vynechal. Tak preto chcem skúsiť niektoré veci vynechať čo v tejto strave zakazujú. Zajtra idem kúpiť tú adzuky, som zvedavý.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravovanie podľa krvnej skupiny
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 8:07 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="Deane":2qe794fd]Pri zbežnom prejdení fóra som tu nenašiel tému ktorá by sa zaoberala takýmto stravovaním. Máte s tým nejaké skúsenosti, alebo je to somarina? Prečítal som si o tom nejaké články a myslím že to na mňa platí. Mám 0+, podľa publikovaných článkov má táto skupina problém so štítnou žľazou, tú mi už vyoperovali celú. Ešte pred pár rokmi som nepociťoval pri nijakých jedlách problémy, nezaoberal som sa diétou, bol som skôr pažravec. Teraz mi ale hlavne biele pečivo nerobí dobre, kravskému mlieku sa vyhýbam ale ovčie výrobky si neviem odpustiť, ani kozie. Takú dobrú žinčicu milujem. Nemal by som fazuľu ale Fazuľa adzuky je vraj pre mňa super. Tu neďaleko ju predávajú tak sa chystám že ju vyskúšam. Teda zaujíma ma hlavne názor pána Jardu.[/quote:2qe794fd]
Problém krevní skupina a stravování pěkně vysvětlil Malachov v knize Individuální konstituce a zdraví.
Způsob stravování u jednotlivých krev.skupin by platil,za předpokladu,že ti lidé jsou zcela zdraví.Představte si,že např.někdo kdo má O a měl by vzkvétat při dostatku živ.produktech,nemá žlučník,zanesená střeva a ztučnělá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2019 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja som bol vyslovene masožravec, pracoval som na šachte, konkrétne na ČSM, tam čo bol ten výbuch, vtedy som si stravu bez masa nevedel predstaviť. Raz mi doktorka povedala že mám ztukovatenú pečeň, aby som držal diétu. Prestal som jesť hovädzie aj bravčové, jem hydinu a hlavne ryby. 7 rokov dozadu som bol na kolonoskopii a odstránil mi nejaké polypy a jeden nádorček o veľkosti višne. Tak som zaradil ráno sírnu patlaninu, inak som sa stravoval ďalej bez hovädzieho a bravčového. Po 5-tich rokoch som bol znova na kolonoskopii a mal som to čisté. Ako som šiel na dôchodok som sa pokúšal zaradiť do stravy nejaké vitariánske prvky, napr. ráno konopno-mandľové mlieko s ľanovým semenom, striedal som mandle s kešu, no očividne mi to nerobí moc dobre. Mávam dosť podráždené črevo, niekedy ma páli okolo konečníka. Problém mám aj pri zvýšenej fyzickej námahe, neviem to ani nazvať, v bruchu také pnutie, riedku stolicu aj keď väčšinou 1x za deň, niekedy 2x. Kedysi som mohol pojesť hocičo a okrem zácpy som nemal žiaden problém. Na pravej strane v bruchu mávam taký tlak, vždy si to ľahko masírujem. Gastroenterológ ktorý má dobré meno, je považovaný za odborníka mi robil aj sono a povedal že mám všetko ok, teda povedal som mu že sa snažím vynechať lepok a on mi povedal že to je dobre a že aby som aj mlieko vynechal. Tak preto chcem skúsiť niektoré veci vynechať čo v tejto strave zakazujú. Zajtra idem kúpiť tú adzuky, som zvedavý.

Tak vyzkoušením těch doporučení pochopitelně nic pokazit zásadně nejde a pokud vám to nesedne není problém řešit něco jiného. Jak vám píše členka ZDENINA těch faktorů je více a je klidně možné že co vám sedne v zimním období vám vůbec nemusí sedět v období letním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2019 11:36 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Večer som sa cítil nejak nesvoj, cítil som tlak, nikdy som sa na tlak neliečil, nikdy som nemal problém. Vytiahol som nový ženin tlakomer a som sa zhrozil, 165, taký som nikdy nemal. Tak som zašiel na pohotovosť, odmerala mi a poslala ma na EKG na príjem. Tam mi urobili vyšetrenie, vzali krv, dali mi 2 nejaké tabletky a musel som čakať. po cca 1,5 hodine klesol na 140, krv bola vraj ok, tak ma poslali domou, doktorka mi nakázala aby som si 3x denne meral a zapisoval a napísala mi tabletky že ak mi stúpne na 150 si mám vziať. Že potom doktor rozhodne na základe 2-týždňového pozorovania či budem užívať lieky trvale. A keďže som sa skoro 2 roky nevážil tak som sa tam postavil na váhu a hrozné, pribral som min. 5 kíl, už ani nohavice nemôžem poriadne zapnúť, keď sa obúvam sa zadýcham. Musím niečo zo sebou robiť. A to si myslím že sa zdravo stravujem. Dnes som urobil šalát s azuki, recept som vygooglil. Len syr som si tam nedal.
https://varecha.pravda.sk/recepty/adzuk ... ecept.html

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2019 5:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Večer som sa cítil nejak nesvoj, cítil som tlak, nikdy som sa na tlak neliečil, nikdy som nemal problém. Vytiahol som nový ženin tlakomer a som sa zhrozil, 165, taký som nikdy nemal. Tak som zašiel na pohotovosť, odmerala mi a poslala ma na EKG na príjem. Tam mi urobili vyšetrenie, vzali krv, dali mi 2 nejaké tabletky a musel som čakať. po cca 1,5 hodine klesol na 140, krv bola vraj ok, tak ma poslali domou, doktorka mi nakázala aby som si 3x denne meral a zapisoval a napísala mi tabletky že ak mi stúpne na 150 si mám vziať. Že potom doktor rozhodne na základe 2-týždňového pozorovania či budem užívať lieky trvale. A keďže som sa skoro 2 roky nevážil tak som sa tam postavil na váhu a hrozné, pribral som min. 5 kíl, už ani nohavice nemôžem poriadne zapnúť, keď sa obúvam sa zadýcham. Musím niečo zo sebou robiť. A to si myslím že sa zdravo stravujem. Dnes som urobil šalát s azuki, recept som vygooglil. Len syr som si tam nedal.
https://varecha.pravda.sk/recepty/adzuk ... ecept.html

No, ono se stačí pořádně nakrknout a máte tlak i 190, to zase krátkodobě nepředstavuje velký problém. Hodně záleží na době trvání toho tlaku a také ten horní tlak není takový problém jako ten spodní. Horní představuje většinou stres a dolní zacpané cévy. Z tohoto pohledu je určitě lepší 150/70, než 140/100 a v naprosté většině případů stačí hodinu v klidu chodit a člověk má tlak zase v pohodě. Problém představuje trvale vyšší tlak než je hodnota 140/90, tedy pod tuto hodnotu neklesne v průběhu dne vůbec. Mám klienty kteří náhodou zjistí trvalý tlak 200/100 a dokonce extrém 280/180 a i to se dá nějakou dobu přežít. Vidím to tak, více se pohybovat, trochu sundat kila a nebrat prášky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz