Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 1:57 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Prosím, Jardo, jak se dívate na stravování podle krevních skupin? Myslím zejména to, že skupina 0 je převážně masožravá (předchůdci prý byli zejména lovci), skupina A už méně (pastevci), B a AB už téměř bezmasá strava (sběrači plodů). Musím říct, že se už několik let ptám lidí na krevní skupiny a jejich sklon k pojídání masa cca v 90% případů opravdu souhlasí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 3:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jemná píše:
Prosím, Jardo, jak se dívate na stravování podle krevních skupin
zkuste vyhledávání a odpověď máte hned, aniž by to musel Jarda opakovat \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 7:31 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Já jsem krevní skupina 0, tedy měl bych mít značný příjem masa, především hovězího. Už více než deset let jím maso minimálně ale pravdou je, že jsou období, kdy cítím, že tělo maso potřebuje a tak jsem pár let zpět polevil a občas jej jím (a většinou mě konzumace udělá dobře)

Nepodařilo se mi jej tedy vyřadit úplně a když jsem měl kdysi poradu s jedním odborníkem na výživu - napsal tuším abc zdravé výživy, tak ten mi radil, abych příjem bílkovin zvýšil. Radu jsem však poslechl jen tak trošku \":)\"

Nevím ale jestli to že nedokáži být 100 procentním vegetariánem nebo veganem souvisí s krevní skupinou ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Prosím, Jardo, jak se dívate na stravování podle krevních skupin? Myslím zejména to, že skupina 0 je převážně masožravá (předchůdci prý byli zejména lovci), skupina A už méně (pastevci), B a AB už téměř bezmasá strava (sběrači plodů). Musím říct, že se už několik let ptám lidí na krevní skupiny a jejich sklon k pojídání masa cca v 90% případů opravdu souhlasí...

Jindra to vyhledal dobře a znovu zopakuji, že na krevní skupiny nevěřím. Nějakou souvislost můžete vysledovat v jakémkoliv případě, třeba zda je konkrétní skupina složena z hulvátů, nebo jakoukoliv jinou souvislost. Dle mého názoru je maso prostě droga a není důvod si jeho pojídáním ničit karmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Já jsem krevní skupina 0, tedy měl bych mít značný příjem masa, především hovězího. Už více než deset let jím maso minimálně ale pravdou je, že jsou období, kdy cítím, že tělo maso potřebuje a tak jsem pár let zpět polevil a občas jej jím (a většinou mě konzumace udělá dobře)

Nepodařilo se mi jej tedy vyřadit úplně a když jsem měl kdysi poradu s jedním odborníkem na výživu - napsal tuším abc zdravé výživy, tak ten mi radil, abych příjem bílkovin zvýšil. Radu jsem však poslechl jen tak trošku \":)\"

Nevím ale jestli to že nedokáži být 100 procentním vegetariánem nebo veganem souvisí s krevní skupinou ...

Mírná konzumace masa nijak nevadí, ale více jak jednou týdně bych viděl už dost a připadá mě to naprosto zbytečné. Podle mého názoru na to krevní skupina má minimální vliv, jde prostě o drogu, ale ani ta neškodí v rozumných dávkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravování podle krevních skupin
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 9:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Mírná konzumace masa nijak nevadí, ale více jak jednou týdně bych viděl už dost a připadá mě to naprosto zbytečné. Podle mého názoru na to krevní skupina má minimální vliv, jde prostě o drogu, ale ani ta neškodí v rozumných dávkách.

Souhlasím s Vámi, i jednou týdně je možná moc, těžko se to ale odhaduje. Ještě hůř uchopitelnější je to s tou karmou a tam se ani významní duchovní neshodují. Ramana Maharisi to vyjádřil kulatně tak, že člověk může občas maso pojídat aniž by si významně duchovně uškodil, jedním dechem ale dodal, ať se to nikdo ani neopováží v jeho ašramu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strava podle krevnich skupin
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 9:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 12, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 5
Rada bych se zeptala zdali nekdo ma zkusenosti se stravou podle krevnich skupin. Koupila jsem si knizku a naprosto me ohromilo jak mi to padlo do mych dosavadnich zkusenosti co me telo prijima bez problemu a po cem jsem jak spraskanej pes. Jedine co nesedi je ze miluji mango, papayu a banan a tu bych podle doporuceni nemela...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strava podle krevnich skupin
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
beruska píše:
Rada bych se zeptala zdali nekdo ma zkusenosti se stravou podle krevnich skupin. Koupila jsem si knizku a naprosto me ohromilo jak mi to padlo do mych dosavadnich zkusenosti co me telo prijima bez problemu a po cem jsem jak spraskanej pes. Jedine co nesedi je ze miluji mango, papayu a banan a tu bych podle doporuceni nemela...

Ono toho tam nesedí více a já osobně tento způsob stravování tedy nezastávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stravovani podle krevni skupiny
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 11:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Zdravim,
at hledam na foru jakkoliv, nenasel jsem az na par prispevku zadnou diskuzi na toto tema. Jake mate nazory na stravovani podle krevni skupiny ? Piste, prosim, realne zkusenosti.

Dekuji B.

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravovani podle krevni skupiny
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Bones píše:
Zdravim,
at hledam na foru jakkoliv, nenasel jsem az na par prispevku zadnou diskuzi na toto tema. Jake mate nazory na stravovani podle krevni skupiny ? Piste, prosim, realne zkusenosti.

Dekuji B.

Patrně jste hledal blbě, tak jsem příspěvek přesunul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stravovani podle krevni skupiny
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 10:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Jarda píše:
Patrně jste hledal blbě, tak jsem příspěvek přesunul.

stydiiim \":D\" Pouzil jsem tlacitko "hledat", ktere me vyplivlo pouze pet odkazu. Kazdopadne dekuji \":)\"

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zdravé hubnutí podle krevní skupiny
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon úno 23, 2015 5:07 pm
Příspěvky: 1
Hezký den,

přečetla jsem si nějaké informace ohledně stravování podle krevních skupiny, kdy dotyčný užívá pouze potraviny vhodné pro danou krevní skupinu.
Například článek zde: http://hubnuti-az.cz/hubnuti-podle-krevni-skupiny.

Zajímalo by mě, jaký na to máte názor? Zda je dobré vycházet z naší krve a DNA a podle toho přizpůsobit i jídelníček?

Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 7:30 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Můj názor je ten, že to hlavní, co ovlivňuje člověka a jeho psychické a fysické zdraví jest to, co on je sám a co chce být. Velice silně se projevují rodové, geneticky dané, fysiologické disposice, ale i s těmi mnozí cvičí jako v lunaparku. Je to mix.
Až budete chtít být hubený, budete.
Vždy to tak bylo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 24, 2015 11:51 am 
Offline

Registrován: pát lis 07, 2014 9:44 am
Příspěvky: 8
Narazila jsem na tuto dietu.. nebo spíše seznam vhodných potravin podle krevních skupin teprve nedávno. A musim říct, že se mi to moc nezdá. Konkrétně jsem skupina B+ .. uvádí se, že tato skupina velice prospívá na mléčných výrobcích, že je velice dobře snášíme. Ale já z vlastní zkušenosti vím, že mi mléčné výrobky vyloženě nedělají dobře! Mám po nich šílené křeče v břiše. Od té doby co jsem je vyřadila z jídelníčku (dva roky) tak se mi již tento stav nikdy nezopakoval! Dále že není prospěšné abych jedla ořechy a semínka.. hmm donedávna jsem je moc nejedla a od té doby co jsem je zařadila pravidelně každý den do jídelníčku je mi lépe.. Tak nevim.. osobně to ve mě nebudí důvěru. To víc ke mě sedí ajurvéda a její rozlišení dóša testem.. když čtu vatu tak to je jak když čtu o sobě..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
LeničkaV píše:
Hezký den,

přečetla jsem si nějaké informace ohledně stravování podle krevních skupiny, kdy dotyčný užívá pouze potraviny vhodné pro danou krevní skupinu.
Například článek zde: http://hubnuti-az.cz/hubnuti-podle-krevni-skupiny.

Zajímalo by mě, jaký na to máte názor? Zda je dobré vycházet z naší krve a DNA a podle toho přizpůsobit i jídelníček?

Děkuji za rady.

Tak já to zrovna moc nepropaguji, na mě tento postup vůbec nefunguje. Nicméně je mnoho lidí, kterým to funguje a nezbývá než vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz