Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Měď
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 2:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jakou formou lze nejlépe doplňovat do těla měď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 7:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Beladona píše:
Jakou formou lze nejlépe doplňovat do těla měď?

Já mám od Jardy chlorid měďnatý a kapu dvě kapky denně. Je to hodně pohodlné a komfortní. Když jsem se snažil měď sehnat v lékárně, tvářili se na mě dost podivně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Jakou formou lze nejlépe doplňovat do těla měď?

Ideální je roztok chloridu měďnatého, ale musí se to míchat velice přesně, protože jde o dost toxickou látku. Mám to vyřešené jako kapky a mohu vám roztok poslat. V případě zájmu mě napište soukromou zprávu, ale vždy musíte měď užívat se zinkem a naopak, jinak měď může při předávkování i dost škodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř lis 10, 2010 9:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Ideální je roztok chloridu měďnatého, ale musí se to míchat velice přesně, protože jde o dost toxickou látku. Mám to vyřešené jako kapky a mohu vám roztok poslat. V případě zájmu mě napište soukromou zprávu, ale vždy musíte měď užívat se zinkem a naopak, jinak měď může při předávkování i dost škodit.

Díky. Mohu nějak poznat, jestli mám mědi nedostatek, nebo se to dá předpokládat?
Ráno beru 2 tablety zinku v chelátové vazbě. Musím to brát současně nebo to myslíte z dlouhodobého hlediska, dát si tu měď někdy přes den?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř lis 10, 2010 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Díky. Mohu nějak poznat, jestli mám mědi nedostatek, nebo se to dá předpokládat?
Ráno beru 2 tablety zinku v chelátové vazbě. Musím to brát současně nebo to myslíte z dlouhodobého hlediska, dát si tu měď někdy přes den?

Dvě tabletky jsou 30 mg a to není velká dávka, ale dlouhodobě určitě zlikviduje zásobu mědi v těle a měď vám bude chybět. Obecně platí, že na 30 mg zinku by měl člověk brát 1 mg mědi a to bych nepodceňoval. U takto malé dávky se dá měď doplnit i potravou a třeba luštěniny a jáhly obsahují na 100 g suchého stavu cca 0,7-0,8 mg mědi, ovšem asi je denně nejíte. Nedostatek běžně nepoznáte, musí se to zjistit vyšetřením krve, nebo vlasovou analýzou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 12:05 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Jarda":vd3014cz]...(zinek) dlouhodobě určitě zlikviduje zásobu mědi v těle a měď vám bude chybět. [size=150:vd3014cz][b:vd3014cz]Obecně platí, že na 30 mg zinku by měl člověk brát 1 mg mědi a to bych nepodceňoval.(pozn:ale mědi max.3g/den !)[/b:vd3014cz][/size:vd3014cz] U takto malé dávky se dá měď doplnit i potravou a třeba luštěniny a jáhly obsahují na 100 g suchého stavu cca 0,7-0,8 mg mědi, ovšem asi je denně nejíte. Nedostatek běžně nepoznáte, musí se to zjistit vyšetřením krve, nebo vlasovou analýzou.[/quote:vd3014cz]

Asi ty chloridy taky zkusíme....až dosud jsme brali měď a bór ze zahraničního swansonu(český ho zatím žel nemá)
Kdo by si chtěl sám objednat ze zahraničí, tak
vše potřebné je zde :


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":qw1chdys]Pane Jardo, ten chlorid měďnatý co lze u Vás koupit přes SZ, předpokládám jde míchat s jakýmikoli chloridy ( \":?:\" kromě zinku?!- nevim jak u chloridů, ale jinak u jiných doplńků se musí dodržovat odstup aspoň 2h mědi od zinku...).
A co trávení nebude ten chlorid měďnatý vadit - jaký případně odstup od jídla?

My bereme zahraniční swanson(český ho zatím žel nemá)
Kdo by si chtěl sám objednat ze zahraničí, tak
vše potřebné je zde :


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 12:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Treba alebo netreba nejaký časový odstup pri braní pilule chelátoveho zinku a pilule medi? Alebo sa dajú spolknúť spolu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Treba alebo netreba nejaký časový odstup pri braní pilule chelátoveho zinku a pilule medi? Alebo sa dajú spolknúť spolu?

Tam bych odstup viděl jako vhodný, pouze u chloridů to je jedno, tam se reakce nekoná a pokud to pijete i s trochou kyseliny chlorovodíkové, tak je vstřebatelnost výborná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 5:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Dvě tabletky jsou 30 mg a to není velká dávka, ale dlouhodobě určitě zlikviduje zásobu mědi v těle a měď vám bude chybět. Obecně platí, že na 30 mg zinku by měl člověk brát 1 mg mědi a to bych nepodceňoval. U takto malé dávky se dá měď doplnit i potravou a třeba luštěniny a jáhly obsahují na 100 g suchého stavu cca 0,7-0,8 mg mědi, ovšem asi je denně nejíte. Nedostatek běžně nepoznáte, musí se to zjistit vyšetřením krve, nebo vlasovou analýzou.
Lze na 50mg chelátového Zn brát jako protiváhu mědi v denním salátu řekněme 2 polévkové lžíce semen rozemleté loupané slunečnice? Bude to dávka ekvivalentní nebo zanedbatelná? Nebo zkusit slunečnicový olej, popř. existuje jiný zdroj, který by se dal do salátu snadno zakomponovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 9:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Chloridy můžete vždy míchat i chlorid zinku, to oddělení platí pro jinou formu, třeba pro chelát, citrát a další varianty. Osobně to všechno nakapu do jedné skleničky vždy večer před spaním a kopnu to do sebe. Je to sice docela nechutné kvůli zinku, který chutná jako kapalina z akumulátoru, ale jedna sklenička se dá skousnout. V těch pilulích je to drahé...

pane Jardo, jaké chloridy už máte odzkoušené do té míry, že by jste spolu s návodem přes SZ byl ochoten je poslat:

Pokud vím, tak v inzerci je zatím chlorid magnesium, nyní přes SZ chlorid mědi, ještě nějaké chloridy máte už dostatečně vychytané a nastudované, nebo máme raději být trpěliví a počkat až na delší dobu co to budete mít odzkoušeno a nastudováno co nejvíc všech pro a proti...? \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Lze na 50mg chelátového Zn brát jako protiváhu mědi v denním salátu řekněme 2 polévkové lžíce semen rozemleté loupané slunečnice? Bude to dávka ekvivalentní nebo zanedbatelná? Nebo zkusit slunečnicový olej, popř. existuje jiný zdroj, který by se dal do salátu snadno zakomponovat?

Samostatně to nebude dostatečné, ale mohlo by to při jiné stravě bohaté na měď i stačit, protože 100g slunečnicového semínka obsahuje: 22,5% velmi hodnotné bílkoviny, 49% nejhodnotnějšího tuku, dále železo 6300 mcg, měď 2800 mcg, zinek 5200 mcg, mangan 2400 mcg. To ovšem nemusí vždy platit absolutně, proto já raději používám roztoky chloridů, kde to mohu přesně dávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
pane Jardo, jaké chloridy už máte odzkoušené do té míry, že by jste spolu s návodem přes SZ byl ochoten je poslat:

Pokud vím, tak v inzerci je zatím chlorid magnesium, nyní přes SZ chlorid mědi, ještě nějaké chloridy máte už dostatečně vychytané a nastudované, nebo máme raději být trpěliví a počkat až na delší dobu co to budete mít odzkoušeno a nastudováno co nejvíc všech pro a proti...? \":?:\"

Zatím mám vyzkoušené chloridy hořčíku, zinku a mědi a jinak i kyselinu boritou jako relativně dobrý zdroj bóru. Mimo ten hořčík, to mám vyřešené jako kapky, což je docela komfortní a mohu uvedené roztoky i zaslat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Zatím mám vyzkoušené chloridy hořčíku, zinku a mědi a jinak i kyselinu boritou jako relativně dobrý zdroj bóru. Mimo ten hořčík, to mám vyřešené jako kapky, což je docela komfortní a mohu uvedené roztoky i zaslat.

To jsme mne velmi potěšil...s tím chloridem zinku...v rodině se nám nedaří brát zinek 2 x denně (večer se nám s odtupy a nalačno už často nikam nevejde...a často i ráno raději vezmem spíš ten hořčík než zinek(chelát)....TAKŽE TEĎ MOŽNO V KLIDU CHLORID-ZINEK BRÁT
SPOLU S HOŘČÍKEM-CHLORIDEM(a himal.solí...)...a jako bonus do toho I TU MĚĎ-CHLORID....(a co ta kys.boritá, ta by do toho taky šla nebo raději odstup? \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
To jsme mne velmi potěšil...s tím chloridem zinku...v rodině se nám nedaří brát zinek 2 x denně (večer se nám s odtupy a nalačno už často nikam nevejde...a často i ráno raději vezmem spíš ten hořčík než zinek(chelát)....TAKŽE TEĎ MOŽNO V KLIDU CHLORID-ZINEK BRÁT
SPOLU S HOŘČÍKEM-CHLORIDEM(a himal.solí...)...a jako bonus do toho I TU MĚĎ-CHLORID....(a co ta kys.boritá, ta by do toho taky šla nebo raději odstup? \":?:\"

Já to míchám všechno do jedné skleničky a pak to vypiji, nemá to sice moc dobrou chuť, zhruba jako náplň akumulátoru, ale funguje to dobře. Naprosto ideální je tam přidat i kyselinu chlorovodíkovou pro rychlejší vstřebávání a pak to jde do těla naprosto špičkově.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz