Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 2:54 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
OndraN píše:
Teda, tady je to jako v klubu sebevrahů \":roll:\"
Chloridy mědi jsou pro člověka vysoce toxické už v poměrně malých dávkách.
Podívejte se třeba do listu toho chloridu měď natého
http://chemistry.ujep.cz/userfiles/file ... %C3%BD.pdf

Tak to co odkzujete je chlorid v pevném plném stavu. My tu mluvíme o dost zředěném roztoku, kdy jedna kapka obsahuje 0,33mg mědi.

NaClO2 by vám taky rozleptalo žludek pokud by ste ho 675x nezředil.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 12:26 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Elkimek píše:
Tak to co odkzujete je chlorid v pevném plném stavu. My tu mluvíme o dost zředěném roztoku, kdy jedna kapka obsahuje 0,33mg mědi.

NaClO2 by vám taky rozleptalo žludek pokud by ste ho 675x nezředil.

To dávkování jsem přehlédl. Rozhodně bych byl ale u takovéto suplementace dost opatrný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 2:05 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
OndraN píše:
To dávkování jsem přehlédl. Rozhodně bych byl ale u takovéto suplementace dost opatrný.

Tak jasně, kor při bionedostupný mědi je to o průser. Dneska jsem si byl změřit ceruloplasmin, tak uvidíme co bude \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 4:44 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
já taky bral pár dnů ty chloridy (mědi a zinku), ale pak sem toho nechal, jelikož mi po nich bylo vždycky dost špatně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 4:56 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Noel píše:
já taky bral pár dnů ty chloridy (mědi a zinku), ale pak sem toho nechal, jelikož mi po nich bylo vždycky dost špatně

Je to hnus. Já se po tom jednou poblil. Pak sem denní dávku začal dělit a bylo to v pohodě.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jitka69 píše:
Má hodnota mědi v 4/2013 byla 10,6 , tedˇjsem měsíc a půl brala 9 kapek mědi a 9 zinku ( ve formě chloridů)spolu s HCl. Můj stal mědi nynější je 8,6. Prosím o radu jest-li mám zvýšit počet kapek měďi anebo vůbec k tomu nebrat zinek. Děkuji

Měď v těle ovlivňuje mnoho faktorů z nichž asi stěžejní je ceruloplazmin, který se mnohdy netvoří při adrenální únavě a pak infekce, které ji spotřebovávají. Pokud tyto procesy poběží je velice obtížné ji zvednout, tělo ji prakticky ihned spotřebuje na hašení akutních problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jitka69":1i91gmou]To mě baví. Na zahr. stránkách píší , že leukopenie souvisí s nedostatkem mědi. Já mám leukopenie potvrzenou již 10 let. Ale hematoložka měď neřeší. Tak nevím. Jinak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 7:54 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 27, 2012 8:27 am
Příspěvky: 11
Elkimek píše:
Tak jasně, kor při bionedostupný mědi je to o průser. Dneska jsem si byl změřit ceruloplasmin, tak uvidíme co bude \":)\"

Můžete prosím uvést jak jste dopadl s výsledky ceruloplasminu? Moje situace je totiž s nedostatkem mědi dost podobná, ale ceruloplasmin je naprosto v pořádku. Zatím tedy doplňuji pouze zinek, protože by mohlo jít spíše o přebytek mědi ve tkáních.
Pochopil jsem to správně pane Zajíčku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2013 1:15 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
zahradnik píše:
Můžete prosím uvést jak jste dopadl s výsledky ceruloplasminu? Moje situace je totiž s nedostatkem mědi dost podobná, ale ceruloplasmin je naprosto v pořádku. Zatím tedy doplňuji pouze zinek, protože by mohlo jít spíše o přebytek mědi ve tkáních.
Pochopil jsem to správně pane Zajíčku?

Ceruloplasmin mám OK. Nicméně mi dnes neurolog napsal novou sérii všeho, co jsem si zaškrtal. Jsem zvědavej, jak to s tou mědí bude vypadat. Jarda má teorii, že mi měď mizí tím, že je spotřebovávaná na záněty.

Mimochodem, Synlab má v žádankách novou položku - "Volná měď" tak jsem zvědavej, co to bude. Pravděpodobně jde o nějakej výpočet Cu a ceruloplazminu.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 11:30 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Tak mědi mám stále málo 10,30 umol/l a volné mědi 1,80umol/l. Tak nevím, jestli je to vážné, starat se o to, nebo to nechat být.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zahradnik píše:
Můžete prosím uvést jak jste dopadl s výsledky ceruloplasminu? Moje situace je totiž s nedostatkem mědi dost podobná, ale ceruloplasmin je naprosto v pořádku. Zatím tedy doplňuji pouze zinek, protože by mohlo jít spíše o přebytek mědi ve tkáních.
Pochopil jsem to správně pane Zajíčku?

To asi ne, pokud je měď nízká a ceruloplazmin nízký, pak ano, ale pokud je měď nízká a ceruloplazmin v normě, jde o nedostatek mědi. Za takového stavu zinek není dobré podávat, nebo jenom v minimálním množství a dodávat měď na maximum. Podotýkám, že hladina ceruloplazminu by měla být alespoň tak 0,20 g/l.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Tak mědi mám stále málo 10,30 umol/l a volné mědi 1,80umol/l. Tak nevím, jestli je to vážné, starat se o to, nebo to nechat být.

A kolik máte ceruloplazmin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 4:35 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 4:52 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, na vyšetření mi zjistili Cu 11,1 volná Cu 2,6 a Ceruloplazmin 0,18. To znamená přebytek mědi ve tkáních, že ano? Jak se dá ta volná měď snížit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
burrito123 píše:
Dobrý den, na vyšetření mi zjistili Cu 11,1 volná Cu 2,6 a Ceruloplazmin 0,18. To znamená přebytek mědi ve tkáních, že ano? Jak se dá ta volná měď snížit?

Problém mědi se nedá chápat takto jednoduše. V první řadě je třeba si uvědomit, že nízký ceruloplazmin máte pravděpodobně z vysokého kortizolu a je tedy třeba snížit kortizol, aby se zvedl ceruloplazmin, což zpravidla zvedne i měď, která se na ceruloplazmin naváže a tělo se jí pak může zbavovat. Jinak měď obecně snižuje podávání zinku a molybdenu, ale to bych dělal až po srovnání ceruloplazminu ideálně nad hodnotu 0,25.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2015 2:54 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Na krevni testy zinku, měďi a ceruloplasminu jdu az pristi utery, tak jsem se chtel zeptat. Mam problemy s cevama, zilama, proste a jednoduse se mi skoro rozpadaji. Tak nejak po x letech \":roll:\" jsem konecne zjistil, ze bude neco v neporadku s produkci kolagenu, elastenu a měď asi bude ten pachatel. Tak se ptam jestli to chapu dobre, nez uvidim za tyden ty vysledky testu.. Bezny deficit měďi to asi nebude, to by pak mel kazdy druhy stejne problemy jako ja, takze usuzuju, protoze mi uz peknych par let stavkuje stitna zlaza(hashimoto zacalu kvuli lepku) a taky jsem mel peknych par let opravdu hodne zvyseny estrogen(nebudu tady zduvodnovat proc) a kdyz vemu v potaz, ze estrogen je opravdu silny"stresovy" hormon, tak to vypada, ze jsem peknou radu let jel ciste na kortizol. Jak uz jsem si vyhledal vysoky kortizol = nizky ceruloplasmin = měď trci v jatrech nebo nekde jinde, ale hlavne ne tam kde ma byt a to kolovat po tele a pomahat pri tvorbe kolagenu a elastenu.. Takze jedine vychodisko je snizit kortizol, tzn. vybalancovat hormony, rozbehnout stitnou zlazu a az pak se mozna zacne vsechno lepsit. Co vy na to soudruzi. \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz