Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 5:59 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,

Poslední cca rok mě trápí hučení v uších, návaly horka, brnění v prstech, lýtkách, občas záškuby ve svalech, bušení srdce. Někdy je to lepší, někdy se to zhoršuje. Na preventivní kontrole u doktora byla běžná vyšetření z krve prý OK (neviděl jsem přesná čísla). Obecně se mi přitíží vždy po vápníku (stačí i nějaký mléčný výrobek) a v poslední době i po slaném.
Původně jsem měl za původce nedostatek hořčíku, který jsem poslední 2 měsíce masivně doplňoval (bisglycinát, malát, v konečné fázi Re-Mag) začínal jsem na 1g čistého hořčíku, teď jsem na 300mg, kde mi i Re-Mag způsobuje průjem. K tomu jsem bral druhý měsíc dopňování 6mg boru.

Nově mě ale začaly trápit suché oči a vypozoroval jsem, že se mi stav lepší po jídlech ve kterých je draslík.

Problémy ale nezmizely, tak jsem si nechal udělat testy na ceruloplasmin, zinek, měď, folát, b12 a albumin. A vyšla mi nízká měď a ceruloplasmin (Zn na spodku rozmezí), albumin u horní hranice. Chci se zeptat, jak postupovat, abych stav spíš nezhoršil, případně jaká další vyšetření přidat. Pročetl jsem téma týkající se mědi, ale přiznám se, že těch informací je tolik, že přesně nevím, jakou cestou se vydat.

Stravuju se poměrně zdravě (brambory, vejce, cca obden zeleninový salát, olivový olej, občas ryba, cca 2x týdně maso (kuře, vepř). Nejím vůbec lepek. Z doplňků hořčík, bor, občas B-komplex Now "50"


Přílohy:
zinek_med.JPG
zinek_med.JPG [ 39.65 KiB | Zobrazeno 11143 krát ]
ceruloplasmin.JPG
ceruloplasmin.JPG [ 14.84 KiB | Zobrazeno 11143 krát ]
albumin.JPG
albumin.JPG [ 9.42 KiB | Zobrazeno 11143 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2021 4:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="masek":2ljtbmfl]Dobrý den,

Poslední cca rok mě trápí hučení v uších, návaly horka, brnění v prstech, lýtkách, občas záškuby ve svalech, bušení srdce. Někdy je to lepší, někdy se to zhoršuje. Na preventivní kontrole u doktora byla běžná vyšetření z krve prý OK (neviděl jsem přesná čísla). Obecně se mi přitíží vždy po vápníku (stačí i nějaký mléčný výrobek) a v poslední době i po slaném.
Původně jsem měl za původce nedostatek hořčíku, který jsem poslední 2 měsíce masivně doplňoval (bisglycinát, malát, v konečné fázi Re-Mag) začínal jsem na 1g čistého hořčíku, teď jsem na 300mg, kde mi i Re-Mag způsobuje průjem. K tomu jsem bral druhý měsíc dopňování 6mg boru.

Nově mě ale začaly trápit suché oči a vypozoroval jsem, že se mi stav lepší po jídlech ve kterých je draslík.

Problémy ale nezmizely, tak jsem si nechal udělat testy na ceruloplasmin, zinek, měď, folát, b12 a albumin. A vyšla mi nízká měď a ceruloplasmin (Zn na spodku rozmezí), albumin u horní hranice. Chci se zeptat, jak postupovat, abych stav spíš nezhoršil, případně jaká další vyšetření přidat. Pročetl jsem téma týkající se mědi, ale přiznám se, že těch informací je tolik, že přesně nevím, jakou cestou se vydat.

Stravuju se poměrně zdravě (brambory, vejce, cca obden zeleninový salát, olivový olej, občas ryba, cca 2x týdně maso (kuře, vepř). Nejím vůbec lepek. Z doplňků hořčík, bor, občas B-komplex Now "50"[/quote:2ljtbmfl]
Sice bych potřeboval vidět ty ostatní testy nicméně i z tohoto lze něco vyčíst a to že poměr ceruloplazminu k mědi máte cca v pohodě tedy nemáte otravu volnou mědí, ale poměrně zásadní deficit, což může trvat i mnoho měsíců než se stav povede srovnat. Ideální by bylo ještě si vyšetřit minimálně retinol který patrně budete mít nízký a ten je pro dobrou tvorbu ceruloplazminu nezbytný a dále plné jaterní testy protože vše zpracovávají

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 8:50 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
[quote="Jarda":1pgqvd4s]Sice bych potřeboval vidět ty ostatní testy nicméně i z tohoto lze něco vyčíst a to že poměr ceruloplazminu k mědi máte cca v pohodě tedy nemáte otravu volnou mědí, ale poměrně zásadní deficit, což může trvat i mnoho měsíců než se stav povede srovnat. Ideální by bylo ještě si vyšetřit minimálně retinol který patrně budete mít nízký a ten je pro dobrou tvorbu ceruloplazminu nezbytný a dále plné jaterní testy protože vše zpracovávají

Přílohy:
jatra.JPG
jatra.JPG [ 19.42 KiB | Zobrazeno 11057 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="masek":2w0o487u]Dobrý den,

moc děkuji za odpověď a rady. Začnu s doplňováním mědi a pracovat na zvednutní ceruloplasminu dle rad zde ve vlákně. Bioaktivní měď mám od Vás objednanou, bio hovězí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř dub 14, 2021 5:25 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,
doplňuji měď a snažím se zvýšit ceruloplasmin (bio hovězí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř dub 14, 2021 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="masek":3gglb44x]Dobrý den,
doplňuji měď a snažím se zvýšit ceruloplasmin (bio hovězí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2021 1:57 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
masek píše:
Dobrý den,

Poslední cca rok mě trápí hučení v uších, návaly horka, brnění v prstech, lýtkách, občas záškuby ve svalech, bušení srdce. Někdy je to lepší, někdy se to zhoršuje. Na preventivní kontrole u doktora byla běžná vyšetření z krve prý OK (neviděl jsem přesná čísla). Obecně se mi přitíží vždy po vápníku (stačí i nějaký mléčný výrobek) a v poslední době i po slaném.
Původně jsem měl za původce nedostatek hořčíku, který jsem poslední 2 měsíce masivně doplňoval (bisglycinát, malát, v konečné fázi Re-Mag) začínal jsem na 1g čistého hořčíku, teď jsem na 300mg, kde mi i Re-Mag způsobuje průjem. K tomu jsem bral druhý měsíc dopňování 6mg boru.

Nově mě ale začaly trápit suché oči a vypozoroval jsem, že se mi stav lepší po jídlech ve kterých je draslík.

Problémy ale nezmizely, tak jsem si nechal udělat testy na ceruloplasmin, zinek, měď, folát, b12 a albumin. A vyšla mi nízká měď a ceruloplasmin (Zn na spodku rozmezí), albumin u horní hranice. Chci se zeptat, jak postupovat, abych stav spíš nezhoršil, případně jaká další vyšetření přidat. Pročetl jsem téma týkající se mědi, ale přiznám se, že těch informací je tolik, že přesně nevím, jakou cestou se vydat.

Stravuju se poměrně zdravě (brambory, vejce, cca obden zeleninový salát, olivový olej, občas ryba, cca 2x týdně maso (kuře, vepř). Nejím vůbec lepek. Z doplňků hořčík, bor, občas B-komplex Now "50"

S tim doplnovanim medi bych byl opatrny. Nizka med v seru nemusi ani zdaleka znamenat deficit medi. Muzete met naopak klidne selhani jater v dusledku toxicity medi a presto nizkou med v seru. Protoze volna med je silny oxidant a telo dela vsechno proto, aby te volne medi bylo v krvi co nejmin. Ja mel nizkou med v seru roky a roky. Takze jsem klasicky zacal jist jatra, pohanku a pod. ve velkem a vsechno se jen zhorsovalo. Hlavne priznaky deficitu medi! Po vlasovce v ARL coz je US laborator me potvrdili, ze mam problem s biodostupnosti medi, toxicitu rtuti z amalgamu, deficit molybdenu, chromu, manganu, selenu.. Takze okamzite do Prazskeho yurmaxu na bezpecne odstraneni amalgamu, prestal jsem jist jatra coz je silene nevyvazena potravina narvana medi a retinolem(vetsina lidi ma prebytek ne deficit) a zacal jsem doplnovat mineraly hlavne molybden a chrom, ktere moje telo predtim nevydelo ani zvlaku. Jsou to docela vyrazne antagonisticke prvky pro med.. Selenu jsem taky pridal, ten je dulezity na detox rtuti.. Bilkoviny jsou taky zasadni. Naproste minimum je 1g na kg vahy s tim, ze se do toho pocitaji jen 100% biodostupne/plnohodnotne a lehce stravitelne bilkoviny ze zivocisnych potravin ne z lustenin, zeleniny a pod.. Denne par vajec a dve porce butto maso nebo mlecne vyrobky pokud nedelaji problemy. To je uplne minimum. Takove to maso jednou tydne to telu opravdu nepomahate dodavat dostatek aminokyselin pro tvorbu enzymu, systemovych proteinu jako je ceruloplasmin a pod.. Po x letech deficitni medi v seru jsem sel na krev a voala med vystrelila na 27 s tim ze cerulopalsmin byl furt nizko, takze skoro vsechno to byla volna med.. V tom pripade jsem zacal brat vit C a zinek ktere jsou nejlepsi pro chelaci te volne medi.. Urcite nebrat mnoho vit C nebo zinku kdyz je med nizka v seru. Tomuhle skokovemu zvyseni medi v seru nebo na vlasove analyze se rika copper dump a da se to docela dobre poznat i bez testu. U me se to projevovalo privalem energie, "racing mind", zvysenim krevniho tlaku apod.. Proste ta med brutalne stimuluje jak nervovy system tak nadledvinky.. Takze jsem nonstop jedil na kole a pod.. Jakmile med kleska zase na skoro deficitni hladinu, tak znovu unava, nizky krevni tlak, cloveku se nechce nic delat.. Podle me neni mozny, aby jsi mel opravdu zkutecny deficit medi diky nedostatku ve strave. To by jinak vsichni ostatni kolem tebe padali jako mouchy z deficitu medi. Telo potrebuje kolem jednoho miligramu a protoze se casto pokousim o stravu co nejchudsi na med tak vim jak tezke je se udrzet pod 2mg na den. Coz je stale az az pro potreby tela.. Je potreba pochopit, ze to je cele o biodostupnosti medi diky transportnimu proteinu ceruloplasmin. Ono jich je vic, ale tenhle je nejdulezitejsi. Na jeho produkci je potreba dobra funkce nadledvinek a tady je ten paradox. Cim vetsi zasobu medi clovek ma. Tim vic to stimuluje nervovy system a nadledvinky coz je vycerpava. Med je silny neurostimulant.. Takze vetsina lidi nema problem s prijmem medi. To si das hrst orechu dva ctverecky horke cokolady a mas medi vic nez dost.. Plno lidi ma problem s vycerpanyma nadledvinkama, s deficitem horciku, B vitaminu hlavne B1 a B2. Mikromineralu jako molybden, chrom, ktere prave udrzuji tu med na uzde.. Kdo neji maso nebo malo ma i deficit zinku(podle me tvuj pripad). Ten pomer by mel byt cca 10:1 tzn pro vetsinu lidi 20mg zinku a 2mg medi. Coz vetsina lidi nema ani nahodou. Maji naopak nadmerny prijem medi a deficit zinku. Klasicky priklad zenska ktera ma nonstop chute na cokoladu, orechy a pod.. Hormony v tomhle hraji velkou roli. Estrogen zadruje med v tele. Proto s medi maji problemy hlavne zenske.. Dalsi duvod krome estrogenu je spatna produkce a tok zluci, protoze prave zluci se vylucuje vetsina prebytku medi. Jestlize tok zluci nebo produkce nefunguje, takze se nema med jak dostat z tela.. Muj pripad.. K tomu taky dost napomaha deficit taurinu. Coz je taky docela zadani aminokyselina.. Obecne lidi co neji moc zivocisnych produktu a jsou to spis rostlinkari, tak maji hodne nevyvazenou stravu chudou na kvalitni bilkoviny, zinek apod. a maji prebytek medi... To je bych rekl hlavni duvod proc je vetsina veganu nebo vegetarianu "silenych" \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2021 4:57 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Ono se takto nedá říci zda máte jednoznačně vysoké železo protože vám tam chybí položka saturace transferinu která by dokázala říci zda feritin máte opravdu tak vysoko protože jde o deponované železo, nebo jde o ukazatel zánětu v těle. Také ceruloplazmin dovede při zánětu ukázat vysoké hodnoty ovšem ty neplatí pokud je vysoké CRP nebo ASLO. Bez těchto položek si netroufnu tvrdit že máte vysoké železo, ale možné to pochopitelně je.

Dobrý den,
podle výsledků mám u horní hranice ASLO, zásoba železa by tedy podle saturace transferinu měla být v pořádku.


Přílohy:
vysledky.JPG
vysledky.JPG [ 34.45 KiB | Zobrazeno 10676 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2021 7:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Dobrý den,
podle výsledků mám u horní hranice ASLO, zásoba železa by tedy podle saturace transferinu měla být v pořádku.

Ano, ta saturace je v pohodě tedy ve vašem případě by se železem neměl být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2021 9:21 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Citace: "Nedávné poznatky ukázaly, že hormony štítné žlázy zvyšují sérovou hladinu Cu stimulací syntézy ceruloplazminu v játrech, což se odráží v hladinách mRNA, a tato akce je zrušena v případě hypertyreózy spojené s rezistencí receptoru na hormony štítné žlázy (27).
Treatment for benign thyroid nodules with a combination of natural extracts
https://www.spandidos-publications.com/10.3892/mmr.2019.10453

Citace: "V této práci ukazujeme, že hladiny mědi v séru jsou regulovány hormonem štítné žlázy, který stimuluje syntézu a export jaterního proteinu ceruloplazminu transportujícího měď do séra. To je doprovázeno společným snížením hladin mRNA jiných proteinů obsahujících měď, jako jsou metalothioneiny 1 a 2 nebo superoxid dismutáza 1. Indukce mědi v séru je zrušena u geneticky hypertyroidních myší postrádajících TR(thyroid hormone receptor)β a lidských RTH(resistance to thyroid hormone)β pacientů, což ukazuje důležitou roli TRβ pro tento proces."
Serum copper as a novel biomarker for resistance to thyroid hormone
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22220593/

Citace: "Výsledky poskytují důkaz o vlivu křemíku na endokrinní rovnováhu. Mohly by také dokazovat, že tento chemický prvek je schopen upravit rychlost syntézy některých hormonů."
The influence of inorganic silicon (Si) on pituitary-thyroid axis
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7688523/
The action of excessive, inorganic silicon (Si) on the mineral metabolism of calcium (Ca) and magnesium (Mg)
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7688524/
Silicon metabolism. The interrelations of inorganic silicon (Si) with systemic iron (Fe), Zinc (Zn), and copper (Cu) pools in the rat
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1381938/

Hypoceruloplasminemia: an unusual biochemical finding in a girl with Hashimoto’s thyroiditis and severe hypothyroidism
http://www.pediatrmedchir.org/index.php/pmc/article/view/179/235
Vitamin A: Underappreciated Role in Thyroid Health
https://blog.designsforhealth.com/vitamin-a-underappreciated-role-in-thyroid-health-0

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon dub 19, 2021 12:19 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2021 10:39 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Alopat zajimave. Ono je vsechno provazane se vsim coz si vetsina lidi ani dokturku neuvedomuje a pak to tak dopada.. Ja jsem po 10 letech prestal brat syntetickou T4 na snizeni TSH protoze to nikam nevedlo. Muj zdravotni stav se jen zhorsoval. Moje uvaha je, ze se ta T4 jen premenoval na reverzni T3, kterou se plnila jatra.. Do toho jeste roaccutan na akne. Nasledne strava typu Weston price, Ray Peat, Paleo nebo Robbins a jeho Root cause protocol. Takze chronicka toxicita vitaminu A. Dva roky jsem drzel low vit A diet. To byla zajimava zkusenost. Prvnich pul roku jsem mel ve vlnach symptomy jako kdybych bral velke davky roaccutanu. Ted uz je to lepsi a i nadale si budu hodne hlidat prijem vitaminu A. Takove to pojidani celeho melounu na posezeni, odstavnovat mrkve a pod.. To z meho pohledu lidem vic uskodi nez pomuze. Brat doplnky typu retinol palmitat a nebo jist jatra o tom uz se vubec nema cenu bavit. Vysoke davky vitaminu A a je uplne jedno jestli to je zivocisny retinol nebo beta karoteny dokazou metabolizovat jen opravdu zdravej clovek, kterej zije prirozenej styl zivota tak jako vsichni pred xxx lety. Ne clovek kterej sedi v kanclu, ma deficit Dcka, ma nadmerny oxidacni stres, snizenou funkci stitne zlazy, pere do sebe jidlo plne pesticidu a pod..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2021 6:33 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
To jsou zajímavé informace. Vitamin A jsem si nechal udělat taky a mám ho nadbytek.


Přílohy:
vitamin_A.JPG
vitamin_A.JPG [ 19.81 KiB | Zobrazeno 10521 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2021 7:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
masek píše:
To jsou zajímavé informace. Vitamin A jsem si nechal udělat taky a mám ho nadbytek.

Rekl bych, ze minimalne 50% lidi kteri "jedi zdrave" maji chronickou toxicitu vitaminu A.. Pro hlubsi pochopeni doporucuju https://nutritionrestored.com/blog-foru ... vitamin-a/ a ma i youtube kanal. On teda prijmul myslenku, ze je vit A jen toxin a ne esencialni vitamin s cimz asi nesouhlasim, ale jinak se zbytkem musim bohuzel souhlasit. Rikam bohuzel protoze jsem se roky preziral jak doplnkama s vit A, tak zivocisnou a rostlinou formou vit A za coz musim nest nasledky stale po dvou letech dodrzovani stravy chude na vit A.. Ray Peat varuje, ze lidi se slabsi funci stitne zlazy by nemeli prijimat vic jak 5000iu vit A denne. No ja vesele pojidal jatra, odstavnoval mrkve a pod..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2021 1:29 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
V těchto pivních klenotech https://steam-brew.com/cz/ od Privatbrauerei Eichbaum jako je pro Lidl vařený černý Imperial Stout, polotmavý German Red a květnatá Imperial Ipa s extraktem původní mladiny minimálně 16,5° by se mohlo nacházet dostatek kyseliny křemičité k povzbuzení tvorby ceruroplasminu hormony štítné žlázy. Na druhou stranu je třeba říci, že zvyšující se hladina křemíku v séru a tkáních, potažmo zvýšení koncentrací mědi v játrech a stěnách aorty, vedlo u laboratorních krys k nižší hladině zinku v séru a tkáních. Na vyvazování hliníku z těla to bude výborné, ale křemík zabudováním hořčíku do tkání na úkor z nich vyplavovaného vápníku je zapojen do poklesu koncentrace hořčíku v séru a doprovodného zvýšení kalcemie.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2021 9:37 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zdravim.
Chcem sa opytat ktore chloridy mozem zmiesat dokopy a aktivovat pomocou HCl?
Chlorid horciku,zinku,medi, a aj nejake ine - napr. Selen?

Jod ten vo forme Lugolovho roztoku a Bor pomocou boraxu?Zelezo radsej nie?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz