Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2021 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Zdravim.
Chcem sa opytat ktore chloridy mozem zmiesat dokopy a aktivovat pomocou HCl?
Chlorid horciku,zinku,medi, a aj nejake ine - napr. Selen?

Jod ten vo forme Lugolovho roztoku a Bor pomocou boraxu?Zelezo radsej nie?
Diky

Z pohledu chemické reakce je lze míchat všechny nicméně to bych určitě nedoporučoval protože třeba zinek a měď se vzájemně vytlačují tedy po smíchání si z toho mixu tělo nevezme prakticky nic. Osobně stejně jako nejsem zastánce multivitamínů tak nezastávám názor že je rozumné míchat minerální doplňky. Vždy je lepší dodávat ty přípravky odděleně s časovým odstupem cca 1 hodinu akorát od mědi bych držel odstup delší cca 2 hodiny. Dodávání železa je hodně diskutabilní tím bych se zabýval pouze v případě jeho laboratorního nedostatku a jenom po nezbytně nutnou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2021 9:09 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Z pohledu chemické reakce je lze míchat všechny nicméně to bych určitě nedoporučoval protože třeba zinek a měď se vzájemně vytlačují tedy po smíchání si z toho mixu tělo nevezme prakticky nic. Osobně stejně jako nejsem zastánce multivitamínů tak nezastávám názor že je rozumné míchat minerální doplňky. Vždy je lepší dodávat ty přípravky odděleně s časovým odstupem cca 1 hodinu akorát od mědi bych držel odstup delší cca 2 hodiny. Dodávání železa je hodně diskutabilní tím bych se zabýval pouze v případě jeho laboratorního nedostatku a jenom po nezbytně nutnou dobu.

Kolega Muflon to tu riesil, ale je to uz 10 rokov, takze mozno odvtedy su nejake nove poznatky
- on to "kopol" cele do seba vecer vraj to chuti ako kyselina do akumulatora \":)\" - kedze to aj aktivoval pomocou HCL.
Da sa este u Vas objednat chlorid medi, zinku a selen?Mozem cez SZ napisat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2021 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Kolega Muflon to tu riesil, ale je to uz 10 rokov, takze mozno odvtedy su nejake nove poznatky
- on to "kopol" cele do seba vecer vraj to chuti ako kyselina do akumulatora \":)\" - kedze to aj aktivoval pomocou HCL.
Da sa este u Vas objednat chlorid medi, zinku a selen?Mozem cez SZ napisat?

Poslat vám mohu měď a zinek v roztoku a selen je na e-schopu v tobolkách ve velice dobře vstřebatelné formě. Pokud vše smícháte jak uvádíte přisvojitelnost těch složek je sice relativně nízká, nicméně lze je aplikovat i tak jak uvádíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2021 8:25 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
masek píše:
Dobrý den,

Poslední cca rok mě trápí hučení v uších, návaly horka, brnění v prstech, lýtkách, občas záškuby ve svalech, bušení srdce. Někdy je to lepší, někdy se to zhoršuje. Na preventivní kontrole u doktora byla běžná vyšetření z krve prý OK (neviděl jsem přesná čísla). Obecně se mi přitíží vždy po vápníku (stačí i nějaký mléčný výrobek) a v poslední době i po slaném.
Původně jsem měl za původce nedostatek hořčíku, který jsem poslední 2 měsíce masivně doplňoval (bisglycinát, malát, v konečné fázi Re-Mag) začínal jsem na 1g čistého hořčíku, teď jsem na 300mg, kde mi i Re-Mag způsobuje průjem. K tomu jsem bral druhý měsíc dopňování 6mg boru.

Nově mě ale začaly trápit suché oči a vypozoroval jsem, že se mi stav lepší po jídlech ve kterých je draslík.

Problémy ale nezmizely, tak jsem si nechal udělat testy na ceruloplasmin, zinek, měď, folát, b12 a albumin. A vyšla mi nízká měď a ceruloplasmin (Zn na spodku rozmezí), albumin u horní hranice. Chci se zeptat, jak postupovat, abych stav spíš nezhoršil, případně jaká další vyšetření přidat. Pročetl jsem téma týkající se mědi, ale přiznám se, že těch informací je tolik, že přesně nevím, jakou cestou se vydat.

Stravuju se poměrně zdravě (brambory, vejce, cca obden zeleninový salát, olivový olej, občas ryba, cca 2x týdně maso (kuře, vepř). Nejím vůbec lepek. Z doplňků hořčík, bor, občas B-komplex Now "50"

Tak po 3 měsících kontrolní odběr

Zinek 11,2 -----> 18.5 µmol/l meze: 9,8 - 18,0
Měď 9,0 ------> 12.5 µmol/l meze: 11,6 - 20,6

Ceruloplasmin 0,19 g/l meze: 0,15 - 0,30, ten zůstal stejný

Zinku jsem nedodával nijak velké množství ( 20 - 30mg) a ke konci jsem přestal, protože se mi i po menší dávce dělalo zle, teď už vím proč, tělo ho má už dost. Doplňoval jsem Mitomědí a cucacím Zinkem od pana Jardy. Nechal jsem si teď udělat kontrolu vit. D a mám deficit (36 nmol / l) takže se teď zaměřím na něj, ať postupně vše srovnám. Děkuji všem za cenné rady a postřehy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: úte čer 15, 2021 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Tak po 3 měsících kontrolní odběr

Zinek 11,2 -----> 18.5 µmol/l meze: 9,8 - 18,0
Měď 9,0 ------> 12.5 µmol/l meze: 11,6 - 20,6

Ceruloplasmin 0,19 g/l meze: 0,15 - 0,30, ten zůstal stejný

Zinku jsem nedodával nijak velké množství ( 20 - 30mg) a ke konci jsem přestal, protože se mi i po menší dávce dělalo zle, teď už vím proč, tělo ho má už dost. Doplňoval jsem Mitomědí a cucacím Zinkem od pana Jardy. Nechal jsem si teď udělat kontrolu vit. D a mám deficit (36 nmol / l) takže se teď zaměřím na něj, ať postupně vše srovnám. Děkuji všem za cenné rady a postřehy!

Zinek bych nyní nedodával vůbec, ale je potřeba zvednout ceruloplazmin a vyšší dávky déčka zase potlačují vitamín A který je celkem stěžejní pro tvorbu ceruloplazminu. Krátkodobě by vše mohla řešit mitoměď která ceruloplazmin zastoupí a tělo pak může pracovat s mědí celkem normálně. Ten vitamín D bych rovnal na základě kalkulačky vitamínu D kterou najdete na netu a snažil bych se ho dostat do poslední čtvrtiny intervalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2021 9:40 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Zinek bych nyní nedodával vůbec, ale je potřeba zvednout ceruloplazmin a vyšší dávky déčka zase potlačují vitamín A který je celkem stěžejní pro tvorbu ceruloplazminu. Krátkodobě by vše mohla řešit mitoměď která ceruloplazmin zastoupí a tělo pak může pracovat s mědí celkem normálně. Ten vitamín D bych rovnal na základě kalkulačky vitamínu D kterou najdete na netu a snažil bych se ho dostat do poslední čtvrtiny intervalu.

Dávkuju aktuálně 10 000 UI D3 denně a k tomu 200mcg K2. + Mito měď. Retinolu jsem měl nadbytek,tak ho zatim neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2021 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Dávkuju aktuálně 10 000 UI D3 denně a k tomu 200mcg K2. + Mito měď. Retinolu jsem měl nadbytek,tak ho zatim neřeším.

Ta dávka je na rychlé srovnání docela malá to máte stanovené na základě té kalkulačky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2021 4:41 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Ta dávka je na rychlé srovnání docela malá to máte stanovené na základě té kalkulačky.

Na netu je jich je několik, a zrovna tahle mi spočítala 10 000UI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2021 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Na netu je jich je několik, a zrovna tahle mi spočítala 10 000UI

Tak pochopitelně záleží na vstupní a výstupní zadané hodnotě a čase za který stav chcete srovnat, ale co mám klienty tak berou běžně dvoj až čtyřnásobek. Dejte sem pro jistotu na tu kalkulačku link ať mohu posoudit co je zač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2021 6:48 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Tak pochopitelně záleží na vstupní a výstupní zadané hodnotě a čase za který stav chcete srovnat, ale co mám klienty tak berou běžně dvoj až čtyřnásobek. Dejte sem pro jistotu na tu kalkulačku link ať mohu posoudit co je zač.

Jedná se o tuto kalkulačku:

https://www.grassrootshealth.net/project/dcalculator/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2021 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
masek píše:

Ta je dobrá, tedy asi by jste to měl mít správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 5:30 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
koukal sem na to mitosynergy, někomu to prý hodně pomáhá dostat se z docela závažných stavů. právě přes měď a buněčné dýchání. zajímavý doplněk. nicméně co tedy vede k tomu stavu, kdy tělo nemá měď, buňky nedýchají, špatně se přenáší kyslík a člověka "vyléčí" mitosynergy ? díky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
koukal sem na to mitosynergy, někomu to prý hodně pomáhá dostat se z docela závažných stavů. právě přes měď a buněčné dýchání. zajímavý doplněk. nicméně co tedy vede k tomu stavu, kdy tělo nemá měď, buňky nedýchají, špatně se přenáší kyslík a člověka "vyléčí" mitosynergy ? díky..

K poškození hospodaření s mědí v těle vede stres který silně snižuje hladinu ceruloplazminu. Pak se bez tohoto vazebného proteinu není měď schopna navázat a stát se aktivní, naopak se deponuje v orgánech, většinou v játrech a chová se v těle jako těžký kov způsobující otravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 6:03 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
dobře a toto způsobuje špatný přenos kyslíku , tělu chybí kyslík? počítám, že omezení stresu asi pomůže jako jediné, stravovací nývyky tedy budou vedlejší. a ten ceruloplazmin se asi suplementovat nedá že.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měď
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 6:12 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="masek":27ba9spq]Dávkuju aktuálně 10 000 UI D3 denně a k tomu 200mcg K2. + Mito měď. Retinolu jsem měl nadbytek,tak ho zatim neřeším.[/quote:27ba9spq]
Co jsem vyčetl, tak doporučení je brát radši cca 200mcg K2 (MK-7) na každých 5000 IU vitamínu D, takže pokud nemáte K ve stravě, tak buď přidejte K nebo si hlídejte vápník.

Co se týče retinolu, tak jako celkem zřetelný indikátor mám tresčí

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz