Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 2:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 5:47 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
pane Jardo (i ostatní) co říkáte na tento přípravek? http://www.svetkrmiv.cz/ostatni-zvirata ... 3e-sol-1l/ Před pár lety jsem dostal od jedné detoxikační poradkyně, co měří parazity v malé lahvičce tento roztok a užíval jsem ho, žádné problémy jsem nezaznamenal. Teď když se na to dívám tak mě trošku odrazuje ten vysoký obsah vitamínu A. Bylo by vhodné si takto doplňovat A,D,E ? Když by člověk si dal např. obden nebo jednou za pár dní půl kávové lžičky? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Iva0111 píše:
Dobrý deň,pán Jardo, rada by som sa opýtala: kúpila som si u vás citrát magneziový, kurkumín,lecitín a piperin, tak sa chcem opýtať či robím lipoz.vit. C správne : 20 g lecitinu,16g kys.askorbovej,2g citrát vápnika,1g citrát horčíka,2 g kurkuminu a trošku piperinu a dokopy je to 400 ml celkový objem. Môže to tak byť? Nebijú sa to C,Mg a Ca ? Alebo by ste mi doporučili iný pomer ?
ďakujem

To snad ani nemůže fungovat, mělo by se vám to srazit, chlorid hořčíku mě to vždy srazil a ani to nešlo použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Podla tohto, to domace vyrabanie Liposomu vitaminu C, spolu s lecitinom a ultrazvukom, nefunguje
http://www.peakenergy.com/articles/nh20 ... nutrients/

Pise tam, ze to vyprodukovalo 0 liposomov vitaminu C, teda slovom, ziaden.
Podvod, alebo realita?

Tak názorů že to funguje, nebo nefunguje najdete na netu docela dost, ovšem nikde není popsán jednoznačně a věrohodně mechanizmus jak ty informace rozlišit, tedy je otázkou zda jim je člověk ochoten naslouchat a vyzkoušet si na vlastním těle jak to tedy vůbec je, nebo prostě jenom věří a nic raději zkoušet nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mikah píše:
Pane Jardo,chystám se od vás koupit citrát hořečnatý i chlorid hořečnatý. Dá se chlorid aplikovat nějak jinak než koupelí? Třeba nanesením na kůži? Jaké dávky bych měl brát,když jsem vitarián a každý den si mixuji divokou zeleninu? A jsou tyto dvě látky v organické formě? Dokáže je naše tělo využít bez toho aniž, by se tyto minerály usazovaly? Děkuji za odpověď.

Chlorid se dá aplikovat pomocí mazání, to jsem zde již mnohokrát psal. Dávkování do stavu průjmu a pak trochu ubrat. Organické pochopitelně nejsou a v těle se neusazují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
pane Jardo (i ostatní) co říkáte na tento přípravek? http://www.svetkrmiv.cz/ostatni-zvirata ... 3e-sol-1l/ Před pár lety jsem dostal od jedné detoxikační poradkyně, co měří parazity v malé lahvičce tento roztok a užíval jsem ho, žádné problémy jsem nezaznamenal. Teď když se na to dívám tak mě trošku odrazuje ten vysoký obsah vitamínu A. Bylo by vhodné si takto doplňovat A,D,E ? Když by člověk si dal např. obden nebo jednou za pár dní půl kávové lžičky? Děkuji.

Na to nedovedu odpovědět, netuším jaké konkrétní varianty látek tam jsou a zda to je tedy vůbec pro člověka vhodné. Jinak ten poměr A:D je dobrý tedy by to vadit v rozumné dávce podle všeho nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2016 3:24 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Informacie o stratach vitaminov pri priprave pokrmov:

https://is.muni.cz/el/1451/podzim2004/T ... eminar.txt

V subore komplexne informacie o roznych mineraloch.


Přílohy:
CPO-8_Mineralni_latky,_str_202-236.pdf [805.59 KiB]
645 krát

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Informacie o stratach vitaminov pri priprave pokrmov:

https://is.muni.cz/el/1451/podzim2004/T ... eminar.txt

V subore komplexne informacie o roznych mineraloch.

Zajímavé in formace, které by si měl každý prohlédnout a vyvodit z nich závěry pro své stravování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: decolen
PříspěvekNapsal: pon kvě 30, 2016 5:33 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den zajímalo by mě co si myslíte o složení decolenu, Mělo by být čistě přírodní. Má působit na zpevnění prsou. Složení
Denní dávka obsahuje/ hmot./ 1 tbl. % DRHP*
Chmel otáčivý (Humulus lupus) extrakt 100,0 mg -
Beta-sitosterol 35-45% 100,0 mg -
Semínka z vinných hroznů extrakt 50,0 mg -
Sója extrakt 40% 30,0 mg -
Len setý (Linum usitatissimum) extrakt 30,0 mg -
Vitamin D2 5,0 µg
Vitamin D3 5,0 µg

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2016 8:57 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2016 8:52 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den Jardo,
jaký máte názor na tento multivitamín a popřípadě na další výrobky od Garden of Life?
www.lifeway.cz/Garden-of-Life/RAW-vitam ... de-RAW-ONE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Regenerace těla po nedostatku vit. D
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2016 3:12 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Dobrý den,

regeneruji své tělo po nedostatku vit. D ( prostě jsem nebyl na slunku, na tom nemůžu nic popřít). A můj lékař mi doporučil B-komplex, hořčík a zinek. Problém je v tom že když si dám zinek citrát 25mg + 3mg B6, mám sucho v puse. Napadá mě jestli mě nedošla měď ale ta by tohle dělat neměla a navíc ta dávka je malá a beru ju teprve 14 dní.

Něco podobného mě už udělal hořčík ( dával jsem si chlorid hořečnatý (velkou čajovou lžičku)+ b6 do pití a pil celý den a koupele v tom chloridu na nohy, a za chvíli jsem měl strašnou žízeň - bral jsem ho o měsíc dřív než ten zinek).

Chci se zeptat jestli nemám zkusit jiný druh zinku ? nebo co by se dalo udělat abych mohl brát aspoň těch 25mg bez toho aby mi tohle dělalo. Nejde mě ani tak o to že mám sucho v puse ale o to abych nezpůsoboval ještě větší problém jinde.

Děkuji mnohokrát za nápady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: decolen
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2016 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den zajímalo by mě co si myslíte o složení decolenu, Mělo by být čistě přírodní. Má působit na zpevnění prsou. Složení
Denní dávka obsahuje/ hmot./ 1 tbl. % DRHP*
Chmel otáčivý (Humulus lupus) extrakt 100,0 mg -
Beta-sitosterol 35-45% 100,0 mg -
Semínka z vinných hroznů extrakt 50,0 mg -
Sója extrakt 40% 30,0 mg -
Len setý (Linum usitatissimum) extrakt 30,0 mg -
Vitamin D2 5,0 µg
Vitamin D3 5,0 µg

děkuji

Tak bude to zvyšovat estradiol, tedy by to fungovat mohlo, nicméně ten zase může zhoršovat záněty a o ty většina lidí moc nestojí, tedy je otázkou co upřednostníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2016 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Alexandr píše:
Dobrý den Jardo,
jaký máte názor na tento multivitamín a popřípadě na další výrobky od Garden of Life?
http://www.lifeway.cz/Garden-of-Life/RA ... de-RAW-ONE

Já jsem zde již mnohokrát psal, že jakékoliv multi je vždy na prd, protože stále dodáváte něčeho moc a něčeho málo, tedy se tím zpravidla řeší jediný problém a to je zisk výrobce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2016 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Dobrý den,

regeneruji své tělo po nedostatku vit. D ( prostě jsem nebyl na slunku, na tom nemůžu nic popřít). A můj lékař mi doporučil B-komplex, hořčík a zinek. Problém je v tom že když si dám zinek citrát 25mg + 3mg B6, mám sucho v puse. Napadá mě jestli mě nedošla měď ale ta by tohle dělat neměla a navíc ta dávka je malá a beru ju teprve 14 dní.

Něco podobného mě už udělal hořčík ( dával jsem si chlorid hořečnatý (velkou čajovou lžičku)+ b6 do pití a pil celý den a koupele v tom chloridu na nohy, a za chvíli jsem měl strašnou žízeň - bral jsem ho o měsíc dřív než ten zinek).

Chci se zeptat jestli nemám zkusit jiný druh zinku ? nebo co by se dalo udělat abych mohl brát aspoň těch 25mg bez toho aby mi tohle dělalo. Nejde mě ani tak o to že mám sucho v puse ale o to abych nezpůsoboval ještě větší problém jinde.

Děkuji mnohokrát za nápady

No to bych tedy řešil zcela jinak, prostě si dojděte do laborky tam si nechte z krve udělat zinek, měď a ceruloplazmin a dle výsledků můžete řešit, jinak je to blbost a metoda pokus omyl, což k cíli nevede. Jinak vůbec nechápu jakou to má souvislost v vitamínem D a pokud jde o hořčík ten se předávkovat prakticky nedá, to by vám pak spadl tlak a to uvidíte snadno že se motáte jak nudle v bandasce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 28, 2016 9:06 am 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Jarda píše:
No to bych tedy řešil zcela jinak, prostě si dojděte do laborky tam si nechte z krve udělat zinek, měď a ceruloplazmin a dle výsledků můžete řešit, jinak je to blbost a metoda pokus omyl, což k cíli nevede. Jinak vůbec nechápu jakou to má souvislost v vitamínem D a pokud jde o hořčík ten se předávkovat prakticky nedá, to by vám pak spadl tlak a to uvidíte snadno že se motáte jak nudle v bandasce.

Takže už mám výsledky z laborky ..... chybí mi jak zinek, tak i vitamín A ..... co se týká zinku říkáte že ho máme brát nalačno, ale ty křeče v žaludku ze zinku jsou trochu moc, takže jsem si k tomu přidal b-komplex a už ty křeče nemám. Jak dlouho mám dát tomu zinku s tím b-komplexem než se vstřebá (tedy než můžu znovu jíst) ? Slyšel jsem že b6 v tom b-komplexu zvýší vsřebávání ale jak moc ho sníží přítomnost toho Bčka ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2016 1:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 22, 2012 11:53 am
Příspěvky: 4
Dobrý deň
mám otázku ohľadne dlhodobého doplňovania horčíka. Už 4 roky dodávam horčík vo forme chloridu horečnatého, po zrovnaní deficitu z 18gramov dlhodobo užívam cca 5gramov chloridu horečnatého (120mg/g*5g=600mg čistého horčíka). Podľa cronometra denne v strave dodávam pribliźne 1000mg vápnika a 300mg horčíka. Keď si to vezmem z dlhodobého hľadiska, každý deň dodám celkom 600+300=900mg čistého horčíka. Oproti tomu príjem vápnika je okolo 1000mg. Pomer medzi nimi by mal byť 1:2 no môj pomer je 0,9:1 čo nie je asi moc dobre. Podľa vlasovej analýzy mám Vápnik +116%, Horčík -63% (Ca/MG +856%). Môžete mi prosím poradiť, či mám niečo upraviť? ďakujem \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz