Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 3:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ahojte....
Sestra bola včera zbierať bazu tam, kde som ja minulý rok bazu zbieral tiež, a kusol ma tam kliešť infikovaný boreliózou (a prešiel som si "hororom", keď som 30 dní bral 4násobnú dávku antibiotík, fyzicky som sa držal, bolo to ale veľmi ťažké pre psychiku...).
NEVEDEL SOM, že šla zbierať bazu......A EŠTE K TOMU NA TO ISTÉ MIESTO. Keby som to vedel, NEDOPUSTIL BY SOM TO, nepustil by som ju tam...
Na rozdiel odo mňa mala dlhé rukávy a dlhé nohavice... Ale aj tak sa jej kliešť dostal až do oblasti slabín....PARCHANT JEDEN (!!!!!!!)
...Ako som sa dočítal na jednej stránke, tak asi u 50% ľudí sa borelióza NEPREJAVUJE tým zväčšujúcim sa fľakom na pokožke v miestne pichnutia.....

Preto sa pýtam : MÁ MOJA SESTRA napr. do týždňa nasadiť antibiotiká (do týždňa bude vedieť na 50% /keď sa fľak neukáže/ alebo na 100%, či tú boreliózu má...) ?? ....... V tej oblasti kde rastie baza je len 5 stromov, a plno kríkov... Je celkom možné, že boreliózou tam bude infikovaná väčšina kliešťov, ale je možné aj to, že menšina... Tak či tak, asi by mala začať brať antibiotiká, keďže žiadna iná NAOZAJ ÚČINNÁ liečba boreliózy neexistuje, že ??? .........
Akurát jej liečenie podporiť nejakými prípravkami (prírodnými) ešte....
...achh..... \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 8:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
Nowocayne,
nic se neboj, boreliozu jsem naprosto spolehlivě zlikvidoval pomocí MMS1 - protokol 1000 a prvních 14 dnů každý den asi tak půl hodiny jsem používal SuperRavoZapper.
Měl jsem borelli zalezlou v centrálním nervovém systému a tak rozjetou, že jsem dostal plný invalidní důchod. Jo, to nebyl život, ale peklo. Bolesti, přeludy a pod. Neuroložka byla natolik férová, že mi řekla, že se to nedá vyléčit, že se ataky budou vracet ve vlnách, takže se to dá potlačovat pomocí ATB, ale nevyléčí se to. Je to asi tři roky zpět.
Dnes už mám důchod starobní, jsem zdráv a vesel.
Takže hlavu vzhůru a směle do MMS1, nebo CDH, vždy aktivované kys. HCl. Co je vhodnější, se dá spolehlivě vytestovat na Oberonu.
No v každém případě zaberou obě varianty udělají svoji práci.
Asi tak v krátkosti.
Batles \":D\"


Naposledy upravil Batles dne pon srp 10, 2015 8:59 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 7:55 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Doporučil bych nepanikařit. Říká se, že 20% klíšťat je infikovaných. Takže bych si počkal na skvrnu. Nemyslím si, že 50% případů boreliózy by bylo bez ní.
Z druhé strany, kdyby měl brát ATB každý, kdo měl klíště...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Ahojte....
Sestra bola včera zbierať bazu tam, kde som ja minulý rok bazu zbieral tiež, a kusol ma tam kliešť infikovaný boreliózou (a prešiel som si "hororom", keď som 30 dní bral 4násobnú dávku antibiotík, fyzicky som sa držal, bolo to ale veľmi ťažké pre psychiku...).
NEVEDEL SOM, že šla zbierať bazu......A EŠTE K TOMU NA TO ISTÉ MIESTO. Keby som to vedel, NEDOPUSTIL BY SOM TO, nepustil by som ju tam...
Na rozdiel odo mňa mala dlhé rukávy a dlhé nohavice... Ale aj tak sa jej kliešť dostal až do oblasti slabín....PARCHANT JEDEN (!!!!!!!)
...Ako som sa dočítal na jednej stránke, tak asi u 50% ľudí sa borelióza NEPREJAVUJE tým zväčšujúcim sa fľakom na pokožke v miestne pichnutia.....

Preto sa pýtam : MÁ MOJA SESTRA napr. do týždňa nasadiť antibiotiká (do týždňa bude vedieť na 50% /keď sa fľak neukáže/ alebo na 100%, či tú boreliózu má...) ?? ....... V tej oblasti kde rastie baza je len 5 stromov, a plno kríkov... Je celkom možné, že boreliózou tam bude infikovaná väčšina kliešťov, ale je možné aj to, že menšina... Tak či tak, asi by mala začať brať antibiotiká, keďže žiadna iná NAOZAJ ÚČINNÁ liečba boreliózy neexistuje, že ??? .........
Akurát jej liečenie podporiť nejakými prípravkami (prírodnými) ešte....
...achh..... \":(\"

Asi bych nepanikařil, většinou se flek ukáže a pak máte stále celkem dost času na nasazení antibiotik. Také to třeba zvládne její imunita přímo, ne každý má problém po kousnutí infikovaným klíštětem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 6:51 pm 
Offline

Registrován: stř čer 12, 2013 5:29 pm
Příspěvky: 2
Dobry den Vsem, nikdy by me nenapadlo ze sem budu psat za techto okolnosti. Je to jiz asi pul roku co jsem objevil tento skvely server a co se postupne ucim nove veci. Procetl jsem ho krizem krazem. Nejdrive jsem zacal šankaprakšalánou diky ktere jsem zjistil ze obsah meho zaludku neni obvyklich 1,5 az 2 litry ale plne 3. Nejakym nedopatrenim jsem si spatne spocital obsah hrnce se slanou vodou, tak jsem si dlouho myslel ze jsem to cele zvladl jen s 4,5 litry jenze ono tech litru bylo devet. Hnusna slana voda, na ucinek jsem necekal onech kyzenych 10 minut, ale minut 50 no abych to zkratil nakonec vse dobre dopadlo. Pak prisel irigator a probehlo par klistyru a od te doby se snazim konzumovat vetsinou zivou stravu coz se ne vzdy dari na sto procent, presto delam co muzu. Ted se chystam na jatra. Proc o tom vsem pisu a nevrhnu se rovnou na onu boreliozu, sam nevim asi to je podekovani za to ze nekdo dela tuto skvelou praci a radi lidem jak si pomoci a zmenit svuj zivot, Diky.
Tak a ted uz pomalu k tomu co se stalo, asi tak pred 3 mesici jsem prestal kourit a zacal behat u nas v parku a k tomu pridal vsemozne cviceni kde jinde nez v trave. Uz nevim jak je to dlouho, mozna 14 dni co jsem objevil na boku cerveny ovalny flek, ktery trochu svedi a zvetsuje se. Ted ma 12cm na delku. Je presne v mistech, kteremu se u chlapu rika pneumatika, kterou se pomoci stravy a sportu snazim dostat pryc. Zasel jsem k doktorce abych za 30 korun zjistil co to mam a jak se to jmenuje, rekla ze to s nejvetsi pravdepodobnosti borelioza je a predepsala me antibiotika. A to je duvod proc sem pisu. V prubehu zivota jsem se dozvedel ze antibiotika jsou ne vzdy to nejlepsi reseni spise naopak. Moje otazka je, jak na boreliozu bez antibiotik. Dekuji Vsem za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Neváhej ani na chvilku a dej si je /ATB/. Navíc budeš pravděpodobně potřebovat víc, než ti předepsala doktorka.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 5:50 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak s tím bych souhlasil a až je dobereš tak nezapomeň pořádně nakopnout střevní floru ať se ti nerozjede kvasinka.Jinak co bych ti k tomu doporučil jsou kapky dubovky od dedekkorenar.cz a mazat klidně každou hodinu.Já je používám na všechny štípance a druhej den už tam nemám ani stopy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 5:52 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
http://www.alternamedica.cz/alternamedi ... RK-DUBOVKY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2013 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mr.marty píše:
Dobry den Vsem, nikdy by me nenapadlo ze sem budu psat za techto okolnosti. Je to jiz asi pul roku co jsem objevil tento skvely server a co se postupne ucim nove veci. Procetl jsem ho krizem krazem. Nejdrive jsem zacal šankaprakšalánou diky ktere jsem zjistil ze obsah meho zaludku neni obvyklich 1,5 az 2 litry ale plne 3. Nejakym nedopatrenim jsem si spatne spocital obsah hrnce se slanou vodou, tak jsem si dlouho myslel ze jsem to cele zvladl jen s 4,5 litry jenze ono tech litru bylo devet. Hnusna slana voda, na ucinek jsem necekal onech kyzenych 10 minut, ale minut 50 no abych to zkratil nakonec vse dobre dopadlo. Pak prisel irigator a probehlo par klistyru a od te doby se snazim konzumovat vetsinou zivou stravu coz se ne vzdy dari na sto procent, presto delam co muzu. Ted se chystam na jatra. Proc o tom vsem pisu a nevrhnu se rovnou na onu boreliozu, sam nevim asi to je podekovani za to ze nekdo dela tuto skvelou praci a radi lidem jak si pomoci a zmenit svuj zivot, Diky.
Tak a ted uz pomalu k tomu co se stalo, asi tak pred 3 mesici jsem prestal kourit a zacal behat u nas v parku a k tomu pridal vsemozne cviceni kde jinde nez v trave. Uz nevim jak je to dlouho, mozna 14 dni co jsem objevil na boku cerveny ovalny flek, ktery trochu svedi a zvetsuje se. Ted ma 12cm na delku. Je presne v mistech, kteremu se u chlapu rika pneumatika, kterou se pomoci stravy a sportu snazim dostat pryc. Zasel jsem k doktorce abych za 30 korun zjistil co to mam a jak se to jmenuje, rekla ze to s nejvetsi pravdepodobnosti borelioza je a predepsala me antibiotika. A to je duvod proc sem pisu. V prubehu zivota jsem se dozvedel ze antibiotika jsou ne vzdy to nejlepsi reseni spise naopak. Moje otazka je, jak na boreliozu bez antibiotik. Dekuji Vsem za odpovedi.

Zde opravdu neváhejte a antibiotika berte, jde o uměle vypěstované svinstvo, které je po zmizení fleku prakticky neléčitelné, čili určitě důkladně vypráškovat a souběžně berte velká množství laktobacilů na udržení a obnovení střevní mikroflóry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 9:05 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Před 13ti dny jsem měla poprvé klíště. Řádně vytáhla, vyčistila jodisolem, mazala KS a antibakteriální mastí. KS jsem si dávala každý den 1dcl. Ale již čtvrtý den mám hroznou únavu a bolí mě hlava. V práci jen sedím jako řepa, přijdu domu a jen ležím nebo spím. Erytherm nemám žádný. Mohou tohle být příznaky boreliozy? Nevím, co mám dělat. Když půjdu k obvodní, tak nevím co se mnou udělá. Prý se testy dělají až po 6ti týdnech od kousnutí. Nevím, jestli si mám sehnat a začít brát antibiotika, když nevím, zda je to borelioza nebo jiná koinfekce. Mám počkat až na výsledky? Ale to by pak znamenalo 6týdnů + 2týdny než přijdou výsledky 8týdnů dohromady než by se začalo případnou léčbou, kdyby byla prokázána borelioza. Není to už pozdě? Může se erytherm objevit i několik týdnů po kousnutí? Nebo co když se mi neobjeví vůbec. Furt se prohlížím jako blbec. Ale momentálně mám problém dojít i na autobus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 12:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Před 13ti dny jsem měla poprvé klíště. Řádně vytáhla, vyčistila jodisolem, mazala KS a antibakteriální mastí. KS jsem si dávala každý den 1dcl. Ale již čtvrtý den mám hroznou únavu a bolí mě hlava. V práci jen sedím jako řepa, přijdu domu a jen ležím nebo spím. Erytherm nemám žádný. Mohou tohle být příznaky boreliozy? Nevím, co mám dělat. Když půjdu k obvodní, tak nevím co se mnou udělá. Prý se testy dělají až po 6ti týdnech od kousnutí. Nevím, jestli si mám sehnat a začít brát antibiotika, když nevím, zda je to borelioza nebo jiná koinfekce. Mám počkat až na výsledky? Ale to by pak znamenalo 6týdnů + 2týdny než přijdou výsledky 8týdnů dohromady než by se začalo případnou léčbou, kdyby byla prokázána borelioza. Není to už pozdě? Může se erytherm objevit i několik týdnů po kousnutí? Nebo co když se mi neobjeví vůbec. Furt se prohlížím jako blbec. Ale momentálně mám problém dojít i na autobus.

To nevypadá na běžné projevy boreliózy, osobně bych si dovolil to odhadnout spíše na velký strach z nemoci, který tělo doslova energeticky vysaje a pak se není čemu divit. Většina lidí se boreliózy zbaví nikoliv léčbou, ale až po srovnání imunity a tu si nyní tím stresem právě likvidujete. Mnoho možností nemáte, buď ta antibiotika a dost silná a nasadit pouze do 8 dní od vzniku infekce, což je asi pozdě a preventivní opaření tedy patrně padají, nebo maximalizovat imunitu a to musíte být nad věcí, kvalitní strava a dostatek odpočinku. Dejte tomu trochu času, nebo můžete otravovat lékaře, ať se nějak vyjádří, případně provede testy na jiné infekce, které také přicházení v úvahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 11:33 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
dcera měla již několik klíšťat a po každém jí zůstavá pupínek, který někdy i svědí, už jsem kvůli tomu byla i u doktorky a ne jednou, protože jeden kousanec má dokonce už asi rok a doktorka nám na to vždy doporučila nějakou mast, o boreliózu prý nejde, pouze horší hojení. Mě už to přijde trochu divný, zkoušela jsem kde co, jodisol, potírat MMS, apod. ale pupínky se pouze někdy viditelně vyhladí a někdy zase objeví a zčervenají, dcerka to občas i rozškrábne, někdy svědí, někdy ne. Máte někdo podobnou zkušenost a nápad co s tím? Taky by asi nebyly od věci krevní testy, pro jistotu. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Borelioza
PříspěvekNapsal: ned zář 08, 2013 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,
dcera měla již několik klíšťat a po každém jí zůstavá pupínek, který někdy i svědí, už jsem kvůli tomu byla i u doktorky a ne jednou, protože jeden kousanec má dokonce už asi rok a doktorka nám na to vždy doporučila nějakou mast, o boreliózu prý nejde, pouze horší hojení. Mě už to přijde trochu divný, zkoušela jsem kde co, jodisol, potírat MMS, apod. ale pupínky se pouze někdy viditelně vyhladí a někdy zase objeví a zčervenají, dcerka to občas i rozškrábne, někdy svědí, někdy ne. Máte někdo podobnou zkušenost a nápad co s tím? Taky by asi nebyly od věci krevní testy, pro jistotu. Díky

Tam může být mnoho důvodů proč tělo takto reaguje, ale ten test by na škodu určitě nebyl, zvláště při opakované reakci na kousnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: borelióza
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 12:20 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
Zdravím, chtěla bych se zeptat, může přetrvávat borelioza i po 20 letech, mam stále velké bolesti kloubů, a také již po operaci kolena a kotníku. Jsem léčena na RA, ale bolesti svalů a kloubů přetrvávají, stále jsem unavená a chce se mi spát. Můžete mi prosím vás poradit co s tím. Děkuji všem za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: borelióza
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2014 10:34 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="sawe":ksid3lrx]Zdravím, chtěla bych se zeptat, může přetrvávat borelioza i po 20 letech, mam stále velké bolesti kloubů, a také již po operaci kolena a kotníku. Jsem léčena na RA, ale bolesti svalů a kloubů přetrvávají, stále jsem unavená a chce se mi spát. Můžete mi prosím vás poradit co s tím. Děkuji všem za odpovědi.[/quote:ksid3lrx]
sawe ::

Naposledy upravil fox dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
p=59814&


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 219 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz