Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Extrémní pocení dlaní
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Honza92 píše:
Ahoj, zkoušel jsem vyhledat, jestli už se to tady neřešilo, ale nenašel jsem nic přímo o dlaních. Velmi se mi potí dlaně a chodidla (ty tolik nevadí). V podstatě jediný moment ve dne, kdy mám ruce suché je ihned po probuzení. Jakmile vstanu a začnu nový den, ruce "najedou" do svého režimu a potí se o sto šest. Potí se stále, někdy je to lepší, někdy horší. Právě dnes se ruce potily extrémně. Zrovna teď, zatímco píšu tuhle zprávu je mám stále velmi vlhké a musím je každou chvíli otírat. Každopádně to vůbec nepomáhá a přijde mi, že jediné místo na mém těle kde se potím opravdu bez přestání jsou právě dlaně...

Hodně mě to omezuje v sociálním životě, ale např. i při sportu. Ovšem u sportu bych to ještě pochopil. Budu velmi vděčný za jakoukoli radu, která by mně mohla pomoci.

Mimo to co vám radí členka miram bych se určitě zaměřil na štítnou žlázu, která s pocením také hodně souvisí a pokud běží rychle je pocení dost extrémní, nicméně není na závadu, ba právě naopak. Tělo se pocením dobře čistí a třeba v sauně se zbavíte obrovského množství škodlivin. Nechte si laboratorně změřit TSH a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extrémní pocení
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2016 9:12 am 
Offline

Registrován: čtv čer 02, 2016 9:05 am
Příspěvky: 1
Dlaně se mi potili dlouho. Vyzkoušela jsem kde co a nakonec mi pomohla až iontoforéza Antipe. Poradila mi ji moje lékařka. Jsem ráda, že jsem na ni dala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extrémní pocení
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2016 12:39 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Emik píše:
Dlaně se mi potili dlouho. Vyzkoušela jsem kde co a nakonec mi pomohla až iontoforéza Antipe. Poradila mi ji moje lékařka. Jsem ráda, že jsem na ni dala.

Děkujeme za vložení nevyžádané reklamy, paní dealerko. \":D\" Dle mého názoru je přístroj iontoforéza Antipe jen obyčejný podvod. Nevěřím těmto "zázračným" přístrojům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2017 12:53 am 
Offline

Registrován: ned úno 26, 2017 12:25 am
Příspěvky: 1
Dobry den prajem,
rad by som poziadal o radu najme pana Jardu.
Mam problem s nadmernim potenim, takmer vzdy pri kazdej manualnej praci sa spotim az do nikty, takmer cele telo, a to nemusi byt ani extra namahava praca a ked si to porovnam s ostatnymi ktorymi pracujem ktory niesu poriadne ani ,,oroseny,,
Taktiez sa niekedy spotim len ked sa nachadzam v nejakej neprijemnej konverzacii s ludmi, zacnem sa potit z nicoho nic a to nemusi byt ani teplov kde sa nachadzam.

Dakujem za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2017 2:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
rene22 píše:
Dobry den prajem,
rad by som poziadal o radu najme pana Jardu.
Mam problem s nadmernim potenim, takmer vzdy pri kazdej manualnej praci sa spotim az do nikty, takmer cele telo, a to nemusi byt ani extra namahava praca a ked si to porovnam s ostatnymi ktorymi pracujem ktory niesu poriadne ani ,,oroseny,,
Taktiez sa niekedy spotim len ked sa nachadzam v nejakej neprijemnej konverzacii s ludmi, zacnem sa potit z nicoho nic a to nemusi byt ani teplov kde sa nachadzam.

Dakujem za rady

Projděte si celé vlákno, nemusel jste zakládat nové a pár možností zde najdete. Jinak osobně bych se soustředil na hladiny hormonů, protože pokud se potíte i v nějakých psychicky náročnějších situacích aniž by k tomu byl důvod patrně nestíhají nadledvinky a totéž může souviset i s vyšší námahou ke které je potřeba vyšší hladina kortizolu. Pokud není tělo schopno vytvořit kortizol, produkuje jako náhradní hormon adrenalin a ten nutí člověka na močení a u některých lidí zvyšuje pocení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 2:37 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Co si prosím Vás myslíte o přípravku driclor proti nadměrnému pocení? Kvůli pocení nemohu nosit normální oblečení, musím se pořád sprchovat....On ten driclor nějak asi zalepí ty potní žlázy, opravdu pomáhá. Ale bojím se, že to bude mít vedlejší účinky. V lékárně mi řekli, že se toho bát nemusím, že ten pot se dostane ven jinudy, že to nemusí být přes podpaždí. Je pravda, že se potím celá.

https://driclor.eu/nejcastejsi-otazky

Složení, účinné složky
20% hexahydrátu chloridu hlinitého Ph. Eur.(185 mg/ml), ethanol a čištěná voda.

Děkuji pane Jardo za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 6:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
[quote="krasnagadgetka":1ut7ktsn]Co si prosím Vás myslíte o přípravku driclor proti nadměrnému pocení? Kvůli pocení nemohu nosit normální oblečení, musím se pořád sprchovat....On ten driclor nějak asi zalepí ty potní žlázy, opravdu pomáhá. Ale bojím se, že to bude mít vedlejší účinky. V lékárně mi řekli, že se toho bát nemusím, že ten pot se dostane ven jinudy, že to nemusí být přes podpaždí. Je pravda, že se potím celá.

https://driclor.eu/nejcastejsi-otazky

Složení, účinné složky
20% hexahydrátu chloridu hlinitého Ph. Eur.(185 mg/ml), ethanol a čištěná voda.

Děkuji pane Jardo za info.[/quote:1ut7ktsn]
je to zbytecne drahe. tohle je za par korun a funguje stejne:
http://www.dubrava.cz/bytova-chemie/kos ... po-holeni/
v drogerii to stoji par korun a vydrzi velmi dlouho. osobne jsem pouzival a mam vyzkousene proti poceni v podpazi a proti zapachu funguje dokonale... staci namocit tu kostku a otrit ji do podpazi, nebo kam chcete
ale hlavne nemyslim ze nadmerne poceni je dobre resit timto zpusobem, ta pricina nekde je a lepsi ji najit. navic je v tech pripravcich hlinik a takto se vyborne dostane do tela a dost se veri tomu ze skodi - napriklad zpusobuje rakovinu. taky jsem mel a nedoporucuji. \</div

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Co si prosím Vás myslíte o přípravku driclor proti nadměrnému pocení? Kvůli pocení nemohu nosit normální oblečení, musím se pořád sprchovat....On ten driclor nějak asi zalepí ty potní žlázy, opravdu pomáhá. Ale bojím se, že to bude mít vedlejší účinky. V lékárně mi řekli, že se toho bát nemusím, že ten pot se dostane ven jinudy, že to nemusí být přes podpaždí. Je pravda, že se potím celá.

https://driclor.eu/nejcastejsi-otazky

Složení, účinné složky
20% hexahydrátu chloridu hlinitého Ph. Eur.(185 mg/ml), ethanol a čištěná voda.

Děkuji pane Jardo za info.

Pokud se člověk potí má k tomu tělo nějaký důvod a je naprostá blbost ten pot zatlačovat dovnitř, to je jako bránit se kadění a prostě v sobě uchovávat bordel. Musíte odstranit příčinu ne řešit důsledek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extrémní pocení
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 6:35 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Nadměrné pocení je často příznakem zaplísnění organismu přemnoženou candida albicans.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 11:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Pokud se člověk potí má k tomu tělo nějaký důvod a je naprostá blbost ten pot zatlačovat dovnitř, to je jako bránit se kadění a prostě v sobě uchovávat bordel. Musíte odstranit příčinu ne řešit důsledek.

A o jakou se jedná příčinu? Nebo jich bude víc? Mám kolem sebe hodně lidí, kteří se stravují daleko hůř a tolik se nepotí. :-O Hodně se potím ze stresu, s tím ani změna stravy nepomůže?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
A o jakou se jedná příčinu? Nebo jich bude víc? Mám kolem sebe hodně lidí, kteří se stravují daleko hůř a tolik se nepotí. :-O Hodně se potím ze stresu, s tím ani změna stravy nepomůže?
Děkuji.

Tak proč se ptáte když příčinu znáte, stres eliminujte a bude po pocení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2018 2:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak proč se ptáte když příčinu znáte, stres eliminujte a bude po pocení.

Mám kolem sebe hodně lidí, kteří se špatně stravují a jsou ve stresu a nepotí se. Proč tedy já ano?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2018 2:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Co si pane Jardo myslíte o tom kamenci? Je nebezpečné jeho užívání?

Na internetu píší, že potasium alum i ammonium alum jsou sloučeniny hliníku, které by měly být vlastně soli. Mají velkou molekulu, ta je větší než molekula kůže, takže se ta sůl nedostane dovnitř a reagujes potem jen na povrchu těla, takže je neškodná - narozdíl od aluminium hydrochloridu - který se dostane do těla a ucpává potní žlázy. - ten je v antiperspirantech, a deodorantech (komerčních).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2018 4:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Co si pane Jardo myslíte o tom kamenci? Je nebezpečné jeho užívání?

Na internetu píší, že potasium alum i ammonium alum jsou sloučeniny hliníku, které by měly být vlastně soli. Mají velkou molekulu, ta je větší než molekula kůže, takže se ta sůl nedostane dovnitř a reagujes potem jen na povrchu těla, takže je neškodná - narozdíl od aluminium hydrochloridu - který se dostane do těla a ucpává potní žlázy. - ten je v antiperspirantech, a deodorantech (komerčních).

U hliníku vám nikdo není schopen jednoznačně říci jak moc která forma škodí a je skoro jisté že většina evidentně škodí, tak proč si zahrávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadmerne potenie
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2018 11:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
U hliníku vám nikdo není schopen jednoznačně říci jak moc která forma škodí a je skoro jisté že většina evidentně škodí, tak proč si zahrávat.

Tak jsem našla nějakej jinej přípravek bez hliníku. Vyznáte se tu někdo v tom složení? Zdali neobsahuje jiné nebezpečné látky? Děkuji.

Složení:
Aqua (Deionized Water), Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Steareth-2, Steareth-21, Fatty Acids Group (F.A.G.®: Palmitic Acid, Stearic Acid, Oleic Acid, Linoleic Acid, N-(2-Hydroxyethyl) Hexadecanamide), Zinc Ricinoleate, Triethyl Citrate, PPG-25-Laureth-25, Benzyl Alcohol, Cyclomethicone, Glycosaminoglycans, Isoamyl Cocoate, Isoamyl Laurate, Linum Usitatissimum Seed Oil (Linseed Oil), Xanthan Gum, Olea Europaea Oil Unsaponifiables (Olea Europaea Oil (Olive Oil) Unsaponifiables), Farnesol, Theobroma Cacao Seed Butter (Cocoa Butter), Dimethiconol, Ethyl Linoleate, Parfum/ Profumo (Fragrance), Disodium EDTA, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil), Dehydroacetic Acid, Lecithin, BHT, Lysine, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid, Benzyl Salicylate, D-Limonene (Limonene), Alpha-Isomethyl Ionone (Alpha- Isomethylionone), Citronellol, Citral, Geraniol, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Anise Alcohol.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz