Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2020 9:16 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Zdravím,
už druhý rok se potýkám s nepříjemnou poruchou, která mi hodně snížila kvalitu života.
Prý Cerviko-Kraniální syndrom...
Poprvé se potíže projevily při četbě knihy, najednou mi začalo silně pískat v uchu a vzápětí úplně zalehlo. Za malou chvíli opět odlehlo. To samé se opakovalo opět za pár dní, ale tentokrát ucho přišlo k sobě až za dva dny. Tehdy se už projevilo nepříjemné ztuhnutí svalstva kolem krku a v ramenou, páteř ale bolestivá nebyla.
Rentgen neobjevil, kromě lehké skoliozy, "nic dramatického" slovy lékařky na neurologii. Prodělal jsem též vyšetření EMG, žádný problém, až na karpální tunel. Na mag. rezonanci mě odmítla poslat, že prý tam není kořenový problém.
Tlak mám normální.
Na ORL bylo konstatováno, že to bude nějaká nedokrevnost.
Rehabilitace přinášely spíše krátkodobé zhoršení, akupunktura měla reakci vždy zhruba po 24 hodinách, bolest hlavy, nebo zaléhání ucha. Nikdy ale současně. Po 5ti sezeních jsem akupunkturu ukončil, nic se nelepšilo.
Po půlroce pracovní neschopnosti se stav trochu ustálil, připisoval jsem to užívání bóru, který jsem v té době objevil a terapii Lakhovského přístrojem MWO. Nicméně jsem musel spát pouze na zádech s velkou citlivostí na vypodložení hlavy. Někdy jsem se budil s trnutím v šíji a pištěním v uších, musel jsem si zacvičit rehab. cviky a polknout Dorsiflex.
V létě se problém opět zhoršil, v té době jsem objevil ginko bilobu, která mi pomáhá výrazně omezit zaléhání uší, pískání samotné mi až tolik nevadí.
Nyní se problém opět zhoršil, jako minulé léto, mám dojem, že Ginko už tolik neúčinkuje...
Fyzioterapeut konstatoval, že blokády v krční páteři nejsou, nicméně zdvihače hlavy jsou ztuhlé "jako prase" a údajně můžou způsobovat reflexně ono zaléhání uší.
Nyní jsem zkoušel zázvor, který pištění v uších výrazně zhoršil, arniku, ale také zvýrazněné pískání.
Paradoxně malý "panáček" něčeho ostřejšího pomáhá. Jinak alkohol nepiji, jen příležitostně, nekouřím.
Užívám dlouhodobě Milgamu, hořčík, bór, vigantol, při zhoršení na noc dorziflex.
Zkoušel jsem i draslík a vit. E, ale bez efektu.
Vadí mi delší předklon a i jen krátký záklon.
Můžete poradit postup, který by vedl i k malému zlepšení?
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2020 6:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Zdravím,
už druhý rok se potýkám s nepříjemnou poruchou, která mi hodně snížila kvalitu života.
Prý Cerviko-Kraniální syndrom...
Poprvé se potíže projevily při četbě knihy, najednou mi začalo silně pískat v uchu a vzápětí úplně zalehlo. Za malou chvíli opět odlehlo. To samé se opakovalo opět za pár dní, ale tentokrát ucho přišlo k sobě až za dva dny. Tehdy se už projevilo nepříjemné ztuhnutí svalstva kolem krku a v ramenou, páteř ale bolestivá nebyla.
Rentgen neobjevil, kromě lehké skoliozy, "nic dramatického" slovy lékařky na neurologii. Prodělal jsem též vyšetření EMG, žádný problém, až na karpální tunel. Na mag. rezonanci mě odmítla poslat, že prý tam není kořenový problém.
Tlak mám normální.
Na ORL bylo konstatováno, že to bude nějaká nedokrevnost.
Rehabilitace přinášely spíše krátkodobé zhoršení, akupunktura měla reakci vždy zhruba po 24 hodinách, bolest hlavy, nebo zaléhání ucha. Nikdy ale současně. Po 5ti sezeních jsem akupunkturu ukončil, nic se nelepšilo.
Po půlroce pracovní neschopnosti se stav trochu ustálil, připisoval jsem to užívání bóru, který jsem v té době objevil a terapii Lakhovského přístrojem MWO. Nicméně jsem musel spát pouze na zádech s velkou citlivostí na vypodložení hlavy. Někdy jsem se budil s trnutím v šíji a pištěním v uších, musel jsem si zacvičit rehab. cviky a polknout Dorsiflex.
V létě se problém opět zhoršil, v té době jsem objevil ginko bilobu, která mi pomáhá výrazně omezit zaléhání uší, pískání samotné mi až tolik nevadí.
Nyní se problém opět zhoršil, jako minulé léto, mám dojem, že Ginko už tolik neúčinkuje...
Fyzioterapeut konstatoval, že blokády v krční páteři nejsou, nicméně zdvihače hlavy jsou ztuhlé "jako prase" a údajně můžou způsobovat reflexně ono zaléhání uší.
Nyní jsem zkoušel zázvor, který pištění v uších výrazně zhoršil, arniku, ale také zvýrazněné pískání.
Paradoxně malý "panáček" něčeho ostřejšího pomáhá. Jinak alkohol nepiji, jen příležitostně, nekouřím.
Užívám dlouhodobě Milgamu, hořčík, bór, vigantol, při zhoršení na noc dorziflex.
Zkoušel jsem i draslík a vit. E, ale bez efektu.
Vadí mi delší předklon a i jen krátký záklon.
Můžete poradit postup, který by vedl i k malému zlepšení?
Děkuji!

Sice píšete že berete hořčík, ovšem tady by to chtělo se pohybovat v nějakém exaktním postupu tedy znát jeho reálný stav. Nechte si někde udělat hořčík v erytrocytech dělá to pokud vím fakultní Hradec a Spadia lab Ostrava která má po republice celkem širokou síť odběroven. Jako obklad na ten krk bych vyzkoušel ricinový olej a patrně by bylo vhodné dodat křemík formou přesličkového čaje ten silně stahuje vápník z měkkých tkání tedy i ten by mohl pomoci. Určitou úlevu by mohla dát i Godzila, tedy přiložení elektrod se slabým stejnosměrným proudem a pokud návod nenajdete tak mě napište do emailu já vám ho pošlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2020 5:45 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Děkuji za odpověď, mám tu kompletní laborku z března: S_Hořčík: 1,03 mmol/l, je v "bílých" číslech.
V "červených" mám S_Alt: 0,99 µkat/l, S_cholesterol: 7,56 mmol/l, S_vitamin D celkový 26,9 nmol/l, S_Borrelia IgG: 1,43 arb.j.
Té borélie si prý nemám všímat, může ji prý simulovat i revmatismus.
Děkuji Vám za vše, co pro lidi děláte, vážím si toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2020 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="rokony":14q7gvjd]Děkuji za odpověď, mám tu kompletní laborku z března: S_Hořčík: 1,03 mmol/l, je v "bílých" číslech.
V "[b:14q7gvjd]červených[/b:14q7gvjd]" mám S_Alt: 0,99 µkat/l, S_cholesterol: 7,56 mmol/l, S_vitamin D celkový 26,9 nmol/l, S_Borrelia IgG: 1,43 arb.j.
Té borélie si prý nemám všímat, může ji prý simulovat i revmatismus.
Děkuji Vám za vše, co pro lidi děláte, vážím si toho.[/quote:14q7gvjd]
Hořčík z krve vám o stavu hořčíku mnoho nepoví, právě proto jsem vám psal o tom vyšetření z erytrocytů, cholesterol ukazuje zánět a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2020 11:41 am 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Děkuji Vám,
teď pojedu ještě na dovolenou, takže testy budu řešit až po příjezdu.

Chtěl jsem se ale poradit, jak vyloučit případnou histaminovou, nebo autoimunitní reakci.
Tuhnutí svalů je totiž spojeno s jejich pálením a neomezuje se pouze na oblast šíje, ale vyskytuje se i v lýtkách a obličeji. Proto si nemyslím, že by šlo o problém s krční páteří, protože páteř samotná nebolí.
Všiml jsem si i poněkud rozostřeného zraku v průběhu zhoršení. O zvonění a zaléhání uší jsem se také již výše zmínil

Jak jsem už psal, domníval jsem se původně, že jde o problém s prokrvením, protože ginko biloba, roztahující cévy, pomáhá zmírnit zaléhání uší, jenže naopak jiné bylinky, které by měly fungovat také tak, situaci naopak výrazně a rychle zhoršují.
Výrazné a rychlé zhoršení (v řádu minut) po zázvoru a arnice, také po nikotinu (jsem nekuřák, ale byl jsem pozván na doutník) a červeném víně.
Po pivu žádná reakce, káva také v pohodě, ale po pice se sýrem celou noc ztuhnutí a hrozného pískání v uších. Pica byla k večeři, na oběd jsme si ohřáli na výletě trenčanský párek s fazolí. Jedno z těchto jídel mám v podezření.
Druhý den po špekáčku relativně dobrý spánek.

Právě ta reakce na víno mě vedla k podezření na histamin, protože jsem tu četl o Vašem testu červeným vínem.
Existují ještě jiné podobné laické testy, které by mi pomohly odhalit původ mých potíží?

Ještě dodám, že tabletky Xyzalu (proti alergiím) žádnou pozorovatelnou úlevu nepřinášejí.

Děkuji předem za vaši laskavou pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2020 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Děkuji Vám,
teď pojedu ještě na dovolenou, takže testy budu řešit až po příjezdu.

Chtěl jsem se ale poradit, jak vyloučit případnou histaminovou, nebo autoimunitní reakci.
Tuhnutí svalů je totiž spojeno s jejich pálením a neomezuje se pouze na oblast šíje, ale vyskytuje se i v lýtkách a obličeji. Proto si nemyslím, že by šlo o problém s krční páteří, protože páteř samotná nebolí.
Všiml jsem si i poněkud rozostřeného zraku v průběhu zhoršení. O zvonění a zaléhání uší jsem se také již výše zmínil

Jak jsem už psal, domníval jsem se původně, že jde o problém s prokrvením, protože ginko biloba, roztahující cévy, pomáhá zmírnit zaléhání uší, jenže naopak jiné bylinky, které by měly fungovat také tak, situaci naopak výrazně a rychle zhoršují.
Výrazné a rychlé zhoršení (v řádu minut) po zázvoru a arnice, také po nikotinu (jsem nekuřák, ale byl jsem pozván na doutník) a červeném víně.
Po pivu žádná reakce, káva také v pohodě, ale po pice se sýrem celou noc ztuhnutí a hrozného pískání v uších. Pica byla k večeři, na oběd jsme si ohřáli na výletě trenčanský párek s fazolí. Jedno z těchto jídel mám v podezření.
Druhý den po špekáčku relativně dobrý spánek.

Právě ta reakce na víno mě vedla k podezření na histamin, protože jsem tu četl o Vašem testu červeným vínem.
Existují ještě jiné podobné laické testy, které by mi pomohly odhalit původ mých potíží?

Ještě dodám, že tabletky Xyzalu (proti alergiím) žádnou pozorovatelnou úlevu nepřinášejí.

Děkuji předem za vaši laskavou pomoc.

Obecně nejtvrději reaguje histaminik na červené víno, dlouho zrající sýr a konzervované rybičky, někdo na tonik a další šméčka. Pochopitelně pokud je podezření nejednodušší je jako samoplátce dojít do laboratoře a nechat si ten test udělat, což není problém. Případně můžete vyzkoušet následující postup:
Složky
2 lžíce hydrogenuhličitanu sodného bez hliníku
1 polévková lžíce hydrogenuhličitanu draselného ve slušné kvalitě
Postup
1. Dobře promíchejte, vložte směs do vzduchotěsné nádoby na vzduchu nasaje vodu a tvrdne.
2. Vezměte ½ lžičky zcela rozpuštěné v teplé vodě.
3. Příznaky by měly být vyřešeny poměrně rychle.
4. Druhá dávka může být užita o 20-30 minut později, pokud symptomy nebyly zcela vyřešeny. Neopakujte po dobu 24 hodin.
5. Přírodní směs antihistaminika může být také rozetřena na kůži a ponechána.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 5:56 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Takže se histaminová nesnášenlivost nepotvrdila, Vaše směs, ani Daosin nezabraly.
Navíc jsem si uvědomil, že každému zhoršení předcházela koupel v bazénu a v potoce, ovšem jen nohy, jelikož namočit si do studené vody záda si už nějakou dobu netroufám, ale i přesto tělo reaguje.
Snažím se o zmírnění potíží protizánětlivými přípravky (Acylcofin) a na pískání a zaléhání v uších beru Tebokan. Na noc Sirdalud, ale je to svinstvo, dá se brát jen chvilku.
Největší potíže nastávají, jakmile si lehnu. Bolest a tlak kolem spodiny lebeční, pálení svalů šíje (někdy celková rozdrážděnost a "pálivost"), zvonění v uších. někdy bolest hlavy.
Potřeboval bych to dostat alespoň trochu pod kontrolu, zatím jsem nic spolehlivě zabírajícího neobjevil.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Takže se histaminová nesnášenlivost nepotvrdila, Vaše směs, ani Daosin nezabraly.
Navíc jsem si uvědomil, že každému zhoršení předcházela koupel v bazénu a v potoce, ovšem jen nohy, jelikož namočit si do studené vody záda si už nějakou dobu netroufám, ale i přesto tělo reaguje.
Snažím se o zmírnění potíží protizánětlivými přípravky (Acylcofin) a na pískání a zaléhání v uších beru Tebokan. Na noc Sirdalud, ale je to svinstvo, dá se brát jen chvilku.
Největší potíže nastávají, jakmile si lehnu. Bolest a tlak kolem spodiny lebeční, pálení svalů šíje (někdy celková rozdrážděnost a "pálivost"), zvonění v uších. někdy bolest hlavy.
Potřeboval bych to dostat alespoň trochu pod kontrolu, zatím jsem nic spolehlivě zabírajícího neobjevil.
Děkuji

Nepotvrdila mám chápat tak že jste si dělal test a ten prošel v pohodě, nebo to jenom odhadujete. Zhoršení chladem nohou je celkem běžné u mnoha zdravotních problémů tím se oslabuje velice rychle a citelně slizniční imunita. To co nyní napíšu neberte jako fakt jenom jako teoretický konstrukt protože čistě teoreticky může jít problém ze střeva a spouštěč je endotoxin který tvoří nějaké bakterie, kterým brání v činnosti slizniční imunita a jejím porušením jim plně otevřete vrátka a šmejdi makají naplno. Podobně to mají třeba horolezci kteří ve vypjatých situacích chrání hlavně nohy a pokud jim prochladnou vědí že mají cca 24 hodin než je skolí třeba angína a musí tedy stihnout za ten čas se dostat do podmínek kde ji dokážou přežít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2020 4:16 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Tím mám na mysli, že jsem ani nejmenší zlepšení nepozoroval po dvoudenním užívání směsi hydrogenuhličitanů a ani po podávání Daosinu před jídlem, z čehož usuzuji, že nejspíš nejde o histaminovou intoleranci.
Na ty střeva, pomohlo by dodat nějaké laktobakterie? Nebo jak Vaši hypotézu ověřit?

Chtěl jsem se ještě zeptat, jaký je Váš názor na frekvenční léčbu různými zapery, případně plazmovými jednotkami?
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2020 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Tím mám na mysli, že jsem ani nejmenší zlepšení nepozoroval po dvoudenním užívání směsi hydrogenuhličitanů a ani po podávání Daosinu před jídlem, z čehož usuzuji, že nejspíš nejde o histaminovou intoleranci.
Na ty střeva, pomohlo by dodat nějaké laktobakterie? Nebo jak Vaši hypotézu ověřit?

Chtěl jsem se ještě zeptat, jaký je Váš názor na frekvenční léčbu různými zapery, případně plazmovými jednotkami?
Děkuji!

Tak to je přesně ten postup co zde nikde nedoporučuji protože pokud léčení založíte na dojmech tak se budete léčit do konce života. Prostě si skočte do laborky nechte si jako samoplátce udělat test a buď tam je nebo není a máte jasno. Dodat pokusně laktobacily to ani ne když netušíte jaké taky můžete stav teoreticky i zhoršit, ale slizniční imunitu celkem citelně zlepšuje laktoferin, nebo kolostrum které laktoferin obsahuje. Také ohřátí nohou může teoreticky pomoci, prostě teplo slizniční imunitu zlepší. Pokud jde o frekvenční léčbu dělanou na nějaké slušné úrovni měla by docela dobře fungovat, ovšem dost problém je ta slušná úroveň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2020 9:51 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Možná by mohla být vodítkem k rozpoznání příčiny mých potíží i "drobnost", které jsem nejprve nevěnoval pozornost.
Poslední dobou se mi občas vyrojí pod ušima (i na lalůčku) a kolem očí (většinou ne zároveň) jakoby pupínky akné, ale na rozdíl o něj jen zrudnou a jsou bolestivé na omak, ale neutvoří se hnisavé vrcholky, které by se daly vymáčknout. Místo toho vytvoří v kůži tvrdou kuličku cca 3mm, která zůstává velmi dlouho i po přechodu zánětlivé fáze.
Nejprve jsem podezíral bór, který jsem začal užívat, al nejsem si tím jistý.
Snad by to mohlo na něco poukazovat?
Děkuji za všechny Vaše rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cerviko-kraniální syndrom?
PříspěvekNapsal: úte zář 29, 2020 6:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Možná by mohla být vodítkem k rozpoznání příčiny mých potíží i "drobnost", které jsem nejprve nevěnoval pozornost.
Poslední dobou se mi občas vyrojí pod ušima (i na lalůčku) a kolem očí (většinou ne zároveň) jakoby pupínky akné, ale na rozdíl o něj jen zrudnou a jsou bolestivé na omak, ale neutvoří se hnisavé vrcholky, které by se daly vymáčknout. Místo toho vytvoří v kůži tvrdou kuličku cca 3mm, která zůstává velmi dlouho i po přechodu zánětlivé fáze.
Nejprve jsem podezíral bór, který jsem začal užívat, al nejsem si tím jistý.
Snad by to mohlo na něco poukazovat?
Děkuji za všechny Vaše rady!

Většina potíží na pokožce má souvislost s bakteriální skladbou ve střevě tedy bych se zaměřil tímto směrem. Zvláště v případě kdy stolice není dokonalá bych tam hledal příčinu většiny zdravotních komplikací včetně takzvaně autoimunitních.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz