Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 10:06 am 
Offline

Registrován: pon úno 24, 2020 9:43 am
Příspěvky: 4
Dobrý deň, ja mám taký problém, ktorý trvá
asi pol roka, že pri hocijakej činnosti
má začne pichať na celom tele. Ako keby do mňa pichali
nejaké ihličky. V kľude keď som, tak som v pohode. No keď začnem niečo robiť, tak to hneď začne. Hlavne keď sa mi trošku zvýši telesná teplota dôsledkom nejakej činnosti ktorú vykonávam. Aby mi to prestalo, keďže to je veľmi nepríjemné, musím so všetkým na chvíľu skončiť, alebo sa ísť von schladiť. Teraz sa to ešte dá, keď je vonku zima. Inak mám 42 rokov, som 15 rokov po operácii chrbtice, platničky, stravujem sa ako asi 90% ľudí. Keď mi začalo to "ihličkovanie", začal som si dávať 2x denne Milgamu N a 1x denne Horčík. Ale zdá sa že to nepomáha. Mali by ste pre mňa nejakú radu? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 4:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kava7007 píše:
Dobrý deň, ja mám taký problém, ktorý trvá
asi pol roka, že pri hocijakej činnosti
má začne pichať na celom tele. Ako keby do mňa pichali
nejaké ihličky. V kľude keď som, tak som v pohode. No keď začnem niečo robiť, tak to hneď začne. Hlavne keď sa mi trošku zvýši telesná teplota dôsledkom nejakej činnosti ktorú vykonávam. Aby mi to prestalo, keďže to je veľmi nepríjemné, musím so všetkým na chvíľu skončiť, alebo sa ísť von schladiť. Teraz sa to ešte dá, keď je vonku zima. Inak mám 42 rokov, som 15 rokov po operácii chrbtice, platničky, stravujem sa ako asi 90% ľudí. Keď mi začalo to "ihličkovanie", začal som si dávať 2x denne Milgamu N a 1x denne Horčík. Ale zdá sa že to nepomáha. Mali by ste pre mňa nejakú radu? Ďakujem

Na nějakou smysluplnou radu poskytujete naprosto minimální množství potřebných informací. Předpokládejme že ten problém vzniká prudším prokrvením povrchových podkožních struktur, ale z vašeho příspěvku nevyčtu nic co by ukazovalo na důvod proč se tak děje. Lepší by patrně bylo mě zavolat a při rozhovoru snadněji můžeme dojít k nějakému závěru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 5:40 pm 
Offline

Registrován: pon úno 24, 2020 9:43 am
Příspěvky: 4
Aké informácie by ste potrebovali, aby ste mi mohli dať bližšiu odpoveď? Rád odpoviem na všetko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 6:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kava7007 píše:
Aké informácie by ste potrebovali, aby ste mi mohli dať bližšiu odpoveď? Rád odpoviem na všetko.

Jak žijete, co jíte, jak trávíte, jak kadíte, jak spíte a spoustu dalších podrobností a pochopitelně také vidět krevní testy pokud nějaké z poslední doby máte případně se na základě toho rozhovoru dají udělat nové přesněji cílené na konkrétní oblast.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 9:47 pm 
Offline

Registrován: pon úno 24, 2020 9:43 am
Příspěvky: 4
No ja mám celkom pokojný život, som ženatý, mám syna 5 rokov a celkom pohodovú prácu, pri ktorej sa veľmi nenarobím. Stravujem sa cez týždeň v práci v jedálni a večer si dám chlieb, rožok, maslo, syr, šunku, praženicu. Takže asi ako 90% ľudí. Ráno nejedávam nič, až ten obed a potom večeru. Pijem len čistú vodu, občas pivo. Žiadne sladkosti, či čipsy, to len príležitostne. Stolicu mám raz za 1-2 dni, povedal by som, že v normálnej konzistencii. Nešportujem, takže pohyb mám len taký menší. Do práce na autobus, v práci trochu a potom len do obchodu. Väčšinou chodím peši. Keď mám viac pohybu, začne ma bolieť chrbát. To mám od operácie chrbtice, ktorá bola pred 15 rokmi. Krvné testy neviem aké mám, keďže k lekárovi nechodím. Nebývam vôbec chorý a keď náhodou prechladnem, riešim to cesnakom, medom a chrenom a za 3-3 dni som ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 24, 2020 9:43 am
Příspěvky: 4
Ešte čo sa spánku týka, spím veľmi dobre, ale nie veľa. Tak 5-8 hodín. Ale väčšinou 5-6 hodín. Tých 8 spravím cez víkend. Rodina ma posiela s týmto mojim problémom k doktorovi, že to môže byť od tej mojej chrbtice, no ja vždy najprv hľadám cestu bez doktora. Na nete je o tomto co- to popísané, ale chcel som najprv vedieť Vašu radu, lebo vy idete cestou, ktorá sa mi páči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2020 4:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="kava7007":r2hn5lsp]No ja mám celkom pokojný život, som ženatý, mám syna 5 rokov a celkom pohodovú prácu, pri ktorej sa veľmi nenarobím. Stravujem sa cez týždeň v práci v jedálni a večer si dám chlieb, rožok, maslo, syr, šunku, praženicu. Takže asi ako 90% ľudí. Ráno nejedávam nič, až ten obed a potom večeru. Pijem len čistú vodu, občas pivo. Žiadne sladkosti, či čipsy, to len príležitostne. Stolicu mám raz za 1-2 dni, povedal by som, že v normálnej konzistencii. Nešportujem, takže pohyb mám len taký menší. Do práce na autobus, v práci trochu a potom len do obchodu. Väčšinou chodím peši. Keď mám viac pohybu, začne ma bolieť chrbát. To mám od operácie chrbtice, ktorá bola pred 15 rokmi. Krvné testy neviem aké mám, keďže k lekárovi nechodím. Nebývam vôbec chorý a keď náhodou prechladnem, riešim to cesnakom, medom a chrenom a za 3-3 dni som ok.[/quote:r2hn5lsp]
První problém je to rozházení biorytmů, ne nadarmo platí snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři daruj nepříteli. Tedy stravujete se určitě špatně i když netvrdím že toto je přímo příčinou. Každopádně se tím rozhodí normální fungování organizmu a pokud ještě málo spíte je patrně něco blbě v hormonech a docela bych se podíval na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2020 8:43 am 
Offline

Registrován: pon úno 24, 2020 9:43 am
Příspěvky: 4
Ďakujem za radu a pozriem sa na tie

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ihličkování na tele
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2020 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="kava7007":23ysjym8]Ďakujem za radu a pozriem sa na tie

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz