Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2019 1:07 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2017 1:23 pm
Příspěvky: 4
Mám velmi netypický problém,za který se velmi stydím,i když za něj nemohu.Jsem mladší žena, myslím, že velmi čistotná a přesto i když sama nejsem cítit,v místnostech, či v autě,kde se delší dobu zdržuji,vždy pak cítím jakýsi zápach.Jsem z toho zoufalá....čím to může být?Snažím se jíst zdravě....podíl ovoce,zeleniny, ořechů, luštěnin ve stravě je velký.Pitný režim v pořádku,piju převážně vodu.Četla jsem o tom, že zápach těla ovlivňuje zdraví vnitřních orgánů.U mě jaterní testy v pořádku,ledviny také,podle utz.vše ostatní taky..Nikdy jsem se u nikoho s ničím podobným nesetkla... prosím,kde může být příčina,kde mám začít s nápravou..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2019 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
keewa píše:
Mám velmi netypický problém,za který se velmi stydím,i když za něj nemohu.Jsem mladší žena, myslím, že velmi čistotná a přesto i když sama nejsem cítit,v místnostech, či v autě,kde se delší dobu zdržuji,vždy pak cítím jakýsi zápach.Jsem z toho zoufalá....čím to může být?Snažím se jíst zdravě....podíl ovoce,zeleniny, ořechů, luštěnin ve stravě je velký.Pitný režim v pořádku,piju převážně vodu.Četla jsem o tom, že zápach těla ovlivňuje zdraví vnitřních orgánů.U mě jaterní testy v pořádku,ledviny také,podle utz.vše ostatní taky..Nikdy jsem se u nikoho s ničím podobným nesetkla... prosím,kde může být příčina,kde mám začít s nápravou..

Těžko odhadovat důvod, ale jakýkoliv zápach musí jít buď z pokožky nebo z dechu. Ať vás někdo z příbuzenstva očichá a zjistí co a jak. Obecně ale za zápach mohou nějací šmejdi a špatné trávení, tedy základ je dokonalá stolice ideálně je defekaci potřeba seřídit na 3 x denně tak, aby vyšla formovaná kaštanově hnědá šiška, která prakticky nepáchne, nelepí se k záchodu a potopí se ve vodě, jinak je to prostě blbě a něco nefunguje dobře. Pokud to takto nemáte i přes relativně dobrou stravu je potřeba se zaměřit na střevo a pokusit se ho vyladit, protože jak odejdou toxiny střevem nemusí se je tělo pokoušet vylučovat dechem nebo pokožkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2019 11:53 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Je otázka, zda to je z pokožky nebo z dechu. Pokožka je alternativní detoxikační cesta, kterou tělo používá, když nestíhají ostatní cesty. Další možnost je nějaká plíseň na pokožce. První krok opravdu bude nechat se někým očichat. Mimochodem ženy mají většinou lepší čich, než muži, super čich mají některé těhotné.

Když se podíváte na svůj jazyk, jak vypadá ? Jde jednak o povlak (je jazyk růžový, nebo potažený ?), a co se týče detoxu také o tvar - máte jej hezky kulatý, nebo je jakoby "hranatý", přičemž ty "hrany" jsou po bocích jazyka obtisknuté zuby - jazyk se jakoby nevejde do dutiny ústní a deformuje se na stranách podle tvaru chrupu.

Pokud je jazyk "hranatý", tak dost možná máte problém nedostatečným detoxem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 7:34 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
pefi píše:
Další možnost je nějaká plíseň na pokožce.

Já myslím, že by to spíše mohla bát plíseň v celém organismu. Například taková systémová kandidóza dokáže způsobit nadměrné pocení a člověk pak zapáchá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 10:42 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2017 1:23 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Těžko odhadovat důvod, ale jakýkoliv zápach musí jít buď z pokožky nebo z dechu. Ať vás někdo z příbuzenstva očichá a zjistí co a jak. Obecně ale za zápach mohou nějací šmejdi a špatné trávení, tedy základ je dokonalá stolice ideálně je defekaci potřeba seřídit na 3 x denně tak, aby vyšla formovaná kaštanově hnědá šiška, která prakticky nepáchne, nelepí se k záchodu a potopí se ve vodě, jinak je to prostě blbě a něco nefunguje dobře. Pokud to takto nemáte i přes relativně dobrou stravu je potřeba se zaměřit na střevo a pokusit se ho vyladit, protože jak odejdou toxiny střevem nemusí se je tělo pokoušet vylučovat dechem nebo pokožkou.

Děkuji za odpověď.Zkusím tedy seřídit trávení,tady určitě rezervy jsou.Jen mě tak napadá,že spoustě lidí trávení nefunguje ideálně a přesto nejdou cítit,proto jsem příčinu hledala jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 10:58 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2017 1:23 pm
Příspěvky: 4
pefi píše:
Je otázka, zda to je z pokožky nebo z dechu. Pokožka je alternativní detoxikační cesta, kterou tělo používá, když nestíhají ostatní cesty. Další možnost je nějaká plíseň na pokožce. První krok opravdu bude nechat se někým očichat. Mimochodem ženy mají většinou lepší čich, než muži, super čich mají některé těhotné.

Když se podíváte na svůj jazyk, jak vypadá ? Jde jednak o povlak (je jazyk růžový, nebo potažený ?), a co se týče detoxu také o tvar - máte jej hezky kulatý, nebo je jakoby "hranatý", přičemž ty "hrany" jsou po bocích jazyka obtisknuté zuby - jazyk se jakoby nevejde do dutiny ústní a deformuje se na stranách podle tvaru chrupu.

Pokud je jazyk "hranatý", tak dost možná máte problém nedostatečným detoxem.

Nejsem nijak cítit,dech mi občas cítit asi jde,jako každému,ale zřejmě žádný extrém,ptala jsem se a bylo mi řečeno,že je to v pořádku....jazyk "hranatý" nemám,ale potažený ano. Vždy když si čistím zuby,drhnu i jazyk.Je to záhada,kde se ten zápach bere.Zkusím upravit trávení,jak píše pan Jarda a uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 9:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
keewa píše:
Mám velmi netypický problém,za který se velmi stydím,i když za něj nemohu.Jsem mladší žena, myslím, že velmi čistotná a přesto i když sama nejsem cítit,v místnostech, či v autě,kde se delší dobu zdržuji,vždy pak cítím jakýsi zápach.Jsem z toho zoufalá....čím to může být?Snažím se jíst zdravě....podíl ovoce,zeleniny, ořechů, luštěnin ve stravě je velký.Pitný režim v pořádku,piju převážně vodu.Četla jsem o tom, že zápach těla ovlivňuje zdraví vnitřních orgánů.U mě jaterní testy v pořádku,ledviny také,podle utz.vše ostatní taky..Nikdy jsem se u nikoho s ničím podobným nesetkla... prosím,kde může být příčina,kde mám začít s nápravou..

Nezpůsobuje ten divný pach nějaká složka stravy, kterou konzumujete víc, než "běžný člověk"?
Například vnitřní pití DMSO dělá přesně to samé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 10:34 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Goldman píše:
Já myslím, že by to spíše mohla bát plíseň v celém organismu. Například taková systémová kandidóza dokáže způsobit nadměrné pocení a člověk pak zapáchá.

Nadměrné pocení neznamená ještě nějaký zápach. Mnoho lidí má pot doslova lahodný. Na druhou stranu, jsou lidé, kteří se nepotí skoro nikdy, ani ve vedru a pod peřinou. Funkční tělo má mechanismus, který pot vstřebá a upraví. I měsíc nemyté tělo by nemělo být horší nežli den, dva, intensivně, používané. Člověk se teoreticky nemusí umývat celý život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Netypický problém,zápach
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 1:39 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Taky jsem měla kamarádku,která trochu podivně byla cítit.Byla to normální,čistotná holka.Někdy je zápach těla prý způsobený tím,že

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz