Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 12:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2016 4:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den,

Moje stravování bohužel v posledních 20ti letech (tedy od narození až do nedávné minulosti) nebylo díky lepkovým, mizerně kvalitním a nezdravým potravinám z velkých kamenných supermarketů/hypermarketů vhodné . Nebyl zde žádný systém a velká omezení. Ve stravě se objevovaly suroviny (obsahující lepek) z velkých řetězců - převážně pečivo, luštěniny, ovoce, sladkosti, jogurty, sýry, zelenina, maso a další nevhodné potraviny. Tělem prošlo už spousta škodlivých potravin a častý problém s vyprazdňováním (zácpou) si pamatuji už od mého malého věku.

V průběhu měsíce září jsem začal s postupným vyřazováním potravin a upravováním jídelníčku. Poslední 3 měsíce dodržuji přísnou bezlepkovou dietu, vynechal jsem veškeré průmyslově zpracované potraviny ze supermarketů a hypermarketů (pečivo, sladkosti, maso, nápoje, ovoce/zelenina, mléčné/rybí/slané/mražené výrobky...). Váha šla během těchto 3 měsíců dolů o cca 10 kg.

Celkově se moje tělo díky ztracené váze necítí nejlépe, je hodně oslabené a lenivé. Jakoby ztratilo sílu a všechna fyzická námaha je bolestná. Aktuálně se můj jídelníček skládá pouze z jednoho kokosového ořechu denně (téměř měsíc). Žádnou očistu těla jsem doposud nikdy neprovedl. Budu hodně rád za vaše návrhy, připomínky a určení vhodných směru a cílů.

► Základní informace (začátek prosince)
- Věk: 20 let
- Váha: 40 kg
- Výška: 180 cm

- Stav těla: oslabené, velmi hubené, slabé bez svalů, vyčnívající kosti, bez energie.

- Pohyb: pouze základní - občasná chůze
- Aktivita: doposud téměř žádná, která by využívala sílu těla
- Stres: minimální až nulový
- Prostředí: okrajová městská část

► Minulost a současnost (začátek prosince)
- Váha během posledních 2 let: kolem 50-53 kg
- Váha před 3 měsíci: nad 50 kg, většinou kolem 51-53 kg
- Váha během posledních 3 měsíců: 40-42 kg

- Pitný režim během posledních 3 měsíců: průběžně 2-3 l denně čisté kohoutkové vody (voda je vždy převařena v keramické konvici a konzumována většinou v teplém stavu).

► Stravování:
Moje aktuální strava se téměř celý poslední měsíc skládá pouze z jednoho kokosového ořechu. Negativních účinků kokosového ořechu nepozoruji, ale že by tělu tato strava pomáhala v něčem výrazně, to zase říct nemůžu (respektive to nemám ničím doložené). K zahnání hladu a nakrmení žaludku působí dobře. Ale mám takový pocit, že to bude jeho jediná výrazná vlastnost pro mé tělo.

Uvažuji o změně, ale nemohu najít vhodné, kvalitní a pro mě prospěšné suroviny, které bych zde zařadil.
Veškeré nabízené ovoce a zeleninu na trhu jsem už vyřadil a neplánuji jejich konzumaci. Totéž se dá říct o vařené stravě a živočiších potravinách. Rád bych přešel na kvalitní a prospěšnou stravu, kde budu mít přehled o tom, zda potravina mému tělu výrazně prospívá, co ve skutečnosti obsahuje, co ve skutečnosti vkládám do úst a zda pochází z kvalitních nekontaminovaných zdrojů.

Historie mého stravování:
- Konec září - konec října: převážně zelenina (každý den maximálně 2 z těchto druhů surovin: mrkev, kedlubna, brokolice, okurka, rajčata) doplněná ovocem. Vše ze supermarketů/hypermarketů.
- Konec října - začátek listopadu: strava omezena pouze na slunečnicová semínka loupaná (denně 100g).
- 10.11.2016 - doposud: strava omezena pouze na 1 kokosový ořech denně.

► Vyprazdňování - stolice:
V minulých letech stále docházelo hodně k zácpě, kdy strava pobývala týden (někdy i více) v těle, než došlo k vyprázdnění a uvolnění.

Začátkem října jsem začal vždy obden užívat Lepicol ProActive (4 malé lžičky, vždy pouze ráno nalačno). Zácpa se již netvořila, ale stolice neměla pevný tvar - byla to řídká kaše. Při stravě omezené pouze na slunečnicových semínkách bylo každodenní vyprazdňování formou řídké kaše.

Nějaké jiné změny jsem se nedočkal, ani když jsem přešel pouze na denní stravu z kokosového ořechu, a tak jsem zatím užívání Lepicolu přerušil.

Aktuální stolici mám při stravě na kokosovém ořechu řídkou (spíše projímavou) a vodnatou. Frekvence vyprazdňování v posledních dvou týdnech je vždy obden.

► Očisty - očištění těla:
Doposud jsem nikdy neprovedl žádnou očistu.
Pro začátek hodně uvažuji o klystýru, šankhaprakšálaně, půstu, očistě ledvin, nicméně nejsem si jist, zda při současném stavu je to vhodným začátek. Čím bude vhodné začít a v jakém pořadí? Má smysl provádět tyto očisty, nebo existují efektivnější?

► Dotazy a další postup. Jak dále pokračovat?

1) Čím nejlépe dále začít a pokračovat? A v jakém pořadí?
2) Jakou surovinou bude nutné nahradit můj jídelníček? Co dlouhodobě bude mít smysl konzumovat?
3) Bude správné zcela omezit konzumaci kokosových ořechů? Bude je třeba zcela vyloučit z denního užívání?
4) Jakými druhy očist bych měl začít? V jakém pořadí? Jak velký vliv to bude mít na mé tělo?
5) Má smysl provádět očisty typu klystýr, šankhaprakšálana a půst, nebo existují efektivnější, účinnější a hlavně bezpečnější alternativy, které lze jednoznačně doporučit pro stav mého těla?
6) Jakým způsobem/stravou/surovinou/doplňkem se mi podaří upravit stolici, tak aby měla správný hnědý tvar a k vyprazdňování docházelo denně?

Předem děkuji za zodpovězení dotazů, za vaše návrhy, připomínky a určení vhodných směru a cílů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2016 6:48 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Nenapadlo Tě, že se prostě potřebuješ pořádně najíst, hodně být venku (dejme tomu 12 hodin denně), hýbat se, dělat fysickou práci, unavit se, hodně jíst a hodně spát? Asi tak rok. Až nabereš 60 kg, pak se můžeme bavit o očistách. Pokud nenajdeš tvrdou práci (za peníze), budeš muset cvičit, posilovat (abys nabral a tělo přiměl ku oživení a ozdravení).
O vodě nemá cenu mluvit, pij vodu z vodovodu, neumřeš.
Kokosové ořechy zahoď, hned, všechny.
Jez rok maso, zeleninu a těstoviny a tvrdě makej.
Pak můžeš dělat očistu.
Až přijdeš na jiné myšlenky a budeš mít 60 - 70 kg.
Nazdar.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2016 10:40 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Najděte si nějaké jídlo v kvalitě, kterou jste ochoten konzumovat, protože se zdá, že jste celkem ochotný se zabít konzumací naprostých šíleností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2016 10:49 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 319
Opravdu vážíš 40 Kg na 180 cm? Nechce se mi tomu věřit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 04, 2016 7:40 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Tak jestli opravdu vážíte jen 40 kg, tak to už jste na hranici přežití a je to anorexie. Takže si v první řadě najděte psychiatra, protože to, co provádíte se svým tělem, to je masochismus. Jak vůbec fungujete? To jen celý den ležíte a řešíte jídlo? Začněte s pomocí lékaře jíst všechno a všechno s mírou a najděte si nějakou fyzickou činnost, jinak vám zbývá pár let života. Vy už totiž požíráte sám sebe, vaše tělo tráví samo sebe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 04, 2016 7:43 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
A co na váš vzhled říká okolí? Vážit 40 kg na 180 cm, to jste jako z Dachau.....Nikdo kolem vás se nad vaším problémem se stravování nepozastavuje?! Vy máte ortorexii - posedlost, tzv. "zdravou stravou" a mnoho dalších problémů. Především nejste chlap, ale chcípák.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2016 3:51 pm 
Offline

Registrován: pon dub 05, 2010 8:12 pm
Příspěvky: 18
Pro ukazku takhle vypadal herec Chrisitan Bale (Temný rytíř "Batman") ve filmu Mechanik, při výšce 183 cm měl ještě 55 kg, tak si nedokážu představit ještě o 15 kg míň. \":shock:\" \":shock:\" \":shock:\"

https://s13.postimg.org/k6phzgffb/serveimage.jpg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2016 11:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
Už názvem tématu „Jak správně začít? Strava, oslabené tělo, očisty, síla…“ jsem chtěl naznačit, co se budu v první řadě chtít vyřešit a v čem hledám pomoc.

Z popisu mé situace lze dobře vyčíst, že moje tělo je oslabeno, včetně svalů a kostí. Na základě toho lze předpokládat (alespoň jsem doufal), že potřebuji pomoct nejdříve v této oblasti (tady je to otázka názoru a účinnosti).

Hodně by pomohla zkušenost a hlavně kvalitní názor a první krůčky, které bych měl začít dělat a zkoušet, aby se přestala dostavovat slabost těla, lenivost a tělo nabralo aspoň trochu váhy, kterou si dlouhodobě udrží. Případně podat alternativu a odlišné doporučení/zkušenost.

Uvažuji, že budu zkoušet různé možnosti, jak nabrat alespoň na začátek trochu váhy, tak, aby mě dlouhodoběji vydržela a nedostala se zase níže. Otázkou zůstává, jakou stravu, cvičení a pohyb bude nutné zkombinovat. V tom hledám řešení a pomoc.. V případě, že by ke zvýšení váhy a oslabení nedošlo, pak bych byl nucený vyzkoušet druhy očist.

Zdejší zbytečné komentáře o mém stavu těla ničemu bohužel nepomohou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2016 10:46 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Dobrá ...
Jelikož jsem vážil zamlada velmi málo a přitom se již do výšky natáhl, mohu ti sdělit omezenou (svou) zkušenost.
Vždy jsem přibral, když jsem "makal".
V životě jsem měl ´taková, několikaletá, období dvě. První bylo zamlada, kdy jsem nosil na zádech svůj domeček (krosnu se vším všudy) a toulal se po horách, třeba i řadu týdnů, a ušel mraky kilometrů. Druhé bylo, když jsem stavěl dům a každý den od rána do večera dřel.
Obě období byla poměrně "hladová", přesto tělo to málo, co dostalo, využilo, zdá se, velmi efektivně.
Tobě doporučuji tedy práci, fysickou, co nejvíc, a jídlo, hodně jídla (ovšem to, co ti "sedne").
Můj strýc byl úplné vyžle, byl šikanovaný, vysmívaný.
Začal dělat kulturistiku a jedl maso, kopce zeleniny a tvarohu (žádné podpůrné preparáty, to v 60. letech nebylo).
Za dva roky přibral několik desítek kg (ještě rostl) a stala se z něj korba.
Jez ale dělenou stravu, nesmíš matlat věci, které ve své kombinaci zatěžují trávení. Žádné knedlíky s omáčkou, žádná tříchodová menu. A vynech moučníky a takové kraviny. Jen čisté, základní, věci, v co nejjednodušší úpravě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2016 11:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
Vše začalo v posledních dnech zjištěním hodně plesnivých/shnilých kokosů a konzumací dužiny, která ne vždy má tak kokosovou chuť a vůni. Pokračovalo to nekonečným hledáním kvalitně prověřených surovin, které by mě vyhovovaly a podpořily váhu. Konzumovat další ne příliš kvalitní kokosový ořech jsem již nechtěl, znechutilo se mi to. Začalo to hořkou čokoládou (v neškodném množství 40g, nad 70% kakaa). Takovou hořkou čokoládu jsem měl za poslední dlouhé měsíce poprvé. Potom byl na chvíli klid, i když chuť jsem měl na větší množství, zbytečně dále jsem ji nejedl.

Koncem dne jsem měl naplánovaný jako jídlo celou kokosovou dužinu. Chuťově a hlavně při vzpomenutí na chuti a vůni posledních kokosů jsem jí konzumovat opravdu nechtěl - tu kyselou/shnilou chuť mám stále na jazyku. Začal jsem mít pocit, že ty zkonzumované kok. ořechy nic dobrého v chuti nepřináší, energii to nemělo žádnou a vůně nebyla taková, jako ji je možné znát z kok. oleje a moučky. To vše podtrhl náš trh, kde se dovážejí různé kombinace podivných kokosů. Prodejci mají informace pouze o zemi původu a další informace jsou buď nedostupné nebo neúplné. Co opravdu obsahují dovážené kokosy k nám sem, mi nikdo schopen nebyl říct.

Už mě to začalo unavovat, navíc se dostavovaly chutě a různé myšlenky. Pak přišla myšlenka ochutnat v omezeném množství cukrovinku. Vzpomněl jsem mi, že v šuplíku leží pár nezkonzumovaných sladkostí z dřívější doby. První sladkost byla RAFFAELLO - složení je paradoxně ze (škodlivého a levného) palmového oleje, cukry, sója, pšeničná mouka, strouhaný kokos (?)... - nic zdravého. Snědl jsem všechny čtyři sladké kousky (celkem 40g). Takovou chuť jsem za poslední měsíce ještě nezažil. Bylo to poprvé za takovou dobu. Vůbec se to nedá porovnávat s chutí všech kokosů, co jsem spotřeboval.

Obrázek
RAFFAELLO - Paradox

Na tom by nebylo zas tak nic zvláštního. Nevím, čím přesně, ale po konzumaci jsem byl omámený a mozek přestal vnímat vše okolo a tělo se mohlo bez bolesti hýbat - následovalo:

- omámení lahodnou chutí
- vysoká energie
- slabost těla a svalů v těle odezněla
- síla a něco konat byla několika násobně větší
- euforie
- začaly přicházet postupně chutě na další sladké/smažené jídla (přemnožení kvasinek?). Žaludek chtěl dostat stravu založenou pouze na chuti/cukrech
- mírné pískání v uších jsem zcela necítil/nepamatuji si na ně
- mozková mlha (?)
- citlivost na negativní problémy znatelně snížena
- stav jako před 3 měsíci - vrátil jsem se do minulosti, kdy jsem se stravoval na nezdravém sladkém jídle
- pitný režim zcela zapomínám

Zajímavostí je, že na takový stav jsem narazil vůbec poprvé za poslední měsíce stravy. Slabost těla jsem vůbec necítil, tělo nebolelo a lenivost zmizela.

Potom jsem vše doplnil mléčnou čokoládovou tyčinkou (80g) a efekt se prodloužil. Potom následoval stav - přejídat se, naštěstí to byla poslední cukrovinka, jinak by to špatně dopadlo.

Jak by se tyto stavy daly označit? Překyselení organismu? Jak se dá vysvětlil jev, kdy jsem se vůbec necítil slabost kostí, nic nebolelo a nebyla zde žádná lenivost?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2017 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Mattarello píše:
Vše začalo v posledních dnech zjištěním hodně plesnivých/shnilých kokosů a konzumací dužiny, která ne vždy má tak kokosovou chuť a vůni. Pokračovalo to nekonečným hledáním kvalitně prověřených surovin, které by mě vyhovovaly a podpořily váhu. Konzumovat další ne příliš kvalitní kokosový ořech jsem již nechtěl, znechutilo se mi to. Začalo to hořkou čokoládou (v neškodném množství 40g, nad 70% kakaa). Takovou hořkou čokoládu jsem měl za poslední dlouhé měsíce poprvé. Potom byl na chvíli klid, i když chuť jsem měl na větší množství, zbytečně dále jsem ji nejedl.

Koncem dne jsem měl naplánovaný jako jídlo celou kokosovou dužinu. Chuťově a hlavně při vzpomenutí na chuti a vůni posledních kokosů jsem jí konzumovat opravdu nechtěl - tu kyselou/shnilou chuť mám stále na jazyku. Začal jsem mít pocit, že ty zkonzumované kok. ořechy nic dobrého v chuti nepřináší, energii to nemělo žádnou a vůně nebyla taková, jako ji je možné znát z kok. oleje a moučky. To vše podtrhl náš trh, kde se dovážejí různé kombinace podivných kokosů. Prodejci mají informace pouze o zemi původu a další informace jsou buď nedostupné nebo neúplné. Co opravdu obsahují dovážené kokosy k nám sem, mi nikdo schopen nebyl říct.

Už mě to začalo unavovat, navíc se dostavovaly chutě a různé myšlenky. Pak přišla myšlenka ochutnat v omezeném množství cukrovinku. Vzpomněl jsem mi, že v šuplíku leží pár nezkonzumovaných sladkostí z dřívější doby. První sladkost byla RAFFAELLO - složení je paradoxně ze (škodlivého a levného) palmového oleje, cukry, sója, pšeničná mouka, strouhaný kokos (?)... - nic zdravého. Snědl jsem všechny čtyři sladké kousky (celkem 40g). Takovou chuť jsem za poslední měsíce ještě nezažil. Bylo to poprvé za takovou dobu. Vůbec se to nedá porovnávat s chutí všech kokosů, co jsem spotřeboval.

Obrázek
RAFFAELLO - Paradox

Na tom by nebylo zas tak nic zvláštního. Nevím, čím přesně, ale po konzumaci jsem byl omámený a mozek přestal vnímat vše okolo a tělo se mohlo bez bolesti hýbat - následovalo:

- omámení lahodnou chutí
- vysoká energie
- slabost těla a svalů v těle odezněla
- síla a něco konat byla několika násobně větší
- euforie
- začaly přicházet postupně chutě na další sladké/smažené jídla (přemnožení kvasinek?). Žaludek chtěl dostat stravu založenou pouze na chuti/cukrech
- mírné pískání v uších jsem zcela necítil/nepamatuji si na ně
- mozková mlha (?)
- citlivost na negativní problémy znatelně snížena
- stav jako před 3 měsíci - vrátil jsem se do minulosti, kdy jsem se stravoval na nezdravém sladkém jídle
- pitný režim zcela zapomínám

Zajímavostí je, že na takový stav jsem narazil vůbec poprvé za poslední měsíce stravy. Slabost těla jsem vůbec necítil, tělo nebolelo a lenivost zmizela.

Potom jsem vše doplnil mléčnou čokoládovou tyčinkou (80g) a efekt se prodloužil. Potom následoval stav - přejídat se, naštěstí to byla poslední cukrovinka, jinak by to špatně dopadlo.

Jak by se tyto stavy daly označit? Překyselení organismu? Jak se dá vysvětlil jev, kdy jsem se vůbec necítil slabost kostí, nic nebolelo a nebyla zde žádná lenivost?

Obávám se že děláte jednu blbost za druhou a tak se z uvedeného problému dostat určitě nedá. Základ vidím v tom si na nutriční kalkulačce cronometer.com spočítat naprosto přesně kalorické a nutriční dávky potravin s tím že budete jíst minimálně 200 kcal nad denní bazální limit a stravu takovou aby nerozhazovala ani inzulín ani kortizol. Tedy je potřeba jíst sestavu 2 g pomalých sacharidů na 1 g kvalitního tuku a 1 g kvalitních bílkovin v každém jídle, tím nekolísá prakticky nic, tělo je srovnané, plné energie a orgány mohou do značné míry odpočívat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz