Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Smiech
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2016 3:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Mám viacero otázok týkajúcich sa smiechu (nie úsmevu, ale smiechu)...

1. čím to je, že niekto sa smeje už len z toho, že niečo rozpráva, a pritom to vôbec nemusí byť vtipné, takže je to len obyčajná bežná vec, nič zaujímavé ?
2. čím to je, že starší ľudia, hlavne ženy (áno, hlavne ženy) vo veku 50+ a hlavne staršie, sa často smejú, usmievajú, atď ? ... Žeby vznikajúca demencia, alebo niečo podobné ? Lebo čo iné mi má prísť na rozum, keď tie ženy mali lepšie zdravie za mladších čias, boli krajšie za mladších čias, telo ich bolelo menej za mladších čias...a vtedy sa zďaleko toľko nesmiali "bez príčiny" ?.
3. čím to je, že tučnejšie (plnšie až obézne) ženy sa smejú častejšie "bez príčiny", než štíhle ženy ??? To som si všímol už ako decko a vídam to vždy... (mimochodom, podľa hlasu skoro na 100% viem, či dotyčná má kilá navyše alebo nie, ale to nie je na túto tému)

Nechápem napríklad situáciám, kde žena (lebo sa to týka žien z drvivej väčšiny prípadov - aspoň z môjho pozorovania) napr. hovorí druhej, že "Hej, bolo tam pekne, bola som tam so psíkom \":-)\"" a potom sa začne smiať (nevravím, že smiech ako z nejakého super gagu v telke, ale proste smiech)........ Alebo moja mama telefonuje, a vždy sa do telefónu smeje..... Lenže na druhej strane telefónu NIKTO NEHOVORÍ VTIPY..........
Koľko krát sa mi stalo (našťastie menej než 50%), že som bol s nejakou slečnou na rande, a ona sa na tom rande smiala oveľa viac než ja, a to sama zo seba, zo svojich hlášok........ To je pre mňa vlastnosť, ktorá znižuje u ženy príťažlivosť (pre mňa, každý muž to vníma inak)......
Úsmevy mám rád, keď sa mladá žena usmieva na niekoho konkrétneho, je to veľmi príťažlivé. Ale keĎ nejaká dôchodkyňa sa usmieva a vyzerá pri tom ako na práškoch (nemusí mať otvorenú pusu pri tom), tak mi to fakt nepripadá z toho, že ju "na staré kolená osvietilo", ale že je proste zasiahnutá nejakou mentálnou poruchou...

Proste je zvláštne, že niekto potrebuje na smiech veľa dôvodov, prípadne sa vie zchuti zasmiať ale len na ojedinelých veciach, a niekto sa smeje skoro pri všetkom....... A tí, čo sa usmievajú a smejú skoro pri všetkom, tak tí podľa mňa nie sú v poriadku, a je to nejaká mentálna porucha. Možno sa mýlim, možno nie. Ale týka sa to takmer pravidlom starších ľudí, a tam mentálne poruchy už môžu mať reálny základ...

Vaše názory na smiech pri podobných situáciách ? Ale nepýtam sa na smiech ako taký, všetci vieme, že smiech lieči.........

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smiech
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2016 2:06 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Snáď to u mňa nie je vznikajúca demencia(mám 41:D) ale od srdca som sa pri tvojom príspevku zasmiala \":D\"

To o tom smiechu žien 50+, mám obavu že s ohľadom na tvoj vek si nemal možnosť sledovať či sa rovnako často "bez príčiny" nesmiali aj v mladosti:) Skôr by som povedala tí(ie) čo boli aj v mladosti zádumčivejšie, vážnejšie typy sú s pribúdajúcim vekom ešte zádumčivejšie, pokiaľ neprešli nejakým vnútorným"prerodom", čo nie je časté. A tie veselšie typy ktorým k smiechu veľa netreba , tým to pretrváva aj do vyššieho veku pokiaľ si neprešli nejakými silnými traumami a pod.

Myslím že ja sa občas pri ľuďoch častejšie smejem aj keď som neistá, mám trému a pod., neviem to celkom vysvetliť, ale akoby som sa tým podvedome pokúšala odbúrať stres, obávam sa že nie veľmi úspešne:)
(A smiech má podľa mňa blízko k pudu sebazáchovy, či ako to nazvať)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Naposledy upravil Moonika dne pon črc 04, 2016 9:18 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smiech
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2016 6:23 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
STTP, ty zas máš úvahy .... Spousta lidí se furt nebo skoro furt směje, i když neříkají vtipy. Prostě to pramení z pozitivního přístupu k životu, k lidem ... a také třeba z toho, že žijí život neobyčejně (zřejmě na rozdíl od tebe). Prostě je okouzlují i detaily, maličkosti, to, co vidí, to, co se zrovna šustne, semele, slovo, gesto, grimasa, myšlenka .... a usmějou se nebo dokonce zachichtnou. Ano, časem se z toho stane návyk, funguje to pak podvědomě. Ale nikoliv špatný. Víš, že opakovaná vědomá věc se stává podvědomou (tedy zvykem), déle projevovaný zvyk mění charakter? A to přece chceme, ne? Jsme tady, mimo jiné, proto, abychom z těla vystoupili trošku jiní, než při tom vtělení .... Co říkáš ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smiech
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 12:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika : Díky za názor.
Martina72 : Mne sú takí ľudia nesympatickí... Keď sa usmievajú (a vidno, že je to z duše), aj akokoľvek často, sú sympatickí... Keď sa pochechtávajú skoro pri každom slove čo povedia oni alebo niekto iní, tak mi pripadajú RETARDOVANÍ.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smiech
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 5:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Leckomu zas přijde jako retard (případně asociál) ten, kdo je pořád vážný a zdánlivě věcný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smiech
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Mám viacero otázok týkajúcich sa smiechu (nie úsmevu, ale smiechu)...

1. čím to je, že niekto sa smeje už len z toho, že niečo rozpráva, a pritom to vôbec nemusí byť vtipné, takže je to len obyčajná bežná vec, nič zaujímavé ?
2. čím to je, že starší ľudia, hlavne ženy (áno, hlavne ženy) vo veku 50+ a hlavne staršie, sa často smejú, usmievajú, atď ? ... Žeby vznikajúca demencia, alebo niečo podobné ? Lebo čo iné mi má prísť na rozum, keď tie ženy mali lepšie zdravie za mladších čias, boli krajšie za mladších čias, telo ich bolelo menej za mladších čias...a vtedy sa zďaleko toľko nesmiali "bez príčiny" ?.
3. čím to je, že tučnejšie (plnšie až obézne) ženy sa smejú častejšie "bez príčiny", než štíhle ženy ??? To som si všímol už ako decko a vídam to vždy... (mimochodom, podľa hlasu skoro na 100% viem, či dotyčná má kilá navyše alebo nie, ale to nie je na túto tému)

Nechápem napríklad situáciám, kde žena (lebo sa to týka žien z drvivej väčšiny prípadov - aspoň z môjho pozorovania) napr. hovorí druhej, že "Hej, bolo tam pekne, bola som tam so psíkom \":-)\"" a potom sa začne smiať (nevravím, že smiech ako z nejakého super gagu v telke, ale proste smiech)........ Alebo moja mama telefonuje, a vždy sa do telefónu smeje..... Lenže na druhej strane telefónu NIKTO NEHOVORÍ VTIPY..........
Koľko krát sa mi stalo (našťastie menej než 50%), že som bol s nejakou slečnou na rande, a ona sa na tom rande smiala oveľa viac než ja, a to sama zo seba, zo svojich hlášok........ To je pre mňa vlastnosť, ktorá znižuje u ženy príťažlivosť (pre mňa, každý muž to vníma inak)......
Úsmevy mám rád, keď sa mladá žena usmieva na niekoho konkrétneho, je to veľmi príťažlivé. Ale keĎ nejaká dôchodkyňa sa usmieva a vyzerá pri tom ako na práškoch (nemusí mať otvorenú pusu pri tom), tak mi to fakt nepripadá z toho, že ju "na staré kolená osvietilo", ale že je proste zasiahnutá nejakou mentálnou poruchou...

Proste je zvláštne, že niekto potrebuje na smiech veľa dôvodov, prípadne sa vie zchuti zasmiať ale len na ojedinelých veciach, a niekto sa smeje skoro pri všetkom....... A tí, čo sa usmievajú a smejú skoro pri všetkom, tak tí podľa mňa nie sú v poriadku, a je to nejaká mentálna porucha. Možno sa mýlim, možno nie. Ale týka sa to takmer pravidlom starších ľudí, a tam mentálne poruchy už môžu mať reálny základ...

Vaše názory na smiech pri podobných situáciách ? Ale nepýtam sa na smiech ako taký, všetci vieme, že smiech lieči.........

1)Prostě radost ze života.
2)Stav hormonů, tím se mění i pohled na svět.
3)Většinou hormony které stojí i za tou nadváhou, ale zase vytváří spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz