Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Boj s váhou
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2016 8:42 am 
Offline

Registrován: čtv čer 09, 2016 3:59 pm
Příspěvky: 4
Vývary si dělám - husí,kachní,kuřecí + koření + mrkev ( snad jediná zelenina,co nenadýmá miminko). Z masa nesním takové ty plátky a kousky v jakékoliv úpravě, nevadí mi mleté v karbenátkách ve směsi s rybou nebo zeleninou, protože je okořeněné a chuť masa potlačena. Šťávy z masa mi taky nevadí (omáčky, guláš - i když ten teď nesmím kvůli cibuli a bez cibule není guláš \":-)\" ). Játra mě nenapadly jíst, zkusím je. Ještě ,že začíná léto a dozrává plno sladkého ovoce, kdybych tak nehubla,tak mi k životu stačí ovoce,zelenina,oříšky,semínka,obilniny, a nějaká ta čokoláda \":-)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s váhou
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2016 9:23 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lochomacek píše:
I když jedna zajímavost, většina lidí pije mléko jiného zvířete,ale lidské mateřské by nevypila \":-)\". (Manželovi jednou došlo mléko do kafe, tak jsem mu nabídla, že mu dám trochu svého,razantně odmítl \":-)\" )..

Tak toto jsme asi zkusili všichni ... Když ono to mateřské je poněkud nahořklé, zároveň zase strašně sladké ... mimoto si leckdo pamatuje nakyslý zápach oděvů, které jsou tím nasáklé a celý den nošené ... Jinak, do kafe nicmoc, spíše se tam prostě ztratí, ale v čaji je dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s váhou
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 5:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Lochomacek píše:
Zdravím,
Nevím, jestli můj příběh někomu pomůže, možná spíš čekám, že najdu člověka se stejným problémem. Už od narození jsem byla hubená( porodní hmotnost 2,70 kg).Do prvního porodu jsem o nějaké zdravé stravě ani neslyšela, ani jsem neměla zájem, mohla jsem sníst cokoliv a nebylo to na mě poznat, váhu jsem měla vždy kolem 58 kg při výšce 171 cm. Naprosto mi to vyhovovalo.Po prvním porodu jsem najednou měla 65 kg, a cítila se děsně.Rozhodla jsem se vynechat uzeniny a začít jíst víc zeleniny a ovoce, po roce jsem měla zpět svých krásných 58 kg. Pak sem otěhotněla podruhé, a to jsem se rozhodla více věnovat stravě.Narazila jsem na tyhle stránky. Docela mě inspirovaly, tak jsem si upravila jídelníček,jen obědy jsem si dělala normální ( vařené ).Byla jsem spokojená a plná energie, miminko bylo naprosto zdravé, přibrala jsem jen 6 kg. Zlom nastal po propuštění z porodnice ( tam jsem jedla vše,co přede mě postavili,hlad byl děsně velký a nepohrdla jsem ani nudlemi s cukrem či co to bylo) Po návratu domů jsem se zvážila, 58 kg,bylo mi to děsně divné,čekala jsem přece jen větší váhu,hlavně po těch úžasných obědech v nemocnici, ale dál jsem to neřešila. Po 3 dnech jsem si na váhu stoupla znovu a zděsila se, 55 kg !!. No šok. A to jsem jedla ve velkém,kvůli kojení.Tak nastal boj,udržet svou váhu aspoň na těch 55 kg.Byly dny,kdy jsem nechtěla jídlo ani vidět a musela se nutit něco sníst, bohužel jsem nemohla setrvat na zdravé stravě, to bych si k snídani musela dát tak 1 kg sladkého ovoce. Radši jsem se přestala vážit, jenže na kontrole po šestinedělí,jaké překvapení, váha 53 kg...Sestřička mi poradila úžasnou věc,přestat se hýbat a jíst sladkosti, skvělý přístup.Doktorka byla o něco sdílnější, mám to dispoziční a 90% ženských by to se mnou vyměnilo. A já jsem v koncích, nevím, co mám jíst,aby mi ta váha neklesala,reklamu na anorexii dělat nehodlám. A nechci se cpát sladkostmi, bučkem a podobnými věcmi. Jediné řešení je přestat kojit, protože je to prý způsobeno tím, ale to se mi příčí dávat dítěti umělé mléko,když mám svoje. Jinak ovoce zeleninu jím pořád dost,ořechy, jáhly,pohanku,kuskus,rýži, bulgur,brambory, chleba si peču, dělám si ovocné koktejly s manga,to je dost syté, a popíjím ovocné šťávy. Beru pupálkový olej, občas si koupím čokoládu, kvůli kojení nesmím nadýmavé věci. Beru jakoukoliv radu, pokud vůbec jde v tomhle případě pomoct, pokud ne,tak jsem se alespoň vypsala \":-)\".Děkuji.

Tak rad se vám dostalo docela dost a dobrých, zvláště členka Gamina vypsala velice zajímavý souhrn potravin, který z hlediska základních živin nemá chybu. Možná by šlo ještě doporučit výpočet na nutriční kalkulačce cronometer.com, kde by vám ještě lépe došlo co je asi špatně. Jinak jak píše člen martina72 objem stravy je značně individuální záležitost a zase na druhou stranu přímo souvisí s hormonální rovnováhou a psychickým stavem. Pokud je člověk psychicky rozhozený, dávky stravy mohou být v násobcích normálního stavu a i tak má tělo co dělat aby z toho vyžilo. Možná by nebylo špatné podívat se na hormony štítné žlázy, pokud jste jedla mnoho ořechů tedy PUFA, může být oslabená a trochu po porodu zlobit, ale to by se dalo snadno srovnat, jen je potřeba vědět co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s váhou
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Tak proč mu ho nedat? Tělo se patrně snaží doplnit živiny, kterých se mu ale ze stravy nedostává. Dohledala jsem něco na základě toho, jak jedly minulé generace, pokud jim např. náboženství nebo šlechta nezakazovaly vybrané potraviny. Z tohoto odkazu překládám doporučené potraviny pro těhotné a kojící ženy.

  • olej z tresčích jater kvůli vitaminům A a D (pozor, nesmí být přidaný umělý vitamin A, je toxický) - 2 čaj. lžičky denně. Toto množství není možné užívat, pokud k tomu není každý den konzumováno tučné maso, žloutky apod!
  • litr plnotučného (ideálně syrového) mléka denně
  • 60g másla denně - vše od krav, které měly možnost se pást
  • 2 a více vajec denně
  • navíc ještě žloutky - vše od slepic, které měly travnatý výběh
  • 100 gramů jater, 1x - 2x týdně
  • čerstvé ryby a plody moře (mušle, jikry) -3x - 4x týdně
  • hověží nebo jehněčí každý den, je nutné je jíst s tukem
  • tučné ryby nebo sádlo (z prasat, která měla venkovní výběh) - kvůli vitaminu D, denně
  • 2 pol. lžíce kokosového oleje denně
  • laktofermentovaná zelenina a nápoje, denně
  • kostní vývary
  • správně připravené celozrnné obilniny (namočené dostatečně dlouho předem atd.)
  • čerstvá zelenina a ovoce

Na stravu je samozřejmě nutné přejít postupně, aby to nevyvolalo nežádoucí reakce, ale silně se nedoporučuje něco vynechávat.

Nutno uznat že lepší souhrn pro daný stav by se dal vypracovat celkem problematicky, je tam zastoupeno vše co tělo potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s váhou
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2019 10:31 am 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2019 10:21 am
Příspěvky: 5
Prášky na hubnutí - https://acaiberry900.com Nevěřila jsem, že se mi povede zhubnout. Zkoušela jsem doslova všechno – bezcukrovou dietu, bezlepkovou dietu, Dukanovu dietu, hladovky – někdy se mi povedlo zhubnout 3-4 kilogramy, ale rychle jsem se vrátila na původní váhu. Nechtěla jsem takový výsledek....Můj metabolismus byl stále horší, a já ztrácela naději, že se nakonec povede... K dalším tabletám podporujících hubnutí jsem byla skeptická. Ale přemluvila mně sestra, díky Acai Berry se mi povedlo zhubnout.


Naposledy upravil quothoyda dne čtv črc 25, 2019 5:58 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boj s váhou
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2019 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
quothoyda píše:
Zkoušela jsem doslova všechno – bezcukrovou dietu, bezlepkovou dietu, Dukanovu dietu, hladovky – někdy se mi povedlo zhubnout 3-4 kilogramy, ale rychle jsem se vrátila na původní váhu.

Váha skoro vůbec nesouvisí s objemem jídla ale plně s fungováním štítné žlázy. Naopak lze zvýšením objemu jídla docílit hubnutí prostě tělo si srovná samo do normálu stav pokud k tomu dostane prostředky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz