Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/mate-vysoky-krevni-tlak-pomuze-vam-novy-pristroj.html

... vlákna se vyřadí z provozu - Hypokratese by asi z takovéto " léčby " kleplo !!!

To asi ano, ovšem dá se na tom skvěle vydělávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2012 9:33 am 
Offline

Registrován: sob říj 08, 2011 11:59 am
Příspěvky: 5
Zdravím všechny,
rád bych se v krátkosti podělil se svou zkušeností.

7.10. 2011 jsem ve svých 32 letech a výšce 180 vážil 102, cholesterol 10,81. Doktorka mi chtěla předepsat nějaké prášky a doporučení na metabolickou poradnu.
Věděl jsem, že léky nejsou řešením, že to chce změnu stylu. Vynechat množství uzenin, pečivo, pravidelné snídaně v masně vyhlášeného řezníka - ovar koleno, dršťková, sekaná, noční vyžírání ledničky atp. téměř pravidelná konzumace alkoholu.

Hledal jsem nějaké možnosti na internetu a narazil na stánky zdraví-az.cz.
Po jejich zběžném pročtení jsem se odhodlal k očistě střev a hned 8.10. ráno aplikoval. jediná komplikace při první proceduře byla, že jsem nevěděl co příjde a zda mě to "neroztrhne" \":-)\"
Po ukončení následoval pocit lehkosti.

Následoval kontakt Jardy s žádostí o pomoc. Doporučil provést některé krevní testy na minerály, homo-cystein atp. mezitím užívat 2x denně polévkovou lžíci rozlévaného rybího tuku a jíst mořské ryby.
Po výsledcích ještě nasadit vitamíny na snížení homocysteinu a lecithin.

Má strava a doplňky:
Začal jsem pravidelně denně snídat ovocné saláty - cca 400g s rostlinnými oleji - za studena lisovaný olivový, bodlákový atp se semínky slunečnice, mákem.
Denně cca 1kg zeleniny - rajčata, okurky, papriky, saláty, špenát, mrkev, celer, petržel, olivy, červená řepa - to vše v kombinacích jak mě napadlo doplněné olivovým nebo tykvovým olejem.
2-3x týdně ryby - ideálně mořské

Doporučovaný hořčík 2x denně lžičku síranu hořečnatého
B vitamíny na srovnání homocysteinu
Lecithin
Rybí tuk
Každý večer cca 0,5lt domácího kefíru

Procedury
8.10. očista střev
dále po 14dnech 4x provedena očista jater
10.12 očista střev
7.1. provedena očista střev po vánočním obžerství - dopřál jsem si a nestydím se za to
Průběžně jsem hlídal ph
Od nového roku týdně jednodenní půst
Od začátku února zkouším sirnou patlaninu
2x týdně plavání

Výsledek
Po cca 3 měsících jsem zhubl 11kg a po dalším 2kg - celkem tedy 13kg.
Cholesterol jsem snížil z hodnoty 10,81 na 6,2 a hodlám snížit na na normální hodnot
Vysadil jsem téměř produkty z mouky a z bílých jedů obecně, maso si občas dopřeju a to po dosažení nějakého stanoveného cíle - snížení váhy, před očistou atp.
Od té doby co jsem změnil stravovací návyky se cítím báječně, opustil mě téměř stres.

Závěrem chci poděkovat Jardovi a jeho stránkám. Díky nim jsem čerpal maximum informací a dosáhl požadovaného bez použití léků. I když si myslím, že v některých případech jsou třeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2012 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mroberto píše:
Zdravím všechny,
rád bych se v krátkosti podělil se svou zkušeností.

7.10. 2011 jsem ve svých 32 letech a výšce 180 vážil 102, cholesterol 10,81. Doktorka mi chtěla předepsat nějaké prášky a doporučení na metabolickou poradnu.
Věděl jsem, že léky nejsou řešením, že to chce změnu stylu. Vynechat množství uzenin, pečivo, pravidelné snídaně v masně vyhlášeného řezníka - ovar koleno, dršťková, sekaná, noční vyžírání ledničky atp. téměř pravidelná konzumace alkoholu.

Hledal jsem nějaké možnosti na internetu a narazil na stánky zdraví-az.cz.
Po jejich zběžném pročtení jsem se odhodlal k očistě střev a hned 8.10. ráno aplikoval. jediná komplikace při první proceduře byla, že jsem nevěděl co příjde a zda mě to "neroztrhne" \":-)\"
Po ukončení následoval pocit lehkosti.

Následoval kontakt Jardy s žádostí o pomoc. Doporučil provést některé krevní testy na minerály, homo-cystein atp. mezitím užívat 2x denně polévkovou lžíci rozlévaného rybího tuku a jíst mořské ryby.
Po výsledcích ještě nasadit vitamíny na snížení homocysteinu a lecithin.

Má strava a doplňky:
Začal jsem pravidelně denně snídat ovocné saláty - cca 400g s rostlinnými oleji - za studena lisovaný olivový, bodlákový atp se semínky slunečnice, mákem.
Denně cca 1kg zeleniny - rajčata, okurky, papriky, saláty, špenát, mrkev, celer, petržel, olivy, červená řepa - to vše v kombinacích jak mě napadlo doplněné olivovým nebo tykvovým olejem.
2-3x týdně ryby - ideálně mořské

Doporučovaný hořčík 2x denně lžičku síranu hořečnatého
B vitamíny na srovnání homocysteinu
Lecithin
Rybí tuk
Každý večer cca 0,5lt domácího kefíru

Procedury
8.10. očista střev
dále po 14dnech 4x provedena očista jater
10.12 očista střev
7.1. provedena očista střev po vánočním obžerství - dopřál jsem si a nestydím se za to
Průběžně jsem hlídal ph
Od nového roku týdně jednodenní půst
Od začátku února zkouším sirnou patlaninu
2x týdně plavání

Výsledek
Po cca 3 měsících jsem zhubl 11kg a po dalším 2kg - celkem tedy 13kg.
Cholesterol jsem snížil z hodnoty 10,81 na 6,2 a hodlám snížit na na normální hodnot
Vysadil jsem téměř produkty z mouky a z bílých jedů obecně, maso si občas dopřeju a to po dosažení nějakého stanoveného cíle - snížení váhy, před očistou atp.
Od té doby co jsem změnil stravovací návyky se cítím báječně, opustil mě téměř stres.

Závěrem chci poděkovat Jardovi a jeho stránkám. Díky nim jsem čerpal maximum informací a dosáhl požadovaného bez použití léků. I když si myslím, že v některých případech jsou třeba.

Děkuji za uznání, to vždy potěší a není to tak často, nicméně zásluhy jsou především na vaší straně a je dobré, že vám to jde tak rychle, oni tomu totiž lidé většinou nejsou schopni uvěřit, že život i zdraví se dá změnit za pár měsíců a tento příspěvek je toho krásným důkazem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: pát bře 30, 2012 10:51 am
Příspěvky: 11
taktéž se chci podělit o svoji zkušenost s cholesterolem \":-)\"

věk 28 let, výška 197cm, váha 103kg (v únoru 2012), cholesterol LDL 9.9 (při práškách jsem měl chol 4.7), v pase 101cm

mé opatření:
- přestal jsem brát léky
- nekupuji žádné bílé pečivo, mléčné výrobky omezeně, maso omezeně, přidal jsem do jídelníčku každý den zeleninu nebo ovoce (snažím se od českých pěstitelů) a HLAVNĚ!!! jsem začal jíst 5x denně!!!!!!!poslední jídlo 3hod před spaním..snažím se co nejvíce vyhýbat potravinám s ÉČKY!
- bral jsem denně Chlorellu Japan 2x10 tablet a dále rybí tuk Omega 3 - měsíc 1x2 tab, poté 1x1 tabletu
- nic dalšího jsem nepodnikal, žádné očisty, jiné procedury atd.

přesně po dvou měsících a 14 dnech, tedy od 1.února do 14dubna - výsledek:
- váha 95kg, v pase 95cm, cholesterol 6.9

převážně vše díky těmto skvělým stránkám \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak, cholesterol a deprese
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 6:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="rychlyradim":19afdbjp]taktéž se chci podělit o svoji zkušenost s cholesterolem \":-)\"

věk 28 let, výška 197cm, váha 103kg (v únoru 2012), cholesterol LDL 9.9 (při práškách jsem měl chol 4.7), v pase 101cm

mé opatření:
- přestal jsem brát léky
- nekupuji žádné bílé pečivo, mléčné výrobky omezeně, maso omezeně, přidal jsem do jídelníčku každý den zeleninu nebo ovoce (snažím se od českých pěstitelů) a HLAVNĚ!!! jsem začal jíst 5x denně!!!!!!!poslední jídlo 3hod před spaním..snažím se co nejvíce vyhýbat potravinám s ÉČKY!
- bral jsem denně Chlorellu Japan 2x10 tablet a dále rybí tuk Omega 3 - měsíc 1x2 tab, poté 1x1 tabletu
- nic dalšího jsem nepodnikal, žádné očisty, jiné procedury atd.

přesně po dvou měsících a 14 dnech, tedy od 1.února do 14dubna - výsledek:
- váha 95kg, v pase 95cm, cholesterol 6.9

převážně vše díky těmto skvělým stránkám \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2013 2:00 pm 
Offline

Registrován: sob úno 09, 2013 1:28 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, prosím o radu jestli nemáte nějaké zkušenosti ohledně CDS a vysokého krevního tlaku. Často jsem několik let míval vyšší tlak kolem 140/85 a stálý problém s mandlemi i klouby. Začal jsem brát CDS od 18.12.2012 až do 1.1.2013, kdy jsem měl kloubní úlevu a i celkový lepší stav. Však zhoršil se mi krevní tlak a zvýšil na 160/103.Vysadil jsem tedy CDS na týden a tlak mírně poklesl ,pak jsem opět jeden den užíval CDS a zvýšení tlaku se opakovalo. Rád bych zjistil co je příčinou a to už kvůli ostatním lidem kteří můžou mít podobné příznaky.(jsou to snad uvolněné toxiny ,či sůl?)
Pěkný den, Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2013 9:38 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, otec měl problém s vysokým krevním tlakem. Pomohlo - ke každému jídlu přidat 1 až 2 stroužky česneku a hlavně dlouhé procházky, aspoň 1,5 hod..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 2:56 pm 
Offline

Registrován: sob úno 09, 2013 1:28 pm
Příspěvky: 7
jitule: Děkuju moc za podporu.Náhodou sem dostal emailem několik receptů ,které kdysi sepsala bába Božena Kamenická a udělal dle návodu čaj.Ráno jsem vypil první hrnek a večer se mi tlak srovnal na 135/80,druhý den 125/78..je to úžasný a hlavně bez chemie! \":wink:\"

Čaj na vysoký krevní tlak
řebřiček 20 g,truskavec 2O g, třezalka 15 g, hloh 15 g, přeslička 15 g, čekanka 15 g,
jmelí 15 g, kozlík 15 g, máta 15 g, divizna 7 g,heřmánek 7 g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2013 4:42 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
johansa píše:
jitule: Děkuju moc za podporu.Náhodou sem dostal emailem několik receptů ,které kdysi sepsala bába Božena Kamenická a udělal dle návodu čaj.Ráno jsem vypil první hrnek a večer se mi tlak srovnal na 135/80,druhý den 125/78..je to úžasný a hlavně bez chemie! \":wink:\"

Čaj na vysoký krevní tlak
řebřiček 20 g,truskavec 2O g, třezalka 15 g, hloh 15 g, přeslička 15 g, čekanka 15 g,
jmelí 15 g, kozlík 15 g, máta 15 g, divizna 7 g,heřmánek 7 g

Johanso, to je úžasný, ten čaj se mi líbí, je tam hloh, máta, jmelí -
(jsou to známé bylinky na tlak, srdce i zklidnění) Myslím, že je důležitý ale hlavně poměr. Jestli Ti nevadí a budeš užívat čaj déle a sledovat tlak, určitě dej vědět. Děkuji.
Ono receptů je kvanta, ale objevit opravdu funkční, je asi i trochu štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 9:29 am 
Offline

Registrován: sob úno 09, 2013 1:28 pm
Příspěvky: 7
..určitě dám vědět \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 9:43 am 
Offline

Registrován: sob úno 09, 2013 1:28 pm
Příspěvky: 7
Čaj na tlak z receptůry Boženy Kamenické který piji od 9.2.2013,se mi tlak zatím drží kolem 129/80 \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 9:55 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Koľkokrát denne sa pije čaj?Lúhuje sa cca 15 min.?Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 2:24 pm 
Offline

Registrován: sob úno 09, 2013 1:28 pm
Příspěvky: 7
Podle receptury jsem ho louhoval 10min.Pak jsem postupoval trošku vědecky -tlak jsem měřil několikrát denně a pil po dvou hodinách a dnes již po třech hodinách…uvidím jak na tom budu další dny.Může se pít 14dní i 3týdny a časy postupně prodloužit podle potřeby.. (je nutné citlivě upravit i jídelníček)
Na této receptuře se mi líbí nejen to, že tlak snižuje, ale především léčí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 3:27 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
\":D\" Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní tlak
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 6:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 9:56 pm
Příspěvky: 10
johansa píše:
jitule: Děkuju moc za podporu.Náhodou sem dostal emailem několik receptů ,které kdysi sepsala bába Božena Kamenická a udělal dle návodu čaj.Ráno jsem vypil první hrnek a večer se mi tlak srovnal na 135/80,druhý den 125/78..je to úžasný a hlavně bez chemie! \":wink:\"

Čaj na vysoký krevní tlak
řebřiček 20 g,truskavec 2O g, třezalka 15 g, hloh 15 g, přeslička 15 g, čekanka 15 g,
jmelí 15 g, kozlík 15 g, máta 15 g, divizna 7 g,heřmánek 7 g

Zdravím,
Rád bych si tento čaj také namíchal, můžete prosím uvést, kterou část bylin na čaj používáte? Nať, plod, květ? Příp. co ze které byliny.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz