Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Perforace ušního bubínku
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2016 10:55 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2016 10:41 am
Příspěvky: 6
Zdravím, hledal jsem na fóru ale nenašel jsem nic konkrétního.
3 týdny zpět jsem na tréninku boxu dostal ránu na ucho (nebyla to velká rána) - nicméně rychlou změnou tlaku praskl ušní bubínek (větší díra cca 5x5mm).
Naštěstí jsem nevyfasoval antibiotika - rána je suchá, bez infekce. Nicméně stav se zatím vůbec nelepší (perforace pořád stejná).
Kromě vitamínů, které beru víceméně stabilně (vitamin C - šípek, D3, B komplex) jsem začal užívat i Wobenzym (ano, je silně předražený ale rozhodl jsem se jej vyzkoušet). Napadá někoho prosím ještě něco čím bych mohl hojení uspíšit a pokud možno se vyhnout plastice bubínku?

Na Pubmed (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed) jsem našel několik věděckých studií, a jedna se například týkala oleje rakytníku řešetlákového (umí urychlit hojení středních a větších perforací). Každopádně mám ale trochu strach si cokoliv do ucha kapat, popř. mazat abych nedostal infekci.

díky za každý názor, popřípadě osobní zkušenost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Perforace ušního bubínku
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2016 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
visitor píše:
Zdravím, hledal jsem na fóru ale nenašel jsem nic konkrétního.
3 týdny zpět jsem na tréninku boxu dostal ránu na ucho (nebyla to velká rána) - nicméně rychlou změnou tlaku praskl ušní bubínek (větší díra cca 5x5mm).
Naštěstí jsem nevyfasoval antibiotika - rána je suchá, bez infekce. Nicméně stav se zatím vůbec nelepší (perforace pořád stejná).
Kromě vitamínů, které beru víceméně stabilně (vitamin C - šípek, D3, B komplex) jsem začal užívat i Wobenzym (ano, je silně předražený ale rozhodl jsem se jej vyzkoušet). Napadá někoho prosím ještě něco čím bych mohl hojení uspíšit a pokud možno se vyhnout plastice bubínku?

Na Pubmed (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed) jsem našel několik věděckých studií, a jedna se například týkala oleje rakytníku řešetlákového (umí urychlit hojení středních a větších perforací). Každopádně mám ale trochu strach si cokoliv do ucha kapat, popř. mazat abych nedostal infekci.

díky za každý názor, popřípadě osobní zkušenost

To je díra docela velká, ale teoreticky by se to asi zacelit dalo. Osobně bych nyní vysadil D3 i když má bohužel dlouhý doběh, aby nedošlo ke kalcifikaci rány. To by se dalo dost omezit vysokým dávkováním hořčíku a vitamínu K2 konkrétně verze MK7, ta je asi nejvhodnější z hlediska délky působení v organizmu a slušně potlačuje to déčko. Jinak bych se určitě nebál toho oleje, tím by se do ucha nic zanést nemělo, tuk ránu naopak sterilně zakryje. Dříve se používalo sádlo s medem rovnou na otevřenou ránu a super. Sám mám s protrženým bubínkem zkušenost a také jsem kapal olej a bez problémů, ale díra tam byla mnohem menší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Perforace ušního bubínku
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2016 10:20 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2016 10:41 am
Příspěvky: 6
tu D3 beru jen 1000UI denně od Swissu, ale raději tedy vysadím a místo toho Magnosolv (365mg hořčíku) a někde zkusím sehnat K2 MK7 (právě jsem se dočetl, že ho obsahuje například fermentavaný tempeh - ten mám v plánu si dát zítra). Můžu se zeptat jak dlouho jste se s prasklým bubínkem léčil (pro představu)?

edit: mezitím jsem zakoupil 100% olej rakytník řešetlák - ten by měl taky obsahovat vitamín K - jen nevím v jaké formě a v jakém množství. Celkové dávkování uvádí výrobce 2 x denně 7kapek (do vody, čaje apod.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Perforace ušního bubínku
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2016 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
visitor píše:
tu D3 beru jen 1000UI denně od Swissu, ale raději tedy vysadím a místo toho Magnosolv (365mg hořčíku) a někde zkusím sehnat K2 MK7 (právě jsem se dočetl, že ho obsahuje například fermentavaný tempeh - ten mám v plánu si dát zítra). Můžu se zeptat jak dlouho jste se s prasklým bubínkem léčil (pro představu)?

edit: mezitím jsem zakoupil 100% olej rakytník řešetlák - ten by měl taky obsahovat vitamín K - jen nevím v jaké formě a v jakém množství. Celkové dávkování uvádí výrobce 2 x denně 7kapek (do vody, čaje apod.)

Tak tempeh ho obsahuje nejvíce ze všech potravin a ten nejlepší, ale nevím zda to denně dáte, pro mě to je hrozně hnusné. Jinak já jsem se s tím nijak neléčil, prostě jsem tam pravidelně kapal a ani netuším po jak dlouhé době se to spravilo. Takový divný vjem na to ucho jsem ale měl dost dlouho, možná tři až šest měsíců. Ten rakytník bude obsahovat spíše K1, nebo maximálně K2 MK4, ale jistě to nevím MK7 je pouze ve fermentovaných potravinách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Perforace ušního bubínku
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 9:06 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2016 10:41 am
Příspěvky: 6
tak musím wobenzym pochválit - bubínek mám zcela zhojený ! (myslím, že i na ORL se sami divili:) .. teď už jen preventivně jím sušený ananas a papayu (bez cukru).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Perforace ušního bubínku
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2016 1:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
visitor píše:
tak musím wobenzym pochválit - bubínek mám zcela zhojený ! (myslím, že i na ORL se sami divili:) .. teď už jen preventivně jím sušený ananas a papayu (bez cukru).

To je dobrá zpráva a po relativně krátké době, gratuluji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz