Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2016 11:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ercihi"cpmdh6xr]Ahoj všem, rozhodl jsem se pro vytvoření logu, ať mám dostatečnou zpětnou vazbu a zároveň tím mohu pomoct lidem se stejným problémem \")\" .
Pár informací o mně - je mi 24, učím v hudebce hru na klavír, běžná váha 65kg, tento den 59, výška 174cm. Crohna mám už asi 3 roky, byl jsem na jipce (anémie, měl jsem hodně málo krve, o cca 1 litr méně). Nyní jsem v kontaktu s mojí doktorkou, od neděle (takže už 4 dny) jsem vysadil léky, které mi už vůbec nezabírají, takže neni důvod se jich držet. Doktorka mi nabízí biologickou léčbu, ale já myslím, že to zvládnu tady s Váma na fóru bez toho \")\" .
Měl jsem hodně kortikoidů (nejvíc 40mg), imuran na snížení imunity, salofalk, helicid, občas nějaké to železo nebo mutaflor, ten je na bakterie ve střevě.
Jediné, co nyní užívám, je hořčík, mutaflor a železo, které je teda nic moc na ten zánět podle doktorky, tak nevím, jestli ho nepřestat užívat.
Můj největší problém a zároveň priorita číslo 1 je přestat krvácet. Krvácím už téměř rok, teď té krve vůbec není málo. Další můj cíl je snížit počet stolic alespoň na 5 a aby byla hustá (nyní průjem a počet i 25 za den...)

Od září jsem měsíc držel dietu podle paní doktorky Budwig (sirná patlanina, žitný chleba s tvrdým sýrem, ovoce, zelenina, nic moc víc tam tuším nebylo). http//www.budwig-diet.co.uk/ zde přidávám odkaz. Po měsíci jsem nezpozoroval žádné znatelné výsledky, počet stolic pořád kolem 15ti a krev taky byla...takže jsem se na to chvíli vykašlal a trochu "prasil". Od asi půlky října jsem se do toho zase pustil. Před 14ti dny jsem zvolil přísnou dietu - ovocné a zeleninové Šťávy, zelenina v páře, toť vše. Každopádně můj stav se po týdnu nezlepšil a bylo to pro mě náročné vydržet.

Nyní jím následovně Ráno ovocná šťáva z citrusů, cca půlitr zředěný vodou. Taky si někdy ráno dám zelený čaj nebo heřmánkový, ať se trochu zahřeju. K obědu a sváče mám sirnou patlaninu s půlkou banánu, rozinkami a směsí ořechů. K večeři jak kdy, třeba včera jsem si udělal hráškovou polívku - vařený hrášek, rozmixovat, trochu soli. Každopádně kvůli plynatosti musím opatrně, protože vzduch je pro mě největší nepřítel, pak to všechno hodně bolí. Jindy k večeři dávám šopák se solí, pepřem, chili a česnekem. Celkově během dne piju i zeleninové šťávy, nejčastěji kombinaci celer+mrkev nebo červená řepa+mrkev, výjimečně mrkev+okurka. Až seženu, tak zařadím kozí kefír, 0,5l denně mi přijde akorát, ale nemám s ním zkušenosti. Piju 3 panáky aloe vera gelu denně (značka forever living products).

Dnes při psaní tohoto topicu mi zrovna přivezla pošta irigátor, takže od zítřka každý den klystýr po dobu jednoho týdnu, následně obden.
Pokud by někdo chtěl, můžu přidat fotky irigátoru, ať má konkrétní představu, na netu ty obrázky moc podrobné nejsou. Taky vyfotím tělo, ať je představa, jak to s 59kg vypadá \"D\" . To by bylo na úvod, večer přidám shrnutí dnešního dne a takto budu postupovat každý den.

Můj cíl je do vánoc vyléčit to nejdůležitější (mít pevnou stolici bez krve a počet stolic max na 5 denně), co se váhy týče, to potom bez problému naberu \")\" . Klidně se ptejte na to, co vás zajímá, rád odpovím.
Hezký den! \")\"[/quotecpmdh6xr]
No jak to tak čtu, tak na to jdete dost blbě i když než jsem se k tomu dostal, tak jste něco pochopil. Každopádně bych zařadil jednu z uvedených diet, které vám doporučuje člen Jarko26, ale i ty mohou v některých případech znamenat problém, pak je třeba být ještě přísnější a vyladit stravu opravdu excelentně. Navíc u takto aplikovaných diet nevidím tu uchopitelnou a korigovatelnou rovinu, kterou bych hledal za denním výpočtu stravy na nutriční kalkulačce, třeba cronometer.com, kdy z výsledků vidíte po krátkém zaškolení co děláte blbě a jste schopen s tím pracovat. Nějaké info najdete i ve vlákně o této problematice zde

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz