Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2015 11:31 am 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Ahoj všem, rozhodl jsem se pro vytvoření logu, ať mám dostatečnou zpětnou vazbu a zároveň tím mohu pomoct lidem se stejným problémem \":)\" .
Pár informací o mně - je mi 24, učím v hudebce hru na klavír, běžná váha 65kg, tento den 59, výška 174cm. Crohna mám už asi 3 roky, byl jsem na jipce (anémie, měl jsem hodně málo krve, o cca 1 litr méně). Nyní jsem v kontaktu s mojí doktorkou, od neděle (takže už 4 dny) jsem vysadil léky, které mi už vůbec nezabírají, takže neni důvod se jich držet. Doktorka mi nabízí biologickou léčbu, ale já myslím, že to zvládnu tady s Váma na fóru bez toho \":)\" .
Měl jsem hodně kortikoidů (nejvíc 40mg), imuran na snížení imunity, salofalk, helicid, občas nějaké to železo nebo mutaflor, ten je na bakterie ve střevě.
Jediné, co nyní užívám, je hořčík, mutaflor a železo, které je teda nic moc na ten zánět podle doktorky, tak nevím, jestli ho nepřestat užívat.
Můj největší problém a zároveň priorita číslo 1 je přestat krvácet. Krvácím už téměř rok, teď té krve vůbec není málo. Další můj cíl je snížit počet stolic alespoň na 5 a aby byla hustá (nyní průjem a počet i 25 za den...)

Od září jsem měsíc držel dietu podle paní doktorky Budwig (sirná patlanina, žitný chleba s tvrdým sýrem, ovoce, zelenina, nic moc víc tam tuším nebylo). http://www.budwig-diet.co.uk/ zde přidávám odkaz. Po měsíci jsem nezpozoroval žádné znatelné výsledky, počet stolic pořád kolem 15ti a krev taky byla...takže jsem se na to chvíli vykašlal a trochu "prasil". Od asi půlky října jsem se do toho zase pustil. Před 14ti dny jsem zvolil přísnou dietu - ovocné a zeleninové Šťávy, zelenina v páře, toť vše. Každopádně můj stav se po týdnu nezlepšil a bylo to pro mě náročné vydržet.

Nyní jím následovně: Ráno ovocná šťáva z citrusů, cca půlitr zředěný vodou. Taky si někdy ráno dám zelený čaj nebo heřmánkový, ať se trochu zahřeju. K obědu a sváče mám sirnou patlaninu s půlkou banánu, rozinkami a směsí ořechů. K večeři jak kdy, třeba včera jsem si udělal hráškovou polívku - vařený hrášek, rozmixovat, trochu soli. Každopádně kvůli plynatosti musím opatrně, protože vzduch je pro mě největší nepřítel, pak to všechno hodně bolí. Jindy k večeři dávám šopák se solí, pepřem, chili a česnekem. Celkově během dne piju i zeleninové šťávy, nejčastěji kombinaci celer+mrkev nebo červená řepa+mrkev, výjimečně mrkev+okurka. Až seženu, tak zařadím kozí kefír, 0,5l denně mi přijde akorát, ale nemám s ním zkušenosti. Piju 3 panáky aloe vera gelu denně (značka forever living products).

Dnes při psaní tohoto topicu mi zrovna přivezla pošta irigátor, takže od zítřka každý den klystýr po dobu jednoho týdnu, následně obden.
Pokud by někdo chtěl, můžu přidat fotky irigátoru, ať má konkrétní představu, na netu ty obrázky moc podrobné nejsou. Taky vyfotím tělo, ať je představa, jak to s 59kg vypadá \":D\" . To by bylo na úvod, večer přidám shrnutí dnešního dne a takto budu postupovat každý den.

Můj cíl je do vánoc vyléčit to nejdůležitější (mít pevnou stolici bez krve a počet stolic max na 5 denně), co se váhy týče, to potom bez problému naberu \":)\" . Klidně se ptejte na to, co vás zajímá, rád odpovím.
Hezký den! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2015 6:00 am 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Středa 25.11.2015
Počet stolic: 18+6(v noci), krev, řidší už to být nemůže, mám pocit, jak kdyby to bylo po klystýru.
Jídlo: ráno šťáva z 2 pomerančů a mandarinky naředěná vodou, potom ještě ze 2 grepů bez ředění
oběd - sirná patlanina
dál už jsem nic nejedl, vůbec nebyla chuť, hlad trochu, ale šel jsem brzy spát kolem osmé, takže no problem.
Bolesti, dnes je to o kus horší než včera a vůbec nevím proč.
Zkouška na příští den: Vyměním ovocné šťávy za zeleninové, uvidíme co to provede \":)\"
Další den použiju klystýr, uvidím, jaké to bude mít výsledky. Alespoň, že náladu si dokážu udržet docela dobrou, v tomhle stavu by se to asi moc lidem nedařilo \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2015 10:03 am 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Čtvrtek 26.11.2015
první klystýr: Pár tipů pro vás, co s tím nemáte zkušenosti, stejně jako jsem doteď neměl já. Pokud máte tyčku v zadku, konec hadičky nastavený tak, aby to teklo, a přece to neteče, je to tím, že konec tyčky máte naražený na tělní stěně, tudíž tam nemůže proudit vzduch a nic vám nepoteče \":lol:\" . Já toho i využil, že si to tím koriguju, když cítím nepříjemný tlak, tak to na tu stěnu přitisknu (prostě to víc zatlačíte do zadku) a voda přestane téct.
Celkově jsem použil 0,8l vody, ale na čtyřikrát, mám zatím dráždivý tračník...nic moc kromě vody ze mě nevylezlo. Zítra budu pokračovat \":)\" .
Snídaně: nalačno heřmánkový čaj a tormentan. Po pár hodinách zeleninová šťáva mrkev, celer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2015 11:16 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Uf no máte to náročné.... Ale nejak sa mi to nezdá tie citrusy atď... Ja neviem ale mali by ste na to ísť nejak systematicky , u napr. sa inšpirujte tu http://www.listentoyourgut.com/symptoms ... sease.html Držííím palce

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2015 5:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Moc děkuji, knihu jsem si koupil v ebooku. Máte pravdu, dost se v tom plácám, je to způsobeno tím, že nic mi zatím nijak nezabralo, připadám si, že je to horší a horší...druhá věc je mít dostatečnou vůli vydržet například týdenní půst pouze o vodě, to pro mě není nic snadného. Bývaly doby, kdy jsem nevydržel den bez sladkého \":lol:\" . Já se zatím setkal pouze s knihou od dr. Kleina \":)\"

Uff...teď sem si všiml, že to má skoro 500 stran \":roll:\" no alespoň zlepším angličtinu...

https://www.youtube.com/watch?v=FsIN8tSWjI8 zde o všem povídá, super \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2015 6:34 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Jj zabojovať s vôľou je často fuška(síce nepôstujem ale poznám to:P) ale stojí vám to zato(myslím to dodržiavať nejaký systém, k pôstu sa neviem vyjadriť či je u vás vhodný, to nechám na iných):) Hlavne si ešte veci naštudujte, skúšať jeden deň to druhý deň iné nemá zmysel a môže vám aj uškodiť. Ale je super že máte pozitívny prístup-prvý krok k úspechu:))

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2015 4:46 am 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Já zkouším z toho důvodu, že to info ještě opravdu nemám...vím základní věci, jakože pít nejdéle 30 minut před jídlem, jíst většinu syrové potravy, bez cukru, méně bílkovin a tuků, než je v naší kultuře zvykem...ale když tohle všechno dodržuju, žádná změna stavu není, takže lepší zkoušet. Každopádně už studuju \":)\" .
Jedna myšlenka co mě napadla...včera trochu tužší stolice a větší bolesti (poškozené střeva), dnes opět řídká, jak po klystýru \":D\" není to automatická a inteligentní reakce těla na stav střevní stěny? Přijde mi logické to nezpevňovat, když je to v takovém stavu. Každopádně doktorce ze mě šibne, v pondělí tam jdu, cpe mě do bioléčby, ale akorát vím, že by mi to nejspíš pomohlo, ale ještě mám před sebou doufám dlouhý život, a aby mě to po 3 letech přestalo fungovat a byl bych na tom ještě hůř, ne děkuju \":)\" . Výhoda tohoto stavu je, že vás to žene kupředu. Jakmile by bioléčba fungovala, motivovat se by bylo mnohem těžší.

Ještě přemýšlím o celostní medicíně, základ nemoci vidím v psychice...(ono to tak asi dycky je) sice bych to měl daleko, ale...http://www.aktip.cz/cs/kontakty/index.html \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2015 11:56 pm 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Ta kniha je zajímavá, jsou tam diety diametrálně odlišné od toho, co jsem doposud dělal. Například ta nejšetrnější dieta (Elemental Liquid Diet) je pro můj stav - pijete akorát proteinové shaky, viz zde http://shoppe.listentoyourgut.com/absor ... elemental/ není to nic levného, ale nadruhou stranu dát třeba 7000 za to, abych se po roce zbavil krvácení, nevidím lepší "investici" \":)\" V knize má asi 5 typů diet podle vašeho zdravotního stavu...dieta při průjmu, plynatosti, krvácení, potom taková standartní, až se základní věci srovnají...
Vždy jsem byl zvyklý a bral jako samozřejmost, že léčení probíhá hlavně formou živé stravy, šťáv, ale popravdě mi to vždycky stav nezlepšilo, naopak zhoršilo. Ona tam píše, že syrová strava atd. je víc než vhodná, ale až, když se stav střeva ustálí.
Ještě si to nechám projít hlavou přes víkend a pak uvidím, jestli objednávat nebo ne \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2015 12:53 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
jj zvážte to , poštudujte, nerada by som mala na svedomí že by ste prišli o 7000(kukám že to je za týždennú "kúru) a nebodaj bez výsledku. Zaujalo ma tiež čo píšu tu http://drsircus.com/medicine/crohns-dis ... reatments/ nižšie pod "Natural Allopathic Treatments " . Samostatne banány vám ako fungujú? Citrusy mi pre vás pripadajú príliš dráždivé. K tej Budwigovej zmesi ste prešli na základe nejakých odporúčaní z netu v súvislosti s Crohnom? Probiotiká žiadne neberiete?

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2015 3:29 pm 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Popravdě nevím, kolik těch proteinových drinků se denně pije, ale určitě to je za těch 7000 alespoň na 3 týdny \":)\" . Banány snáším dobře, resp. mě teď dělalo problémy všechno, takže jsem rád, že tato dieta je dost odlišná. Budwig dietu jsem použil na základě doporučeních na stránkách o této dietě (že je to použitelné i na Crohna). Nyní se tedy řídím dietou zvanou "Stop Intestinal Bleeding Diet". Chci si taky měřit pH moči, ať mám představu o kyselosti těla. Po každém jídle si zapisuju, jak jsem se po něm cítil. Každopádně si nemyslím, že je špatně, když jsem po některém jídle unavený, akorát ho jíst tedy v době, kdy si potom můžu lehnout a ne, když jdu do práce \":lol:\" . Spíš si všímat, které dělá pocit na šavli nebo celkově nevolnost \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2015 8:23 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Ercihi píše:
Popravdě nevím, kolik těch proteinových drinků se denně pije, ale určitě to je za těch 7000 alespoň na 3 týdny \":)\"

No ja som len nakukla a tie 7000-cové sú "One week supply". Aj keď za pokus by to mohlo stáť...Držím palce:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 1:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
Dnes první měření pH moči - 6,5. Čekal jsem to horší \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2015 7:22 pm 
Offline

Registrován: pon čer 25, 2012 12:15 am
Příspěvky: 19
30.11.2015 Pondělí
Zásadní den - po cca roce krvácení nemám krev ve stolici, ani na papíře \":)\"
Jak jsem toho docílil? Od pátku jsem přestal držet dietu, jako jsem držel doposud (hodně šťáv z citrusů atd.) a najednou se to den ode dne zlepšuje. Je přede mnou ještě dlouhá cesta - pálí mě teď občas žáha a bolesti břicha také ještě jsou, ale energie mám odost víc. Dnes jsem spal asi jenom dvě hodiny - nemohl jsem usnout a ráno do nemocnice na odběr...a v pohodě jsem odučil \":)\" .
Moniko moc děkuju za tip. Zítra si objednám nějaké to zboží, ať to tím podpořím a dám možnost střevům se kompletně zahojit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2015 10:31 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Ercihi píše:
30.11.2015 Pondělí
Zásadní den - po cca roce krvácení nemám krev ve stolici, ani na papíře \":)\"

Parááda:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohn - můj LOG :-)
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2015 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 8
AHojte
v tvojom prípade ma napadajú dve diety GAPS alebo skôr SCD, pri tej druhej majú vetšie skúsenosi so zápalom čriev (pozri googl české stránky)
S pozdravom Jaro


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz