Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2009 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2009 11:58 am
Příspěvky: 5
To všechno zde popsané je bezva a dobře se to čte. Člověk si může umínit, že s tím začne...ale pak se to nějak zvrtne a nejde to tak lehce.
Myslím si že ta změna by měla přijít postupně. V hlavě musí být samozřejmě jasno a člověk rozhodnutý do toho jít a vydržet i celý život. Neumím si ale představit, že přijdu k ledničce a do špajzky, vyhážu vše nezdravé a doplním zdravím.
Chce to asi opravdu krůček po krůčku přitahovat šroub. Mám představu, že nejdřív by se mělo začít očistou a pak přecházet na tu zdravou výživu. Prosil bych pana Zajíčka, zda by tu nenapsal aslespoň pár bodů pro začínající. Děkuji Jiránek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: pát lis 27, 2009 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Aleš píše:
To všechno zde popsané je bezva a dobře se to čte. Člověk si může umínit, že s tím začne...ale pak se to nějak zvrtne a nejde to tak lehce.
Myslím si že ta změna by měla přijít postupně. V hlavě musí být samozřejmě jasno a člověk rozhodnutý do toho jít a vydržet i celý život. Neumím si ale představit, že přijdu k ledničce a do špajzky, vyhážu vše nezdravé a doplním zdravím.
Chce to asi opravdu krůček po krůčku přitahovat šroub. Mám představu, že nejdřív by se mělo začít očistou a pak přecházet na tu zdravou výživu. Prosil bych pana Zajíčka, zda by tu nenapsal aslespoň pár bodů pro začínající. Děkuji Jiránek

Obávám se, že to špatně chápete. Principiálně můj názor je jiný a žádné pomalé utahování šroubů není dle mého názoru vhodné. Já zastávám názor, že koňům je potřeba přitáhnout opratě na doraz okamžitě ze začátku a teprve potom, když dostanou plnou rychlost, jim můžete trošku ubrat a snížit výkon. Obráceně to příliš velký smysl nemá, zpravidla se tím lidé pouze balamutí, stále si říkají, co všechno pro sebe nedělají a v podstatě nedělají téměř nic. Já dělím lidi do dvou skupin, na ty, co jsou již připraveni a na ty, co dosud nejsou připraveni. Rozlišujícím znakem připraveného člověka je to, že z něj již něco teče a optimální je když teče krev. To si již ten člověk opravdu dobře uvědomí, že jde do finále a potom konečně pochopí, že je vhodné zatáhnout za ruční brzdu. Do té doby se nejedná o připraveného člověka a vtloukat mu do hlavy něco o zdravé výživě, je mnohdy víceméně ztráta času, protože stejně si bude myslet, že má navíc. Já jsem začal jako připravený, ze mě již tekla krev horem i dolem, také jsem se nemusel ani moc snažit, aby tekla a myslím si, že to mi umožnilo začít tak jak by se mělo začít správně. Začal jsem jedenadvaceti denní hladovkou o destilované vodě s následným velice lehkým stravovacím režimem, který mě zbavil za tři měsíce čtyřiceti kilo živé váhy a navrátilo se mi zdraví. Toto si myslím, že je ten nejsprávnější způsob jak zahájit život na zdravé výživě s láskou ke stravě kterou jím. Mohu vás ubezpečit, že po té hladovce mi naprosto libovolná potravina připadala tak božské chutí, že se ji nevyrostlo nic na světě. Pokud chcete začínat po malých krocích, což osobně nedoporučuji, je to jen dlouhodobé trápení a v podstatě se stejně časem pravděpodobně dostanete do fáze, kterou zde popisují, to znamená, že se stanete připravenou osobou, což vás donutí zatáhnout za ruční brzdu opravdu důkladně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2009 8:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
absolutní souhlas s Jardou. Jen dodám, že je nutná vzorná "návratovka" a to VŽDY, i po jednodenním půstu. Píšu to proto, že hodně lidí po půstu má tendenci "prasit" v jídle a následně to zase půstem odčinit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2009 7:20 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2009 11:58 am
Příspěvky: 5
Jenomže každý jsme jiný a každý máme jiné možnosti. Ze mě už sice taky teče krev, ale neumím si představit delší hladovku než 4 dny. Potřebuji do práce sílu a koncentraci. Taky nevím zda koupit nejdřív odšťavovač, nebo filtr na vodu, atd....je toho prostě najednou na mě moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2009 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Aleš píše:
Jenomže každý jsme jiný a každý máme jiné možnosti. Ze mě už sice taky teče krev, ale neumím si představit delší hladovku než 4 dny. Potřebuji do práce sílu a koncentraci. Taky nevím zda koupit nejdřív odšťavovač, nebo filtr na vodu, atd....je toho prostě najednou na mě moc.

Tak to jste již připraven a rozhodnost by vám tedy chybět neměla. Hladovky se musí trochu trénovat, to co jsem provedl já bylo nutné kvůli velice vážné zdravotní komplikaci. Můj názor je, že hlavně v létě se dá hladovět velice dobře a sám jsem si to vyzkoušel se zedníky na stavbě, kde jsem na destilované vodě měl tak dobré výkony, že všichni nechápali kde se ta energie ve mě bere. V zimě to tak jednoduché není a dost záleží i na typu práce, kterou vykonáváte, ale pravidelné kratší hladovky nevidím jako problém. Z těch přístrojů je nutnější odšťavňovač, pokud možno dvouhřídelový, ten je sice dost drahý, ale umožní vám vyrábět si i ořechová mléka, která vám pomohou v remineralizaci těla, což je nezbytné pro návrat ke zdraví. Kvalitní vodu si můžete prozatím kupovat, ale osmóza stojí i s montáží cca 2000,-Kč, což mi zrovna moc peněz za vlastní zdraví nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 11:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
"Kvalitní vodu si můžete prozatím kupovat" ??? Kde, jak????
Bohužel přítel stále odmítá nám namontovat osmózu, pořád to řešíme....ale voda z petek je taky špatná, takže je nějaká šance někde koupit kvalitní vodu?
Díky moc, Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
"Kvalitní vodu si můžete prozatím kupovat" ??? Kde, jak????
Bohužel přítel stále odmítá nám namontovat osmózu, pořád to řešíme....ale voda z petek je taky špatná, takže je nějaká šance někde koupit kvalitní vodu?
Díky moc, Jana

Voda z reverzní osmózy je mnohem čistší a můžete ji samozřejmě bez problémů používat, tuším že člen Pavel Z tady o ní píše a používá jí při hladovce. Tuto vodu lze běžně koupit, dokonce zde i uvedl internetové stránky http://filmet.cz/, takže poskytl zdroj vody, kde litr této vody vyjde asi na 3 koruny. Je to pražská firma a netuším zda ji posílají tak tam zavolejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 3:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Ono opravdu je asi každý člověk jiný. Kdybych čekala, až budu na 100% připravená začít jíst úplně jinak, tak bych se taky možná nedočkala \":)\"
Pro mě bylo nejdůležitější udělat první krok, začít s jakoukoliv malou změnou. Pak ta vůle postupně sílí a přidávám další změny. Navíc nejsem schopná vstřebat najednou všechny informace a radši si něco načtu pořádně, než to dělat špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 3:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
A souhlasím s Alešem, že stránky jsou opravdu výborně napsané a působí motivačně. Místo nechuti k askezi se mě při čtení zmocňuje nadšení \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
A souhlasím s Alešem, že stránky jsou opravdu výborně napsané a působí motivačně. Místo nechuti k askezi se mě při čtení zmocňuje nadšení \":)\"

Život není ani o askezi, ani o nadšení, oboje budí nervozitu a dlouho to člověku nevydrží. Chce to střízlivý pohled na život a svět kolem nás, vybrat si to, co je pro mě dobré a prostě nádherně žít, jiný důvod naše návštěva na tomto světe asi nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: stř kvě 19, 2010 10:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Život není ani o askezi, ani o nadšení, oboje budí nervozitu a dlouho to člověku nevydrží. Chce to střízlivý pohled na život a svět kolem nás, vybrat si to, co je pro mě dobré a prostě nádherně žít, jiný důvod naše návštěva na tomto světe asi nemá.

Takováhle životní rovnováha a harmonie je pro mě zatím jenom snem. I přesto, že několik let cvičím jógu. Asi zato můžou taky trochu ty rozházené hormony, ale emoce mi lítají do extrémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 12:20 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Dobry den, neviem, kam mam napisat, tak pisem sem. v posledne skoro 2 mesiace som uz 3.x chora, cudujem sa tomu velmi, lebo je to v case, kedy som spravila skrt mojmu dovtedajsiemu stravovaniu. pomerne rychly prechod na da sa povedat 100% surovu stravu - znamena to doobeda ovocie, obed salaty, potom nejake oriesky, vecer iba kefir, dostatocne ma zasyti.

trapi ma ale moja chorobnost, pretoze mi to nejde dokopy so zmenou, tolko zeleniny a ovocia co som zjedla v tomto kratkom case, som nezjedla za cely svoj zivot. a pritom reakcie mojho tela su divne. zacinala som ocistou creva, zatial som sa dalej nedostala, caka ma najblizsie pecenova ocista, pri 2. chorobe ma dalo dokopy mms, teraz mi ani to nezabera.
za ten cas som schudla asi 8 kil, co ma velmi tesi, po prodoch mi ostala vaha navyse. BMI mam teraz ale 18,3 pise mi podvahu, pritom mam este asi o 3 kila viac, ako som mala vv 18.
veci, ktore mi napadaju v suvislosti s mojou chorobnostou su:
1. na moj vkus prilis rychle schudnutie
2. prilis rychly prechod na surovu stravu - tu musim doplnit, ja som zeleninu doslova neznasala, nejaky cas - mozno pol roka som ale jedavala kazdy den salat k beznemu obedu, ovocie takmer ziadne. cize naraz kvanta zelniny a ovocia prisli dost nahle.
3. deficit zinku...?
4. PSYCHIKA!! je mozne ze to mam vsetko z hlavy???? ja som sla do tejto zmeny s radostou, zelenina mi celkom zacala chutit, ovocie super - tam nie je robleem, no chyba mi obcasne nezdrave jedlo, sladke ani tak nie, no napr. kava bolo nieco, na co om sa kazde rano strasne tesila a tak podobne. okrem toho som doma na materskej uz 4. rok - dve deti - a to je tiez dost na hlavu.
naozaj neviem, co mam robit, potrebujem byt pri sile a v pohode - preto som sa do toho pustila - no zatial ma to vedie opacnym smerom \":(\" \":(\" \":(\"

okrem klystirov uzivam uz par dni HCl, horcik, zhanam vhodny zinok - dufam ze bude cim skor. ine zatial nic.
snad som napisala vsetko potrebne.
dakujem.
ist späť sa mi uz nechce....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 1:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dobry den, neviem, kam mam napisat, tak pisem sem. v posledne skoro 2 mesiace som uz 3.x chora, cudujem sa tomu velmi, lebo je to v case, kedy som spravila skrt mojmu dovtedajsiemu stravovaniu. pomerne rychly prechod na da sa povedat 100% surovu stravu - znamena to doobeda ovocie, obed salaty, potom nejake oriesky, vecer iba kefir, dostatocne ma zasyti.

trapi ma ale moja chorobnost, pretoze mi to nejde dokopy so zmenou, tolko zeleniny a ovocia co som zjedla v tomto kratkom case, som nezjedla za cely svoj zivot. a pritom reakcie mojho tela su divne. zacinala som ocistou creva, zatial som sa dalej nedostala, caka ma najblizsie pecenova ocista, pri 2. chorobe ma dalo dokopy mms, teraz mi ani to nezabera.
za ten cas som schudla asi 8 kil, co ma velmi tesi, po prodoch mi ostala vaha navyse. BMI mam teraz ale 18,3 pise mi podvahu, pritom mam este asi o 3 kila viac, ako som mala vv 18.
veci, ktore mi napadaju v suvislosti s mojou chorobnostou su:
1. na moj vkus prilis rychle schudnutie
2. prilis rychly prechod na surovu stravu - tu musim doplnit, ja som zeleninu doslova neznasala, nejaky cas - mozno pol roka som ale jedavala kazdy den salat k beznemu obedu, ovocie takmer ziadne. cize naraz kvanta zelniny a ovocia prisli dost nahle.
3. deficit zinku...?
4. PSYCHIKA!! je mozne ze to mam vsetko z hlavy???? ja som sla do tejto zmeny s radostou, zelenina mi celkom zacala chutit, ovocie super - tam nie je robleem, no chyba mi obcasne nezdrave jedlo, sladke ani tak nie, no napr. kava bolo nieco, na co om sa kazde rano strasne tesila a tak podobne. okrem toho som doma na materskej uz 4. rok - dve deti - a to je tiez dost na hlavu.
naozaj neviem, co mam robit, potrebujem byt pri sile a v pohode - preto som sa do toho pustila - no zatial ma to vedie opacnym smerom \":(\" \":(\" \":(\"

okrem klystirov uzivam uz par dni HCl, horcik, zhanam vhodny zinok - dufam ze bude cim skor. ine zatial nic.
snad som napisala vsetko potrebne.
dakujem.
ist späť sa mi uz nechce....

Váha z 18 let je orientační, nevím, kdy bylo vaše tělo plně vyvinuté, ale pokud se vám zdá váha normální a cítíte se dobře, tak je to ta správná váha. Rychlé hubnutí ničemu nevadí, akorát se při tom nesmíte překyselovat. Na syrové se dá přejít také docela rychle, ale problém může být ve slabé slinivce a pak není dostatek enzymů na trávení a to zase úzce souvisí s nedostatkem jednotlivých látek, třeba u slinivky zrovna zinku a hořčíku. Psychika velice záleží na stavu pH těla a srovnání hladiny hořčíku, pak by to mělo být v pořádku. Počítejte, že za pár dní se toho mnoho nesrovná, třeba dorovnat hořčík trvá tak 2-4 měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 3:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Martina46 píše:
Dobry den, neviem, kam mam napisat, tak pisem sem. v posledne skoro 2 mesiace som uz 3.x chora, cudujem sa tomu velmi, lebo je to v case, kedy som spravila skrt mojmu dovtedajsiemu stravovaniu. pomerne rychly prechod na da sa povedat 100% surovu stravu - znamena to doobeda ovocie, obed salaty, potom nejake oriesky, vecer iba kefir, dostatocne ma zasyti.

trapi ma ale moja chorobnost, pretoze mi to nejde dokopy so zmenou, tolko zeleniny a ovocia co som zjedla v tomto kratkom case, som nezjedla za cely svoj zivot. a pritom reakcie mojho tela su divne. zacinala som ocistou creva, zatial som sa dalej nedostala, caka ma najblizsie pecenova ocista, pri 2. chorobe ma dalo dokopy mms, teraz mi ani to nezabera.
za ten cas som schudla asi 8 kil, co ma velmi tesi, po prodoch mi ostala vaha navyse. BMI mam teraz ale 18,3 pise mi podvahu, pritom mam este asi o 3 kila viac, ako som mala vv 18.
veci, ktore mi napadaju v suvislosti s mojou chorobnostou su:
1. na moj vkus prilis rychle schudnutie
2. prilis rychly prechod na surovu stravu - tu musim doplnit, ja som zeleninu doslova neznasala, nejaky cas - mozno pol roka som ale jedavala kazdy den salat k beznemu obedu, ovocie takmer ziadne. cize naraz kvanta zelniny a ovocia prisli dost nahle.
3. deficit zinku...?
4. PSYCHIKA!! je mozne ze to mam vsetko z hlavy???? ja som sla do tejto zmeny s radostou, zelenina mi celkom zacala chutit, ovocie super - tam nie je robleem, no chyba mi obcasne nezdrave jedlo, sladke ani tak nie, no napr. kava bolo nieco, na co om sa kazde rano strasne tesila a tak podobne. okrem toho som doma na materskej uz 4. rok - dve deti - a to je tiez dost na hlavu.
naozaj neviem, co mam robit, potrebujem byt pri sile a v pohode - preto som sa do toho pustila - no zatial ma to vedie opacnym smerom \":(\" \":(\" \":(\"

okrem klystirov uzivam uz par dni HCl, horcik, zhanam vhodny zinok - dufam ze bude cim skor. ine zatial nic.
snad som napisala vsetko potrebne.
dakujem.
ist späť sa mi uz nechce....

Pokud se chcete do velké míry vyhnout růzhným chřipkám a nachlazením a zároveň posílit psychiku, začněte se saunovat. I při nezdravém stravování má rychlé účinky na imunitu a je to dobrý relax. Býval jsem nemocný mnohokrát do roka, 2 xročně antibiotika nebyl problém, ve škole 300 zameškaných hodin byl standard.
Po jedné sezóně saunování jsem začal být nemocný jednou do roka a nyní nebývám vůbec, nebo pokud ano, tak je to otázka hodin než se s tím organizmus popere, takže to většinou vyřeším přes noc. Takhle to mám třetí rok, ovšem pokud si pohovříte s matadory saunování, kteří chodí desítky let, s úsměvem Vám řeknou, že ani nemají obvodního lékaře ... A to se spousta z nich po sauně cpe utopenci, uzeným a pivem

Kromě zdraví má saunování ještě jeden efekt. Úspora peněz za topení a oblečení. Ještě jsem letos nezapnul v pokoji topení a chodím v podzimním oblečení ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krok za krokem, aneb jak začít.
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 3:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Pokud se chcete do velké míry vyhnout růzhným chřipkám a nachlazením a zároveň posílit psychiku, začněte se saunovat. I při nezdravém stravování má rychlé účinky na imunitu a je to dobrý relax. Býval jsem nemocný mnohokrát do roka, 2 xročně antibiotika nebyl problém, ve škole 300 zameškaných hodin byl standard.
Po jedné sezóně saunování jsem začal být nemocný jednou do roka a nyní nebývám vůbec, nebo pokud ano, tak je to otázka hodin než se s tím organizmus popere, takže to většinou vyřeším přes noc. Takhle to mám třetí rok, ovšem pokud si pohovříte s matadory saunování, kteří chodí desítky let, s úsměvem Vám řeknou, že ani nemají obvodního lékaře ... A to se spousta z nich po sauně cpe utopenci, uzeným a pivem

Kromě zdraví má saunování ještě jeden efekt. Úspora peněz za topení a oblečení. Ještě jsem letos nezapnul v pokoji topení a chodím v podzimním oblečení ...

Máte naprostou pravdu i když si moc nedovedu představit jak matka s několika dětmi chodí do sauny, ale pokud by ji měla doma, tak je to určitě reálné a vysoce prospěšné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz