Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: adenomy na nadledvinkách
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2015 10:22 pm 
Offline

Registrován: pát dub 24, 2015 9:56 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Při vyšetření na břišní kýlu mě byl náhodně na ultrazvuku nalezen adenom na nadledvince.
Po celkovém endokrinologickém vyšetření mi zjistili ,že mám nález i na druhé nadledvince sice v malé míře.
Lékař to chce odstranit ,ale i s nadledvinkou tu druhou pozorovat popřípadně kdyby rostla odstranit i druhou a doživotně být na kortikoidech. Prosí máte s touhle problémem někdo zkušenosti? Děkuji. V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: adenomy na nadledvinkách
PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2015 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
vašek67 píše:
Dobrý den. Při vyšetření na břišní kýlu mě byl náhodně na ultrazvuku nalezen adenom na nadledvince.
Po celkovém endokrinologickém vyšetření mi zjistili ,že mám nález i na druhé nadledvince sice v malé míře.
Lékař to chce odstranit ,ale i s nadledvinkou tu druhou pozorovat popřípadně kdyby rostla odstranit i druhou a doživotně být na kortikoidech. Prosí máte s touhle problémem někdo zkušenosti? Děkuji. V.

Tak do toho bych nechodil, kortikoidy zdaleka nejsou schopny plnohodnotně nahradit hormony nadlevinek a určitě nejde o nějaký akutní problém, tedy spíše se snažit nadlevinky srovnat a stav monitorovat. Chce to docílit fyzický, fyziologický a psychický klid, kvalitně jíst a celkově se šetřit. Pokud budete mít dotazy, klidně zavolejte, vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz