Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 10:42 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Biggby píše:
Takže dneska jsem si objednal váhu do 200kg.

Ahoj Biggby, co treba vyzkouset candida dietu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 5:19 am 
Offline

Registrován: pon čer 02, 2014 5:09 am
Příspěvky: 4
vyskusaj paleo dietu- daj do googla, viaceri sme na nej uz skoro mesiac, zatial spokojnost. Ani si nevies predstavit, ako velmi ti drzim palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 5:22 am 
Offline

Registrován: pon čer 02, 2014 5:09 am
Příspěvky: 4
a, pokial sa nepletem, na dnu nie su dobre strukoviny, teda aj soja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:39 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Nejlepší dieta je nízkosacharidová je velmi účinná a není při ní hlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 5:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Biggby píše:
Pokud se nepletu, tak je to dieta proti kvasinkám. No jediná nemoc, na kterou mám náběh je dna - vyšší obsah kyseliny močové v krvy. Jinak jsem celkem zdravý.
Bohužel maso je prakticky denně na mém jídelníčku, což se musí změnit. Ale jelikož mám rád sójové maso, tak v tom problém snad nebude. Vnitřnosti nejím skoro vůbec (maximálně srdce v polévce...).
Nejlepší je, že nemůžu bílé pečivo, protože se po něm přibírá a zároveň nemůžu jít celozrnné pečivo, protože má hodně purinů. Žitný chléb jsem měl jen párkrát a teda nic moc...
Nejvíc mě na takové dietě štve, že šíleně leze do peněz.

Biggby nepletes se, je to protikvasinkova dieta. A vis to jiste, ze tu candidu nemas? Udelej si plivaci test a uvidis, mozna ze se prece jenom mylis. Spousta lidi ma premnozene kvasinky a ani o tom nevi.

Plivací kvasinkový test

Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo slina klesla na dno poháru, případně je voda zakalená, nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu (kandidoza – stav v organizme, kedy su v tele premnozene kvasinky typu Candida Albicans a sposobuju chronicke zdravotne problemy). Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:06 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj Biggby, jsem tady jeste jednou. Podivej se co jsem nasla ...tohleto radi pan Jarda. Ale ten plivaci test si i tak udelej. A neboj se, ty sliny tam urcite nasbiras. \":D\"

Dobrý den,
zjistil jsem u sebe problémy s nadměrnou produkcí kyseliny močové a lékař mi sdělil, že trpím chorobou zvanou artritis urica. Bohužel mi k ní mnoho info nedal, a tak jsem musel hledat, o co se vlastně jedná. Na jednom webu jsem našel nějaké informace, ale mnoho informací o tom, jak se nemoc léčí, tam nebylo. Jedná se o web http://www.laznepobyty.cz. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji.

ODPOVED:
Člověk se až lekne toho odborného medicínského názvu, pro obyčejnou banální dnu, což je nemoc hradních pánů a vlastně vám skoro propůjčuje šlechtické vlastnosti. Možná je i máte, je to nemoc z dobrého jídla, plného purinů, tedy asi jíte rád maso a ve větším množství. Chudina toto onemocnění neznala a právě jednoduchá strava, většinou bez masa, toto onemocnění rychle léčí. Zkušenosti s touto nemocí mám celkem bohaté a vyléčit se dá velice jednoduše, za pár dní, okurkovou monodietou. Prostě si nakupte kvantum okurek a jezte tak dlouho pouze okurky, až problém zcela zmizí. Podobné vlastnosti mají i melouny a můžete si tedy vybrat. Jediné pravidlo je nejíst nic jiného než vybranou potravinu a pít nemusíte nic, protože v tom je tolik vody, že pít není třeba, nebo prostě pít šťávu ze stejné plodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Dá se koupit již osobní váha, která množství tuku změří, nevím, jak moc je to přesné. Dále v některých lékárnách mají takovou "reklamní váhu", kde si můžete zdarma změřit tuk, krevní tlak apod. Myslím, že jedna je v lékárně v Lysé nad Labem.
Jinak samozřejmě v poradně obezitologa, tam to bude asi nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="Biggby":unybar9u]Něco mi říká, že takové extrémní případy můžou mít i negativní stránku. Nedovedu si představit, že bych několik dní jedl jen okurky. Navíc kdybych to bral jako dietu, tak s takovým postupem bych ztratil svalstvo a ne tuk, což bych opravdu nerad.
Když už jsme u toho. Existuje nějaký způsob, jak zjistit kolik % těla je tuk? Nechci chodit do nějaké poradny, nemám to rád. Lidi tam na mě čumí jak na nějaký exemplář.[/quote:unybar9u]
Nekolik dnu, prece neznamena mesic, nebo rok ....ale treba jen pouhe 3 dny. I ty 3 dny ti pomuzou snizit hladinu kyseliny mocove v tele. Ja byt tebou, urcite to vyzkousim. Pri tvoji hmotnosti bych se moc nebala toho, ze za 3 dny ztratim vsechny svaly. Bude nejlepsi, kdyz si proctes toto vlakno, popripade zavolas panu Jardovi a na vsechno se ho preptas. On jeste nikdy nikomu neporadil nic spatneho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
DNA je z prekyseleni organizmu a ze zanesenych organu. Ty by sis mel take zacit cistit strevo, jatra, ledviny, atd. ...pokud to dotedka nedelas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:42 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Biggby píše:
miram: Dobře, to zkusím. No nevím kolik slin nasbírám, protože spím s otevřenou pusou a ráno to tam mám jak v poušti \":lol:\"

Jinak dneska jsem začal s úplně jiným jídelníčkem a zatím v pohodě.
Snídaně: 2 jabka, černý čaj s mlékem
Oběd: 100g ovesných vloček (čisté: nepražené a podobně), 1 banán, 10g hrozinek, 150g bílého jogurtu
Večeře: zelený salát, mozzarella light (tuším se to jmenuje zottarella, protože se to nesmí označovat jako ten sýr), cherry rajčátka, troška olivového oleje

Hlad nějak nemám, ale to je asi tím, že se celý den nutím pít vodu. Stejně jsem vypil jen litr a půl vody.

Pijes velmi malo Biggby! Ty jsi chlap jako hora, ty musis svoje telo poradne proplachovat vodou, to co ted pijes, to tobe absolutne nestaci ....musis vypit alespon 3litry!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 6:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Biggby píše:
Já vím, že piju málo. No už tak to do sebe leju silou. Normálně nevypiju denně ani litr a to sem pil Mattonky a podobné oslazené věci. Je celkem zázrak, že jsem do sebe nalél o půl litru vody víc než limonády \":)\".

Ja co delam po ranu jako prvni je to, ze jdu do kuchyne a naleju si sklenici odstate vody ze dzbanu a vypiju ji na lacno. Sem tam si tam dam lzici jablecneho octa. Nepij zadne slazene vody, ale jen cistou vodu. To piti je u tebe velmi dulezite, to nezanedbavej. Jak jinak z tebe muzou odchazet ty bordylky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 7:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Biggby píše:
Něco mi říká, že takové extrémní případy můžou mít i negativní stránku. Nedovedu si představit, že bych několik dní jedl jen okurky. Navíc kdybych to bral jako dietu, tak s takovým postupem bych ztratil svalstvo a ne tuk, což bych opravdu nerad.
Když už jsme u toho. Existuje nějaký způsob, jak zjistit kolik % těla je tuk? Nechci chodit do nějaké poradny, nemám to rád. Lidi tam na mě čumí jak na nějaký exemplář.

Pokud budeš "makat", svaly neztratíš, tělo si je prostě vyrobí.
Kolik % těla je tuk, není důležité a směrodatné, každý jsme jiný. Někdo je tak robustní, že má jen a jen kosti a šlupičku svalů, někdo má kostí málo a hafo svalů, někdo má todleto a támdleto a hodně vody, prostě dva lidé, co váží 80 kg, jsou úplně jiní. Na tvou výšku by ti slušelo 100 - 125 kg, dostat se na to je věc psychiky, dobré funkce slinivky, jater a štítné žlázy, střevní mikroflory.
Okurky můžeš jíst klidně i měsíc, jen a jen to, nic se ti nestane.
Ale také je nemusíš jíst vůbec, určo bys mohl jíst třeba měsíc jen rajčata a chleba s máslem.
Nebo jen a jen jogurt a pampelišky.
Rozumíš?
O tom to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 4:20 am 
Offline

Registrován: pon čer 02, 2014 5:09 am
Příspěvky: 4
riesim to tak, ze beriem vitaminy a mineraly, odkedy nejem nic z mukou, beriem aj b- komplex, s cvicenim zatial moc neprehanaj, daj si na zaciatok prechadzky, po zlepseni kondicie si najdes, co ti bude vyhovovat. Aj ked sedis, mozes hybat rukami, nohami, nie je dolezite co cvicis, dolezite je, ze sa hybes. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: stř čer 04, 2014 7:52 pm 
Offline

Registrován: pon čer 02, 2014 5:09 am
Příspěvky: 4
5 l vody je vela, zvysuj si vodu pomaly, kazdy den vypi o trosku viac, kazdy clovek je iny, nepresil si ladviny! tvoje telo samo spozna, kedy dost, poznam ludi, co vypiju 1l vody na den, a ludi, ktorym nestacia 3l. A nepi vela naraz, pi po duskoch, ale castejsie, mna to naucili asiati, a oni su zvyknuty na velke teploty a odvtedy nemam problem s pitnym rezimom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnutí - nový začátek
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Biggby píše:
Zdravím, chtěl bych se Vám trošku představit. Jméno sem z určitých důvodů dávat nebudu, ale něco přecejen o sobě napíšu. Nejen, že mi před dvěma měsíci diagnostikovali špatnou štítnou žlázu, ale taky jsem se nijak nepohyboval a dopadlo to se mnou špatně.

Je mi 19 let a při poslední kontrole u doktora mi naměřil 174kg. Ano je to hrozné, ale prosím nechte si hanlivé komentáře pro sebe. Pro mé štěstí nejsem nízký (mám 197cm) a tak se ta váha nějak rozprostřela a vypadám "jen" jako hodně oplácaný. Na svou obhajobu bych rád řekl, že nejsem fanoušek fastdoodů ani nezdravých jídel a jsem abstinent a nekuřák. V McDonaldu jsem byl v životě jen 2x. Ne, že by mě tam nechutnalo, ale lidi se na mě dívají jako na zrůdu a to mě velice odrazuje a postupem času to ze mě udělalo prakticky asociála. Mě byla osudná kombinace lenosti a nic nedělání + se na tom pravděpodobně podepsaly porce jídla, které mi byly dávány a já je tupě jedl.

No nyní jsem si četl o štítné žláze a dostal jsem léky (Letrox 150) a přečetl jsem si, že by váha měla jít snáz dolů. Od 13 jsem držel různé diety, ale vždycky jsem s nima do půl roka seknul. Za toho půl roka jsem zhubl těžkým úsilím maximálně 8kg a to mě dost demotivovalo. Nakonec jsem tu váhu nabral zpět během pár týdnů a ještě něco se přidalo. A tak to šlo pořád dokola až do teď.

Chtěl bych zhubnout bez nějaké chemické pomoci a doma mám jednoruční (10kg) činku a rotoped. Musím říct, že na to, jak sem otylý jsem celkem fit. Nemám nějak pocit, že bych někde nestíhal a sílu celkem mám. Například jsem strašně silný přes stehna (84cm), no když zatnu, tak jsou převážně tvrdá a jdou cítit mohutné svaly. Ono je to možná i tím, že nohy prostě dlouhou dobu nosí obrovskou zátěž a tak se přizpůsobily.

V plánu mám denně 30 minut jet na rotopedu. A už týden dělám denně 4 série cviků na zpevnění rukou a různé protahování s činkou. Dále přidám nějaké ty dřepy, sedy-lehy.
Dál bych chtěl ne upravil, ale úplně předělat jídelníček. Ikdyž jsem skoro nejedl sladké, chipsy a podobně, tak bych je chtěl úplně vymazat z jídelníčku. Dále se budu muset vzdát oříšků a sýrů, které opravdu zbožňuji. Jíst budu jen do 4, dále už jen pít. Pití budu mít jen čistou vodu, do teď jsem pil Dobré vody, Mattonky a podobně, takže to jsou tak poloviční Cocacoly.
Určitě budu muset do jídelníčku zařadit víc zeleniny. Do teď jsem ze zeleniny jedl převážně rajčata a jinak nic moc. Z ovoce mám rád banány a hrozny, což budu asi taky muset vypustit z jídelníčku.

Na závěr bych chtěl napsat, že v životě jsem si už toho protrpěl hodně a tak bych byl nerad, kdyby se do mně obouvali i lidi zde. Prvních pár týdnů asi nezaznamenám žádné výsledky, protože mám osobní váhu jen do 150kg a tak ani nevím, kolik vážím. Každopádně toto téma budu pravidelně oživovat a psát si sem takový svůj deníček. Teda pokud mi to moderátoři dovolí a Vám to nebude vadit.

Někdo by se asi mohl zeptat, proč takové téma vůbec zakládám? Je to asi proto, že v životě nemám žádnou oporu. Kamarádů mám velice málo a vídám se s nima jen občas (studoval jsem daleko od domova). Matka s babičkou jsou jediní, kdo mi z rodiny zůstali a nevidí nic špatného na tom být "silnější", jak oni to říkají. Takže na internetu hledám aspoň nějakou podporu, když už ji nemám osobně.

Kdyby mi někdo chtěl v něčem poradit tak budu velice rád.
Kdyby se někdo na něco chtěl zeptat, tak klidně, ale prosím slušně.
Fotky sem asi dávat nebudu, protože se hodně stydím za to, čím jsem se stal.

Jak zde čtu vaše příspěvky, tak to na mě dělá dojem, že všechno bude asi jinak. V podstatě člověk tloustne ze třech důvodů, tedy přežírání-vysoký kalorický příjem, což se dá snadno spočítat na nutriční kalkulačce a průvodním znakem je většinou rozložení tuku rovnoměrně po těle. Pak si stačí naordinovat objem kalorií dle vlastních vhodných hodnot a většinou jde váha sice pomalu, ale trvale k optimálním hodnotám. Další možnosti jsou již trochu složitější a rozložení tuku je většinou pouze v centrální oblasti, tedy hlavně břicho, zadek a boky. Toto většinou zajišťuje vysoká hladina kortizolu a rozházené hormony, což si můžete otestovat testem kortizolu ze slin, který nabízím na hlavních stránkách pod mojí fotografií. Zde pak pouhá úprava stavu kortizolu většinou automaticky hne s váhou aniž by bylo třeba zásadně měnit stravování, ale změna stravy hubnutí ještě podpoří a jde rychleji. Třetí a nejpravděpodobnější možnost je rozházená štítná žláza, tedy spalování vám nefunguje a kotel-tělo se zanáší zplodinami špatného spalování, což funguje tak že sníte rohlík, který má 5 dkg a přiberete 10 dkg, což se ani nedá pochopit a vysvětlit. Zde je vhodné si udělat testy na výkon štítné žlázy buď měřením teploty pod jazykem, což je dost spolehlivé, nebo přímo v laborce si nechte zjistit hodnotu TSH a T4. Pokud bude TSH vyšší, tedy nad hodnotou 1, je třeba ho snížit, což je zde v jiných vláknech popsáno a také v příštím čísle časopisu Recepty prima nápadů bude na toto téma velice zajímavý článek s pokračováním v dalším čísle a problém zde bude komplexně vysvětlen. Pitný režim je určitě důležitý, ale pít pouze čistou vodu a normálně tak 2,5-3 litry a v nějakých vedrech jako jsou nyní můžete přitlačit a jít na 3,5-5 litrů, tím nic nepokazíte a bordel se dobře vyplavuje a navíc vždy platí úsloví, že "Hlad je převlečená žízeň".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz