Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 8:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Acidoza
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2009 11:35 am 
Offline

Registrován: sob říj 31, 2009 11:28 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň,

Zaujalo ma čo ste napísali na vašich stránkach, myslím, že ste si zvolili správnu cestu asi v poslednej chvíli. Moj mail je vlastne akýmsi pridaním sa k vášmu názoru, pred rokom sme sa vrátili zo zahraničia kde sme žili skoro 7 rokov. V tomto čase som nepracovala, bola som doma s dcérkou a „hrozne“ som sa trápila, že nepracujem. Teraz keď sme sa vrátili, veľa krát myslím na to ako sa mi stres stal súčasťou života a o koľko síl a pohody ma oberá. Neviem nájsť tú svoju vyrovnanosť, kedy som sa cítila čistá. Teraz sa so mnou ťahajú rôzne choroby (zápaly, zahlieňovanie), antibiotík som sa už po pol ročnej opakovanej liečbe vzdala, využívam rady aj jedného schopného liečiteľa, ktoré začínajú fungovať. Vyrovnanosť som zatiaľ vrátiť nedokázala....ten pocit absolútna v mojej duši v našej izbe v dome, ktorý sme nechali v zahraničí(Srbsko) si nedokážem privodiť v našom byte, kde teraz bývame, neposkytuje mi útočisko, som akoby stále otvorená bez ochrany. Chcela by som zostať doma (podnikať), ísť žiť na dedinu, dýchať čistý vzduch a mať prírodu okolo seba, strašne mi to chýba. Tento uponáhľaný život mi nevyhovuje, niekedy mám pocit, že ráno nevstanem z postele.....

Prečítala som si váš návrh jedálnička, ale neviem či by som sa takto dokázala stravovať, napriek tomu, že vážim iba 51 kg strašne rada jem, ale za ten názor o mlieku vám ďakujem, nemala som tušenia, ale potom som si prečítala nejaké články na internete a zdvíha sa mi žalúdok z toho čo to mlieko má v sebe.

Pozdravujem vás a ešte raz ďakujem za články, ktorými pomôžete aj ostatným


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2009 11:34 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ahoj Andrea,

je mozne, ze mas v byte negativnu geopaticku zonu. Nie na kazdeho to posobi rovnako intenzivne. Niekedy staci dokonca presun z izby do izby, ak clovek v pozitivnej energii geopatickej zony nachadzal utocisko, a zrazu je to prerusene, nemusi sa to v psychike vzdy zvladnut a moze to vyvolavat negativne emocne stavy, a nasledne zdravotne problemy.
Ten pocit pohody, utociska, je velmi dolezity. Vlastne, je to cast definicie domova. Domov je miesto bezpecia, lasky, pohody. Zdravy clovek ho zazil a nosi ho v srdci vsade zo sebou. Vtedy nema ani problemy kamkolvek cestovat, a citit tento pocit, akoby ho mal so sebou vo vacku. Mala si tento pocit pocas detstva a dospievania? Ak nie, je pre teba dolezite niekde ho najst, az kym si nevyliecis srdce a nevstrebes tieto pocity. Potom nebudes mat ani problem odputat sa od stareho domova.

Pokial chces riesit acidozu, je treba naozaj zasadotvornu stravu, co znamena z vacsej casti surovu rastlinnu stravu. No nie kazdy dokaze byt 100%tny. Vtedy je dobre volit kompromisy. Nemusis vylucit vsetko varene, doporucujem ti vylucit alebo minimalizovat maso, vajcia. Mliecne vyrobky konzumuj v malej miere, a ak mozes tie zdravsie. Ide o kefir, idealne kozi kefir, pravu bryndzu, kyslomliecne nepasterizovane vyrobky (take uz bezne nezozenies). Chut na tukove jedla mozes zahanat ovcim syrom alebo bryndzou. Takisto sa ponukaju rozne orechy, semienka, a masla z nich. Idealne, ak si budes robit sirnu patlanicu, tym zabijes dve muchy jednou ranou. Zazenies chut na tuky a budes zrovnavat deficit omega-3 mastnych kyselin, co je spolu s prekyselenim a kandidozou najrozsirenejsi problem vyvolavajuci moderne chronicke ochorenia.
Mozes skusit ist podla tohto planu:
doobeda iba ovocie, alebo ovocne/zeleninove stavy
Obed: surovy salat so sirnou patlaninou a klickami
poobede: ovocie
Vecera: varene jedlo, s aspon 51% podielom surovej zeleniny. (idealne naparena zelenina so surovou zeleninou, popr. tie zdravsie "obiloviny": pohanka, pseno)
Pocas tyzdna si davaj aj dni, kedy varene vynechas uplne, takzvane vitarianske ocistne dni

Uvolnit sa a odputat sa od stresu je vsak velmi dolezity pilier riesenia zdravotneho stavu, pokial sa ti to nepodari, travenie ti nebude fungovat dobre a cela ta vitaminmi nabita strava skonci v serbli. Prajem vela stastia a zdravia. \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
andreabukorova píše:
Dobrý deň,

Zaujalo ma čo ste napísali na vašich stránkach, myslím, že ste si zvolili správnu cestu asi v poslednej chvíli. Moj mail je vlastne akýmsi pridaním sa k vášmu názoru, pred rokom sme sa vrátili zo zahraničia kde sme žili skoro 7 rokov. V tomto čase som nepracovala, bola som doma s dcérkou a „hrozne“ som sa trápila, že nepracujem. Teraz keď sme sa vrátili, veľa krát myslím na to ako sa mi stres stal súčasťou života a o koľko síl a pohody ma oberá. Neviem nájsť tú svoju vyrovnanosť, kedy som sa cítila čistá. Teraz sa so mnou ťahajú rôzne choroby (zápaly, zahlieňovanie), antibiotík som sa už po pol ročnej opakovanej liečbe vzdala, využívam rady aj jedného schopného liečiteľa, ktoré začínajú fungovať. Vyrovnanosť som zatiaľ vrátiť nedokázala....ten pocit absolútna v mojej duši v našej izbe v dome, ktorý sme nechali v zahraničí(Srbsko) si nedokážem privodiť v našom byte, kde teraz bývame, neposkytuje mi útočisko, som akoby stále otvorená bez ochrany. Chcela by som zostať doma (podnikať), ísť žiť na dedinu, dýchať čistý vzduch a mať prírodu okolo seba, strašne mi to chýba. Tento uponáhľaný život mi nevyhovuje, niekedy mám pocit, že ráno nevstanem z postele.....

Prečítala som si váš návrh jedálnička, ale neviem či by som sa takto dokázala stravovať, napriek tomu, že vážim iba 51 kg strašne rada jem, ale za ten názor o mlieku vám ďakujem, nemala som tušenia, ale potom som si prečítala nejaké články na internete a zdvíha sa mi žalúdok z toho čo to mlieko má v sebe.

Pozdravujem vás a ešte raz ďakujem za články, ktorými pomôžete aj ostatným

To, co píše Xion je víceméně pravda, ale měl bych k tomu ještě pár postřehů. Rozházená psychika je jednoznačně problém vycházející ze zaneseného tlustého střeva a bez důkladné a pravidelné očisty střeva, se zde mnoho dobrých výsledků, při použití jakékoliv jiné techniky, očekávat nedá. Pozitivní naladění není totiž možné při trvalém negativním ovlivňování našeho sekundárního mozku toxiny, které se ve střevě nacházejí. Z tohoto pohledu lze chápat naše tlusté střevo jako mozek primární, po jehož zanesení se mozek sekundární dostává do takzvané mozkové mlhy a to je stav ve kterém se nyní nacházíte. Samotná perfektní strava to asi nevyřeší, na to je nezbytná mechanická sanace nánosů toxinů. Na to většinou lidé ve stavu mozkové mlhy nemají odhodlání a můžete tedy vyzkoušet jednoduchý, ale celkem velmi dobrý postup. Jednorázově lze rychle srovnat stav psychiky pomocí razantní změny pH a aplikovat se pro tento případ dá obyčejná jedlá soda. Rozpustíte cca 8-10g sody v 0,5 litru vody o tělové teplotě a celé to naráz vypijete. Účinek je velice rychlý, ale není trvalý, navíc trvalé užívání by vám patrně zničilo ledviny a před tím vás musím důrazně varovat, je to skutečně pro rychlou a jednorázovou pomoc v krajní nouzi. Po srovnání psychiky se ihned dejte do čištění střeva a pokud to budete konat pravidelně, výsledek bude trvalý. Toto je základ, ale pochopit toho musíte mnohem více, pokud budete mít nějaké další dotazy, tak se mi ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 1:41 pm 
Offline

Registrován: úte led 19, 2010 1:38 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, asi pred rokem a pul sem byl hospitalizovany v nemocnici protoze
nevedeli co mi je. Zacalo to tim ze se mi zacala motat hlava a zvysil tep
a ja mel pocit uzkosti jako bych mel umrit. Tyhle uzkostne ataky se zacali
opakovat casteji. Tak sem byl po tom co mi nic nezjistili v
nemocnici(CT,EEG,EMG,sono, krevni obraz) odeslan k psychiatrovi. Ten mi
diagnostikoval uzkostnou panickou poruchu. Dostal sem antidepresiva. Ted uz
zkousim nejake pate protoze mi zadne nepomahaji uplne. Abych byl presny
ataky zmizely ale sem stale v depresich mota se mi hlava a antidepresiva
prsote nezabiraji. Nedovedu si ani predstavit ze bych pracoval a zaradil se
normalne do spolecnosti. Sem na tom opravdu spatne. Dostal sem se v nejakych
clankach k tomu ze lepek muze zpusobovat deprese. Je mozne ze lepek mohl
zpusobit i tyto stavy ktere mam a uzkostnou poruchu???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 7:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Kipoo píše:
Dobry den, asi pred rokem a pul sem byl hospitalizovany v nemocnici protoze
nevedeli co mi je. Zacalo to tim ze se mi zacala motat hlava a zvysil tep
a ja mel pocit uzkosti jako bych mel umrit. Tyhle uzkostne ataky se zacali
opakovat casteji. Tak sem byl po tom co mi nic nezjistili v
nemocnici(CT,EEG,EMG,sono, krevni obraz) odeslan k psychiatrovi. Ten mi
diagnostikoval uzkostnou panickou poruchu. Dostal sem antidepresiva. Ted uz
zkousim nejake pate protoze mi zadne nepomahaji uplne. Abych byl presny
ataky zmizely ale sem stale v depresich mota se mi hlava a antidepresiva
prsote nezabiraji. Nedovedu si ani predstavit ze bych pracoval a zaradil se
normalne do spolecnosti. Sem na tom opravdu spatne. Dostal sem se v nejakych
clankach k tomu ze lepek muze zpusobovat deprese. Je mozne ze lepek mohl
zpusobit i tyto stavy ktere mam a uzkostnou poruchu???

Pokud se budeme bavit čistě o lepku, tak jde o nepřímé působení. Lepek zanese celou plochu tlustého střeva hlenovitou hmotou a poté dochází k velikému průniku toxinů do krevního řečiště. Následně stoupá kyselost krve a tělo je nuceno se zbavovat vápníku, hořčíku a dalších zásaditých minerálů, aby mohlo tento stav eliminovat. Tím se postupně zásoby těchto minerálů vyčerpají a vy se dostanete do acidózy, ve které již tělo bojuje o holé přežití a vypíná cíleně některé oblasti, aby vám zamezilo v dodávce kyselin. Vy dodáte jak kyseliny samotné, třeba rohlíky, tak ještě prášky, které představují také kyseliny a chcete být zdráv. Logicky z tohoto vysvětlení snad pochopíte, že takto se to podařit nemůže, je nutné veškeré kyseliny ze stravy dočasně vyřadit a důkladně se pročistit pomocí klystýrů. Toto zcela jistě stav zásadně zlepší, ale na celkové vyřešení musíte vygruntovat i zanesená játra, která ovládají kůru nadledvinek, kde vznikají stresové hormony, teprve potom máte vyhráno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sposta otazek
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 7:18 am 
Offline

Registrován: čtv úno 04, 2010 7:11 am
Příspěvky: 5
Dobrý den,
mám pár dotazů ohledně šankaprakšalány, kterou jsem po sebrání veškeré odvahy vyzkoušela minulou sobotu.
Nejdřív řeknu něco o sobě. Je mi 45 let, pracuji na úřadě. Poslední dobou se mi nahromadilo několik zdravotních problémů, které mě varovaly a donutily něco se sebou udělat. BMI se mi přehouplo z nadváhy do obezity, v krvi mám zvýšený cukr a snížený "hodný" cholesterol. Mám sníženou funkci štítné žlázy (beru jeden krát denně Letrox), alergie všeho druhu ( také celoročně léky) a k tomu navíc "papíry na hlavu", léčím se na psychiatrii s panickými děsy a užívám antidepresivum (Remood).
Tak že první otázka je kam zařadit při šankaprakšaláně léky které beru ráno na lačno. Asi nejlépe by bylo po té rýži společně s Laktobacilem, že? Není to sice na lačno, ale pro jednou se to nepodělá ( na rozdíl ode mě...\":-)\"))).
Další problém mi nastal, že se mi znovu ozvalo chronické zánětlivé ložisko na jícnu. Toto onemocnění mám již dlouho v klidu a zaléčené a jen dodržuji dietu, tj žádné živočišné tuky, nic smaženého. Vím že kontraindikací je žaludeční vřed, tak se chci zeptat i na zánět jícnu. Po šankaprakšaláně vše ok, rýže s máslem byla úžasná, máslo už jsem neměla asi dvacet let! Tak jsem v neděli podlehla euforii a dopřála si chleba s máslem, což bylo sice úžasné, ale v noci mi bylo pěkně špatně, ozval se jícen. V pondělí mě stejně vytrestaly i kešu oříšky, které jsem do té doby mohla. Také dnešní avokádo bylo jen tak tak, zkrátka mám pocit, že mi začínají vadit i rostlinné tuky. Tak prosím o zvážení, zda je pro mě šankaprakšalána s ohledem na onemocnění jícnu vhodná a pokud ano, za jak dlouho bych jí měla zopakovat.
Jinak ze samotné procedury jsem měla strach a opravdu je na ní nejhorší to pití slané vody. Na poprvé jsem "dala" jen tři PET lahve se solí a čtvrtou s heřmánkem. Ale i tak jsem na sebe pyšná, spousta známých řekla že by na to neměla odvahu a manžel přímo prohlásil že takovou drsťárnu v životě nebude dělat. Nu každý má právo na svůj názor, já půjdu svojí cestou.
Ještě se chci zepta na Vaše články v časopisu Receptář. Nemáte je nějak souhrnně všechny pohromadě třeba v PDF formátu? Vím že je celkem všechno na Vašich stránkách, ale tohle bylo tak pěkně pro laiky shrnuto.. Asi to ale nemůžete mít k dispozi třeba na www, když už to vyšlo v časopise, že?
Předem moc děkuji za odpověď a přeji stálé zdraví, dobrou náladu a "slunce v duši".

Jana K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sposta otazek
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jana K píše:
Dobrý den,
mám pár dotazů ohledně šankaprakšalány, kterou jsem po sebrání veškeré odvahy vyzkoušela minulou sobotu.
Nejdřív řeknu něco o sobě. Je mi 45 let, pracuji na úřadě. Poslední dobou se mi nahromadilo několik zdravotních problémů, které mě varovaly a donutily něco se sebou udělat. BMI se mi přehouplo z nadváhy do obezity, v krvi mám zvýšený cukr a snížený "hodný" cholesterol. Mám sníženou funkci štítné žlázy (beru jeden krát denně Letrox), alergie všeho druhu ( také celoročně léky) a k tomu navíc "papíry na hlavu", léčím se na psychiatrii s panickými děsy a užívám antidepresivum (Remood).
Tak že první otázka je kam zařadit při šankaprakšaláně léky které beru ráno na lačno. Asi nejlépe by bylo po té rýži společně s Laktobacilem, že? Není to sice na lačno, ale pro jednou se to nepodělá ( na rozdíl ode mě...\":-)\"))).
Další problém mi nastal, že se mi znovu ozvalo chronické zánětlivé ložisko na jícnu. Toto onemocnění mám již dlouho v klidu a zaléčené a jen dodržuji dietu, tj žádné živočišné tuky, nic smaženého. Vím že kontraindikací je žaludeční vřed, tak se chci zeptat i na zánět jícnu. Po šankaprakšaláně vše ok, rýže s máslem byla úžasná, máslo už jsem neměla asi dvacet let! Tak jsem v neděli podlehla euforii a dopřála si chleba s máslem, což bylo sice úžasné, ale v noci mi bylo pěkně špatně, ozval se jícen. V pondělí mě stejně vytrestaly i kešu oříšky, které jsem do té doby mohla. Také dnešní avokádo bylo jen tak tak, zkrátka mám pocit, že mi začínají vadit i rostlinné tuky. Tak prosím o zvážení, zda je pro mě šankaprakšalána s ohledem na onemocnění jícnu vhodná a pokud ano, za jak dlouho bych jí měla zopakovat.
Jinak ze samotné procedury jsem měla strach a opravdu je na ní nejhorší to pití slané vody. Na poprvé jsem "dala" jen tři PET lahve se solí a čtvrtou s heřmánkem. Ale i tak jsem na sebe pyšná, spousta známých řekla že by na to neměla odvahu a manžel přímo prohlásil že takovou drsťárnu v životě nebude dělat. Nu každý má právo na svůj názor, já půjdu svojí cestou.
Ještě se chci zepta na Vaše články v časopisu Receptář. Nemáte je nějak souhrnně všechny pohromadě třeba v PDF formátu? Vím že je celkem všechno na Vašich stránkách, ale tohle bylo tak pěkně pro laiky shrnuto.. Asi to ale nemůžete mít k dispozi třeba na www, když už to vyšlo v časopise, že?
Předem moc děkuji za odpověď a přeji stálé zdraví, dobrou náladu a "slunce v duši".

Jana K

Vše, co popisujete svědčí o masivním a dlouhodobém překyselení těla, z čehož vznikají všechny vaše potíže. Začít musíte s odkyselením a čištěním střeva a dalších orgánů. Prášky, pokud je to možné, omezit na nejnižší únosnou míru z jednoduchého důvodu, jste plná kyselin a prášky jsou pouze další kyseliny, čímž se problém neřeší, ale naopak stále prohlubuje. Proto se pacienti moderní medicíny stále s něčím léčí, ale nikdy se nevyléčí. Nezbytně nutné pilulky snězte po prvním jídle, ale jak říkám, co nejméně. Ta rýže s máslem je nutnost, kvůli sliznici střeva, ale ten chleba tady zakazuji i zdravým lidem, protože se jedná o neuvěřitelný sajrajt, který okamžitě zničí vše, co jste očistou docílila. Tuky souvisí s acidózou, protože znemožňují zpracování cukrů a alespoň na nutnou dobu bych je striktně omezil na nejnižší únosnou mez. Kůra se dá zopakovat po týdnu a potom pravidelně po 14 dnech, což je nejkratší použitelný interval, nebo po delším čase, ale ve vašem případě bych i v mezičase čistil střeva pomocí klystýrů. Je to, jak vidíte, velice dobře vymyšlená a staletími prověřená technika, která řeší mnohé zdravotní potíže.
Moje články ze starších čísel a vystoupení v médiích, budou v brzké době v PDF souborech, nebo formou odkazů k vidění na hlavních stránkách pod samostatným tlačítkem v hlavním menu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sposta otazek
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 2:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jana K píše:
Ale i tak jsem na sebe pyšná, spousta známých řekla že by na to neměla odvahu a manžel přímo prohlásil že takovou drsťárnu v životě nebude dělat.

Ano, je to uhol pohladu. Napriklad, tam kde som pracoval, keby ste sa hocikoho opytali, ci by si vlozil do ust kusok masa, tak by na to odpovedal ze takovou drstarnu v zivote nebude delat. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 2:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 04, 2010 7:11 am
Příspěvky: 5
Tak to jste musel pracovat v zajímavém kolektivu! Tož, lidé jsou různí a to je fajn, ale snad my budeme patřit k té zdravější polovině lidstva.... \":wink:\"
V sobotu jdu do druhé šankaprakšalány! Už se tolik nebojím a doufám že zdolám i tu čtvrtou PETku.
Jen nevím co ta sůl udělá se zánětem jícnu? Vyhojí ho? Nevyžere mi tam díru? \":)\" Zlikviduje bakterie a viry? Trochu se bojím toho másla v rýži. Vím že jsem minule jsem neměla jíst ten chleba s máslem. Byl to opravdu jen jediný úlet a potrestala jsem se sama!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jana K píše:
V sobotu jdu do druhé šankaprakšalány! Už se tolik nebojím a doufám že zdolám i tu čtvrtou PETku.
Jen nevím co ta sůl udělá se zánětem jícnu? Vyhojí ho? Nevyžere mi tam díru? \":)\" Zlikviduje bakterie a viry? Trochu se bojím toho másla v rýži. Vím že jsem minule jsem neměla jíst ten chleba s máslem. Byl to opravdu jen jediný úlet a potrestala jsem se sama!

Pokud se týká té soli, tak si kupte himálajskou sůl, ta není tak dráždivá na ledviny a sliznici střeva, jako obyčejná kuchyňská sůl a předpokládám, že bude i méně dráždit ten krk. Díru vám asi nevyžere a bakterie i viry snáze zlikviduje dobře nahozený imunitní systém. Rýže s máslem je nutnost a nezapomeňte na laktobacily, které se musí znovu kolonizovat v tlustém střevě. Chleba nechte nepřátelům, stejně se na něj blbě vydělává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 8:55 am 
Offline

Registrován: čtv úno 04, 2010 7:11 am
Příspěvky: 5
Dobrýden,
V sobotu jsem absolvovala druhé pročištění. Vše proběhlo ok, jen mám problém s rýží s máslem. Díky zánětu jícnu nemohu jíst živočišné tuky. Což je jenom fajn, ale tady to působí problém. Po rýži s máslem se mi udělalo hodně špatně (bolesti břicha) a následný průjem byl jako "druhé pročištění". Tak jsem si v neděli vzala ještě 4 tablety Laktobacila a jedla jen dietní potraviny. Mám tedy dotaz, zda bych mohla klasické máslo vyměnit za Pomazánkové máslo, po tom mi zatím nikdy špatně nebylo. Nebo nějaký jiný rostlinný tuk, ale po margarínech je mi také špatně. Snad by to Pomazánkové máslo mohlo stačit, zase ho mohu sníst více, zatím to byl pro mě bezproblémový tuk.
Jinak tedy budu kompletní očistu teď provádět po 14 dnech, s tím že jí prostřídám klystýrem. Stačí jednou týdně?
Samozřejmě to kombinuji se zdravou stravou, jak se dá a s vynecháním pěti bílých jedů, jen jogurtů a tvarohů se zatím nedokáži vzdát. Ale i tak se cítím lépe, váha jde maličko dolů, snad se zlepší i ostatní zdravotní problémy.
Přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jana K píše:
Dobrýden,
V sobotu jsem absolvovala druhé pročištění. Vše proběhlo ok, jen mám problém s rýží s máslem. Díky zánětu jícnu nemohu jíst živočišné tuky. Což je jenom fajn, ale tady to působí problém. Po rýži s máslem se mi udělalo hodně špatně (bolesti břicha) a následný průjem byl jako "druhé pročištění". Tak jsem si v neděli vzala ještě 4 tablety Laktobacila a jedla jen dietní potraviny. Mám tedy dotaz, zda bych mohla klasické máslo vyměnit za Pomazánkové máslo, po tom mi zatím nikdy špatně nebylo. Nebo nějaký jiný rostlinný tuk, ale po margarínech je mi také špatně. Snad by to Pomazánkové máslo mohlo stačit, zase ho mohu sníst více, zatím to byl pro mě bezproblémový tuk.
Jinak tedy budu kompletní očistu teď provádět po 14 dnech, s tím že jí prostřídám klystýrem. Stačí jednou týdně?
Samozřejmě to kombinuji se zdravou stravou, jak se dá a s vynecháním pěti bílých jedů, jen jogurtů a tvarohů se zatím nedokáži vzdát. Ale i tak se cítím lépe, váha jde maličko dolů, snad se zlepší i ostatní zdravotní problémy.
Přeji hezký den.

Jak to celé čtu, tak ten zánět správně vyživujete a takto se ho tedy nezbavíte. Naprosto nejméně vhodnou potravinou v případě jakéhokoliv zánětu, jsou mléčné produkty, mimo doma vyrobeného čerstvého kefíru, který by v takovémto případě měl být vyroben z nepasterizovaného kozího mléka, které má naprosto jiné složení než mléko kravské, navíc zničené pasterizací a vyladěné nějakými lahůdkami z chemiček. Umělá másla, to moc vhodné není, já bych na vašem místě vyzkoušel Ghí, což je máslo zbavené mléčné bílkoviny a to by potíže vyvolávat nemělo. Místo těch mléčných sajrajtů vyzkoušejte sirnou patlanici, která naopak záněty likviduje a je chuťově slušná. Tato reakce na větší množství tuku svědčí o zanesených játrech a po vygruntování střev, by bylo vhodné vygruntovat i játra. Klystýry můžete dělat i častěji, podle potřeby a stavu stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 9:42 am 
Offline

Registrován: čtv úno 04, 2010 7:11 am
Příspěvky: 5
Děkuji za radu, zkusím sehnat to spec. máslo Ghí, snad bude v prodejnách zdravé výživy. Jinak mám opravdu léty prověřeno, že akutně a velmi rychle reaguji na jakýkoliv kousek živočišného tuku ve stravě. Tím pro mě odpadá pokušení uzenin, skoro veškerého masa, smažených jídel a jiných nezdravých lákadel. Zkusím toto máslo, pokud to zase půjde rychleji ven než dovnitř, ozvu se opět s Pomazánkovým máslem. Má to v té rýži hlavně funkci promašťovací?
O pročištění jater jsem se právě dozvěděla z časopisu receptář a také se na ně chystám. Musím ještě nastudovat postup a připravit se hlavně psychicky.
Jinak děkuji za Vaše články v Receptáři, jsou laicky srozumitelné, zaujmou a kdo chce si vyhledá více. Nebýt Receptáře, nevěděla bych o Vás. Ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jana K píše:
Děkuji za radu, zkusím sehnat to spec. máslo Ghí, snad bude v prodejnách zdravé výživy. Jinak mám opravdu léty prověřeno, že akutně a velmi rychle reaguji na jakýkoliv kousek živočišného tuku ve stravě. Tím pro mě odpadá pokušení uzenin, skoro veškerého masa, smažených jídel a jiných nezdravých lákadel. Zkusím toto máslo, pokud to zase půjde rychleji ven než dovnitř, ozvu se opět s Pomazánkovým máslem. Má to v té rýži hlavně funkci promašťovací?
O pročištění jater jsem se právě dozvěděla z časopisu receptář a také se na ně chystám. Musím ještě nastudovat postup a připravit se hlavně psychicky.
Jinak děkuji za Vaše články v Receptáři, jsou laicky srozumitelné, zaujmou a kdo chce si vyhledá více. Nebýt Receptáře, nevěděla bych o Vás. Ještě jednou děkuji.

V prodejnách to nevím, ale na internetu se to koupit běžně dá. Funkce tam je celkem jasná, po vyčištění střev se do nich vylévá veliké množství žluče z jater a tato velice agresivní látka by střeva rozleptávala. To je důvod, proč se tam musí dostat to máslo, aby se žluč měla možnost vyřádit na tom tuku a neničila sliznici střeva. Očista jater je výborná a zásadním způsobem zlepšuje mnoho zdravotních potíží. Pokud do ní půjdete, tak opravdu po důkladném pročištění střev a přípravou pomocí netučné stravy, ideální je jíst jeden, nebo dva dny pouze ovoce s vysokým podílem jablek, což vás dobře předčistí a nastřádá veliké množství žluče, která pak vytlačí více kamenů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acidoza
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 10:25 am 
Offline

Registrován: čtv úno 04, 2010 7:11 am
Příspěvky: 5
Tak že ta žluč reaguje jen s živočišnými tuky? S rostlinými by to nefungovalo? Mrknu v obchodě na složení Pomazánkového másla. Mám pocit že je tam i syrovátka a trochu méně tuku, proto je pro mě snesitelné a nereaguji na něj průjmem, jako na běžné máslo nebo margaríny.
Pokud bych úplně vynechala mléčné výrobky nebude mi chybět vápník? Blížím se věku řídnutí kostí... Mohu v tom případě plnohodnotně nahradit sojovým mlékém? To neokyseluje?
Promiňte že Vás stále bombarduji dotazy, ale není jednoduché opustit dogmata, která do nás po celý život hustili doktoři, učitelé, reklama, media,...... \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz