Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 5:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nikdy nejste "za vodou"
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2009 9:09 am 
Offline

Registrován: úte dub 14, 2009 6:42 am
Příspěvky: 2
Nikdy nejste "za vodou"
Chtěl bych se zde podělit o můj příběh z doby asi před 7 lety. V té době se můj zdravotní stav začal radikálně zhoršovat. Bylo mi 57 let a do důchodu zbývalo přes 5 roků. Moje profese kterou se živím, není ke zdraví zrovna tou nejšetrnější a přidá-li se k tomu kouření, obezita ale i alkohol který jsem používal jako povzbuzovalo, tak jsem se ani nemohl divit kam jsem až dospěl. Tehda mi bylo jasné, že se důchodu již ani nemusím dočkat, nebo si důchod moc neužiji. Nadváha 115kg, značně zanesené plíce kovovým prachem, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, altroza a spousta jiných neduhů způsobily, že ze mě byla chodící troska. V té době se mi dostalo do ruky pár knížek z oblasti alternativního způsobu života a stravování a rozhodl jsem se, že si na sobě vyzkouším jestli to bude opravdu takový zázrak, jak se v knížkách píše. Mým hlavním guruem v té době byl hlavně Dr. Norman W. Wolker, Helmut Wandemaker a Kristine Nolfi. Začal jsem nejprve s pročišťováním střev. Nakoupil jsem od ZD 4 pytle mrkve a pil jsem neskutečné množství čerstvé mrkvové šťávy. Postupně jsem se učil vymýšlet všelijaké vita-dobroty kterými jsem se doslova přežíral. Váha spadla o 20kg dolů a já jsem začal fungovat doslova jako v euforii. Navrátila se mi vitalita, měl jsem „hafo“ energie a říkal jsem si, že jsem konečně na to kápnul jak žít. Všechno mi nějak začalo v těle lepší fungovat. Žádný vysoký tlak, cholestelor v normě, altroza se zmenšila, nohy neotékaly, žádná únava během dne, prostě vše v těle bylo jakoby opraveno.
Jenže....
V té době jsa omámen svým úspěchem, jsem opomněl na jednu veledůležitou stránku obnovy a to trénování odolnosti těla a ducha. Tělo i duch musí být připraven odolat případnému nečekanému zatížení. Nevěnoval jsem pozornost tomu o čem se v těch chytrých knížkách píše jako o důležité součásti uzdravení. Přišlo to co přijít asi mělo. Zdravotní problémy člena rodiny způsobily moje totální selhání, zpochybnění a rezignaci na tento způsob života. Za ty 2 roky trvání nemoci jsem se nevrátil sice k masu ale začal jsem do sebe cpát housky, sýry, sladkosti, buchty a taky jsem znova začal kafovat. Váha se rapidně začala zvedat, tělo se zalilo vodou a oplácalo tukem a všechny moje neduhy se mi vracely. Mozek již nefungoval tak, jak jsem byl zvyklý před tím, byl otupělý. Nikdy bych si nemyslel že do toho tak rychle sklouznu zpět. Někde hluboko v hlavě jsem měl zasunutou informaci, že stav ve kterém se znova nacházím musím změnit, ale nevěděl jsem si rady jak z toho ven, neměl jsem sílu změnit stav. Byl jsem bez energie a úplně "vycucnutý".
Probíhalo to tak: nakoupil jsem zeleninu a ovoce třeba za 500 Kč uložil do ledničky nebo špíže a pak se cpal houskami a podobným sajrajtem a nakonec jsem zkaženou zeleninu vyhodil. To se stále opakovalo. Bylo to nepochopitelné ale stal jsem se zase závislý na hutné hlavně škrobové stravě. Někde uvnitř hlava věděla, že jestli chci zase lépe fungovat, tak se musím vrátit k mojí prakticky vyzkoušené vitastravě ale nešlo to. Byl jsem z toho zoufalej. Co se to se mnou stalo??
Jak dál...
Stále jsem přemýšlel, co se to se mnou děje. Byl jsem zmatenej z toho, že se nedokáži přinutit k radikální změně životosprávy. Potřeboval jsem zjistit kde dělám chybu a zda cesta po které jsem se před pár lety vydal, byla správná.
Díky bohu, jsem objevil tyto stránky. Je to pro mě nová studnice poznatků a zkušeností které postupně studuji a vstřebávám.
Nejvíce si ale cením osobního setkání s Jardou, po kterém jsem nyní připraven znova se vrátit se k zdravému způsobu stravování doplněnému o nové poznatky.
Začínám pracovat na restartu pomocí Jardových bohatých zkušeností.
Díky Jardo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz