Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 7:19 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
pefi píše:
Modrovous: Vůbec nemusel být jako zombie, vidíte to příliš černě. Někomu léky opravdu zaberou a byť to není optimální, tak to podle mě vidíte příliš černě. Mi taky tělo nefunguje optimálně (a zatím nevím proč), alkoho nepiji (ten, který by mi možná chutnal si nemohu dovolit), středem zábavy rozhodně nejsem (introvert), ale jako zombie si nepřipadám. Auto řídit mohu a jeho řízení/neřízení podle mě není vůbec podstatné.

Pokud je problém v nedostatečné tvorbě serotoninu, tak SSRI mohou pomoci hodně. Blbý akorát je, že lékaři léčí, místo aby se snažili uzdravit, takže ikdyž léčba zabere, tak se pacient zastaví na půli cesty.

Pokud některé prášky mají v příbalovém letáku uvedeno, že se po nich nesmí řídit, znamená to, že způsobují silné otupení mysli. Proto jsme napsal, že taková člověk, která takto utlumen a otupen je jako zombie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2019 8:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Tady u nás v laboratoři dělají testy z krve na adrenalin, nordadrenalin, dopamin a serotonin. Beru antidepresiva SSRI. Má cenu si nechat dělat tyto testy? Na serotonin to určitě cenu nemá, když jsem na antidepresivech. Nevím, jestli tyhle antidepresiva nezkreslí výsledky co se týká toho dopaminu, adrenalinu a nordadrenalinu?
Ještě se chci zeptat, pokud by mělo cenu si ty testy dělat a měla bych potom výsledky, budu vůbec nějak schopná upravit ty hladiny dopaminu, adrenalinu a nordadrenalinu?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Tady u nás v laboratoři dělají testy z krve na adrenalin, nordadrenalin, dopamin a serotonin. Beru antidepresiva SSRI. Má cenu si nechat dělat tyto testy? Na serotonin to určitě cenu nemá, když jsem na antidepresivech. Nevím, jestli tyhle antidepresiva nezkreslí výsledky co se týká toho dopaminu, adrenalinu a nordadrenalinu?
Ještě se chci zeptat, pokud by mělo cenu si ty testy dělat a měla bych potom výsledky, budu vůbec nějak schopná upravit ty hladiny dopaminu, adrenalinu a nordadrenalinu?
Děkuji.

Zda má cenu si ty testy dělat na AD nedovedu odpovědět, ale jinak se pochopitelně jednotlivé položky dají srovnat pomocí suplementace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 9:37 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
krasnagadgetka píše:
Tady u nás v laboratoři dělají testy z krve na adrenalin, nordadrenalin, dopamin a serotonin. Beru antidepresiva SSRI. Má cenu si nechat dělat tyto testy? Na serotonin to určitě cenu nemá, když jsem na antidepresivech. Nevím, jestli tyhle antidepresiva nezkreslí výsledky co se týká toho dopaminu, adrenalinu a nordadrenalinu?
Ještě se chci zeptat, pokud by mělo cenu si ty testy dělat a měla bych potom výsledky, budu vůbec nějak schopná upravit ty hladiny dopaminu, adrenalinu a nordadrenalinu?
Děkuji.

Pokud si ale nesrovnáte osobní a pracovní život tak to podle mě moc nepůjde, já mám podobný problém (na SSRI ale nejsem) - můžu suplementovat cokoliv, ale pokud se prostě neuklidním, tak je to k ničemu, třeba to budete mít podobně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 11, 2023 2:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den, pane Jardo.

Mám dotaz ohledně dopaminu. U dotyčného psychiatrička vyslovila diagnostiku "emoční nestabilita". Dostal prášky na snižování dopaminu, které, jak se zdálo, celkem zabraly na zklidnění a o něco zlepšily vyrovnanost.
Kvůli obavám z vedlejších účinků je ale přestal užívat.
Vím, že jsou různé potravinové doplňky na zvýšení hladiny dopaminu. Existuje ale i něco na snížení? Resp něco, co by třeba trochu blokovalo jeho tvorbu ? V těch chemických prášcích také něco takového muselo být..

Vím o tzv dopaminovém detoxu, kdy člověk vynechá po nějakou dobu činnosti a potraviny, při kterých se dopamin uvolňuje. Ale i tak, kdyby bylo něco na podporu jeho nižší hladiny..

Budu ráda za jakékoliv postřehy k mému příspěvku.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 13, 2023 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Dobrý den, pane Jardo.

Mám dotaz ohledně dopaminu. U dotyčného psychiatrička vyslovila diagnostiku "emoční nestabilita". Dostal prášky na snižování dopaminu, které, jak se zdálo, celkem zabraly na zklidnění a o něco zlepšily vyrovnanost.
Kvůli obavám z vedlejších účinků je ale přestal užívat.
Vím, že jsou různé potravinové doplňky na zvýšení hladiny dopaminu. Existuje ale i něco na snížení? Resp něco, co by třeba trochu blokovalo jeho tvorbu ? V těch chemických prášcích také něco takového muselo být..

Vím o tzv dopaminovém detoxu, kdy člověk vynechá po nějakou dobu činnosti a potraviny, při kterých se dopamin uvolňuje. Ale i tak, kdyby bylo něco na podporu jeho nižší hladiny..

Budu ráda za jakékoliv postřehy k mému příspěvku.
Děkuji.

Tak ono je docela s podivem že chcete dopamin snižovat když skoro každý ho chce zvyšovat. Jenom upozorním že velké snížení vyvolá patrně stav kdy dotyčný může velice snadno dojít k závěru že sebevražda je ideální řešení jeho problémů tedy zase bych to snižování moc nehrotil. Cesta v zásadě vede přes minimalizaci podnětů tedy žádná zábava, mobily, televize, cigarety, kafe a libovolné drogy a nabuzovače to vše dopamin zvyšuje, musí se zaměřit na meditace a podněty v zásadě vynulovat. Další možnost je využít přirozené vlastnosti aminokyselin vzájemně spolu soutěžit tedy podáváním vysokých dávek tryptofanu zablokujete tyrosin, tím přirozeně snížíte dopamin a zvednete serotonin, ale pracoval bych s tím velice opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz