Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 12:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pát zář 27, 2013 12:36 pm 
Offline

Registrován: pát zář 27, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
prosím o radu.
Naší dceři je 21 let a před pár měsíci jí diagnistikovali low-grade gliom mozkového kmene. Jediný symprom je asymetrie svalů v obličeji, které se rozvinula během posledního roku. To bylo také důvod, proč jsme se obrátili na neurology a skončili na magnetické rezonanci, která potvrdila diagnozu. Tou asymetrií myslím výraz ve tváři, jako kdyby měla stále zvednutý jeden koutek a zúženou oční štěrbinu nad tím koutkem. Žádné jiné potíže nemá.
Vzhledem k poloze a stadiu gliomu a absenci závažnějších symptomů jsme se s lékaři shodli na pravidelném pozorování (magnetická rezonance jednou za půl roku) a žádné jiné akci.
Byla to pro všechny dost velká rána, ale už jsme se s tím nějak srovnali a teď zkoušíme hledat cesty, jak to porazit.
Dcera studuje na univerzitě v zahraničí a ta kompletní změna prostředí jí dost pomohla se z toho oklepat.
Je nám jasné, že klasická medicína nám nic nabídnout nemůže.
Chceme to porazit a potřebujeme co možná nejpřesnější radu/návod jak začít.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 9:07 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Je třeba si uvědomit, že ač klasická medicína vám nemůže nic nabídnout, nevědomě přebíráte její přístup – nemoc (symptom) porazit přesným návodem, nezávislým na kontextu (prostředí, vztazích, způsobu života, těl. typu aj.). A ptáte se na přesný návod lidí, kteří se s touto diagnózou pravděpodobně setkávají poprvé, nemají technické ani metodické možnosti oficiální medicíny (která mmj. umožnila diagnostikovat tuto nemoc) a ani žádnou zodpovědnost (kterou lékaři mají alespoň de jure, když už ne de facto).
Neboli co zde můžete dostat, jsou obecné rady ohledně odkyselení, detoxikace atd., o kterých se můžete dočíst na úvodních stránkách tohoto serveru. K nim je třeba vlastní motivace, aktivita vaší dcery, pokud to nebude dělat z vlastní vůle, výsledky pravděpodobně nebudou valné.

Čímž vás určitě nechci od vaší snahy nikterak odradit. Pár typů
- pokud bychom neuvažovali hmotné příčiny (nezdravá strava, genetika..), mohou zde být stále příčiny nehmotné. Americký onkolog C. Simonton poukázal na statisticky významnou korelaci mezi prodělaným stresem (z mezilidských vztahů) a nádorovým onemocněním. Vyvinul metodu tzv. řízené imaginace, pomocí které dosáhl významných zlepšení či úplných vyléčení (pokud se však zdroj stresu neodstranil, výsledky nebyly nijak valné).
Začít studovat na zahraniční univerzitě je zpočátku bezpochyby psychická zátěž, a přesto mělo-li to na dceru uvolňující vliv, může to být určitým vodítkem.


Naposledy upravil Zdenek20 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 2:51 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Obávám se, že nějaké odkyselování (jak jsem zjistila zase z jiných stránek, tak je odkyselování je nesmysl a podvod, prakticky jen léčka na peníze) a detoxikace, to nespraví.
Těžko sem asi napíše někdo, kdo má zkušenost s takovýmto onemocněním....takže souhlas s předchozím příspěvkem. Ono kdybyste sem prakticky napsal cokoliv - jakoukoliv nemoc, tak se vám dostane obecných rad jako je ono odkyselování, detoxikace, vitamíny, užívání různých chemikálií vnitřně.....a ještě bez jakékoliv zodpovědnosti vůči tazateli.....jestli tazatel prošvihne dobu, kdy se dají jeho zdravotní ještě vyléčit za pomocí lékařů a on si jen uškodí.....jeho problém....tihle anonymní radilové budou z obliga.
Tím chci říct, že mám dojem, že se ptáte na špatném místě, neboť na net se dá naspat cokoliv.....vezmi lejno z netopýra a potírej si s tím chodila a uzdravíš se.....
Předpokládám, že odborné články na netu jste prostudovali, tudíž jste se dočetli, jaké jsou možnosti medicíny, jak takové nádory vznikají.....jaké jsou prognózy, atd.
Kdyby mi jedno pracoviště tvrdilo, že je to neoperovatelné, za sebe - vyžádala bych si několik dalších posudků z jiných pracovišť, kdybych vyčerpala možnosti tady v ČR, začala bych pátrat v zahraničí, samozřejmě podle svých finančních možností, že.
Obrátila bych se to nové Protonové centrum v Praze, jestli je možnost léčby u nich. Kdybych měla shánět nějaké peníze na soukromou léčbu třeba v zahraničí - obrátila bych se různé nadace typu "pomáháme dětem" apod.
Dbala bych na duševní pohodu pacientky a jejího okolí, což se lehce napíše, ale je mi jasné, že hůře se to zařídí, když je v rodině vážné onemocnění.
Pokud by se naskytla byť malá možnost, že je to operovatelné, za sebe, bych šla do toho.
Obrátila bych se na dr. Beneše, našeho nejlepšího neurochirurga, je to tuším vnuk slavného neurochirurga dr. Beneše - tento pán operoval v mé rodině mého strýce s mozkovým nádorem, žel psal se tehdy rok 1964, takže tehdejší diagnostické a operační metody - to se nedá ani srovnat.
Přeji vaší dceři a celé vaší rodině ať se najde vhodná léčba a ona se uzdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 3:07 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Mirabelka píše:
....jak jsem zjistila zase z jiných stránek, tak je odkyselování je nesmysl a podvod, prakticky jen léčka na peníze....

Mirabelko, muzete sem dat odkaz na ty stranky kde jste zjistila, ze je odkyselovani podvod a lecka na penize? Byl to nejaky aspon trochu serioznajsi zdroj nez sysifos.cz nebo quackwatch.com? Tedy nez weby, ktere maji za cil likvidaci alternativni lecby a ktere jsou podle mne velice neseriozni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 6:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Nemohu souhlasit s Mirabelkou. Kdyby mě osobně byl zjištěn nádor, chirurgie (tedy v drtivé většině případů) by byla až na posledním místě (a možná ani na něm – viděl jsem umírat na rakovinu už dva své rozřezané blízké a jednoznačně preferuji vědomý odchod z tohoto světa - což je v péči lékařů v takovýchto případech spolehlivě vyloučeno). Ale byla by to moje volba a přirozeně bych nemohl svou ev. smrt nikomu vyčítat.
Jedním ze vzorů je mi i životní příběh majitele tohoto serveru, velmi si vážím jeho osvěty (i u zrovna např. odkyselení). Dlouhodobý půst či Breussova dieta však musí mít spolehlivý základ v psychice, dělat je pod stresem může být naopak škodlivé, jak by u 21 studentky v zahraničí bylo lze předpokládat. Rozhodně by bylo vhodné, kdyby se o to zajímala a začala např. s jednodenními půsty a podle okolností je prodlužovala. Musí však chtít a převzít za své chtění zodpovědnost. Psyché totiž v alternativním léčení u takto závažných případů hraje rozhodující roli. Otec, jakkoli zodpovědný, nemůže své dospělé dítě v tomto smyslu nahradit.

V oficiální medicíně přebírá zodpovědnost lékař a je to tak správné. Lékaři však nemohou vyléčit všechno (už vzhledem k nutně obecným návodům, se kterými se setkávají) a dále je třeba vzít v úvahu, že jde o podnikání, rentabilní je drahé léčení, nikoli zdravý člověk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Zdenek20 píše:
Nemohu souhlasit s Mirabelkou. Kdyby mě osobně byl zjištěn nádor, chirurgie (tedy v drtivé většině případů) by byla až na posledním místě (a možná ani na něm – viděl jsem umírat na rakovinu už dva své rozřezané blízké a jednoznačně preferuji vědomý odchod z tohoto světa - což je v péči lékařů v takovýchto případech spolehlivě vyloučeno). Ale byla by to moje volba a přirozeně bych nemohl svou ev. smrt nikomu vyčítat.
Jedním ze vzorů je mi i životní příběh majitele tohoto serveru, velmi si vážím jeho osvěty (i u zrovna např. odkyselení). Dlouhodobý půst či Breussova dieta však musí mít spolehlivý základ v psychice, dělat je pod stresem může být naopak škodlivé, jak by u 21 studentky v zahraničí bylo lze předpokládat. Rozhodně by bylo vhodné, kdyby se o to zajímala a začala např. s jednodenními půsty a podle okolností je prodlužovala. Musí však chtít a převzít za své chtění zodpovědnost. Psyché totiž v alternativním léčení u takto závažných případů hraje rozhodující roli. Otec, jakkoli zodpovědný, nemůže své dospělé dítě v tomto smyslu nahradit.

V oficiální medicíně přebírá zodpovědnost lékař a je to tak správné. Lékaři však nemohou vyléčit všechno (už vzhledem k nutně obecným návodům, se kterými se setkávají) a dále je třeba vzít v úvahu, že jde o podnikání, rentabilní je drahé léčení, nikoli zdravý člověk.

Lékaři nevyléčí všechno a léčitelé už vůbec nevyléčí všechno, ti na to ani nemají vzdělání.
Mirabelka má pravdu, tady se na všechno doporučuje odkyselení a půsty a přitom jde často o velice závažné diagnozy , kdy třeba půst a diety můžou situaci výrazně zhoršit (schizofrenie ).
A ještě takovým stylem jako, že se léčitel ptá :jistě jste přestala kojit , jistě ani nechodíte ven...........jen střílí od boku a nepozná nic .
Internet je v tomhle smyslu moc nebezpečný .každý tu může hodit co ho napadne a zničit někomu život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 7:27 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
pv33 píše:
Mirabelko, muzete sem dat odkaz na ty stranky kde jste zjistila, ze je odkyselovani podvod a lecka na penize? Byl to nejaky aspon trochu serioznajsi zdroj nez sysifos.cz nebo quackwatch.com? Tedy nez weby, ktere maji za cil likvidaci alternativni lecby a ktere jsou podle mne velice neseriozni.

Kdyby vám vaše diety a zdravotní postupy fungovaly , byl byste pozitivní spokojený člověk............ale vy ste člověk plný nenávisti a fanatismu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Odkaz sem nedám, protože si již nepamatuji adresu těch stránek. Však si to může vygůglit. Já jsem si prostě z toho odnesla pro sebe poznatek, že teď prostě frčí odkyselovací bussines, jako po revoluci frčel "fit pro život", pak "kořínková"....atd. za pár let to bude jiný hit, no.
Radit někomu dietu na zničení mozkového nádoru, to chce už slušnou dávku sebevědomí, svatého zápalu pro věc, mesiášství....co já vím......internet JE nebezpečná věc. Chci věřit, že je z dobrého úmyslu.....sancta simplicitas!
Se divím, proč se třeba dr. Beneš babral se studiem, když na to stačí dietka....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: ned zář 29, 2013 10:19 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Teď OBECNĚ, ne konkrétně k tazateli.
Nedivím se zoufalým rodičům, když jejich dítě vážně onemocní, že hledají všude možně.....to by asi udělal každý. Koneckonců sama mám neléčitelné celoživotní onemocnění, a taky jsem naletěla, ať už jen v planých nadějích, a co se týče financí, tak jsem naletěla naštěstí jen jednou a stálo mě to 8 tisíc.....
Ale divím se těm zapáleným laikům, co trousí moudré rady, jako králík bobky, jak takové často velice vážné onemocnění vyléčit za pár kaček. Zoufalý rodič se pak chytne kdejaké blbosti a možná prošvihne dobu, kdy se dalo třeba operačně zasáhnout, nebo nemoc vyléčit, nebo v planých nadějích zavrhne veškerou medicínu, po jedné špatné zkušenosti třeba nepožádá další odborné pracovníky o jejich názor.....a pak je pozdě.
CO se týče půstů - tak je to věc svého vlastního rozhodnutí, kdy dotyčný půstuje zcela ze svého rozhodnutí a přesvědčení a ne, že mu to někdo doporučil, takže jo, zkusím to.....a přitom při půstu trpí jako svi.a......ale hold mu to někdo poradil.....přitom vlastně duševně trpí a strádá, je to pro něho stres....a sám sebe opíjí myšlenkou, že to pomáhá.....to považuji za silně oslabující i pro zdravý organismus, natož pro někoho, kdo má vážnou diagnozu.
Trošku to připomíná takové ty zapálené katolíky, kdy mají v katechismu přikázáno, že v pátek je půst, ale přitom jsou z toho hin, otravují okolí svými špatnými náladami, o nějakém duševním usebrání nemůže být ani řeči, ale když "se to holt má"....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 10:44 am 
Offline

Registrován: pát zář 27, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 4
Děkuji všem za vyjádření.

K tomu, co píše Mirabelka: během posledních měsíců jsme osobně žádali o názor mnoho onkologů a neurochirurgů, doma i za hranicemi, včetně zmiňovaného profesora Beneše.
Mezi neurochirurgy panuje shoda, že kompletní odstranění není možné, ani odstranění podstatné části, bez podstatných rizik ohrožení základních funkcí. Jak jsem psal, je to na mozkovém kmeni, a tam mají neurochirurgové dost omezené možnosti.
Ozařování (v tomto případě samozřejmě protonové) negarantuje výsledek a chemo v low-grade stadiu je nesmysl.

Nejsem rozhodně z těch, kteří věří na zázraky z rukou šamanů a odsuzují klasickou medicínu. Na druhou stranu vidím, kde má klasická medicína své hranice, ať už dané technickými možnostmi, nebo i tím, že její vlastní sestra farmacie je zatraceně tvrdý byznys.
Při vědomí toho všeho chceme čas, který máme nyní, kdy symptomy jsou prakticky jen kosmetické, využít k tomu, co nám klasická medicína z podstaty nabídnout nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 11:10 am 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Petr Beránek píše:
Děkuji všem za vyjádření.

K tomu, co píše Mirabelka: během posledních měsíců jsme osobně žádali o názor mnoho onkologů a neurochirurgů, doma i za hranicemi, včetně zmiňovaného profesora Beneše.
Mezi neurochirurgy panuje shoda, že kompletní odstranění není možné, ani odstranění podstatné části, bez podstatných rizik ohrožení základních funkcí. Jak jsem psal, je to na mozkovém kmeni, a tam mají neurochirurgové dost omezené možnosti.
Ozařování (v tomto případě samozřejmě protonové) negarantuje výsledek a chemo v low-grade stadiu je nesmysl.

Nejsem rozhodně z těch, kteří věří na zázraky z rukou šamanů a odsuzují klasickou medicínu. Na druhou stranu vidím, kde má klasická medicína své hranice, ať už dané technickými možnostmi, nebo i tím, že její vlastní sestra farmacie je zatraceně tvrdý byznys.
Při vědomí toho všeho chceme čas, který máme nyní, kdy symptomy jsou prakticky jen kosmetické, využít k tomu, co nám klasická medicína z podstaty nabídnout nemůže.

Tohle já pořád nechápu, proč všichni píšou , že farmacie je tvrdý byznys?
Máte pocit , že dceru doktoři neléčí , proto aby z toho lékárny něco měly? To myslíte vážně?

Já teda mám řadu chorob, občas ,ale nevšimla jsem si , že mí doktoři mi cpali za každou cenu kvanta léků , aby "dali vydělat " lékárníkům.
Musíte si uvědomit , že někdy prostě je ten stav tak závažný , že nejen klas.medicína ,ale ani lečitel nenadělá nic .

Já bych v takovém případě zkusila autosugesci, autogenní tréning , kdy člověk v hladině Alfa opakuje SVOJI příjemnou formulku, která není negativní (NEmám nádor je špatně ) a tím se jí dostane do podvědomí a nádor zmizí .
Chce to člověka, který vás to přesně naučí .
Jsou skutečně lidi, kteří se "naštvou " a řeknou si , já přece nebudu mít nádor , já ho mít nechci, fuj a nádor jim skutečně zmizí.........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 12:07 pm 
Offline

Registrován: pát zář 27, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 4
Markétuše píše:
Tohle já pořád nechápu, proč všichni píšou , že farmacie je tvrdý byznys?
Máte pocit , že dceru doktoři neléčí , proto aby z toho lékárny něco měly? To myslíte vážně?

Já teda mám řadu chorob, občas ,ale nevšimla jsem si , že mí doktoři mi cpali za každou cenu kvanta léků , aby "dali vydělat " lékárníkům.
Musíte si uvědomit , že někdy prostě je ten stav tak závažný , že nejen klas.medicína ,ale ani lečitel nenadělá nic .

Já bych v takovém případě zkusila autosugesci, autogenní tréning , kdy člověk v hladině Alfa opakuje SVOJI příjemnou formulku, která není negativní (NEmám nádor je špatně ) a tím se jí dostane do podvědomí a nádor zmizí .
Chce to člověka, který vás to přesně naučí .
Jsou skutečně lidi, kteří se "naštvou " a řeknou si , já přece nebudu mít nádor , já ho mít nechci, fuj a nádor jim skutečně zmizí.........

Vážená Markétuše,

děkuji za reakci.
Nic ve zlém, ale farmacie opravdu je velmi tvrdý byznys. Ale nemám ani tak na mysli toho lékárníka, ten je na úplném konci distribučního řetězce.
Mám spíš na mysli ten druhý konec, kde to všechno začíná: výzkumné týmy farmaceutických firem a jejich rozpočty a cíle.
Nechci Vás přesvědčovat o své pravdě - ponechme si každý svůj názor.

Buďte zdráva
pb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 12:38 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Jen pro upřesnění, Carl Simonton je vystudovaný americký lékař, pracující na akreditované americké klinice. Jeho studie byla publikována v odborných lékařských časopisech, prošla vědeckou oponenturou. Nedošla však širšího uplatnění v klinické praxi, nedá se patentovat a ani na ní (na rozdíl od ostatních schválených metod) nelze příliš vydělat.

Jacques Mabit, z výše uvedeného dokumentu o amazonských šamanech, je vystudovaný francouzský doktor a se šamany se setkal jako člen týmu Lékaři bez hranic. Jeho klinika pro léčení drogově závislých v Peru byla založena z peněz francouzské vlády. Jeho dosažené výsledky léčení jsou mimořádné a všeobecně uznávané.

Byla by škoda určité možnosti přehlédnout, když jde o mladý život, kvůli předsudkům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 1:37 pm 
Offline

Registrován: pát zář 27, 2013 12:02 pm
Příspěvky: 4
Zdenek20 píše:
Jen pro upřesnění, Carl Simonton je vystudovaný americký lékař, pracující na akreditované americké klinice. Jeho studie byla publikována v odborných lékařských časopisech, prošla vědeckou oponenturou. Nedošla však širšího uplatnění v klinické praxi, nedá se patentovat a ani na ní (na rozdíl od ostatních schválených metod) nelze příliš vydělat.

Jacques Mabit, z výše uvedeného dokumentu o amazonských šamanech, je vystudovaný francouzský doktor a se šamany se setkal jako člen týmu Lékaři bez hranic. Jeho klinika pro léčení drogově závislých v Peru byla založena z peněz francouzské vlády. Jeho dosažené výsledky léčení jsou mimořádné a všeobecně uznávané.

Byla by škoda určité možnosti přehlédnout, když jde o mladý život, kvůli předsudkům.

Děkuji.
pb


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gliom - jak na něj.
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 3:40 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Petr Beránek píše:
Vážená Markétuše,

děkuji za reakci.
Nic ve zlém, ale farmacie opravdu je velmi tvrdý byznys. Ale nemám ani tak na mysli toho lékárníka, ten je na úplném konci distribučního řetězce.
Mám spíš na mysli ten druhý konec, kde to všechno začíná: výzkumné týmy farmaceutických firem a jejich rozpočty a cíle.
Nechci Vás přesvědčovat o své pravdě - ponechme si každý svůj názor.

Buďte zdráva
pb

Tak samozřejmě, že se farmaceutické firmy snaží vydělat , ale vy to tu píšete jakoby lékaři se něchtěli věnovat vaší dceři možná také proto .
To jsou bludy, které se na těchto stránkách občas objevují , v životě jsem nepotkala doktora, kterému by šlo o to mi nacpat nějaký lék a nedělal to pro mně.
Třeba můj psychiatr by mi mohl dávat pořád nějaké léky, dělat pokusy..........místo toho mi dává jeden lék už 15 let , protože ví , že mi zabral........a tak se chová i můj obvoďák, dělá věci pro mne, ne proto aby podpořil farmacii .

To je klidně možný že se farm. snaží vydělat , ale to se nás přece nemusí týkat .......když mám chřipku, koupím si paralen, nebo bylinky, na nějaké předražené výrobky kašlu .Když to udělá každý , farm lobby nic nevydělá .
A doktor , který mi cpal nějaké drahé tablety, jen aby vydělali lékárníci , by byl můj doktor ten poslední den.


Naposledy upravil Markétuše dne pon zář 30, 2013 3:47 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz