Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 7:38 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Dnes jsem byla ve zdravé výživě pro ceylonskou skořici a mletý kardamon, který si dávám do ranního masala čaje s plnotučným mlékem ze statku, a když jsem tam viděla ty očechy, jak na ně na pultě praží sluníčko, to musí být fakt darda na žlučník a zažívání. Leží to tam měsíce a před tím to leželo X měsíců ve velkoskladu. A tohle přeci nemůže dát tělu sílu, aby bojovalo s vážnou nemocí?!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 7:42 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Mirabelka píše:
Ale jablko z obchodu, rozhodně nepovažuji za zdravé.

já také ne. dokonce to i smrdí když k tomu člověk čuchne. Ale my máme naštěstí vlastní jabloně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 8:05 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jantar píše:
já také ne. dokonce to i smrdí když k tomu člověk čuchne. Ale my máme naštěstí vlastní jabloně.

Naštěstí se lze bez jablek v životě zcela obejít. Ovšem v našem podnebném pásu jsou jablka dar z nebes. Jsou v podstatě zadarmo, celoročně!!!! a velmi dobrá. Ovšem je na vůli každého soudruha, jak si to udělá. Svoboda je víc než zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 9:38 am 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 6:55 pm
Příspěvky: 9
Vážení, děkuju za reakce a myslím, že to můžeme stopnout. Ubírá se to jiným směrem, než jsem doufala. Chtěla bych moc poděkovat členovi pv33 za SZ a zaslání tuny cenných informací. Mirabelce gratuluju ke zhubnutí, ale já potřebuji něco jiného. Až uděláte provaz, tak si pogratulujte, ale nemyslím si, že je to správně/přirozené. Alespoň ne pro každého. Tak jako třeba obyčejný běh, který byl možná v kombinaci s křivou páteří jedním z prapůvodcem mých problémů, viz. Dornova metoda. Mléko nepijte, to je pro telátka a jablka jezte, protože to je pro nás tady asi nejpřirozenější/nejvhodnější ovoce.

Včera jsem mluvila s dr. a odmítla termín na biopsii a jakoukoliv další pseudoléčbu. Jsem přesvěčená, že to zvládnu líp. Zatím jsem v programu 4.den a už jsou vidět první pokroky - v noci už se nebudím bolestí, budím se jenom při otáčení, přestala mi brnět noha a zmizela mi na ní velká modřina, která tam sama vznikla.

Zacyklili jsme se u těch jablek, tak třeba to bude pro někoho nová informace. I v těch marketech, který se mi samozřejmě příčí z xy důvodů, se dají koupit česká jablka, která budou asi míň napuštěná než navoskovaná granny smith z USA. Holt život ve městě má svý nevýhody, ale to je jedno. Zajímavá je knížka Hiromi Shynia, Enzymy klíče ke zdraví. Navíc jablečná šťáva má dlouhou řadu příznivých účinků. Při odšťavnění na kvalitním přístroji taky zůstane hodně těch sajrajtů právě v té nevyužité tuhé vláknině, která jde pryč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 7:32 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Nechci působit neomaleně, ale na mě to taky působí poněkud otřepaně: seschlí vegani a vitariáni (u makrobiotiků se ani nedivím), nedostatečné postavy i výživa, hlavně hodně živočišných bílkovin... Aspoň že doporučujete jen ty z kvalitního zdroje.

Asi 3x jste zopakovala jak jste na své souč. výživě zhubla a jak se Vám skvěle daří. Problém je už v tom, že nevíme, z čeho jste na ni přecházela... Jen to, že Vám učarovaly Vyživující tradice.

Navíc se na to vše dá odpovědět, že mně se na vita třeba zase konečně zpevnily svaly, ač taky nejsem sportovní typ, pleť mám vypnutou, ve 33 mi taky hádají o 10 míň, nebývám vůbec nemocná, mám skvělou termoregulaci, nesmrdí mi pot, jsem vyrovnaná a většinou dost dobře naladěná nebo aspoň nad věcí. Takže rozhodně žádný podvyživený chcípák.

VT vychází ze stravy lidí před stoletími či max. tisíciletími. Vita je o prapůvodní, skutečně přirozené stravě, která nemůže škodit a dokáže tělo dostatečně vyživit. I v souč. podmínkách považuju vita za nejmenší zlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 10, 2013 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="anela":331dioh7]zdravím, vůbec nevím jak začít..je to hrozně těžký. Děkuju Jardo za tyhle stránky, protože jinak bych byla asi uplně ztracená.Ještě jsem si to asi dostatečně nepřipustila, proboha v tomhe věku, a jediný co se mi teď honí hlavou, že jesti je to sakra pravda, tak jak to mám říct rodině, přátelům? První problémy začaly letos cca v únoru 2013, začala jsem při pohybu pociťovat nepříjemný pocit v levé kyčli, Měla jsem za to, že to bude nějaký skřípnutý nerv. Nejsem zvyklá se moc pozorovat a k doktorům moc nevěřím (loni na jaře vrcholily moje problémy s ekzémem, kdy jsem po vysazení kortikoidů a nasazení detoxu měla exzém asi na 80% těla a každou noc jsem trávila 4hodinových převalovaním a škrábáním, momentálně uplně čistá, opět díky, škoda, že jsem na všechno přicházela postupně, průběh mohl být daleko klidnější). No ale, včera mi dělalali magnetickou rezonanci a závěr je agresiví tumorózní ložisko v krčku. Já tomu nerozumím. Od té loňské záležitosti se snažím stravovat dost zdravě. Vařenou stravu jím jenom z donucení na návštěvách apod., denně odštavňuji, voda osmotická. Nejím téměr nic jiného než ovoce, zeleninu, ořechy, občas domácí chléb a sýr,občas nějaký ten úlet. Přítel má lehce zvýšený cholesterol, takže jsme nedávno začali i se sirnou patlanicí. Proto to nemůžu pochopit, když vidím, jak se stravují okolo. Přiznávám, že nejsem uplně důsledná a že když jsem to celej život dělalal špatně, tak za rok se to nesrovná. Plivací test na kvasinky pořád pozitivní, Ph se snažím dostat nahoru, ale jde to pomalu. Nevím, kde teď začít, dlouhý půst?gersonova dieta? Nemám tušení co s těma doktorama, chtěli si mě tam včera rovnou nechat, ale to bych nedala. Do nemocnice nemůžu jít, sice se belhám o berli nebo skáču po jedné noze, ale vzhledem k tomu jak je důležitá psychika, tak tam já prostě nemůžu. Nechci aby mě ládovali lékama a těma nemocničníma kejdama. Děsí mě ten rychlý postup nemoci, ale žádný řezání a umělý klouby nechci. Děkuju za každou radu, případně jaké vyšetření(krve) si mám nechat udělat.[/quote:331dioh7]
Tak debata se rozeběhla malinko jinam než by měla, ale k věci. Vůbec první co bych zkoumal je stav vitamínu D3 a jeho deficit vidím jako nutné ihned srovnat a současně s ním dodávat dost velké dávky vitamínu K2. Fruktózu, tedy většinu ovoce, vidím u rakovin jako poměrně kontraproduktivní, stejně jako větší množství sacharidů. Paradoxně poměrně slušné výsledky dává i dobře sestavená strava na konkrétních aminokyselinách, například zde http://www.pdazzler.com/archives/1954. Pokud zvážíte že kost je vlastně kolagen vyztužený množstvím prvků a podíváte se na toto video

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz