Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 11:19 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den všem,
píšu zde o mém problému, jsem už nešťastná a vyčerpaná, protože mě rodina považuje za strůjce problémů.
mám často nemocné děti (např. v zimě nebyly ve školce 2 měsíce, protože měly angínu, zánět středního ucha, chřipku,teploty...). Navíc já mám nález na cervixu, a otec měl rakovinu prostaty.
Snažím se tedy změnit stravu podle zdejších rad (jednoduché cukry ne, bílá mouka ne, mléčné výrobky ne, ani mléko přímo od krávy, protože i to nám řekla statkářka že máme sterilizovat).
Rodina mě má za "špatnou matku", vyčítají mi, že ochuzuji děti prožitky z chuti, že přeci nemohu nutit děti nejíst housky a pečivo, které babička upeče z lásky. Na návštěvě jsou předkládány jídla s bílou moukou a sladkosti. případně hranolky se sýrem a kečupem.

Když argumentuji, že mi pití sody s citronem a homeopatika pomohly, tak mi řeknou, že nemám žádnou jistotu, že je to právě ono co mi pomohlo. Případně "víra tvá tě uzdravila". A dětem přede mnou říkají: " já bych ti dala uherák, hned bys pěkně vyrostla. Jsme všezravci, tak máme jíst všechno". Dostávám ponaučení, že děti trpí.

Ve školce dávají dětem chleba s nutelou, cpou je bonbonama (jako pochvala při hrách), maso 4x týdně, uzeniny minimálně 1x týdně, sladký čaj, na svačinu rohlík se sýrem (taveným).

Byli jsme na dovolené, kde byli vědci, doktoři, tudíž lidé, kteří se živí "hlavou". I ti podávají dětem smažené záležitosti, bílou mouku horem dolem.

Já jsem za blba, který jde proti proudu, a mučí děti tím, že jim namísto chleba podá hrášek s rýží natural. Rýže natural je hnusná a basta. Bezlepkové těstoviny jsou hnusné, a to že odmítám dávat dětem mléko...to už se setkávám s opovržením.
Kdybych doma maso nepředkládala, mám problémy s manželem.

Chci jen, aby byly děti i já zdraví, schopní chodit do školky. Já nepracuji, protože jsou děti stále nemocní....tudíž jsem s nimi doma, pokud svítí sluníčko, strkám je na 15 minut ven aby se jim vytvořil vitamín D.

Prosím o radu, protože nevím, jak vydržet tlak rodiny. Každá návštěva babiček je stres, dohadování a upozorňování, že dětem škodím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 6:34 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Viem, že je to tvrdé, ale ja by som zatrhla návštevy babiciek, dokiaľ nebudu rešpektovať Vaše podmienky a jeden dobrý tip, čítala som na jednom fóre, kde mamimka s podobnymi problémami, keď babička predložila sladkost, tak pred jej očami letela do koša. Vraj to pomohlo a už sladkosti nenosila.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 9:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ani nevíte, jak Vám rozumím...Sama s tím bojuji rovněž a to se nepovažuji zdaleka za extrém. Ale nedokážu neustále vzdorovat těm tlakům z okolí, hloupým poznámkám a dělat si zle v rodině \":(\" , takže jsem v mnoha směrech rezignovala. Doma to vedu v rámci možností po svém, jakmile je syn s jinými, neřeším detaily, zavřu pusu a snažím se to nějak vydržet. Blbost a neinformovanost lidí je nekonečná, ale pokud nechci žít izolovaně a rozhádaná se zbytkem společnosti, musela jsem se uvolit ke kompromisům (bohužel....). Vadí mi situace, kdy jsem např.byla před mnoha lidmi hlasitě nařčená, že jsem "ZLÁ MATKA", když jsem svému potomkovi dovolila sníst POUZE 2 dorty (on byl pochopitelně "chudák dítě - co z toho života má")...tak na to je těžké argumentovat, protože se lidi na člověka sesypou jak kobylky a nejraději by vás za odlišný způsob života upálili - kdyby to jen bylo v dnešní době možné...Já vím - není to rada:), ale jen že v tom nejste sama \":wink:\" tak držím palce!

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 11:13 am 
Offline

Registrován: sob bře 23, 2013 6:19 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: FRANCIE
lucinda21 píše:
Dobrý den všem,
píšu zde o mém problému, jsem už nešťastná a vyčerpaná, protože mě rodina považuje za strůjce problémů.
mám často nemocné děti (např. v zimě nebyly ve školce 2 měsíce, protože měly angínu, zánět středního ucha, chřipku,teploty...). Navíc já mám nález na cervixu, a otec měl rakovinu prostaty.
Snažím se tedy změnit stravu podle zdejších rad (jednoduché cukry ne, bílá mouka ne, mléčné výrobky ne, ani mléko přímo od krávy, protože i to nám řekla statkářka že máme sterilizovat).
Rodina mě má za "špatnou matku", vyčítají mi, že ochuzuji děti prožitky z chuti, že přeci nemohu nutit děti nejíst housky a pečivo, které babička upeče z lásky. Na návštěvě jsou předkládány jídla s bílou moukou a sladkosti. případně hranolky se sýrem a kečupem.

Když argumentuji, že mi pití sody s citronem a homeopatika pomohly, tak mi řeknou, že nemám žádnou jistotu, že je to právě ono co mi pomohlo. Případně "víra tvá tě uzdravila". A dětem přede mnou říkají: " já bych ti dala uherák, hned bys pěkně vyrostla. Jsme všezravci, tak máme jíst všechno". Dostávám ponaučení, že děti trpí.

Ve školce dávají dětem chleba s nutelou, cpou je bonbonama (jako pochvala při hrách), maso 4x týdně, uzeniny minimálně 1x týdně, sladký čaj, na svačinu rohlík se sýrem (taveným).

Byli jsme na dovolené, kde byli vědci, doktoři, tudíž lidé, kteří se živí "hlavou". I ti podávají dětem smažené záležitosti, bílou mouku horem dolem.

Já jsem za blba, který jde proti proudu, a mučí děti tím, že jim namísto chleba podá hrášek s rýží natural. Rýže natural je hnusná a basta. Bezlepkové těstoviny jsou hnusné, a to že odmítám dávat dětem mléko...to už se setkávám s opovržením.
Kdybych doma maso nepředkládala, mám problémy s manželem.

Chci jen, aby byly děti i já zdraví, schopní chodit do školky. Já nepracuji, protože jsou děti stále nemocní....tudíž jsem s nimi doma, pokud svítí sluníčko, strkám je na 15 minut ven aby se jim vytvořil vitamín D.

Prosím o radu, protože nevím, jak vydržet tlak rodiny. Každá návštěva babiček je stres, dohadování a upozorňování, že dětem škodím.

Neargumetujte, prostě pokračujte, děti jsou velmi vnímavé a pochopí pravděpodobně vaši snahu....kdyže ne teď tak později \":-)\"

Nakonec, neděláte to přece pro názor ostatních, ale pro jejich zdraví, pokračujte, nevysvětlujte ( nevšímejte si otázek : a je to dokázaný \":lol:\"
Jděte příkladem, v klidu a s láskou, když jim předloží na návštěvě to, co nevaříte doma, nechte je ať to sní...pokračujte ve vašm přesvědčení, vymýšlejte zdravá jídla, domácí sladkosti třeba z jablek, uvidíte, že to půjde...

Má zkušenost : před zhruba 22 lety jsem také slýchávala poznámky typu : chudák dítě, musí pít obyčejnou vodu a jíst hořký grepy bez cukru, případně neloupanou rýži, oves atd....v tehdější školce na můj návrh ( zapsala jsem se do jakési rodičovské komise pro stravovaní těsně po revoluci \":)\" zařadit zkusmo karbanátky z ovesných vloček ( dodala jsem vyzkoušený, celkem chutný recept ) se mi dostalo uštěpačné odpovědi : nikdo to nechtěl jíst \":D\".....
syn tedy rostl, mně se občas pošklebovali blízcí i ostatní...dnes je z něj nádherný dospělý, odvážný člověk a má v hlavě jasno, zdravé zuby a tělo i myšlení \":-)\" a ostatní je na něm, základy jsou položeny \":)\"
V současné době je zdravá výživa a strava více diskutovaná, kdo chce jíst zdravě ( někdy sice rádoby zdravě )...není už považován za asketu anebo šílence...pokračuji u 11 leté dcery a nepřipadá mi to již jako průkopnictví.. \":)\"
Přestala jsem vysvětlovat, vnucovat, prostě to tak je, cukr není bílý a mouka taky ne atd...na talíři tvoří základ zelenina..

Držím vám palce!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 4:41 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 9:40 pm
Příspěvky: 23
Kašlete na to, jedte si svým proudem. Je to úplně jedno, protože když se podíváte kolem sebe, naprostá většina lidí, co do našich dětí cpou jedy, je sama nemocná. Názor od takových lidí Vás nemusí zajímat.

Já jsem to vyřešila tak, že jsem v rodině nakoupila knihy o zdravé výživě speciálně pro děti (není to ideální, ale lepší než nic). Hlavně manželova maminka je velmi odolná vůči jakýmkoliv opatřením, které prospívají zdraví (sama je hodně nemocná). Tam je to nejhorší, za zády podstrkává salám a rohlíky. Syn je zatím malý, takže s ní není sám. Do budoucna to budu řešit tak, že tam bude jen krátkodobě a když nebude schopná dodržovat elementární opatření (granko a rohlík k snídani fakt nesnesu), tak tam syn prostě dlouhodobě prázdniny trávit nebude. Tečka. Jednoduché. Do školky nám ho stejně nevezmou (není očkovaný) a mám zálusk řešit i školu tak, že se s podobně smýšlejícíma rodičema domluvíme na domácí výuce a zaplatíme si učitele pro cca 10 dětí. Takže odpadají jedy ze školky a školní jídelny (ale to uvidíme, co přinese život).

Moje okolí je celkem fascinováno mojí proměnou (viditelně se uzdravuji, zhubla jsem konečně, mám mnohem více energie, jsem veselá a psychicky jsem na tom lépe), takže se zajímá, jak to dělám. Když něco málo řeknu, hned to odmítají a tak jenom dál zírají, jak je možné se uzdravovat. A sami propadají do svých nemocí s každou další koblihou navíc. Jenom se tomu směju. Je to každého volba, každého věc, každého právo. S nikým nebojujte, nikomu se nevnucujte, žijte se svými dětmi zdravě, udělejte pro to vše potřebné a odměna bude sladká a okolí Vás nebude zajímat. Mě to takhle funguje, i když zkušenost je samozřejmě nepřenosná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 1:25 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den všem,
píšu zde o mém problému, jsem už nešťastná a vyčerpaná, protože mě rodina považuje za strůjce problémů.
mám často nemocné děti (např. v zimě nebyly ve školce 2 měsíce, protože měly angínu, zánět středního ucha, chřipku,teploty...). Navíc já mám nález na cervixu, a otec měl rakovinu prostaty.
Snažím se tedy změnit stravu podle zdejších rad (jednoduché cukry ne, bílá mouka ne, mléčné výrobky ne, ani mléko přímo od krávy, protože i to nám řekla statkářka že máme sterilizovat).
Rodina mě má za "špatnou matku", vyčítají mi, že ochuzuji děti prožitky z chuti, že přeci nemohu nutit děti nejíst housky a pečivo, které babička upeče z lásky. Na návštěvě jsou předkládány jídla s bílou moukou a sladkosti. případně hranolky se sýrem a kečupem.

Když argumentuji, že mi pití sody s citronem a homeopatika pomohly, tak mi řeknou, že nemám žádnou jistotu, že je to právě ono co mi pomohlo. Případně "víra tvá tě uzdravila". A dětem přede mnou říkají: " já bych ti dala uherák, hned bys pěkně vyrostla. Jsme všezravci, tak máme jíst všechno". Dostávám ponaučení, že děti trpí.

Ve školce dávají dětem chleba s nutelou, cpou je bonbonama (jako pochvala při hrách), maso 4x týdně, uzeniny minimálně 1x týdně, sladký čaj, na svačinu rohlík se sýrem (taveným).

Byli jsme na dovolené, kde byli vědci, doktoři, tudíž lidé, kteří se živí "hlavou". I ti podávají dětem smažené záležitosti, bílou mouku horem dolem.

Já jsem za blba, který jde proti proudu, a mučí děti tím, že jim namísto chleba podá hrášek s rýží natural. Rýže natural je hnusná a basta. Bezlepkové těstoviny jsou hnusné, a to že odmítám dávat dětem mléko...to už se setkávám s opovržením.
Kdybych doma maso nepředkládala, mám problémy s manželem.

Chci jen, aby byly děti i já zdraví, schopní chodit do školky. Já nepracuji, protože jsou děti stále nemocní....tudíž jsem s nimi doma, pokud svítí sluníčko, strkám je na 15 minut ven aby se jim vytvořil vitamín D.

Prosím o radu, protože nevím, jak vydržet tlak rodiny. Každá návštěva babiček je stres, dohadování a upozorňování, že dětem škodím.

Tak chápu, že to je těžké, ale zde budete muset zaujmout tvrdý postoj, jak vám radí členka ovekyska. Nakonec zodpovědnost je na vás a ne na nich, čili jediná pravda, je ta vaše a pokud děti nebudou podvyživené, není moci, která by vám mohla tento postup násilím korigovat. Musíte ovšem vědět i fakt, že děti potřebují pro dobrý vývoj kompletní sestavu deseti esenciálních aminokyselin a pokud jim je nějak nedodáte, může to být problém pro zdravý vývoj, čili si tuto problematiku trochu nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 2:36 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Děkuji za odpovědi,

jediné info které mi pediatři poskytli, že děti mají jíst maso. Našla jsem výčet esenciálních aminokyselin: histidin, isoleucin, leucin, lysin, methionin a cystein, fenylalanin, tyrosin, threonin, tryptofan, valin. Nicméně v knihovně se mi nedaří nalézt knihu kde bych si mohla prostudovat, co mají děti jíst. Mohl byste mi poradit? U výživové poradkyně jsme byli, tam jsme dostali několik rad, například aby děti jedli co nejvíce smetany s vysokým obsahem tuku, a maso, máslo...
Zároveň všude varují před fastfoody, kde se právě podává jídlo s vysokým obsahem živočišného tuku.
Mám také kuchařky, jak vařit dětem, ale tam se hodně smaží a cukru se nešetří. Pořídila jsem si knihy o zdraví, kde se maso vůbec nedoporučuje.
Můžete mi prosím poradit, jakou knihu si mám prostudovat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 2:46 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Ještě přidávám tento poznatek: jezdíme na chalupu na venkov, kde děti jedí "všechno", tím myslím pečené bábovky z bílé mouky, knedlíky, hranolky, smažené masíčko, a několik jogurtů denně. Čokoláda a sladké bonbony jsou na denním pořádku. A nejsou nemocné.
Moje děti jedí zeleninu, vařené či dušené maso, ovoce, luštěniny, pohanku, žádné mléčné výrobky (občas kozí jogurt dávám do domácí zmrzliny). A jsou nemocné.
Tuto neděli se synovi udělalo špatně od žaludku, zvracel, sousedka přišla, dala mu napít vody s citronem a řekla, že nejlepším lékem je coca-cola, že tu doporučuje i pediatr. To tvrdí i moje máti, že to někde četla (a mně doporučil lékař pít coca-colu když jsem byla těhotná).

Synovi ji pít nedám, nějak mu to vysvětlím. Jen nechápu, proč jsou jiné děti zdravější než moje. Bydlíme ale v Praze, jestli to není tím vzduchem? Nebo se málo modlím?

Díky za váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 3:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ja zapasim s podobnym problemom, takze to poznam. S tym okolim a hlavne skolkou/skolou tazko nieco urobite, ale:
- babicky jednoznacne trvdo odstavit a pokarhat!
- snazte sa aby aspon doma deti nejedli cukor, obilie a margariny (napr. z cokolad)
- podla mna maso nie je take zle, detske telo si s nim poradi lahsie
- ak mozete, ako maso im davajte morske ryby (tie chladene, nie mrazene)
- davajte detom vajcia, vacsinou ich zboznuju, vajcia su nabite vyzivnymi latkami
- zeleninu deti moc nechcu, ale zjedia skor sladke cherry paradajky, mozno salatovy list, papriku
- ovocie zjedia vacsinou bez problemov, jablka, banany, bobulove ovocie
- odstavujte im denne pomarance - maju kopec vyzivnych latok
- u nas je oblubena aj stava z jablk, zeleninova stava je zavrhnuta
- ako nahrazku chleba mozete upiect muffiny z "peletovych" muk (kokosova muka, konopna muka, muka z tekvicovych jadierok, zo slnecnice, mandlova muka a pod.) - je to hrozne jednoduche, zmiesate muku s vajcami, vodou, prisladite xylitolom, alebo medom, mala lyzicka sodabikarbony a upeciete za 1/2hod. krasne muffiny - aj ked to nie je surove, ale aspon ovela menej nezdrave ako klasika

Co sa tyka castych chorob deti, skuste sa zamerat na ortomolekulany sposob prevencie, a to vysokymi davkami vitaminov (a neverte mytom o ich pripadnej skodlivosti)
- Vitamin C (pre deti min. 1000mg denne, vo vasom pripade kludne aj 3-6000mg denne) - su na trhu perfektne 500mg cmulacie tabletky (ako cukriky s ovocnou prichutou) - vzdy po jedle, alebo im miesajte trochu praskoveho C-ka do stavy, caju
- Vitamin D3 (do 1000 IU denne - vzdy ked nie su na slnku) - tiez su na trhu v cukrikovej forme
- B komplex (napr. pouzivam Generica kvapky - sladene xylitolom - a to aspon 3x vyssie davky ako su napisane na baleni)
- multivitaminove tabletky pre deti im kupte take, v ktorych nie je aspartam, zelezo a fluor a maju co najvyssi obsah latok, a cim menej vitanimu A
- jod im dodavajte cez suseny drteny kelp (pridajte do solnicky, davajte trochu do jedla)
- sem tam sa zide aj kura kvalitnymi probiotikami - primiesajte do stavy
- doma sladte medom, xylitolom
- kazdy by mal vypit denne aspon 450 - 500ml kvalitnych tekutin na 10kg vahy (ked nechcu vodu, urobte im matovy caj s medom)

Pripajam tabulku odporucania americkych ortomolekularistov pre deti A.Hoffera a A.Saula (boli spolupracovnici L.Paulinga)


Přílohy:
tabulka.JPG
tabulka.JPG [ 67.08 KiB | Zobrazeno 24115 krát ]

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:29 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Ještě přidávám tento poznatek: jezdíme na chalupu na venkov, kde děti jedí "všechno", tím myslím pečené bábovky z bílé mouky, knedlíky, hranolky, smažené masíčko, a několik jogurtů denně. Čokoláda a sladké bonbony jsou na denním pořádku. A nejsou nemocné.
Moje děti jedí zeleninu, vařené či dušené maso, ovoce, luštěniny, pohanku, žádné mléčné výrobky (občas kozí jogurt dávám do domácí zmrzliny). A jsou nemocné.
Tuto neděli se synovi udělalo špatně od žaludku, zvracel, sousedka přišla, dala mu napít vody s citronem a řekla, že nejlepším lékem je coca-cola, že tu doporučuje i pediatr. To tvrdí i moje máti, že to někde četla (a mně doporučil lékař pít coca-colu když jsem byla těhotná).

Synovi ji pít nedám, nějak mu to vysvětlím. Jen nechápu, proč jsou jiné děti zdravější než moje. Bydlíme ale v Praze, jestli to není tím vzduchem? Nebo se málo modlím?

Díky za váš názor.

Nevím jak se modlíte, ale stačí vynechat jednu nebo dvě esenciální aminokyseliny, nějaký prvek, minerál, nebo vitamín a je problém. Cola pochopitelně zdraví dětem nespraví, ale kvalitní domácí vajíčka a pobyt na čerstvém vzduchu to již je jiná káva. Rozhodně bych si do toho nenechal od nikoho kecat, chce to pouze pevnou vůli a zbytečně si problém nepřipouštět. Pokývat hlavou a dělat si vše dle svého rozumu. Maximálně bych vždy dal jasně najevo, že jde pouze o můj problém a každý by se měl starat o ten svůj, jinak řečeno zametat si před svým prahem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:19 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
děkuji za Vaše reakce,
s těmi umělými vitamíny: se mi opravdu nechce jim to podávat, máme opodstatnělý odpor.
K aminokyselinám: našla jsem např. pro tyto /cystein, tyrosin, histidin/ pouze jediný zdroj, a to kvasnice. Lze tedy podávat dětem pangamin? Co když budou mít candidu (přiznám se, že test jsem jim zatím neudělala, ale sladké s medem ode mne dostávají a ve školce občas dostávají čokoládu a bonbony) ?
Ohledně modlení....to už jsem byla trochu ironická, ale snažím se i v tomto ohledu protože se všude zdůrazňuje síla myšlenky a vliv prostředí (tím myslím aby děti žily v klidné a harmonické rodině). Osobně se domnívám, že jim právě něco chybí, něco na čem stojí imunita.
Ovoce, zeleninu se snažím podávat ve velkém, ale kombinuji je (dělám koktejly: salát plus banán, švestka), nedodržuji dělenou stravu.
Díky za recept z kokosové a mandlové mouky, to vyzkouším, ale mouka z dýňových semínek je pro nás cenově nedostupná. Snažím se, aby děti papaly ořechy, vejce jim nejede, ale to dávám do polévek.
Vitamín D jim také dávám, když nejsou venku.
Dcera je na hranici podvýživy, bere (na předpis od lékaře) denně Nutrini pití. Je také malá, chodíme a endokrinologii, tam jí potvrdili zánět štítné žlázy. Dostala homeopatika, poté se jí krevní testy zlepšily, ale stále má problémy aby se najedla (často po jídle zvrací, anorexii již vyloučili, jsou jí 4 roky). Celkem paradoxně jí ale chutná brukvovitá zelenina (nejprve jsem jí to vůbec nedávala, ale když si přímo řekne, tak jí to už nyní dám).

Díky za Vaše názory a rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 1:18 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Možná to chce zlatou střed(v)ní cestu. A strava má na infekční nemoci malý vliv, pokud nejsou na něco alergické. Na imunitu to chce rybí tuk.
Třeba místo salámu dát šunku, místo hranolek brambory, na dovolenou ať si dopřejou i zmrzlinu, ale max. jednou denně malou porci, atd.....
Coca cola je na žaludek dobrá, ale to neznamená že se má pít pořád, jen při žaludečních problémech trošku, lepší než nějaký léky na žaludek z lékárny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 10:21 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den,
děkuji za Vaše reakce,
s těmi umělými vitamíny: se mi opravdu nechce jim to podávat, máme opodstatnělý odpor.
K aminokyselinám: našla jsem např. pro tyto /cystein, tyrosin, histidin/ pouze jediný zdroj, a to kvasnice. Lze tedy podávat dětem pangamin? Co když budou mít candidu (přiznám se, že test jsem jim zatím neudělala, ale sladké s medem ode mne dostávají a ve školce občas dostávají čokoládu a bonbony) ?
Ohledně modlení....to už jsem byla trochu ironická, ale snažím se i v tomto ohledu protože se všude zdůrazňuje síla myšlenky a vliv prostředí (tím myslím aby děti žily v klidné a harmonické rodině). Osobně se domnívám, že jim právě něco chybí, něco na čem stojí imunita.
Ovoce, zeleninu se snažím podávat ve velkém, ale kombinuji je (dělám koktejly: salát plus banán, švestka), nedodržuji dělenou stravu.
Díky za recept z kokosové a mandlové mouky, to vyzkouším, ale mouka z dýňových semínek je pro nás cenově nedostupná. Snažím se, aby děti papaly ořechy, vejce jim nejede, ale to dávám do polévek.
Vitamín D jim také dávám, když nejsou venku.
Dcera je na hranici podvýživy, bere (na předpis od lékaře) denně Nutrini pití. Je také malá, chodíme a endokrinologii, tam jí potvrdili zánět štítné žlázy. Dostala homeopatika, poté se jí krevní testy zlepšily, ale stále má problémy aby se najedla (často po jídle zvrací, anorexii již vyloučili, jsou jí 4 roky). Celkem paradoxně jí ale chutná brukvovitá zelenina (nejprve jsem jí to vůbec nedávala, ale když si přímo řekne, tak jí to už nyní dám).

Díky za Vaše názory a rady.

Právě míchání potravin vede často k kvasným a hnilobným procesům v trávicím traktu a nejjednodušší je tedy používat vždy pouze jednu potravinu, nebo velice dobře stravitelné kombinace. Kombinace jako koktejly: salát plus banán, švestka, to asi nebude to pravé ořechové, po tom kvasí skoro každý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 08, 2013 9:08 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
tak jsme přidali i dělěnou stravu (mléčné výrobky a mouku nejíme). Pouze do zeleninových salátů přidávám jako zálivku pomerančovou šťávu nebo citron+olivový olej.
Já osobně jsem si provedla očisty a půst. Výsledek je znatelný výborný. Dětem ale takovéto očisty nemohu provádět.... a právě oni jsou stále nemocné.
Syn 7 let: kašel (vlhký), zelená rýma, bolest v krku. Už jsme nasadili Bioparox, ale po ukončení léčby se mu pomalu vrací příznaky infekce. Takže to vidím, že budeme muset zajít k lékaři a ten nasadí antibiotika. Dávám mu kalobu, homeopatika, snažím se dávat zásadotvornou stravu. Kefír z tibetské houby nepozře. Dávám mu vitamíny (C, pangamin, zinek), mrkvové šťávy, čaj nebo olej z ostropestřece, hylak laktobacílky. Nevím už co dělat dál. Na čerstvém vzduchu je, psychicky se snažím aby se hodně smál a byl spokojený. Přesto je stále nemocný. Dávám mu i pití: půl lžičky jedlé sody, šťáva z citronu, voda 150ml (1x denně, obávám se abych mu neublížila tou sodou).
Zkoušela jsem i urinoterapii, ale to razantně odmítá a má dávivou reakci.
Prošla jsem si kurzy reiki, mám 2. stupeň.... ale na něj to nezabírá. Je mu to příjemné, ale infekci to nezlikviduje.
Maso dostává (pokud možno ryby nebo krůtu či kuře), ale snažím se mu dávat malé porce (asi 30g denně).
Hladovku odmítá, má hlad. Pokud mi ale potvrdíte, že alespoň jednodenní hladovka pomůže, zkusím to. Ze své zkušenosti ale vím, že hlad je neodbytný a hladovka má smysl hlavně pokud je několikadenní.
Prosím poraďte. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 08, 2013 10:54 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jako zasloužilý tatík a hlauně zasloužilý učitel (tedy stovky lidských osudů) mohu říci to, že fysické problémy (údajně nemoc) často nastavují zrcadlo vztahům. Děti velmi často utíkají do nemoci tam, kde mezi dospělými, které mají rádi, jest něco v nepořádku. Dítě to nemůže a neumí vyřešit, neb není důstojným partnerem, tedy jen ventiluje to nepohodlí. Antibiotika (a jakékoliv jiné "léky") vůbec nejsou na místě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz