Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob led 25, 2014 7:21 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2014 6:38 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Je mi 24 let a více než tři roky (na tyto problémy trpím od mala) se léčím na generalizovanou úzkostnou poruchu, sociální fóbií a lehkou paranoiu. Tyto tři roky beru léky Argofan 150 (dávkování 1-0-0), Argofan 75 (0-1-0), Prosulpin 50 (2-2-2), Buspiron 10 (0-1-2) a poté Lexaurin a Neurol dle potřeby. Jedná se mi o to, že bych se chtěl těchto léku zbavit (hlavně Argofanu) a řešit problémy jinačí a zdravější formou. S psychiatrem to nikam nevede, stále jsem na těchto lécích a chci si tělo očistit od tohoto svinstva. V první řadě bych chtěl léky vysadit, poté bych začal řešit léčbu úzkosti apod. Zkoušel jsem to asi před půl rokem, ale "stavy" byly hrozné. Zažíval jsem pocity neskutečna, lehké halucinace, závratě a "bzučení v hlavě" při pohybu očí, motání hlavy, studený pot, zimnice, neuvěřitelná chuť k jídlu a hlad. To se začlo dít asi po dvou dnech od vysazení prášků. Nevydržel jsem to, a asi ani tři dny na to, jsem musel opět sáhnout po antidepresivech. Teď bych to chtěl zkusit znovu. Podařilo se mi zbavit Buspironu, který neberu více jak 4 měsíce, dále Lexaurinu a Neurolu. Byl bych rád, za jakoukoliv radu, jak se zbavit popsaných abstinenčních příznaků. Opravdu tohle nechci řešit s psychiatrem. Raději se první poradím zde, jestli neexistuje nějaká alternativní pomoc. Díky předem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 01, 2014 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Martin.Ka píše:
Dobrý den. Je mi 24 let a více než tři roky (na tyto problémy trpím od mala) se léčím na generalizovanou úzkostnou poruchu, sociální fóbií a lehkou paranoiu. Tyto tři roky beru léky Argofan 150 (dávkování 1-0-0), Argofan 75 (0-1-0), Prosulpin 50 (2-2-2), Buspiron 10 (0-1-2) a poté Lexaurin a Neurol dle potřeby. Jedná se mi o to, že bych se chtěl těchto léku zbavit (hlavně Argofanu) a řešit problémy jinačí a zdravější formou. S psychiatrem to nikam nevede, stále jsem na těchto lécích a chci si tělo očistit od tohoto svinstva. V první řadě bych chtěl léky vysadit, poté bych začal řešit léčbu úzkosti apod. Zkoušel jsem to asi před půl rokem, ale "stavy" byly hrozné. Zažíval jsem pocity neskutečna, lehké halucinace, závratě a "bzučení v hlavě" při pohybu očí, motání hlavy, studený pot, zimnice, neuvěřitelná chuť k jídlu a hlad. To se začlo dít asi po dvou dnech od vysazení prášků. Nevydržel jsem to, a asi ani tři dny na to, jsem musel opět sáhnout po antidepresivech. Teď bych to chtěl zkusit znovu. Podařilo se mi zbavit Buspironu, který neberu více jak 4 měsíce, dále Lexaurinu a Neurolu. Byl bych rád, za jakoukoliv radu, jak se zbavit popsaných abstinenčních příznaků. Opravdu tohle nechci řešit s psychiatrem. Raději se první poradím zde, jestli neexistuje nějaká alternativní pomoc. Díky předem

Vše se dá postupně zvládnout, ovšem po delší době na takových návykových sajrajtech to není snadné a určitě je nemůžete prostě naráz vysadit. Takové počínání může mít fatální důsledky a musím vás před tím varovat. Základem je vyčištění střeva a jater, což zásadně člověka zklidní, pak zjištění stavu hladiny kortizolu v průběhu celého dne, což zjistíte testem kortizolu ze slin. Dále je dle výsledku třeba kortizol buď snížit, nebo zvýšit, což záleží na výsledku testu. Na pomoc při odvykání se běžně dává GABA, která obsadí stejné receptory v mozku jako uvedené léky a většinou se takto lze závislosti na lécích zbavit. Mnohdy ovšem těmto nemocným lítá i adrenalin a inzulin, což vyvolává svírání na hrudi, bušení srdce a klepačky z nedostatku cukru v krvi. Tento stav se řeší stravou jako mají cukrovkáři, nebo prostě okamžitým příjmem stravy v momentě, kdy mě ten stav přepadne. Mnohdy stačí sebou nosit i trochu glukopuru, lžičku si ho ihned vzít a je klid, tak to opatrně vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 12:17 pm 
Offline

Registrován: stř bře 04, 2015 12:07 pm
Příspěvky: 1
Mám podozrenie že mám chytené obličky , črevá , prostatu , pluca, nosohltan ... prakticky stále mam vytok z nosa , pachne mi z ust po zjedení jogurta albo podobných veci... Mam možnosť ziskať tibetskú hubu len neviem či by mi tá zrovna pomohlo na ten zaludok \":(\"

_________________
Our Actual Exams and Testking linux certification gre exam provide gmat test you 100% pass guarantee. You can get access to and exams. Our Pittsburg State University is also very useful tool.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2015 11:05 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mohu Vám doporučit hledat osvíceného psychiatra (což nemusí být snadné) , který pracuje s doplňky stravy zaměřenými na podporu chemie mozku v těle.

Při úzkostech to může být především GABA, ale také tryptofan nebo 5HTP na srovnání serotoninu. Význam může mít Glutamin i Taurin.

Na zklidnění také zpravidla dobře funguje Teanin a jsou i další možnosti.

Klasický průběh bývá, že v kooperaci s lékařem se pomalu snižují dávky léků a zvyšují dávky doplňků, až doplňky nahradí léky. Rozhodně bych si ale nedovolil doporučit, abyste takhle postupoval sám.

Co se stravy týče, pokud vládnete angličtinou, pořiďte si knihu Mood Cure od Julie Ross (je i v audio verzi), kde na tohle téma najdete řadu zajímavých informací včetně stravovacích postupů. Při léčbě psychických problémů se hodně osvědčila strava zaměřená na bílkoviny (ty se štěpí na aminokyseliny a z těch se tvoří mozková chemie).

Z alternativní terapie mohu doporučit EFT, které s tímto typem problémů pracuje běžně a je to velmi bezpečný způsob i když je člověk pod prášky. I já pracuji s lidmi s obdobnými problémy jako máte Vy a výsledky jsou, i když ne ze dne na den. Výpověď jednoho z nich najdete zde http://www.eftporadnabrno.cz/reference/

Seznam terapeutů můžete najít na www.eft.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2015 11:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Marko Marko píše:
Mám podozrenie že mám chytené obličky , črevá , prostatu , pluca, nosohltan ... prakticky stále mam vytok z nosa , pachne mi z ust po zjedení jogurta albo podobných veci... Mam možnosť ziskať tibetskú hubu len neviem či by mi tá zrovna pomohlo na ten zaludok \":(\"

Předpokládám, že hlavním důvodem vašich příspěvků je hlavně reklama v podpisu, tedy vidím to jako zbytečné řešit a pokud se to bude znovu opakovat, smažu to všechno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2018 7:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Lze doplnit gabu z potravin? Našla jsem, že ji obsahuje heřmánek a zelený čaj, ale jinak jsem nic nenašla.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2018 11:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Kava - kava (Pepřovník opojný)
http://www.bioaz.cz/5-bylin-na-stres-uzkost-0

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Lze doplnit gabu z potravin? Našla jsem, že ji obsahuje heřmánek a zelený čaj, ale jinak jsem nic nenašla.
Děkuji.

Většinou je potřeba dodávat jí docela dost, tedy si nejsem jistý zda to zvládnete pouze stravou, dobrý zdroj je ta Kava jak vám píše člen Alopat i když má také své mouchy a každému nesedí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 10:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Většinou je potřeba dodávat jí docela dost, tedy si nejsem jistý zda to zvládnete pouze stravou, dobrý zdroj je ta Kava jak vám píše člen Alopat i když má také své mouchy a každému nesedí.

Já brala dřív kozlík, ten mi opravdu velice pomohl, ale po jeho vysazení mi bylo opět zle. Koukám, že ta mučenka by teké mohla pomoci, asi bude lepší než ten kava kava. Nevíte o něčem, co se dá brát dlouhodobě a nemá vedlejší účinky?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 10:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Martin.Ka píše:
Dobrý den. Je mi 24 let a více než tři roky (na tyto problémy trpím od mala) se léčím na generalizovanou úzkostnou poruchu, sociální fóbií a lehkou paranoiu. Tyto tři roky beru léky Argofan 150 (dávkování 1-0-0), Argofan 75 (0-1-0), Prosulpin 50 (2-2-2), Buspiron 10 (0-1-2) a poté Lexaurin a Neurol dle potřeby. Jedná se mi o to, že bych se chtěl těchto léku zbavit (hlavně Argofanu) a řešit problémy jinačí a zdravější formou. S psychiatrem to nikam nevede, stále jsem na těchto lécích a chci si tělo očistit od tohoto svinstva. V první řadě bych chtěl léky vysadit, poté bych začal řešit léčbu úzkosti apod. Zkoušel jsem to asi před půl rokem, ale "stavy" byly hrozné. Zažíval jsem pocity neskutečna, lehké halucinace, závratě a "bzučení v hlavě" při pohybu očí, motání hlavy, studený pot, zimnice, neuvěřitelná chuť k jídlu a hlad. To se začlo dít asi po dvou dnech od vysazení prášků. Nevydržel jsem to, a asi ani tři dny na to, jsem musel opět sáhnout po antidepresivech. Teď bych to chtěl zkusit znovu. Podařilo se mi zbavit Buspironu, který neberu více jak 4 měsíce, dále Lexaurinu a Neurolu. Byl bych rád, za jakoukoliv radu, jak se zbavit popsaných abstinenčních příznaků. Opravdu tohle nechci řešit s psychiatrem. Raději se první poradím zde, jestli neexistuje nějaká alternativní pomoc. Díky předem

Vše se dá postupně zvládnout, ovšem po delší době na takových návykových sajrajtech to není snadné a určitě je nemůžete prostě naráz vysadit. Takové počínání může mít fatální důsledky a musím vás před tím varovat. Základem je vyčištění střeva a jater, což zásadně člověka zklidní, pak zjištění stavu hladiny kortizolu v průběhu celého dne, což zjistíte testem kortizolu ze slin. Dále je dle výsledku třeba kortizol buď snížit, nebo zvýšit, což záleží na výsledku testu. Na pomoc při odvykání se běžně dává GABA, která obsadí stejné receptory v mozku jako uvedené léky a většinou se takto lze závislosti na lécích zbavit. Mnohdy ovšem těmto nemocným lítá i adrenalin a inzulin, což vyvolává svírání na hrudi, bušení srdce a klepačky z nedostatku cukru v krvi. Tento stav se řeší stravou jako mají cukrovkáři, nebo prostě okamžitým příjmem stravy v momentě, kdy mě ten stav přepadne. Mnohdy stačí sebou nosit i trochu glukopuru, lžičku si ho ihned vzít a je klid, tak to opatrně vyzkoušejte.

Mám stejné problémy. Hlavně tlak na hrudi, pocitu, že nemohu dýchat a bušení srdce. To je způsobeno adrenalinem nebo gabou? Vlastně jsem myslela, že tím kortisolem. Čím se dá sklidnit ten adrenalin? předpokládám, že jídlem. Nebo by pomohlo ještě něco jiného? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 6:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Já brala dřív kozlík, ten mi opravdu velice pomohl, ale po jeho vysazení mi bylo opět zle. Koukám, že ta mučenka by teké mohla pomoci, asi bude lepší než ten kava kava. Nevíte o něčem, co se dá brát dlouhodobě a nemá vedlejší účinky?
Děkuji.

Dá se koupit čistá GABA v tabletách, nebo prášek a s tím problém není. Trochu problém je v tom že je zde z neznámých důvodů na indexu, tedy není tak snadné si ji poslat z USA to zabaví celnice, prostě ji musíte koupit v EU.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 6:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Mám stejné problémy. Hlavně tlak na hrudi, pocitu, že nemohu dýchat a bušení srdce. To je způsobeno adrenalinem nebo gabou? Vlastně jsem myslela, že tím kortisolem. Čím se dá sklidnit ten adrenalin? předpokládám, že jídlem. Nebo by pomohlo ještě něco jiného? Děkuji.

Adrenalin se dá snížit pomocí B3 niacinamidu a jídlem, pochopitelně je potřeba se hodit maximálně do klidu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 6:44 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Antidepresiva jsou cesta do pekla. Proti depresi nepomáhají, ale při jejich vysazování pacienti trpí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 7:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Vše se dá postupně zvládnout, ovšem po delší době na takových návykových sajrajtech to není snadné a určitě je nemůžete prostě naráz vysadit. Takové počínání může mít fatální důsledky a musím vás před tím varovat. Základem je vyčištění střeva a jater, což zásadně člověka zklidní, pak zjištění stavu hladiny kortizolu v průběhu celého dne, což zjistíte testem kortizolu ze slin. Dále je dle výsledku třeba kortizol buď snížit, nebo zvýšit, což záleží na výsledku testu. Na pomoc při odvykání se běžně dává GABA, která obsadí stejné receptory v mozku jako uvedené léky a většinou se takto lze závislosti na lécích zbavit. Mnohdy ovšem těmto nemocným lítá i adrenalin a inzulin, což vyvolává svírání na hrudi, bušení srdce a klepačky z nedostatku cukru v krvi. Tento stav se řeší stravou jako mají cukrovkáři, nebo prostě okamžitým příjmem stravy v momentě, kdy mě ten stav přepadne. Mnohdy stačí sebou nosit i trochu glukopuru, lžičku si ho ihned vzít a je klid, tak to opatrně vyzkoušejte.

Pane Jardo, na gabu nevzniká závislost? Lze brát gabu společně s antidepresivy? Jaký je rozdíl mezi farmaceutickými prášky, které mají vliv na gabu a mezi doplňky stravy? Je to přeci chemie jako chemie?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2018 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, na gabu nevzniká závislost? Lze brát gabu společně s antidepresivy? Jaký je rozdíl mezi farmaceutickými prášky, které mají vliv na gabu a mezi doplňky stravy? Je to přeci chemie jako chemie?
Děkuji.

Čistá GABA nedělá prakticky žádné problémy a ani nevím o tom že by měla nějaké kontraindikace. Je sice velice individuální z pohledu dávkování a paradoxně nízké dávky mohou na někoho fungovat aktivačně a vysoké uspávají a u jiného naopak, tedy je potřeba si svoje dávkování vyzkoušet. Společně s AD ji pochopitelně lidé berou pokud snižují AD, většinou v kombinaci se schizandrou čínskou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz