Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2016 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Honza92 píše:
Ahoj, předem děkuji všem, kteří můj příspěvek dočtou až dokonce. Můj problém se těžko popisuje, ale zkusím to dát dohromady. Poslední 2 roky nejsem sám sebou. Je to možná deprese, možná něco jiného, nevím.

Střádalo se to během studia na SŠ a vypuklo to ukončením střední školy (naštěstí úspěšně). Od svých 16 jsem se snažil si najít přítelkyni. Ovšem nebyl jsem v tom moc zdatný a i když se mi líbilo několik děvčat, nikdy to nevyšlo. Automaticky jsem si začal myslet, že za to může můj vzhled. Začal jsem od sebe přehnaně pečovat, začal jsem si více všímat svých nedostatků a na své kvality jsem úplně zapomněl. Tak nějak jsem se časem smířil s tím, že si přítelkyni pravděpodobně nikdy nenajdu. Kamarády jsem měl, ovšem ti na tom byli podobně jako já. Sice jsme se podporovali navzájem, ale mé psychice to moc nepomohlo. Ve škole jsem se socializoval, byl každý den s kamarády, tudíž jsem většinou na ten pocit osamělosti zapomněl a doma nedělal nic jiného než hrál hry na počítači nebo jsme chodili s partou do města.

Hlavní problém nastal, když jsem střední školu ukončil. Každodenní socializace s přáteli zmizela, a já si začal uvědomovat, že jsem v podstatě sám. Žádná přítelkyně, spolužáci šli buď do práce nebo na vysokou školu, já byl rozhodnutý najít si práci. Ovšem práci jsem hledal rok, takže jsem měl pouze brigády a tím pádem jsem měl méně peněz, než bych chtěl. Začal jsem mít ponuré myšlenky, že si nikdy nenajdu pořádnou práci, nikdy nebudu mít přítelkyni a tak dále.

A tím to začalo !

Všechny pocity, které teď popíši přetrvávají do dnes. Jsem bez motivace. Koníčky, které mě dřív bavily, mě bavit přestaly. Neumím prožít radost, spíše se přikláním ke smutku. Radostné zprávy, ze kterých by jiný člověk skákal do stropu, se mnou skoro nic nedělají. Mám radost, ovšem je pohřbená pod obrovskou hromadou "něčeho". Nemám chuť se do něčeho pouštět, v něčem se zlepšovat, naučit se něco nového. Rodiče ani kamarádi nic nepoznají, asi jsem dobrý v maskování svého stavu. Dříve jsem chtěl vycestovat, nemůžu se ale rozhoupat. Místo toho, abych se těšil, tak se na mě lepí myšlenky typu "co kdyby" , "přeci tady všechny neopustím ", "na to nemám". V hloubi duše vím, že všech těch věci, mých koníčků a cílů, chci dosáhnout ! Ovšem, je tu stále to "něco", ten zvláštní nepopsatelný pocit, který mi v tom brání zuby nehty.

Je rok 2015, brzy mi bude 24 let a já si nedávno našel přítelkyni. Pro mě kdysi nereálná věc se stala skutečností. Rozumíme si, jako bychom se znali od malička. Milujeme se navzájem. Ovšem z mé strany je zde stále "ten pocit", který mi brání v tom být spontánní. Našel jsem si i práci v oboru, druhá pro mě kdysi nereálná věc nabírá reálné obrysy. Život se mi daří, s kamarády se vídám. Mám přítelkyni, dobrou práci. V rodině je vše bez problému. Ovšem já nejsem já. V hlavě mám pocit, kterého se nedokážu zbavit. Pocit, který mě omezuje, brzdí.

Apatie, částečná lhostejnost. Ztráta motivace, neschopnost radovat se. Má hlava je zatížena vrstvou čehosi. Neumím čistě myslet. Špatně se soustředím, dělá mi problém se rozhodnout. Často měním názory. Dříve jsem byl horlivý, dokázal jsem se rozčílit. Dnes nad tím mávnu rukou a jdu dál.

Má otázka zní, co se to se mnou sakra děje ? Chci se toho zbavit a jsem připraven do toho dát 100 %.

Pokud jste došli až sem, ze srdce vám děkuji. Budu rád za každou radu.

Na můj vkus ani moc nevybočujete z řady dnešních mladých lidí, kteří podobné problémy bohužel mají, protože je nese tato stresová doba. Kudy z toho ven, já bych vsadil na EFT a celkovou očistu organizmu s doplněním stavu hořčíku. Podle všeho máte nějaký problém ve střevní traktu způsobený špatnou bakteriální skladbou, což v konečném důsledku obnáší mozkovou mlhu a apatii. Zpravidla se po odstranění tohoto problému lidem rychle vrátí elán a bystré uvažování včetně enormní chuti do života. Pokud vám bude cokoliv nejasné, klidně mě zavolejte a pořešíme co se dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Deprese, apatie ?
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2016 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Honza92 píše:
Dá se nějakým způsobem odstranit deprese, apatie a částečná lhostejnost ? Je možné, že to způsobují přemnožené kvasinky v organismu ? Mám i pravděpodobně seboreu na hlavě, mastí se mi obličej a rty se mi loupou na 3 stále stejných místech, pokud ničím nemažu, stává se to velmi bolestivým.

Chci se toho zbavit za každou cenu. Děkuji za rady všem.

První krok je řešit střevo a defekaci, naprostá většina psychických poruch se váže ke špatné bakteriální skladbě ve střevě a tu zase majoritně ovlivňuje strava. Dokonce v přímé souvislosti s psychikou je jako nejvhodnější zmiňována GAPS dieta, ale podle mě zabere cokoliv co spraví defekaci a upraví bakterie ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2016 4:50 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 9:59 pm
Příspěvky: 26
Chystám se na šanku, + omezení sladkého, úplné vysazení bílého pečiva a doplnění kvalitních probiotik. Probiotika začnu doplňovat až po vyčištění střev.

Mám s tímto bojovým plánem šanci na úspěch a odkrytí svého pravého já ? Už pomalu neznám ten pocit, kdy jsem byl sám sebou a dokázal se z věcí radovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2016 11:53 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Dobry den trpim uz nejaky cas Extrasystolmi . Nici mi to zivot vzdy ked to mam silnejsie myslim si ze uz je to moja posledna sekunda .
Da sa to nejako riesit ? doktori hovoria ze to je normalne ale zit sa s tym neda \":(\"
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2016 9:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
Candida píše:
Dobry den trpim uz nejaky cas Extrasystolmi . Nici mi to zivot vzdy ked to mam silnejsie myslim si ze uz je to moja posledna sekunda .
Da sa to nejako riesit ? doktori hovoria ze to je normalne ale zit sa s tym neda \":(\"
dakujem

V prvé řadě při extrasystole bych se zaměřil na dodávky především draslíku a hořčíku.
Pokud by za extrasystolou byla narušená funkce pacemakeru-odtud chodí povely srdečním svalům, hledal bych příčinu v množství patogenů rušící činnost.
Batles


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 6:03 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Batles píše:
V prvé řadě při extrasystole bych se zaměřil na dodávky především draslíku a hořčíku.
Pokud by za extrasystolou byla narušená funkce pacemakeru-odtud chodí povely srdečním svalům, hledal bych příčinu v množství patogenů rušící činnost.
Batles

O jake patogeny sa jedna a ako to napravit ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 6:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
Candida píše:
O jake patogeny sa jedna a ako to napravit ?

O jaké patogeny jde lze zjistit měřením (Oberon nebo zastaralý ale funkční řístroj Salvie)
Při převaze prvoků např. Ronidazol, při převaze vývojových stadií větších patogenů Antiparazitika.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2016 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Honza92 píše:
Chystám se na šanku, + omezení sladkého, úplné vysazení bílého pečiva a doplnění kvalitních probiotik. Probiotika začnu doplňovat až po vyčištění střev.

Mám s tímto bojovým plánem šanci na úspěch a odkrytí svého pravého já ? Už pomalu neznám ten pocit, kdy jsem byl sám sebou a dokázal se z věcí radovat.

Tak patrně si dost polepšíte, ale zda zcela zvítězíte, to je hlavně o stresu a srovnání nutričních deficitů. Lidé většinou řeší pouze tělesné projevy konkrétní nemoci, ale vždy je potřeba řešit i duševní podstatu problému a pokud ta přetrvává, mnohdy se plné vyléčení nekoná, nicméně dociluje se zpravidla velkého zlepšení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2016 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
Dobry den trpim uz nejaky cas Extrasystolmi . Nici mi to zivot vzdy ked to mam silnejsie myslim si ze uz je to moja posledna sekunda .
Da sa to nejako riesit ? doktori hovoria ze to je normalne ale zit sa s tym neda \":(\"
dakujem

Dobře vám odpovídá člen Batles, určitě bych se zaměřil na hořčík a nechal si zkontrolovat sodík a draslík. Další možností je že vůbec nejde o tu diagnózu kterou uvádíte, ale pouze o projevy vysokého adrenalinu, kterým tělo při zátěži nahradí chybějící kortizol. Tím se vyvolá inzulinová rezistence, kvůli které spadne cukr v krvi a člověk má pocit že za chvilku exne. Většinou se to dá přežrat, ne se najíst, ale nažrat co to jde a pokud vám to zmizí už víte jak na to. Pochopitelně to není řešení, nicméně člověk se zklidní že stav dovede ovládat a pak by jste musel řešit nadledvinky, protože problém je tam.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 4:38 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Jarda píše:
Dobře vám odpovídá člen Batles, určitě bych se zaměřil na hořčík a nechal si zkontrolovat sodík a draslík. Další možností je že vůbec nejde o tu diagnózu kterou uvádíte, ale pouze o projevy vysokého adrenalinu, kterým tělo při zátěži nahradí chybějící kortizol. Tím se vyvolá inzulinová rezistence, kvůli které spadne cukr v krvi a člověk má pocit že za chvilku exne. Většinou se to dá přežrat, ne se najíst, ale nažrat co to jde a pokud vám to zmizí už víte jak na to. Pochopitelně to není řešení, nicméně člověk se zklidní že stav dovede ovládat a pak by jste musel řešit nadledvinky, protože problém je tam.

Mne to zvykne " preskocit alebo vynechat to srdce " aj v klude napriklad ked sedim v robote .
Vy teda myslite tak ze sa mi zvysi adrenalin a tym padom klesne kortizol ? ci ako ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 4:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
Mne to zvykne " preskocit alebo vynechat to srdce " aj v klude napriklad ked sedim v robote .
Vy teda myslite tak ze sa mi zvysi adrenalin a tym padom klesne kortizol ? ci ako ?

To ne, ten stav co uvádím se vyskytuje především při stresu, nebo hladu, což stres také zvýší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 4:46 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Jarda píše:
Candida píše:
Mne to zvykne " preskocit alebo vynechat to srdce " aj v klude napriklad ked sedim v robote .
Vy teda myslite tak ze sa mi zvysi adrenalin a tym padom klesne kortizol ? ci ako ?

To ne, ten stav co uvádím se vyskytuje především při stresu, nebo hladu, což stres také zvýší.

takze to nadladvinky nebudu ?
chcem vyskusas doplnky ako , vcelia materska kasicka , pqq , ubiquinol , ATP , NADH na podporu energie tym padom podpora srdca .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 10:06 pm 
Offline

Registrován: pon črc 12, 2010 10:15 pm
Příspěvky: 53
Zdravím, na parazity v těle je vynikající hřebíček, vím to z vlastní zkušenosti. Já na parazity dostala nějaké léky, je to už delší dobu, tak si název nepamatuji, ale šlo o to, že jsem je nebrala a zvolila uzdravení se a zbavení se jich vlastní cestou.Hřebíčky asi 10ks jsem dala do skleničky, zalila vodou a až druhý den na lačno vypila. Voda z hřebíčků je tmavá, ale účinná. Dokud hřebíčky barvily, tak nebylo nutné je měnit. Takto jsem to dělala celou zimu a na jaře a parazitů se zbavila. Šla jsem na kontrolu krve - nebylo nic. Lékaři si libovali jak léky zabraly, ale jejich přičiněním to nebylo.O své léčbě jsem jim neřekla.Také jsou vynikající na parazity pálivé papričky, křen, česnek, cibule, vlastně vše, co je nějak pálivé, třeba i pepř.
Co se týče depresí, znám pár lidí co léky na deprese brali a dopadli špatně.Já je jeden čas dostala na deprese také, ale nebrala je. Léky jsou většinou na uklidnění, ale dělají v těle paseku, je vám po nich ještě hůř. U některých se dokonce píše, že vyvolávají pocity na sebevraždu či jste schopni vyskočit i z okna.Já osobně jsem odpůrcem léků jako takových, léčím se sama a zatím vždy pokud mi něco je -velmi úspěšně.K lékaři jdu velmi zřídka a když k němu musím jít, chci jen potvrdit diagnozu, recept hned vyhodím venku do popelnice.
Přeji hodně úspěchů, ať se rozhodnete pro jakoukoliv léčbu, hlavně jí musíte věřit, že nemoc zmizí a uzdravíte se.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 3:21 pm 
Offline

Registrován: úte srp 04, 2015 1:53 pm
Příspěvky: 3
Ahoj, vyhledal jsem si tohle téma přes dotaz hořčík a vlastně je to i důvod, proč jsem jej začal aktivně konzumovat (dnes \":)\". Mám práci, kde si připadám více pod tlakem/stresem, nedokážu se už vůbec soustředit, nemám chuť do života,apod. Jsem podrážděný,atd.. obecně vzato to vypadá na nedostatek hořčíku (asi).

Začal jsem také cvičit(také až tento týden - jinak tyhle stavy se mi táhnou už celý leden), snažím se tak 3x týdně do posilovny. Můžete mi říct, jaký je v tomto případě pro mě vhodný příjem hořčíku a v jaké podobě? Koupil jsem si tablety 50ks .. co tableta to 48mg hořčíku...když jsem zjistil, že maximální příjem se pohybuje kolem 400mg...nějak zjišťuji, že mi to balení zrovna moc nevydrží. Na druhou stranu, koupit si šumivé tablety, které mohou obsahovat více mg je zase kontraproduktivní, tělo to nestihne vstřebat a vyloučí část, nepletu se?

Jaký postup byste mě doporučili? Zůstat u tablet a jíst postupně v průběhu dne?

Dále se snažím jíst zinek a b-complex. Snad to v tomto směru není problém a nebude se to bít. Tablety které mám totiž obsahují i B6/1tabletu 5mg, tak abych do sebe zase v kombinaci s b-complexem necpal víc než je zdrávo.


Díky za pomoc.

//Edit: abych byl zcela konkrétní, přikládám jednotlivé tablety

-hořčík
-zinek
-b-complex

http://oi65.tinypic.com/2ltkd2o.jpg

Jeden příklad za všechny:

- dám si 4 tablety hořčíku a dostanu se na nějakých 192mg, což není ani doporučená denní dávka, ale zároveň přijmu 20mg B6.
Dám si v průběhu dne pak 1 tabletu b-complexu a tam bude dalších 8mg B6. Takže jsem na denní dávce B6 aktuálně 28mg což je asi 2000% DDD...

Proto i ten dotaz, měl bych to nějak balancovat...tohle mi už nepřijde ok. Ale zase jsem slyšel, že DDD je hodně mírná, že ve skutečnosti je to dost individuální.

//edit: zde jsem našel opravdu super shrnutí

http://www.magnezium.eu/index.php?page=studie
a
http://www.magnezium.eu/index.php?page=magnesium


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poděkování
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2016 1:42 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2016 12:30 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jaroslave,

předem se omlouvám, že asi nepíši do vhodného tématu, ale mám nick založený teprve pár minut a nějak stále nemohu najít, kde vytvořím vlastní téma.
Obracím se na Vás, protože už jsem vážně zoufalá. Celý život jsem milovala nezdravá jídla, hodně brambůrky, ačkoliv jsem celkem hubená - 173 cm, výška 49 kg. Zhruba před rokem jsem se dozvěděla o překyselování organismu a parazitech v těle. Samozřejmě - mîsto, abych se nad sebou trochu zamyslela, snažení trvalo vždy jen chvíli. Jediné, co alespoň dodržuji je odmítání veškerých léčiv. Doslova nesnáším prášky, už z vlastní zkušenosti co se mi stala - 5 let jsem brala antikoncepci a letos v lednu ji vysadila, poté začala katastrofa pro mojí psychiku. Stavy neskutečné deprese a úzkosti, kdy jsem měla chuť už skončit se životem, přitom dřív jsem sebevrahy odsuzovala. Prostě totálně překopané myšlení, nejsem to vůbec já. Deprese mi zkončily, ale úzkost zůstala. Panické ataky jednou týdně minimálně už po několika výjezdech sanitky neřeším. Teď mám pocity, jako bych tu ani nebyla, vůbec nevnímám okolí, vše dělám automaticky.. Kolikrát se mi i na pár sekund stane chvíle, že nepoznávám blízké nebo partnera. Hodně mi to připomíná depersonalizaci, jestli jste někdy o této duševní nemoci slyšel. Kvůli tomu a hrozným bolestem hlavy, které mám 3 měsíce a dřiv jsem na ně nikdy netrpěla, jsem podstoupila i vyšetřenî CT a EEG. Našli mi cystu na mozku, musím jít na MR a tam se zjistí, jestli ji vyndat nebo ne. Což samozrejmě nechci, mám dlouhé vlasy a navíc vím, že cysty jsou toxické "odpady" takže si podle mě operací stejně nepomůžu. Cysty se mi pravidelně dělají i na vaječnících a v děloze. Snažím se nejíst maso, sladké a piji jen vodu, magnesii. Vím, že ta kupovaná neperlivá voda také není nic zdravého, ale u mě je to lepší, než dřív, kdy jsem pila ochucené vody a coca coly. Celé tělo mě bolí, každý den něco jiného. Klouby, břicho, záda.. Připadám si už jako blázen, doktoři mě posílají stále na rentgeny, ty už odmítám, tolik ozařování jako doposud nechci podstupovat. Třeba se mýlím, ale myslím si, že je to o mém jídelníčku atd. Jsem mladá, je mi 23 a připadám si vnitřně jako stařenka. Už si ani nepamatuji, jaké to je mít normálně energii a vnímat okolí, soustředit se a aniž by mě něco nebolelo normálně fungovat. Chci se i odčervit "trojčátkem", ale bohužel mám silnou alergii na pelyněk. Prosím Vás o názor a radu - čím se mám odčervit? Myslíte, že jsou mé uvedené problémy ze stravy a co mám celkově dělat? Mockrát Vám předem děkuji za radu a přeji krásný den


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz