Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: studené ruce
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 12:15 am 
Offline

Registrován: ned pro 05, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Další možnost je nedostatek omega 3 mastné kyseliny, na což můžete vyzkoušet sirnou patlanici. Nicméně zpravidla jde opravdu o sedimentovaný vápník, který můžete rozpustit i pomocí velkých dávek hořčíku. To toho grepu zase tak moc nepijete, já ho v zimním období mám skoro denně a jako další využití té drtě, kterou po odšťavnění patrně vyhazujete, můžete vyzkoušet si z té drtě vařit čaj. Prostě drť dáte do hrnce zalijete vodou, přivedete do varu tak na pět minut a necháte vychladnout. Poté scedíte, nebo ještě lépe vyždímáte přes plátýnko. Jde o tekutinu velmi hořkou, ovšem mimořádně prospěšnou pro trávení a dá se obecně doporučit jako výborný prostředek proti kvasinkám.

Děkuji Vám za podrobnou odpověď.

Zkusím tedy navýšit příjem grep. šťávy (i když mám pocit, že mi dost snižuje ph) a vařit čaj. Dal by se ten čaj třeba přisladit melasou nebo raději ne?
Jinak patlanice si dopřávám hojně a beru 1 vrchovatou lžičku chloridu hořečnatého denně. Je toto množství, za účelem odvápnění dostačující?
A ještě bych měla jeden dotaz, ohledně očisty cév, jak je doporučovaná Cingrošem. Dala jsem vyluhovat pol. dávku (1 lžíce kozlíku, 1dlc koprového semínka a 2dcl medu) Zítra bych to měla začít po lžicích ´pít´, a tady si právě nejsem jistá. Není to moc tekuté. Nevíte, zda mám chřoupat i ta semínka?

Děkuji, s pozdravem E.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: studené ruce
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elene píše:
Děkuji Vám za podrobnou odpověď.

Zkusím tedy navýšit příjem grep. šťávy (i když mám pocit, že mi dost snižuje ph) a vařit čaj. Dal by se ten čaj třeba přisladit melasou nebo raději ne?
Jinak patlanice si dopřávám hojně a beru 1 vrchovatou lžičku chloridu hořečnatého denně. Je toto množství, za účelem odvápnění dostačující?
A ještě bych měla jeden dotaz, ohledně očisty cév, jak je doporučovaná Cingrošem. Dala jsem vyluhovat pol. dávku (1 lžíce kozlíku, 1dlc koprového semínka a 2dcl medu) Zítra bych to měla začít po lžicích ´pít´, a tady si právě nejsem jistá. Není to moc tekuté. Nevíte, zda mám chřoupat i ta semínka?

Děkuji, s pozdravem E.

Grepová šťáva je naopak celkem vysoce zásadotvorná, ale patrně jak zabíjí kvasinky a trhá nečistoty z tkání, tak se krátkodobě může jevit její reakce opačná. Zlikvidovat kvasinky je o srovnané hladině sacharidů, čili je musíte opravdu dostat do buněk a spálit, pokud se vám to z nějakého důvodu nedaří, tak cokoliv sladkého včetně melasy je nesmysl. Hořčík se zásadně užívá v naprosto nejvyšší možné dávce, tedy těsně před stavem průjmu, což jsem zde již mnohokrát popisoval. Sice jsem tuto očistu nikdy nezkoušel, ale předpokládám, že je to celkem jedno a pokud směs nejde přecedit, tak holt musíte ta semínka sníst, což by, pokud nemáte špatnou slinivku, nijak vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 4:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mám dotaz na požahání kopřivou:

Bolel mne jeden prst a hřbet dlaně (bolestivé na pohmat), tak jsem zkusil popálit se v těch místech kopřivou.... \":mrgreen:\"

Zajímavé hned druhý den problémy zmizely (nevím zda revma, namožení svalů a šlach....)

Lze toto častěji opakovat pokud by se problémy prstů nebo hřbetu dlaně vracely? Nevím zda by se častým žaháním nepodráždilo něco jiného....

(tipuju v žahavých bodlinkách kopřiv že je kyselina křemičitá a mravenčí.... \":mrgreen:\" , tak snad to tělu nebude vadit častěji...lepší než nějaké přiblblé mastičky typu Dolgit)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 7:55 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
No jednou jsem se prodiral lesem ctyrmetrovych kopriv na dne vypusteneho rybnika (zrejme solidni zasobarna dusiku, nikde jsem pak uz tak vysoke koprivy nevidel), a krome toho ze to palilo uplne po celem tele, tak to melo jeste jeden zajimavy efekt - byl jsem naprosto bdely a plny energie az do ctyr do rana. Jinak ale druhy den uz nic, takze pochybuju ze by obcasne pozahani koprivou mohlo cokoliv negativniho zpusobit. Rekl bych jen houst \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Mám dotaz na požahání kopřivou:

Bolel mne jeden prst a hřbet dlaně (bolestivé na pohmat), tak jsem zkusil popálit se v těch místech kopřivou.... \":mrgreen:\"

Zajímavé hned druhý den problémy zmizely (nevím zda revma, namožení svalů a šlach....)

Lze toto častěji opakovat pokud by se problémy prstů nebo hřbetu dlaně vracely? Nevím zda by se častým žaháním nepodráždilo něco jiného....

(tipuju v žahavých bodlinkách kopřiv že je kyselina křemičitá a mravenčí.... \":mrgreen:\" , tak snad to tělu nebude vadit častěji...lepší než nějaké přiblblé mastičky typu Dolgit)

Tak kopřivou asi nic nezkazíte, tou se dá pouze zlepšit, naše babičky ji denně holou rukou škubaly husám a nevšiml jsem si, že by jim to nějak vadilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V půlce života
PříspěvekNapsal: sob pro 30, 2017 3:36 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jarda píše:
muflon píše:
Mám dotaz na požahání kopřivou:

Bolel mne jeden prst a hřbet dlaně (bolestivé na pohmat), tak jsem zkusil popálit se v těch místech kopřivou.... \":mrgreen:\"

Zajímavé hned druhý den problémy zmizely (nevím zda revma, namožení svalů a šlach....)

Lze toto častěji opakovat pokud by se problémy prstů nebo hřbetu dlaně vracely? Nevím zda by se častým žaháním nepodráždilo něco jiného....

(tipuju v žahavých bodlinkách kopřiv že je kyselina křemičitá a mravenčí.... \":mrgreen:\" , tak snad to tělu nebude vadit častěji...lepší než nějaké přiblblé mastičky typu Dolgit)
Tak kopřivou asi nic nezkazíte, tou se dá pouze zlepšit, naše babičky ji denně holou rukou škubaly husám a nevšiml jsem si, že by jim to nějak vadilo.

Super jsou i čaje z mladých výhonků při jarním pročišťování. Ale nemělo by se to s nimi zase kor moc přehánět, vzhledem k obsahu kyseliny šťavelové. A také včelí jed. Bodnutí sice moc příjemné není, ale funguje. Alergetici pozor!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz