Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 10:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tlak a váha
PříspěvekNapsal: stř říj 29, 2008 10:15 pm 
Offline

Registrován: ned srp 31, 2008 10:42 am
Příspěvky: 2
Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost, kterou se mi podařilo získat během posledního půl roku. Postupem času, nezřízeného životního stylu a ostatními všeobecně známými okolnostmi dnešního konzumního života, jsem se ocitl před lékařským konciliem, kde byl vyřknut tvrdý verdikt. Vysoký krevní tlak (175/105), zvýšený cholesterol, zvýšená hladina cukru, k tomu přiměřená nadváha. Po následné návštěvě lékárny, kde jsem ještě zanechal téměř 500 Kč a přinesl si domu plnou tašku medikamentů, jsem si začal uvědomovat vážnost situace. Ve svých 42 letech jsem se nechtěl smířit s doživotní závislostí na lékařské ordinaci a jejích receptů.
Brzy na to mě přivedla shoda okolností do kontaktu s Jardou. Ne, že bych byl příliš nakloněn "zdravému" stravování a stylu života, ale přeci jen výhled toho, že bych se zbavil alespoň částí svých neduhů, bez plnění svého těla drahými jedy z lékárny, jsem přistoupil "zpočátku poměrně nedůvěřivě, avšak plně odhodlaně" na většinu toho, co mi Jarda doporučoval. Pomohlo mi i to, že stejnými problémy byla postižena moje žena a šla do toho se mnou. Začali jsme šankaprakšalánou (dnes už to umím i vyslovit) a tím jsme udělali silnou čáru za dosavadním systémem stravování. Na to jsme radikálně změnili jídelníček. Nechci říkat dietu - toto slovo mi vnucuje představu hladovění, sebeomezování a těžkému sebeovládání. Nasadili jsme dělenou stravu, která je popsána několika způsoby v různých teoriích. Vybrali jsme z toho to, co se alespoň přibližně shodovalo s Jardovým doporučením. Vyhovuje mi, že nikdy nemám pocit hladu a přestože se člověk musí zříct mnohých "dobrot", může naopak poznat nové delikatesy, které jsou k organismu podstatně šetrnější a přitom chuťově vynikající.
Byl jsem velmi překvapen, že už během prvních čtrnácti dnů se začaly dostavovat první úspěchy a redukce tlaku i váhy. Postupem času jsem se dostal až k dnešnímu stavu. Dnes, tj. po půl roce, co svým způsobem dodržuji jakousi životosprávu (a to veřejně přiznávám, že zdaleka nedodržujeme všechno tak, jak Jarda doporučuje) jsem o 12kg lehčí, tlak 135/85 a všechny krevní složky v naprosté normě. To samé platí u mé ženy. Tlak má dokonce pod normou, přestože původně byl 180/110 a umíte si představit, co znamená pro ženskou, když shodí 10kg. Pochopitelně všechny prášky jsou již půl roku uklizené v šuplíku a to nemluvě o psychické i fyzické pohodě.
Nechci zde působit jako Jardův dohazovač, s Jardou jsem se setkal pouze jednou a 2x jsme spolu mluvili na SKYPU. Chtěl bych jen oslovit všechny ty, co mají nějaký problém a jako mně jim není vhod, jakým způsobem se o nás stará náš slavný zdravotní systém. Zkuste si s Jardou promluvit. Ostatně je to stejně všechno na vás. Od Jardy dostanete pouze doporučení jakým směrem se ubírat. Jestli to přijmete, rozhodnete si sami. Přiznám se, že kdyby před tím, než mi naměřili vysoký tlak, by někdo přišel za mnou s dělenou stravou, asi by nestačil za sebou zavřít dveře. Dnes bych to jaksi přehodnotil. Člověk k tomu musí vnitřně dojít.
Ahoj Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlak a váha
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 2:40 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 8:13 am
Příspěvky: 19
RapidP píše:
Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost, kterou se mi podařilo získat během posledního půl roku.

Souhlasím s vámi a přeju si, aby i moji rodiče/prarodiče začali o svém zdraví přemýšlet v souvislosti se stravou. Pořád si stěžují na vysoký krevní tlak,bolest kolen a únavu,ale k obědu přitom servírují párečky. Proto víc takových povzbuzení \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlak a váha
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Haiky píše:
Souhlasím s vámi a přeju si, aby i moji rodiče/prarodiče začali o svém zdraví přemýšlet v souvislosti se stravou. Pořád si stěžují na vysoký krevní tlak,bolest kolen a únavu,ale k obědu přitom servírují párečky. Proto víc takových povzbuzení \":)\"

Tak to víte, člověk musí jaksi uzrát jako víno, čím je starší, tím je zpravidla lepší. Já osobně od určité doba dělím své klienty na připravené a nepřipravené, což ti kteří mě znají déle již dobře chápou a pro nováčky upřesním. Připravený klient je ten ze kterého již něco teče a ideální je pokud teče krev, to zpravidla dost pomáhá pochopit, že je problém. Ti nepřipravení ještě špekulují a vymýšlejí, proč by to mělo jít jinak a vlastně pouze čekají až se z nich stanou připravení a jak začne něco téci i z nich, mají problém vyřešen a již přemýšlejí správně. Vaši rodiče/prarodiče jsou patrně ještě ve fázi nepřipravených, tak musíte chvilku počkat až budou připravení a pak změní svoje uvažování celkem rychle, pokud již nebude pozdě, no co se dá dělat, nic pouze čekat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlak a váha
PříspěvekNapsal: pon kvě 05, 2014 12:38 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1963
Zvyk je železná košile.
Po diagnostikování rakoviny slinivky, tzv. spolehlivého zabijáka, paní na základě doporučení homeopata a podporována dcerou jí dvakrát více vařených brambor než dosud, protože alkalizují, zdravý kváskový chléb plus rýžové těstoviny. Nic nedbá na to, že dva roky před diagnostikováním nemoci se v domácnosti jako příloha jedly především vařené brambory a knedlíky, tudíž to žádný rozdíl s ohledem na zdravotní přínos stravy nebude. Lněný olej s tvarohem, kokosový tuk a pití mrkvové šťávy odmítá s upozorněním, že nemůže, ač je občas viděna chroupat knäckebrot. Rovněž dvakrát více svému manželovi s rakovinou lymfomu záslužně vaří, neboť je zvyklá pracovat a vaření je jediná činnost, na kterou jí stačí síly. Někdy mi připadá, že nepřemýšlí a chová se jako robot. V rámci léčby dodává tělu mnou doporučené trávicí enzymy jak v tabletách, tak v tekuté podobě z ampulí trypsin a chymotrypsin, ale už ji nedochází, že jsou to vlastně náhražky za syrovou stravu. Vyvětrat v místnosti po každém vaření (z důvodu akumulace CO2) je takřka nemožné, přitom i ta aplikace infuzí Vitamínu C je závislá na správném okysličení krve, které bývá u rakovinářů mizerné.
Co dělat, aby nepoložila život za chléb a knedlíky nebo se místo stravy zcela soustředit na jiné způsoby léčby ?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlak a váha
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Zvyk je železná košile.
Po diagnostikování rakoviny slinivky, tzv. spolehlivého zabijáka, paní na základě doporučení homeopata a podporována dcerou jí dvakrát více vařených brambor než dosud, protože alkalizují, zdravý kváskový chléb plus rýžové těstoviny. Nic nedbá na to, že dva roky před diagnostikováním nemoci se v domácnosti jako příloha jedly především vařené brambory a knedlíky, tudíž to žádný rozdíl s ohledem na zdravotní přínos stravy nebude. Lněný olej s tvarohem, kokosový tuk a pití mrkvové šťávy odmítá s upozorněním, že nemůže, ač je občas viděna chroupat knäckebrot. Rovněž dvakrát více svému manželovi s rakovinou lymfomu záslužně vaří, neboť je zvyklá pracovat a vaření je jediná činnost, na kterou jí stačí síly. Někdy mi připadá, že nepřemýšlí a chová se jako robot. V rámci léčby dodává tělu mnou doporučené trávicí enzymy jak v tabletách, tak v tekuté podobě z ampulí trypsin a chymotrypsin, ale už ji nedochází, že jsou to vlastně náhražky za syrovou stravu. Vyvětrat v místnosti po každém vaření (z důvodu akumulace CO2) je takřka nemožné, přitom i ta aplikace infuzí Vitamínu C je závislá na správném okysličení krve, které bývá u rakovinářů mizerné.
Co dělat, aby nepoložila život za chléb a knedlíky nebo se místo stravy zcela soustředit na jiné způsoby léčby ?

Obávám se, že bohužel lidé takto uvažují docela často a opravdu raději zemřou, což je snazší než kompletně změnit život. Vysvětlit se to prakticky nedá, jde o normální drogovou závislost a tam je logická argumentace zbytečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2015 6:14 pm 
Offline

Registrován: sob dub 11, 2015 6:04 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím o radu. Mám vysoký tlak a nadváhu. Obojí mě trápí, ale nedokážu se toho zbavit. Snažím se jíst zdravě, hodně ovoce, zeleniny a nyní i čerstvé šťávy. Někomu jste tady odpovídal, že na tlak pomáhá šťáva z cibule a okurky. Cibule 5 dkg, kolik té okurky? Ráda bych i snížila nadváhu, protože při nižší váze jsem měla tlak v normálu. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2015 7:24 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
Vyskoký tlak a nadváha má jednu příčinu - PŘEŽÍRÁNÍ. Důležitá je střídmost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 7:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
lisa11 píše:
Dobrý den, prosím o radu. Mám vysoký tlak a nadváhu. Obojí mě trápí, ale nedokážu se toho zbavit. Snažím se jíst zdravě, hodně ovoce, zeleniny a nyní i čerstvé šťávy. Někomu jste tady odpovídal, že na tlak pomáhá šťáva z cibule a okurky. Cibule 5 dkg, kolik té okurky? Ráda bych i snížila nadváhu, protože při nižší váze jsem měla tlak v normálu. Děkuji za odpověď.

Musite napsat vahu, vysku a vek, at je od ceho se odrazit v radach.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 7:57 am 
Offline

Registrován: sob dub 11, 2015 6:04 pm
Příspěvky: 2
45 let, 162 cm, 87 kg. Váha, při které se cítím dobře, je 70-73 kg. Toho bych ráda dosáhla. Mám sedavé zaměstnání a 45 minut denně na rotopedu+chození pěšky po schodech to nezachrání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2015 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
lisa11 píše:
45 let, 162 cm, 87 kg. Váha, při které se cítím dobře, je 70-73 kg. Toho bych ráda dosáhla. Mám sedavé zaměstnání a 45 minut denně na rotopedu+chození pěšky po schodech to nezachrání.

Tak dost záleží kde se vám ta váha nabaluje. Vzhledem k věku může jít o rozházené hormony a pokud máte tuk hlavně na břiše bocích a zadku, tedy centrální typ obezity, jde skoro jistě o vysoký estrogen a stresový hormon kortizol. Pokud se v noci budíte mezi 1 a 3 hodinou, tak je kortizol vysoký skoro s jistotou a ostatní se dá zjistit laboratorně. Případně mě zavolejte a vše vysvětlím. Okurky se dává do celkového objemu 0,5 l, ale to vám obezitu neřeší, pouze krevní tlak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2015 10:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
lisa11 píše:
45 let, 162 cm, 87 kg. Váha, při které se cítím dobře, je 70-73 kg. Toho bych ráda dosáhla. Mám sedavé zaměstnání a 45 minut denně na rotopedu+chození pěšky po schodech to nezachrání.

Proč nezměnit sedavé zaměstnání za něco jiného či dokonce přestat být zaměstnán a dosáhnout na volné noze své váhy a spokojenosti? Jsem shodou okolností sedavě zaměstnán již více než rok a uvažuji o výpovědi, je to na spadnutí. Tak se žít nedá, je to velmi nefysiologické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2015 11:19 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
martina72 píše:
Proč nezměnit sedavé zaměstnání za něco jiného či dokonce přestat být zaměstnán a dosáhnout na volné noze své váhy a spokojenosti? Jsem shodou okolností sedavě zaměstnán již více než rok a uvažuji o výpovědi, je to na spadnutí. Tak se žít nedá, je to velmi nefysiologické.

A proc hned menit zamestnani kvuli nadvaze? Co kdyz je Lisa v praci spokojena? Staci snad zmenit jidelnicek, dodat telu chybejici ziviny, dostatecne pit vodu, zacit se cistit a hybat se po pracovni dobe. To by v tom byl cert aby neshodila.
Martine ja znam jednoho kulatouckeho kuchtika, ktery se za cely den v komercni kuchyni tolik nabeha a jeho vaha stale jeste leze nahoru. Cim to asi je? Nejspis tim, ze spapa vsechno co mu prijde pod ruku, vzdyt ten clovek se za celou sichtu neposadi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký tlak,nadváha
PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2015 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
A proc hned menit zamestnani kvuli nadvaze? Co kdyz je Lisa v praci spokojena? Staci snad zmenit jidelnicek, dodat telu chybejici ziviny, dostatecne pit vodu, zacit se cistit a hybat se po pracovni dobe. To by v tom byl cert aby neshodila.
Martine ja znam jednoho kulatouckeho kuchtika, ktery se za cely den v komercni kuchyni tolik nabeha a jeho vaha stale jeste leze nahoru. Cim to asi je? Nejspis tim, ze spapa vsechno co mu prijde pod ruku, vzdyt ten clovek se za celou sichtu neposadi.

Tloustnutí vůbec nemusí být o množství stravy, ale třeba o hormonech štítné žlázy. Takový člověk to pak má jako to o sobě vyprávěl Menšík na silvestra. "Já přiberu i ze vzduchu, prostě to nechápu. Stoupnu na váhu, mám 100 kg. Zvážím rohlík má 10 dkg. Vezmu rohlík do ruky a stoupnu na váhu, mám 100 kg a 10 dkg. Sním ten rohlík, stoupnu na váhu a mám 101 kg."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz