Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 6:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: sob zář 15, 2012 8:39 am 
Offline

Registrován: sob bře 24, 2012 11:37 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, pane Zajíčku,

můj manžel je po dvou těžkých, náročných a dlouhých operacích zhoubného nádoru slinivky. Bez slinivky se stal pochopitelně diabetikem a to přineslo mnoho dalších komplikací. Nechci psát o všech, ale samozřejmě, že stěžejní komplikací je nehojení ran. Po dlouhém ležení v nemocnici mu vznikl dekubit na patě. Dokud byl léčen v Praze, byl pod kontrolou a hojení bylo sice zdlouhavé,ale stav se mírně zlepšoval. Pod kontrolou místních chirurgů se stav natolik zhoršil, že mu chtěli nohu okamžitě amputovat, aniž by se o cokoli pokoušeli. Manžela jsem odvezla zpět do Prahy, kde se mu věnovali abnormálně i přesto, že stav byl téměř beznadějný. Podstoupil larvální léčbu atd., je na vozíku, což v domě plném schodů bez bezbariérového přístupu přináší další problémy. Noha se hojí, teď měl podstupovat postupně plastické opoerace. Již za dva dny však má nastoupit na chemoterapie a jsou zde obavy, že se noha zhorší. Devět měsíců s ním prožívám noční můru. Jeho nemoc není to jediné, co se v rodině stalo. Na péči o něj jsem sama.Je to velice náročné skloubit cestování do dalekých nemocnic, péči a alespoň částečně zaměstnání. Přesto jsem se snažila vyhledat jakoukoli pomoc, manžela jsem přemlouvala na hladovku a další záležitosti. Vím, že pokud nepřijme nic sám, nemá to asi cenu. Nemohu mu říci na 100 %,jaký je stav věci. Nepřijme to. Vrátil se mi do života až po nasazení Citalecu. Nyní jsme se konečně dohodli, že by přijal dietu Dr. Budwigové. Poraďte mi, prosím, zda je to v jeho stavu vhodné. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2012 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
lenkah píše:
Dobrý den, pane Zajíčku,

můj manžel je po dvou těžkých, náročných a dlouhých operacích zhoubného nádoru slinivky. Bez slinivky se stal pochopitelně diabetikem a to přineslo mnoho dalších komplikací. Nechci psát o všech, ale samozřejmě, že stěžejní komplikací je nehojení ran. Po dlouhém ležení v nemocnici mu vznikl dekubit na patě. Dokud byl léčen v Praze, byl pod kontrolou a hojení bylo sice zdlouhavé,ale stav se mírně zlepšoval. Pod kontrolou místních chirurgů se stav natolik zhoršil, že mu chtěli nohu okamžitě amputovat, aniž by se o cokoli pokoušeli. Manžela jsem odvezla zpět do Prahy, kde se mu věnovali abnormálně i přesto, že stav byl téměř beznadějný. Podstoupil larvální léčbu atd., je na vozíku, což v domě plném schodů bez bezbariérového přístupu přináší další problémy. Noha se hojí, teď měl podstupovat postupně plastické opoerace. Již za dva dny však má nastoupit na chemoterapie a jsou zde obavy, že se noha zhorší. Devět měsíců s ním prožívám noční můru. Jeho nemoc není to jediné, co se v rodině stalo. Na péči o něj jsem sama.Je to velice náročné skloubit cestování do dalekých nemocnic, péči a alespoň částečně zaměstnání. Přesto jsem se snažila vyhledat jakoukoli pomoc, manžela jsem přemlouvala na hladovku a další záležitosti. Vím, že pokud nepřijme nic sám, nemá to asi cenu. Nemohu mu říci na 100 %,jaký je stav věci. Nepřijme to. Vrátil se mi do života až po nasazení Citalecu. Nyní jsme se konečně dohodli, že by přijal dietu Dr. Budwigové. Poraďte mi, prosím, zda je to v jeho stavu vhodné. Lenka

To je otázka, jde o dost tučné jídlo a bez plně funkční slinivky nevím jak na to bude reagovat. Asi by to chtělo opatrně vyzkoušet a uvidíte, nicméně uvedený stav je evidentně z masívního překyselení tkání a to na sebe další problémy nenechají dlouho čekat. Další problém vidím v té chemoterapii, protože ta zboří i poslední možnosti imunitního systému a ten pak v boji s kandidiou nemůže vyhrát. Uvědomte si, že jakýkoliv nádor jsou buď plodnice kandidy, nebo paraziti a ani jedno nejde ani uříznout, ani ozářit, ani chemizovat, jediné co to odstraní je vlastní plně funkční imunitní systém a soustředil bych tedy pozornost tímto směrem. Pochopitelně pacient musí sám chtít a převzít za své konání plnou zodpovědnost, čehož se lidé bojí a vlastně zemřou na svůj strach z neznáma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 1:35 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="lenkah":29zde0pq]Dobrý den, pane Zajíčku,

můj manžel je po dvou těžkých, náročných a dlouhých operacích zhoubného nádoru slinivky. .....
Poraďte mi, prosím, zda je to v jeho stavu vhodné. Lenka[/quote:29zde0pq]Pred par lety jsem se hodne zabyval rakovinou slinivky. Prolezl jsem poctive celou diskuzi na http://diskuse.abecedazdravi.cz/zdravot ... ky-brisni/ , uz v te dobe velmi rozsahlou, a zjistil jsem, ze nadeje s klasickou medicinou je nulova. nevim, jestli se neco zmenilo, ale moc bych to nepredpokladal. Na jine diskuzi jsem se ptal tam pritomneho velmi agresivniho onkologa proc davaji na tuto rakovinu chemoterapii kdyz nikomu nepomohla a odpovedel mi, ze to je v tomto pripade paliativni lecba. Ze klasicka lecba nepomaha jsem videl i na priklade nekolik hercu, kteri meli asi nejkvalitnejsi peci.

Na rozdil od toho na diskuzi o lecbe rakoviny a dalsich nemoci podle dr budwigove, http://health.groups.yahoo.com/group/Fl ... onials%20/, je nekolik vyleceni rakoviny slinivky, asi 6. Asi je nutne se na diskuzi zaregistrovat. jeden pripad vyleceni je zde:
http://f1.grp.yahoofs.com/v1/4HpjUGRqxL ... er%20-%201

Zkusim to aspon castecne volne prelozit. Jedna se o prispevek pani jejiz manzel mel nejdriv rakovinu slinivky a pak ona mela rakovinu snad prsu, to je cast I jejiho prispevku, kterou neuvadim. A sve zkusenosti pise na podporu a radu nekomu jinemu.
[quote:29zde0pq]Cast II rakovina slinivky
Nepochybovala jsem o nasazeni protokolu Budwigove, protoze muj manzel mel velmi rozsahlou rakovinu slinivky s metastazama, v roce 1994. Bral radu veci z alternativni oblasti, ale NIC z oblasti mediciny (pokud nepoctame 3 tydny laetrilu do zily). A rovnez bral 3x denne smes lneneho oleje a cottage cheese (v USA nemaji tvaroh, tak pouzivaji cottage ch.).

K prekvapeni chirurga byl v poradku 5 mesicu po operaci. On nam rekl ze umre a muze zit 3-6 mesicu, pravdepodobne 3.

Onemocnel v prosinci 1993 a do 25. kvetna byl casto v nemocnici. Mel zjistovaci operaci a vysledkem byle vyse uvedena zprava. Ale jak jsme se dostali domu a dali ho na odstavovane dzusy, zacal se lepsit. Delala jsem mu cerstve zeleninove stavy a davala mu 350 ml asi kazde 2 hodiny. A tvrde jsme dodrzovali dietu, zadne maso, absolutne zadne veprove, zadny cukr, zadne jidlo z vyroby (processed food), atd atd a on se stale lepsil.

Konecne v listopadu 1994 jsme se objednali na CT na 5. prosinec. Chirurg to provedl a potrasal hlavou. "nevim co vam rict, ale neni tam zadna rakovina".

S timto povzbuzenim jsem si jista (autorka to pise u prilezitosti ze sama dostala rakovinu, ale jinou) ze budu delat v zasade totez. S tim, ze casem jsem se naucila vic o diete Budwigove takze pujdu vetsinou s ni.

Mohla bys rict, ze jsem vsadila na jednu kartu. Ja vim, ze to je dlouha zprava a omlouvam se. Verim, ze to pomuze tve mame. Muj manzel mel 54 let kdyz onemocnel. Stale je zdravy a se mnou. Verim, ze ti to pomuze.
------------------------


PART II - Pancreatic Cancer
---------------------------

I had no doubts about beginning on the FL/CC regimin, as my husband had
a very large, and metestacized pancreatic cancer, in 1994.
He took many things in the alternative field, but NOTHING IN the medical field,
(unless you want to consider his 3 weeks of IV treatments of Laetrile)
He also took FO/CC 3 times a day.

To his surgeon's astonishment, he was well in 5 months after surgery.
The surgeon had told us that he would die and that he might live
3 to 6 months - 3 being most likely.

He had gotten ill at the end of December, 1993 and was in and out of the hospital
until May 25, he had exploratory surgery and got the grim reports I reports above.
But after we got home and got him on the juicing, he just began getting better.
I was making fresh vegetable juice and giving him 12 ounces about every 2 hours.
And we followed the diet scruprously - no meat, absolutely no pork, no sugar,
no processed foods of any kind, etc. etc. and he just kept getting better.

Finally in November 1994, I wrote to the surgeon and ask him if he would schedule
a CT scan for when we had an appointment on December 5, 1994.
He did that and when he came to give us the report, he was just shaking his head.
He said "I don't know what to tell you folks, but there is no cancer in there.
I even had the radiologist come back and study that with me and we can see nothing
abnormal in there of any kind."

So with that kind of encouragement, I felt confident to do basically the same thing.
Except that in the meantime, I have learned a lot more about FC/CC and so I am going
mostly all the way with that.

I guess you could say I have put all my eggs in that one basket.
I know this is a long message and I am sorry. I hope it helps your mother.
My husband was 54 the year he got sick. He is still well and still with me today.
Hope this helps, Nan[/quote:29zde0pq]
Prelozil jsem navod diety delany presne podle Budwigove na

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
[quote="pv33":v0xum7iy]Pred par lety jsem se hodne zabyval rakovinou slinivky. Prolezl jsem poctive celou diskuzi na http://diskuse.abecedazdravi.cz/zdravot ... ky-brisni/ , uz v te dobe velmi rozsahlou, a zjistil jsem, ze nadeje s klasickou medicinou je nulova. nevim, jestli se neco zmenilo, ale moc bych to nepredpokladal. Na jine diskuzi jsem se ptal tam pritomneho velmi agresivniho onkologa proc davaji na tuto rakovinu chemoterapii kdyz nikomu nepomohla a odpovedel mi, ze to je v tomto pripade paliativni lecba. Ze klasicka lecba nepomaha jsem videl i na priklade nekolik hercu, kteri meli asi nejkvalitnejsi peci.

Na rozdil od toho na diskuzi o lecbe rakoviny a dalsich nemoci podle dr budwigove, http://health.groups.yahoo.com/group/Fl ... onials%20/, je nekolik vyleceni rakoviny slinivky, asi 6. Asi je nutne se na diskuzi zaregistrovat. jeden pripad vyleceni je zde:
http://f1.grp.yahoofs.com/v1/4HpjUGRqxL ... er%20-%201

Zkusim to aspon castecne volne prelozit. Jedna se o prispevek pani jejiz manzel mel nejdriv rakovinu slinivky a pak ona mela rakovinu snad prsu, to je cast I jejiho prispevku, kterou neuvadim. A sve zkusenosti pise na podporu a radu nekomu jinemu.
[quote:v0xum7iy]Cast II rakovina slinivky
Nepochybovala jsem o nasazeni protokolu Budwigove, protoze muj manzel mel velmi rozsahlou rakovinu slinivky s metastazama, v roce 1994. Bral radu veci z alternativni oblasti, ale NIC z oblasti mediciny (pokud nepoctame 3 tydny laetrilu do zily). A rovnez bral 3x denne smes lneneho oleje a cottage cheese (v USA nemaji tvaroh, tak pouzivaji cottage ch.).

K prekvapeni chirurga byl v poradku 5 mesicu po operaci. On nam rekl ze umre a muze zit 3-6 mesicu, pravdepodobne 3.

Onemocnel v prosinci 1993 a do 25. kvetna byl casto v nemocnici. Mel zjistovaci operaci a vysledkem byle vyse uvedena zprava. Ale jak jsme se dostali domu a dali ho na odstavovane dzusy, zacal se lepsit. Delala jsem mu cerstve zeleninove stavy a davala mu 350 ml asi kazde 2 hodiny. A tvrde jsme dodrzovali dietu, zadne maso, absolutne zadne veprove, zadny cukr, zadne jidlo z vyroby (processed food), atd atd a on se stale lepsil.

Konecne v listopadu 1994 jsme se objednali na CT na 5. prosinec. Chirurg to provedl a potrasal hlavou. "nevim co vam rict, ale neni tam zadna rakovina".

S timto povzbuzenim jsem si jista (autorka to pise u prilezitosti ze sama dostala rakovinu, ale jinou) ze budu delat v zasade totez. S tim, ze casem jsem se naucila vic o diete Budwigove takze pujdu vetsinou s ni.

Mohla bys rict, ze jsem vsadila na jednu kartu. Ja vim, ze to je dlouha zprava a omlouvam se. Verim, ze to pomuze tve mame. Muj manzel mel 54 let kdyz onemocnel. Stale je zdravy a se mnou. Verim, ze ti to pomuze.
------------------------


PART II - Pancreatic Cancer
---------------------------

I had no doubts about beginning on the FL/CC regimin, as my husband had
a very large, and metestacized pancreatic cancer, in 1994.
He took many things in the alternative field, but NOTHING IN the medical field,
(unless you want to consider his 3 weeks of IV treatments of Laetrile)
He also took FO/CC 3 times a day.

To his surgeon's astonishment, he was well in 5 months after surgery.
The surgeon had told us that he would die and that he might live
3 to 6 months - 3 being most likely.

He had gotten ill at the end of December, 1993 and was in and out of the hospital
until May 25, he had exploratory surgery and got the grim reports I reports above.
But after we got home and got him on the juicing, he just began getting better.
I was making fresh vegetable juice and giving him 12 ounces about every 2 hours.
And we followed the diet scruprously - no meat, absolutely no pork, no sugar,
no processed foods of any kind, etc. etc. and he just kept getting better.

Finally in November 1994, I wrote to the surgeon and ask him if he would schedule
a CT scan for when we had an appointment on December 5, 1994.
He did that and when he came to give us the report, he was just shaking his head.
He said "I don't know what to tell you folks, but there is no cancer in there.
I even had the radiologist come back and study that with me and we can see nothing
abnormal in there of any kind."

So with that kind of encouragement, I felt confident to do basically the same thing.
Except that in the meantime, I have learned a lot more about FC/CC and so I am going
mostly all the way with that.

I guess you could say I have put all my eggs in that one basket.
I know this is a long message and I am sorry. I hope it helps your mother.
My husband was 54 the year he got sick. He is still well and still with me today.
Hope this helps, Nan[/quote:v0xum7iy]
Prelozil jsem navod diety delany presne podle Budwigove na


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 11:50 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Salvestrol:

http://www.pdazzler.com/wp-content/pdf/ ... rol-rr.pdf

"Bitter taste
Many Salvestrols are bitter tasting and for this reason they are
sometimes deliberately removed by manufacturers from fruit
juice. Salvestrols generally do not dissolve readily in water and
so are found more in the skins, pulp and stones of fruit rather
than in the pure juice.

Veľa Salvestrolov chutí horko a pre túto príčinu sa niekedy odstraňujú z ovocných džúsov. Salvestroly sa všeobecne nerozpúšťajú dobre vo vode a tak sa viac nachádzajú v šupkách, vláknine, kôstkách a jadrách ovocia skôr než v čistej šťave.

Takže by malo skôr zmysel bobuľovité ovocie dôkladne rozmixovať na výkonnom mixéri skôr ako z neho robiť šťavu, pretože napr. hurom odšťavovač väčšinu šupiek a jadier z hrozna vypľuje nespracované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 1:15 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
.....
To je velice dobrá informace a dává lidem ještě větší možnosti, než jsem si dosud myslel, nicméně je třeba se zamyslet nad celým tím příspěvkem a číst ho pozorně. Dle mého názoru jsou také extrémně účinné ty šťávy, z organicky pěstované zeleniny a ovoce, kde je obsažen ve velkém salvestrol, který se v ovoci a zelenině ze superhypermarketů nevyskytuje, protože na všechno se dnes stříkají fungicidy a ty jeho produkci v rostlině blokují.

Citace z jedné práce Tullia Simonciniho, čtěte pozorně.

Citace:
Rakovinové buňky obsahují jedinečný biomarkerový enzym "CYP1B1". Enzymy jsou bílkoviny, které katalyzují chemické reakce. "CYP1B1" mění chemickou strukturu látky zvané "salvestrol", která se nachází v mnoha druzích ovoce a
zeleniny. Chemická reakce převede "salvestrol" do komponentu, který rakovinové buňky zabijí bez poškození těch zdravých.
"CYP1B1" je tedy enzym, který je produkován pouze v rakovinových buňkách a reaguje se "salvestrolem", který je přítomen v ovoci a zelenině, a tvoří tak látku, která působí pouze na rakovinové buňky".
Toto je velmi důležité zjištění, které zároveň objasňuje, proč je tak důležité pro osoby postižené rakovinovým onemocněním pít čisté šťávy z ovoce a zeleniny!! Zároveň je důležité vědět, že "salvestrol" vzniká v rostlinách, které jsou samy napadené plísňovým onemocněním. Salvestrol je v podstatě produktem imunitního systému těchto rostlin.
Salvestrol je přírodní ochranná látka, která se nachází v ovoci a zelenině. Je velmi úspěšná v boji proti plísňovým parazitům. Je zjištěno, že čím více je plísňové onemocnění v organismu rozšířeno, tím masivněji salvestrol proti danému parazitu působí. Velmi velké množství této látky obsahují tyto plody těchto rostlin: jahody, borůvky, maliny, hroznové víno, černý rybíz, červený rybíz, ostružiny, brusinky, jablka, broskve, meruňky a dále brokolice, zelí, artyčok, červené a žluté papriky, avokádo, chřest a lilek.

Ještě k těm Salvestrolům, přesně potraviny které je mají obsahuje kompletní protirakovinná dieta Budwigové, bobuloviny a ovoce například jako součast směsi lněného oleje s tvarohem, zelí, borokolice ... jako součást salátu.... I tyto látky jsou asi důvodem, že to funguje. Ale já považuji za nejdůležitějsí záznamy lidí, kteří se podle dr B vyléčili, protože stejně nikdy úplně nepochopíme všechny biochemické pochody v těle a nejdůležitějším kritériem je tedy praxe a úspěšnost léčby. Takže opět opakuji pro Lenku, doporučuji ihned začít aplikovat všechno podle výše uvedeného návodu, a není to jen jídlo, ale také chodit na slunce....

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Ještě k těm Salvestrolům, přesně potraviny které je mají obsahuje kompletní protirakovinná dieta Budwigové, bobuloviny a ovoce například jako součast směsi lněného oleje s tvarohem, zelí, borokolice ... jako součást salátu.... I tyto látky jsou asi důvodem, že to funguje. Ale já považuji za nejdůležitějsí záznamy lidí, kteří se podle dr B vyléčili, protože stejně nikdy úplně nepochopíme všechny biochemické pochody v těle a nejdůležitějším kritériem je tedy praxe a úspěšnost léčby. Takže opět opakuji pro Lenku, doporučuji ihned začít aplikovat všechno podle výše uvedeného návodu, a není to jen jídlo, ale také chodit na slunce....

To je pravda, já jsem na to pouze chtěl více upozornit, dost lidí tuto dietu totiž chápe jako lněný olej s tvarohem, ale tak to zdaleka není. Rozporovat reference úspěšných pacientů by mohl jen opravdový ignorant, rada od takového člověka má cenu zlata a osobní zkušenost s rakem předčí jakékoliv studium a jakékoliv tituly. Nevědomost lidí je obrovská, třeba dnes mě paní s "odborně" léčenou rakovinou prsu, kdy má konečně již vypěstované i metastázy v játrech a plicích, odmítla zdělit jak ji funguje defekace a z čeho mám pak čarovat, když zde je zakopaný pes a ona si to nechce připustit a hovor o jejích exkrementech ji irituje. Pro mě neuvěřitelné, ale bohužel je to holá realita způsobu myšlení lidí nad rakovinou v dnešním civilizovaném světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 8:13 pm 
Offline

Registrován: sob bře 24, 2012 11:37 pm
Příspěvky: 4
Všem moc děkuji, po nocích studuji, co se dá. Dietu Dr. Budwigové jsme nasadili před 8 dny. Postupně jsme zkoušeli vzhledem k nefunkční slinivce vše. Již jsem měla vyzkoušeno, že manžel dobře reaguje i na zeleninu, které jsem se bála třeba z důvodu nadýmání - květák, kedlubny ap. Dobře snáší cibuloviny, česnek. Zatím největším problémem je kolísání hladiny cukru. To má od samého začátku od operací. Celkem dobře si to umí ohlídat a podle stavu si píchat inzulin. Nyní už mu ale dvakrát spadl cukr až na hodnotu 3,3. Rychle jsem to řešila podáním medu nebo medem oslazeného čaje. Také se mi zdá, že šťáva z červené řepy způsobuje průjem.
Pavle, moc děkuji, Váš příspěvek mi moc pomohl. Sháněla jsem u knihkupců veškerou dostupnou literaturu - nic moc. Manželovi zatím nijak nechybí maso, ale spíše pečivo. Nevěděla jsem si rady, zda jej mohu zakombinovat. Dietoložka radila pečivo z čerstvého kvasu v malém množství. Také radila, že než seženeme med od prověřeného včelaře, máme jej nahradit rýžovým sladidlem. Sehnali jsme nepřislazovaný med, likvidujeme úrodu zahrady - kromě naší i zahrady i zahrady příbuzných a známých. Hlavně jsme nastudovali, co je zakázáno, ale pořád nevíme úplně vše. Bojíme se jet podle zásady, co není zakázáno, to je dovoleno. Chápu, že stravu je nutné trochu zpestřit, ne manžela otrávit tím,že mu budeme podávat pár stejných jídel dokola. Pořídili jsme okamžitě kvalitní odšťavňovač a na lněná semínka je opravdu nejlepší tříštivý kávomlýnek. Zprvu jsem zkoušela vše, málem jsem oddělala kvalitní mixér. Mlýnky jsou dobré i z toho důvodu, že jsou malé, na lince nepřekážejí a jsou jednoduché na obsluhu. Pro manžela není problém jej použít i v době mé nepřítomnosti z vozíku.
Pane Zajíčku, máte určitě pravdu s tím překyselením organismu. Nevím, jak se tomu ale s touto dietou vyvarovat. Chci se poradit i s bylinkáři, zda by pomohl nějaký čaj (alespoň částečně).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 8:21 pm 
Offline

Registrován: sob bře 24, 2012 11:37 pm
Příspěvky: 4
Snažím se pohybovat s manželem co nejvíce na vzduchu. Velkým problémem je to, že nemůže chodit a k pohybu na vozíku potřebuje neustále druhou osobu. Žádali jsme o schodolez, ale asi nemáme šanci. Naužil se slézat po zadku schody do sklepa a garáží jej dostávám ven z domu. Nutím jej cvičit v mezích, které povoluje jeho stav. Nyní jsme byli na chemoterapii upozorněni, že možná bude občas nutná i transfuze, protože má celkem nízký počet krevních destiček a je zde obava z trombozy. Několikrát denně se snaží alespoň stát na zdravé noze a cvičit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
lenkah píše:
Všem moc děkuji, po nocích studuji, co se dá. Dietu Dr. Budwigové jsme nasadili před 8 dny. Postupně jsme zkoušeli vzhledem k nefunkční slinivce vše. Již jsem měla vyzkoušeno, že manžel dobře reaguje i na zeleninu, které jsem se bála třeba z důvodu nadýmání - květák, kedlubny ap. Dobře snáší cibuloviny, česnek. Zatím největším problémem je kolísání hladiny cukru. To má od samého začátku od operací. Celkem dobře si to umí ohlídat a podle stavu si píchat inzulin. Nyní už mu ale dvakrát spadl cukr až na hodnotu 3,3. Rychle jsem to řešila podáním medu nebo medem oslazeného čaje. Také se mi zdá, že šťáva z červené řepy způsobuje průjem.
Pavle, moc děkuji, Váš příspěvek mi moc pomohl. Sháněla jsem u knihkupců veškerou dostupnou literaturu - nic moc. Manželovi zatím nijak nechybí maso, ale spíše pečivo. Nevěděla jsem si rady, zda jej mohu zakombinovat. Dietoložka radila pečivo z čerstvého kvasu v malém množství. Také radila, že než seženeme med od prověřeného včelaře, máme jej nahradit rýžovým sladidlem. Sehnali jsme nepřislazovaný med, likvidujeme úrodu zahrady - kromě naší i zahrady i zahrady příbuzných a známých. Hlavně jsme nastudovali, co je zakázáno, ale pořád nevíme úplně vše. Bojíme se jet podle zásady, co není zakázáno, to je dovoleno. Chápu, že stravu je nutné trochu zpestřit, ne manžela otrávit tím,že mu budeme podávat pár stejných jídel dokola. Pořídili jsme okamžitě kvalitní odšťavňovač a na lněná semínka je opravdu nejlepší tříštivý kávomlýnek. Zprvu jsem zkoušela vše, málem jsem oddělala kvalitní mixér. Mlýnky jsou dobré i z toho důvodu, že jsou malé, na lince nepřekážejí a jsou jednoduché na obsluhu. Pro manžela není problém jej použít i v době mé nepřítomnosti z vozíku.
Pane Zajíčku, máte určitě pravdu s tím překyselením organismu. Nevím, jak se tomu ale s touto dietou vyvarovat. Chci se poradit i s bylinkáři, zda by pomohl nějaký čaj (alespoň částečně).

Odkyselení je velice důležité a pořídíte ho pomocí čerstvých šťáv, nebo použijte nějakou odkyselovací směs. Bylinné čaje pochopitelně také můžete nasadit i když z jiného důvodu, nastudujte si třeba kozinec blanitý, nebo graviolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 8:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
lenkah píše:
Snažím se pohybovat s manželem co nejvíce na vzduchu. Velkým problémem je to, že nemůže chodit a k pohybu na vozíku potřebuje neustále druhou osobu. Žádali jsme o schodolez, ale asi nemáme šanci. Naužil se slézat po zadku schody do sklepa a garáží jej dostávám ven z domu. Nutím jej cvičit v mezích, které povoluje jeho stav. Nyní jsme byli na chemoterapii upozorněni, že možná bude občas nutná i transfuze, protože má celkem nízký počet krevních destiček a je zde obava z trombozy. Několikrát denně se snaží alespoň stát na zdravé noze a cvičit.

I na vozíku může správně dýchat, což cvičení sice plně nenahradí, ale tělo odkyselí a okysličí, přičemž oboje rakovina nemusí. Vyzkoušejte Frolův dýchací trenažér, ten umí opravdu zázraky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina slinivky
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 10:08 am 
Offline

Registrován: sob bře 24, 2012 11:37 pm
Příspěvky: 4
Děkuji za odpověď, čerstvé šťávy lisujeme denně, ostatní ihned nastuduji. Zatím zkusíme změřit indikátorovými papírky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rakovina pankreasu
PříspěvekNapsal: úte lis 18, 2014 4:03 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobrý deň. Prosim o rýchlu radu. Svokrovi diagnostikovali rakovinu pankreasu s metastazami. Zatiaľ nevieme podrobnosti, musíme sa stretnúť s onkologom z inej nemocnice, ale vraj mu ostávaju len týždne. Má zmysel vôbec mu navrhnúť liečbu stravou, ako postupovať? Ak prejde okamžite na raw, zvládne jeho organizmus odvádzať toxiny? Vopred ďakujem za všetky rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina pankreasu
PříspěvekNapsal: stř lis 19, 2014 11:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nejsem lékař, ale se slinivkou mám letité tvrdé osobní (i měkké, od jiných, z rodiny) zkušenosti, mimo rakoviny se prožilo snad všechno. Dle mého soudu má jakákoliv úprava stravy (pokud pán jedl jako škodící si magor) smysl. Raw food to vůbec být nemusí, to nepředstavuje žádnou kvalitativní změnu. Ale jíst obyčejně, hodně obyčejně, s velkým ohledem na zvláštnosti jeho slinivky a s ohledem na pánův temperament. Pokud pán umírá, snad by mohl jíst nějaký čas normálně - tedy skoro vůbec a obyčejná jídla. O jídelníčku bylo řečeno všude dosti, netřeba rozpitvávat. jen snad tolik - ať rozhodně nejí to, co je obsahem "šetřící diety číslo 4" (nebo jak se to jmenuje) a rozhodně nejí to, co slinivkářům dávají jíst v nemocnici.

Slinivka je o psychice. pokud dokáže v rozumné době změnit své postoje k určitým věcem (zde neventilujte, vždy jde o soukromí a intimitu a velkou bolest), mohou se dít zázraky. Slinivka málokdy odejde z fyzikálních příčin.

Pokud má tu možnost, nechť se tomu věnuje 24 hodin denně, ovšem sám, se sebou, pro sebe.

Ptala jste se na jídlo, já doporučuji stravu co nejvíc vařenou, ovšem osobně. Pomazlit se s tím, nic hotového, nic od druhého. jen a jen já a moje slinivka, oba víme, co máme dnes, tady a teď jíst. Je to velmi jednoduché. Nelze udělat chybu, tu udělá jen doktor, který o vás neví nic, není vy.

A jíst co nejméně, ovšem zas jakože co nejvíc, pokud je možnost. Měří se to množstvím stolice.

A pozor na zvracení, je sice zdravé, velmi zdravé, pokud se slinivka brání, ale jícen to dlouhodobě nezvládne. tedy zvolnit, pokud k něčemu takovému dojde.

Toxiny zvládne odvádět každé tělo. V nejhorším bude nějaký čas bledězelený. Hlavně nejezte žádné léky, nic. Potlačíte příznaky a důsledky a ocitnete se ve vzduchoprázdnu a bez komunikace s vlastním tělem.

Přeju hodně štěstí.

A trochu se modlete a objímejte stromy (spíš lidi), tady to taknějak pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina pankreasu
PříspěvekNapsal: čtv lis 20, 2014 12:26 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[b:11ffjgzy][size=150:11ffjgzy]A hlavne naordinovať hladovku s klystírmi..........[/size:11ffjgzy][/b:11ffjgzy]
Hladovka/pôst na vode a urine sa postarajú o zničenie rakoviny.
Viac v téme

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz